Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Google Earth 2.0 For iPhone Released in AppStore


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 17/11/2009 - 02:43

Σε όσους χρήστες iPhone αρέσει η γεωγραφία, σήμερα υπάρχει ένας λόγος για να χαρούν παραπάνω: η εταιρεία-κολοσσός Google σήμερα κυκλοφόρησε την έκδοση 2.0 του Google Earth για το iPhone, και η εφαρμογή έχει βελτιωθεί σε όλους τους τομείς.

Αναρτημένη εικόνα


Στο LatLong Blog υπάρχει το ακόλουθο post: "We've added some exciting new features, including the ability to view maps that you create on your desktop computer right from your iPhone, explore the app in new languages, and improved icon selection and performance."

Η επόμενη μεγάλη προσθήκη είναι πως η εφαρμογή υποστηρίζει 13 νέες γλώσσες (και 31 στο σύνολο). Πλέον η εφαρμογή έχει εξελληνιστεί πλήρως, με σωστές μεταφράσεις και πολύ ωραίο μενού βοήθειας.

Χρειάστηκε ένας ολόκληρος χρόνος για αυτό το update, ενώ το παράξενο είναι πως δεν υπάρχει καμία αναφορά για Google Earth για το Android, το λειτουργικό της ίδιας της Google.

Και τo official Google post κλείνει: "We hope you enjoy our latest release. Please note that the app will be rolling out around the world over the next twenty-four hours - if you don't see it immediately, be sure to check back soon. You can download Google Earth for iPhone here."


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 17/11/2009 - 09:40

Ναι ναι το είδα σήμερα το πρωί :P Πότε πρόλαβες ρε τρελέ?? :P Ευχαριστούμε! :D

#3   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 17/11/2009 - 12:28

πολυ καλο το νεο update...

#4   AlexisGon

AlexisGon

    iPH Contributor

  • 842 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:16

like this...

#5   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2009 - 20:46

Update επειγόντως !!!!!!!
Σχετικά ίδιο με την προηγούμενη έκδοση ... Αυτό που με ενόχλησε πολύ και χρειάζεται μεγάλη βελτίωση ( κατα την άποψή μου πάντα ) είναι όταν ο χάρτης κουνιέται σπαστικα όταν αλλάζει πολύ λίγο η θέση του iPhone !!!

#6   G1Ovanni

G1Ovanni

    iPH Enthousiast

  • 589 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 12:14

Πώς μπορώ να περασω χάρτες μεσα στο Google Earth?Exei μια επιλογη My maps accounts,αλλα πως κατεβάζω χάρτες?

#7   kofths

kofths

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 16:28

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά μόλις έπαθα την πλακα μου..κοντοζηγώνουει η μέρα που θα πάω φαντάρος και από περιέργια μπήκα στο google earth να δω την περιοχή γύρω από το στρατόπεδο που θα καταταχθώ..ψάχνοντας λοιπόν,αντί να δω το τριγύρω χώρο..είδα κάτι που έμοιαζε με στρατόπεδο,αλλά λέω δεν μπορεί..λάθος θα κάνω αποκλειετε να υπάρχει δορυφορική φωτογραφία του στρατοπέδου και μάλιστα στο google earth..έλα όμως που πήγα να δω το στρατόπεδο της Λαμιας που λόγω καταγωγής ξέρω ακριβώς που είναι και........κουφαθηκα!!κανονικότατα όλο το στρατόπεδο στο iPhone μου..φανταστείτε τι θα έχουν οι Τούρκοι!!ζητώ η Εθνική ασφάλεια!!!!

#8   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/07/2010 - 17:54

Πώς μπορώ να περασω χάρτες μεσα στο Google Earth?Exei μια επιλογη My maps accounts,αλλα πως κατεβάζω χάρτες?


δεν κατεβαζεις, απλα στο google maps μπορεις να αποθηκευσεις διαδρομες "my maps"
και το google earth συνδεεται στο προφιλ σου να τιυς δεις. δεν το εχω δοκιμασει βεβαια.

κανονικότατα όλο το στρατόπεδο στο iPhone μου..



στην ελλαδα απ'οσο ξερω δεν εχει καμια περιοχη μπλοκαρισμενη

#9   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2010 - 21:43

Αφού είμαστε ότι να ´ναι. Ότι γουσταρουν κάνουν οι αμερικάνοι ...

#10   angelo_lagoudakis

angelo_lagoudakis

    iPH Member

  • 300 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:hp_soldier_89

Δημοσίευση 22/07/2010 - 10:15

google rocks ...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες