Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Greek Yellow pages (X.O)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 24/10/2009 - 03:57

Με τριάντα οχτώ (38) χρόνια ιστορίας, ο Χρυσός Οδηγός περνάει σε νέα εποχή... Πλέον, μπορείτε να βλέπετε τις χιλιάδες επιχειρήσεις και οργανισμούς, που υπάρχουν ως καταχωρίσεις στη βάση του, και μέσω της κινητής τηλεφωνικής σας συσκευής. Όπου και αν είστε, μπορείτε να εντοπίσετε πολύ σύντομα τις επιχειρήσεις, των οποίων τις υπηρεσίες έχετε ανάγκη.

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Αναζήτηση βασική

Βρείτε αυτό που ζητάτε είτε εισάγοντας μια συγκεκριμένη λέξη-κλειδί όπως "ξενοδοχείο", "εστιατόριο" κ.α. ή μια ονομασία επιχείρησης όπως "Χρυσός Οδηγός". Επίσης, προαιρετικά (συνιστάται) μπορείτε να εισάγετε τον τόπο για τον οποίο ενδιαφέρεσθε, π.χ. "Θεσσαλονίκη", "Καλαμάτα", "Άρτα" κ.λπ. Χρήσιμη λειτουργία, επίσης, είναι η περιήγηση στις κατηγορίες του Χρυσού Οδηγού, είτε αλφαβητικά είτε θεματικά.

Αναζήτηση 'Κοντά μου'

Χρησιμοποιώντας την αναζήτηση βάσει εγγύτητας (επιλογή 'ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ'), μπορείτε γύρω από μια ορισμένη διεύθυνση να αναζητήσετε επιχειρήσεις και οργανισμούς. Για παράδειγμα, θέλετε να αναζητήσετε τα "Φαρμακεία", που υπάρχουν σε ακτίνα "5 χλμ." γύρω απ' το σημείο: "Μιχαλακοπούλου 184 Αθήνα".

Αποτελέσματα αναζήτησης

Ό,τι και να αναζητήσετε, ο "κινητός" Χρυσός Οδηγός θα σας επιστρέψει πληροφορίες, που θα ικανοποιούν τις ανάγκες σας. Οι πληροφορίες αυτές εμφανίζονται είτε σε μορφή λίστας (βασική αναζήτηση) είτε σε μορφή χάρτη και λίστας μαζί (αναζήτηση 'Κοντά μου').

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Χάρτης και οδηγίες διαδρομής

Για κάθε επιχείρηση ή οργανισμό μπορείτε να δείτε σε μορφή χάρτη το σημείο, στο οποίο εδρεύει. Μπορείτε να πλοηγηθείτε: βόρεια, νότια, δυτικά, ανατολικά και επίσης να δείτε μεγαλύτερη ή μικρότερη απεικόνιση. Επίσης, μπορείτε να διαβάσετε λεπτομερείς οδηγίες για το πως θα φτάσετε (οδικώς) προς την κάθε επιχείρηση και μάλιστα να δείτε τα βήματα της διαδρομής πάνω σε χάρτη.

Πληροφορίες επιχείρησης

Για όλες τις καταχωρίσεις, που παρουσιάζονται, μπορείτε να δείτε αναλυτικές πληροφορίες, δηλαδή: α) πλήρη στοιχεία επικοινωνίας, β) χάρτη, γ) οδηγίες διαδρομής προς την εκάστοτε επιχείρηση, δ) ειδικές πληροφορίες και ε) λογότυπο επιχείρησης. Επίσης, μπορείτε να τηλεφωνήσετε στην επιχείρηση και να βρείτε την πιο σύντομη διαδρομή προς αυτήν την επιχείρηση.

[iTunes link - Τιμή: ΔΩΡΕΑΝ - website: xo.gr]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 09:47

Πολυ χρησιμο app και μαλλον η καλυτερη ελληνικη προσπαθεια εως τωρα.
Με augmented reality (αλα yelp) θα ηταν τελειο!

#3   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 11:08

Ώπα παίδες, προσωπικά...ψάρωσα...δεν την περίμενα τέτοια εφαρμογή απ'τον χρυσό οδηγό

Απίστευτα εύχρηστη και με οδηγίες και χάρτη...ακόμα δε το πιστεύω, έβαλα σουβλάκι (το πρώτο πο μού'ρθε) και την περιοχή μου και ήταν εντελώς ενημερωμένο στην κατηγορία (με τηλέφωνα και τα πάντα) και ακριβές στις οδηγίες του χάρτη.

Συγχαρητήρια σε αυτούς που την έφτιαξαν, πολύ μπροστά για τα ελληνικά δεδομένα!

#4   united_iFone

united_iFone

    Newbie

  • 628 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 11:39

Ατσα της!! Πολυ καλη κινηση!! και χρησιμο ;)

#5   etjusticepourtoustg

etjusticepourtoustg

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 13:09

Το κατέβασα τώρα απ το itunes αλλά μου βγάζει σφάλμα οταν πας να το συγχρονίσω.. Μήπωσ φταίει οτι έχω iPod Touch?

#6   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 24/10/2009 - 14:28

Το ναυάγιο του caller id ήρθε νωρίτερα απ'ότι περίμενα...Καλό για μας κακό για την εν λόγω εταιρία.

#7   Dimosd

Dimosd

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2009 - 16:06

Ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου. Δυνατά του σημεία η αναζήτηση βάσει εγγύτητας, η εμφάνιση των αποτελεσμάτων στο χάρτη και η άψογη συνεργασία της εφαρμογής με τους χάρτες και το τηλέφωνο του iPhone. Μπράβο στον Χ.Ο. Είναι πραγματικά η πιο ολοκληρωμένη ελληνική εφαρμογή που έχω κατεβάσει από το app store μέχρι σήμερα. Το post δεν αναφέρει αν δημιουργήθηκε από Έλληνες developers. Σε κάθε περίπτωση, καλό θα ήταν να την μελετήσουν κάποιοι από αυτούς που μας έχουν εξοργίσει τελευταία με τις απαράδεκτες εφαρμογές που διαθέτουν προς πώληση στο app store.

#8   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2009 - 16:40

Το ναυάγιο του caller id ήρθε νωρίτερα απ'ότι περίμενα...Καλό για μας κακό για την εν λόγω εταιρία.

+1 Κρίμα για τα παιδιά αλλά έτσι είναι.....δεν πρέπει να βασίζονται σε βάσεις δεδομένων τρίτων και μάλιστα παράνομα...

#9   Aceman1925

Aceman1925

    iPH Member

  • 274 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Aceman1925

Δημοσίευση 24/10/2009 - 17:43

πολυ καλη εφαρμογη.Την εχω λιγες ωρες και ηδη μου εχει χρησιμευσει.

#10   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2009 - 14:27

Εγω την εσβυσα. Εκανε πανω απο 5 λεπτα να βρει κατι που του εβαλα και το εκλεισα. Περιεργο.

#11   tugito

tugito

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2009 - 14:02

Αψογη εφαρμογη, απο τις καλύτερες που εχω δει. Οσο για κάποιον που λεειτου εκανε 5 λεπτα να βρει κατι, φταίει αυτός και οχι η εφαρμογη, εμενα ποτε δεν μου το χει κανει αυτο. ειναι ταχυτατο και πληρες.

#12   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2009 - 17:02

Το ναυάγιο του caller id ήρθε νωρίτερα απ'ότι περίμενα...Καλό για μας κακό για την εν λόγω εταιρία.


Το Caller ID δεν κάνει εντελώς ξεχωριστή δουλειά; Στο Caller ID απλά του γράφεις αριθμό Σταθερού και σου επιστρέφει όνομα και μάλιστα το προσθέτει και στις επαφές με πλήρη στοιχεία!

Ενώ η συγκεκριμένη δεχεται όνομα επιχείρησης! Η μήπως κάνω λάθος;

#13   haliofonix

haliofonix

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2009 - 17:29

Ξεπέρασε κατά πολύ τις προσδοκίες μου. Δυνατά του σημεία η αναζήτηση βάσει εγγύτητας, η εμφάνιση των αποτελεσμάτων στο χάρτη και η άψογη συνεργασία της εφαρμογής με τους χάρτες και το τηλέφωνο του iPhone. Μπράβο στον Χ.Ο. Είναι πραγματικά η πιο ολοκληρωμένη ελληνική εφαρμογή που έχω κατεβάσει από το app store μέχρι σήμερα. Το post δεν αναφέρει αν δημιουργήθηκε από Έλληνες developers. Σε κάθε περίπτωση, καλό θα ήταν να την μελετήσουν κάποιοι από αυτούς που μας έχουν εξοργίσει τελευταία με τις απαράδεκτες εφαρμογές που διαθέτουν προς πώληση στο app store.

Η εφαρμογή είναι 100% ελληνική και δημιουργήθηκε απο την ATC (www.atc.gr), εταιρεία πληροφορικής στο Χαλάνδρι.

Τελευταία επεξεργασία από: haliofonix, 01/12/2009 - 17:30


#14   bororo

bororo

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/08/2010 - 18:50

Παίδες η νέα έκδοση απλά ΤΑ ΣΠΆΕΙ! τόσα νέα features τρελή αλλαγή στο ui και την φιλοσοφία, τι να πω... RESPECT!

#15   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/08/2010 - 19:29

Παίδες η νέα έκδοση απλά ΤΑ ΣΠΆΕΙ! τόσα νέα features τρελή αλλαγή στο ui και την φιλοσοφία, τι να πω... RESPECT!



Ποια είναι η νέα έκδοση;

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες