Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Σύνδεση του iPhone Μεσω Καλωδίου USB (No WiFi needed)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 15/11/2009 - 00:16

Επειδή πολλοι ψαχνουν έναν τρόπο για να συνδεθουνε στο iPhone για δίαφορους λόγους οπως π.χ. να περάσουνε ενα theme , και δν εχουνε πρόσβαση στο WiFi, δυστυχώς παρόλο που υπάρχουνε πάρα πολλα ωστοσο η μοναδική και λειτουργική πλεον λυση ειναι το IfunBox. Το συγκεκριμένο ειναι το μοναδικό το οποίο λειτουργεί για την πλέον ενημερομένη έκδοση iPhone OS 3.1.2 καθώς και για το iTunes 9.0.2

Λειτουργει ακριβώς οπως και το WinSCP με την διαφορα οτι δν μπορεις να αλλαξεις τα permissions όπως στο WinSCP. Ωστόσο κανει παρα πολλα αλλα χρήσιμα που χρειαζόμαστε !!!

Μπορειτε να το βρείτε πολύ εύκολα στο Google γραφοντας : IfunBox

αφου το κάνετε εγκατάσταση στο pc λειτουργει όπως και το iTunes. και σου επιτρέπει προσβαση στο βασικό μενου οπου μπορεις απλα να παρεις φωτος, μουσικη κτλ.!
Αν το έχεις Jailbroken τοτε αποκτάς πλήρη πρόσβαση στο Root του κινητου !! (Για θέματα)!!

***Προσοχη***

Το ifunbox βασίζεται στο ΑFC2 Service το οποίο σου δίνει full Access στο κινητό. Το ΑFC2 Service ενεργοποιείται συνήθως με τον jailbreak της συσκευής μεσω οποιοδήποτε jailbreak εργαλείου ! Ωστοσο στην προσφατη έκδοση του Blackra1n αυτό δεν γίνεται.
Για να διορθωθεί αυτο το bug απλα εγκαταστήστε στην Συσκευή σας το afc2add το οποίο το βρίσκεται μέσω Cydia

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/11/2009 - 20:15

Δεν χρειάζεται το SSH όμως για να λειτουργήσει το iFunBox

Follow me on twitter


#3   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 09:05

Δεν χρειάζεται το SSH όμως για να λειτουργήσει το iFunBox


ναι δν το γραφω αυτο ! Εκανα απλα λαθος στον τιτλο αλλα αργησα να το συνειδητοποιησω :o

#4   rouvas2009

rouvas2009

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2009 - 15:00

Τα permissions σε τι μας βοηθάνε?

#5   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 16/11/2009 - 17:09

Τα permissions σε τι μας βοηθάνε?


σου απαντησα στο αλλο post που εκανες :)

#6   akmakas

akmakas

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 05:14

Επιτέλους ρε παιδιά και έσπαζα βδομάδες τώρα το κεφάλι μου γιατί μου έβρισκε το ifunbox την συσκευή jailed.Από τότε που πέρασα την 3.1.2 δεν μπορούσα να έχω πλήρη πρόσβαση από το PC μόνο με το iFile μπορούσα..Μπράβο παιδιά!

Τελευταία επεξεργασία από: akmakas, 21/11/2009 - 05:17


#7   mpozos

mpozos

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2009 - 16:08

εχω το iphone 3G(s) με 3.1.2...το πρόβλημα μου είναι όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το afc2add από το cydia (το κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα) στο τέλος μου ζητάει reboot,κάνω reboot και μετά μου ζητάει να ξανά περάσω το firmware....γιατί? και έτσι χάνεται το jailbreak.....ξανά από την αρχή

#8   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 03/12/2009 - 16:55

εχω το iphone 3G(s) με 3.1.2...το πρόβλημα μου είναι όταν πάω να κάνω εγκατάσταση το afc2add από το cydia (το κάνει χωρίς κανένα πρόβλημα) στο τέλος μου ζητάει reboot,κάνω reboot και μετά μου ζητάει να ξανά περάσω το firmware....γιατί? και έτσι χάνεται το jailbreak.....ξανά από την αρχή


Καλησπέρα,
δεν είναι προβλημα της συσκευής σου, αλλα γενικότερο πρόβλημα εξαιτίας της αναβάθμισης του bootroom στις 3gs Συσκευές ! Επομένως δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε φορά restore και μετά jailbreak. Αντίθετα όταν κάνεις reboot και σε βγάλει σε recovery mode(το καλώδιο με το itunes) αφού το συνδέσεις στο pc και σβήσεις το iTunes και όποια ειδοποίηση(θα σου βγάλει πως εντοπίστηκε κινητο που θέλει restore), τρέχεις ξανα το blackrain !! και έτσι ανοίγει το κινητό και δεν χάνετε ούτε το jb ούτε΄ότι εγκαθιστάς μέσω Cydia και απαιτεί reboot(βλ. afc2add)

περισσότερα εδω




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες