Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Air Video. Πάρτε τα video σας μαζί και δείτε τα στο iPhone από οπουδήποτε!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
31 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 19:01

Η νέα εφαρμογή Air Video επιτρέπει στο iPhone να έχει πρόσβαση μέσω internet στα video που έχουμε σώσει στον υπολογιστή μας!

Συγκεκριμένα η εφαρμογή Air Video προσφέρει:

-> Live Streaming
Μπορούμε να συνδεθούμε (μέσω wi-fi ή 3G) από οπουδήποτε βρισκόμαστε με τον υπολογιστή μας και να παίξουμε ζωντανά τα video που έχουμε αποθηκεύσει

-> On-the-fly conversion
Μπορούμε να δούμε video σωσμένα στον Η/Υ μας που δεν έχουμε μετατρέψει ειδικά για iPhone, κάνοντας άμεση (on-the-fly) μετατροπή είτε βάζοντας τα σε queue για να μετατρέπονται όσο κάνουμε/βλέπουμε κάτι άλλο (Για την άμεση μετατροπή χρειάζεται να έχουμε firmware 3.x στο iPhone)

Αναρτημένη εικόνα


Για να χρησιμοποιήσουμε το Air Video θα πρέπει πρώτα να κατεβάσουμε το server software από εδώ Air Video Site

Το software είναι και για PC και για Mac OSX Leopard, τρέχει στο background και στέλνει τα video μας σε όλες τις συσκευές που έχουμε συνδεδεμένες τοπικά μέσω Bonjour, αλλά και μέσω internet - οπότε μπορούμε πολύ απλά να έχουμε απομακρυσμένη πρόσβαση στα video μας ακόμα και με 3G σύνδεση.

Μπορούμε να ρυθμίσουμε την πρόσβαση είτε μέσω IP διεύθυνσης, ή με ένα Air Video Server Pin.

Από εκεί και πέρα αυτό που μένει να κάνουμε είναι να επιλέξουμε ποιά directories θέλουμε να μοιραστούμε ώστε να έχουμε πρόσβαση και...είμαστε έτοιμοι!

Πείτε τέλος στην αποθήκευση video στο iPhone και στις μετατροπές των video σε φορμά για iPhone!

Η εφαρμογή Air Video διατίθεται στο App Store έναντι $2,99 και θα την βρείτε εδώ: iTunes Store Link αλλά υπάρχει και free version που μπορείτε να την κατεβάσετε από εδώ: iTunes Store Free Version Link

[via smokingapples]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 09/11/2009 - 19:20

χμμ πολυ καλο!! ευχαριστουμε! ;)

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/11/2009 - 19:59

Ενδιαφέρων... θα δοκιμαστεί σύντομα
Behind the Scenes...

#4   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 20:41

πολύ καλό αναμένουμε

#5   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2009 - 21:07

το έβαλα είναι φοβερό πράγματι χωρίς μετατροπές χωρίς tpt

#6   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 21:16

Παίδες εννοείται το δοκίμασα ενώ έγραφα το αρθράκι και έχω εντυπωσιαστεί...

Μάλιστα το δοκίμασα από περιέργεια και σε προϊστορικό PC και ενώ με προειδοποίησε να μην κάνω live stream γιατί θα εκραγεί (πλάκα κάνω, πάντως βγάζει warning) έπαιξε το avi - με μεγάλα διαλλείματα φυσικά...είπαμε...

Σε υπολογιστές με Intel Core 2 Duo και πάνω δε το συζητάω είναι άμεσο το stream

Δεν δοκίμασα mkv φορμά - το οποίο υποστηρίζεται, ή άλλο φορμά εκτός από avi, όποιος δοκιμάσει ενημερώνει :D

#7   relam

relam

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/11/2009 - 23:14

Παιδια ξερει κανενας τι ειναι το μηνυμα "No UPnP or NAT-PMP compatible device was found. Maybe you need to enable UPnP or NAT-PMP on your router?" που βγαζει στην καρτελα remote; χωρις αυτο δεν γινεται να δω τα video μεσω 3g. Πως μπορω να το ενεργοποιησω;

#8   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2009 - 23:51

Παιδια ξερει κανενας τι ειναι το μηνυμα "No UPnP or NAT-PMP compatible device was found. Maybe you need to enable UPnP or NAT-PMP on your router?" που βγαζει στην καρτελα remote; χωρις αυτο δεν γινεται να δω τα video μεσω 3g. Πως μπορω να το ενεργοποιησω;


Στην καρτέλα του remote κάνε uncheck το δεύτερο κουτάκι: Automatically Map Port (requires router with UnPnP or NAT-PMP support)

Εγώ το έκανα uncheck με το που το είδα, ελπίζω να παίξει και σε σένα - αλλιώς πιθανό να θέλει κάποιο setting στο router.

#9   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 10/11/2009 - 00:42

ty για τη πληροφορια

#10   panozR

panozR

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 02:28

Το έχω εδώ και αρκετό καιρό και δουλεύει άψογα, ειδικά μέσω WiFi αλλά και με καλό 3G σήμα.

Έχω δοκιμάσει και mkv αρχεία. Μόνο σε 1080p ανάλυση μου έβγαλε τη προειδοποίηση, χωρίς εν τέλει να έχει πρόβλημα (σε Q6600 με 4GB RAM).

Μένει απλά να ενσωματώνει και τους υπότιτλους από αρχεία srt, όπως κάνει o PS3 Media Server για το Playstation 3.

#11   basketikos

basketikos

    iPH Member Leacher

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2009 - 08:41

καλημερα σε ολουσ. το εχω εγκαταστησει στο υπολογιστη και στο iphone οταν το ανοιγω απο το τηλεφωνο βρισκει το ονομα του υπογιστη μου αλλα δεν βρισκει τις ληστεσ που του εχω προσθεσει, ψαχνει και καποια στιγμη μου λεει τελοσ χρονου.

#12   relam

relam

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2009 - 12:43

Το έχω εδώ και αρκετό καιρό και δουλεύει άψογα, ειδικά μέσω WiFi αλλά και με καλό 3G σήμα.

Έχω δοκιμάσει και mkv αρχεία. Μόνο σε 1080p ανάλυση μου έβγαλε τη προειδοποίηση, χωρίς εν τέλει να έχει πρόβλημα (σε Q6600 με 4GB RAM).

Μένει απλά να ενσωματώνει και τους υπότιτλους από αρχεία srt, όπως κάνει o PS3 Media Server για το Playstation 3.

ρε φιλε πες μασ πως δουλευει με το 3g? πρεπει να κανεισ καποια ρυθμιση στο router? γιατι μου βγαζει ενα μηνυμα "URL Resolver Error server is not reachable".Please help...

#13   relam

relam

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2009 - 12:45

Στην καρτέλα του remote κάνε uncheck το δεύτερο κουτάκι: Automatically Map Port (requires router with UnPnP or NAT-PMP support)

Εγώ το έκανα uncheck με το που το είδα, ελπίζω να παίξει και σε σένα - αλλιώς πιθανό να θέλει κάποιο setting στο router.

ευχαριστω αλλα μπορεισ μηπως να με βοηθησεις και για το router?τι πρεπει να κανω?

#14   dekay

dekay

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:dekay65

Δημοσίευση 11/11/2009 - 13:32

Το έχω εδώ και αρκετό καιρό και δουλεύει άψογα, ειδικά μέσω WiFi αλλά και με καλό 3G σήμα.

Έχω δοκιμάσει και mkv αρχεία. Μόνο σε 1080p ανάλυση μου έβγαλε τη προειδοποίηση, χωρίς εν τέλει να έχει πρόβλημα (σε Q6600 με 4GB RAM).

Μένει απλά να ενσωματώνει και τους υπότιτλους από αρχεία srt, όπως κάνει o PS3 Media Server για το Playstation 3.


Κατέβασε το beta version του τελευταίου server που έχουν στο site της εταιρείας και θα δεις υποτίτλους κανονικότατα!!!!

#15   dekay

dekay

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:dekay65

Δημοσίευση 11/11/2009 - 13:34

Εμένα παίζει ταινίες με υποτίτλους κανονικά. Αυτό που δεν έχω καταφέρει, είναι να παίξω τραγούδια από playlists που έχω εγκατεστημένες στο pc.
Σε εσάς συμβαίνει αυτό;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες