Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

DigiComics: Walt Disney comics on your iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 19/11/2009 - 12:48

Το Digicomics είναι μία νέα εφαρμογή η οποία αναμένεται να κυκλοφορήσει σύντομα στο App store και υπόσχεται να ενθουσιάσει τους φίλους των Comics και ιδιαίτερα της Disney!

Το Digicomics θα περιέχει παραπάνω από 50.000 comics –  διαθέσιμα προς πώληση μέσα από την εφαρμογή (in-app purchase) – τα οποία δεν θα είναι απλές στατικές εικόνες αλλά θα περιεχουν ήχους, εφέ και κίνηση!

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Το βασικό μενού της εφαρμογής αποτελείται από το My Comics (όπου μπορείτε να πλοηγηθείτε στα αγορασμένα σας comics) και το DigiStore (από όπου ενημερώνεστε για τις νέες κυκλοφορίες και αγοράζετε τα comics που επιθυμείτε).

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Το DigiStore διαθέτει ένα πολύ εύχρηστο μενού πλόηγησης, παρόμοιο με του App store και διαθέτει τις εξής επιλογές:

- Featured: Προβολή των σημαντικότερων comic
- Top Rated: Τα comics με τις καλύτερες βαθμολογίες
- Top 25: Τα comics με τα περισσότερα downloads
- Search: Πεδίο εύρεσης comic
- Download: Παρακολούθηση του download status

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα

Μέσα από το μενού Settings μπορούμε να αλλάξουμε διάφορες ρυθμίσεις όπως: Audio (On/Off), playback speed, animations, language κ.α

Το Digicomics φαίνεται μία πολλά υποσχόμενη εφαρμογή την οποία αναμένουμε με ανυπομονησία… Μόλις έχουμε περισσότερες πληροφορίες για την ημερομηνία κυκλοφορίας θα σας ενημερώσουμε με νέο post. Μέχρι τότε… Stay tuned!

[via ispazio]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 19/11/2009 - 14:54

Το έχω μάθει από τον Ιούλιο και έχω πολλές πληροφορίες για το app. :D

Θα αργήσει πολύ μάλλον να έρθει στην Ελλάδα.. Μέσα στο 2010 μάλλον...

Θα κυκλοφορήσει φέτος το Δεκέμβριο πρώτα πρώτα στην Ιταλία γιατί εκεί φτιάχνεται και στις Αγγλόφωνες χώρες συμπεριλαμβανομένου των ΗΠΑ.Αυτό θα είναι στο Apple iPhone,iPod και Sony PSP.Στο καινούργιο χρόνο θα κυκλοφορήσει στη Γερμανία, στις Σκανδιναβικές χώρες και στην Ολλανδία.Αργότερα το 2010 θα κυκλοφορήσει στην Ισπανία,Πολωνία Γαλλία και άλλες χώρες όπως Κίνα και Ινδία.Επίσης τον επόμενο χρόνο θα είναι διαθέσιμο σε κινητά Nokia , Nintendo και άλλα.

Όταν DigiComics λανσάρει το Δεκέμβριο, θα έχει περίπου πενήντα διαφορετικές ιστορίες διαθέσιμες για download, ιστορίες με πρωταγωνιστές τον Μίκυ Μάους, Ντόναλντ Ντακ και την υπόλοιπη συμμορία. Μετά από αυτό, πέντε με δέκα νέες ψηφιακές ιστορίες θα προστίθενται κάθε εβδομάδα.Ανάλογα με την πλατφόρμα. Αρχικά, όλα αυτά τα comics θα ληφθούν από το τεράστιο αρχείο που έχει δημιουργήσει τα τελευταία 50 χρόνια η Walt Disney Company στην Ιταλία.Αυτές οι ιστορίες έγιναν αρχικά για τα ιταλικά εβδομαδιαία και μηνιαία περιοδικά. Ωστόσο,είναι πιθανόν ότι στο μέλλον νέες ιστορίες θα δημιουργηθούν ειδικά για το DigiComics.

Στη λίστα με το λανσάριμσα θα περιέχονται οι εξής ιστορίες:

  • X-Mickey – A unique series that features Mickey Mouse and his sidekick Pipwolf (Goofy as a werewolf) solving mysteries about monsters and the unknown
  • Wizards of Mickey – a 266-page fantasy saga starring Mickey, Donald and Goofy as wizards
  • The Canterville Ghost – a 1990 story written by Alessandro Sisti with art by Roberto Marini
  • Casablanca – a 1987 story written and drawn by Giorgio Cavazzano
  • The Phantom of the Opera – a 1984 story written by Alessandro Bencivenni with art by Luciano Gatto

Αναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόναΑναρτημένη εικόνα


Στο Wired.it μπορείτε να δείτε ακριβώς πως θα είναι στο iPhone animated.

Disney DigiComics has an ambitious rollout schedule. They are still planning to release them this year! In December they will first be made available in Italy and English speaking countries, including the United States. This will be on Apple iPhone, iPod and Sony PSP.

In the new year, DigiComics will enter some countries where Disney comics have a strong history and the paper versions are already read by millions each week: Germany, the Nordic countries and the Netherlands. Later in 2010, DigiComics will become available in France, Spain, Poland and other countries like China and India. More platforms will be added throughout next year as well, including Nokia phones, Nintendo and more.

When DigiComics is launched in December, it will have about fifty different stories available for download, stories starring Mickey Mouse, Donald Duck and the gang. After that, five to ten newly digitized stories will be added each week (!) depending on the platform. Initially, all these comics will be taken from the huge archive that The Walt Disney Company Italy has built up in the last 50 years. These stories were originally made for the Italian weekly and monthly magazines. However, my contact at Disney Publishing Worldwide said that it is likely that in the future new stories will be created specifically for the DigiComics platform.

There’s no information on pricing yet. One of the screenshots on this page has Euro prices on it, but these are not confirmed.



[via Wolfstad]

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/12/2009 - 13:09

Το Disney DigiComics κυκλοφόρησε στο App store!

Η πρώτη εντύπωση από την επαφή μας με την εφαρμογή είναι πολύ θετική (κατεβάσαμε τα "Superduck #1: Superhero of the Day" (αποτελείται από 212 strips) και το "Scrooge McDuck in: A Christmas Carol #1" (αποτελείται από 162 strips) τα οποία προσφέρονται δωρεάν).

Το μενού είναι άψογο (Αγγλικά/Ιταλικά) και το σύστημα αγοράς των comics λειτουργεί απροβλημάτιστα. Δοκιμάστε την, ΑΞΙΖΕΙ!

[iTunes link - Τιμή: Δωρεάν]
Behind the Scenes...

#4   Sandman

Sandman

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2009 - 13:13

Πάντως εμένα μου κατέβασε μόνο το Superduck, το Christmas Carol βγάζει ότι δεν είναι authorized το download...

#5   Dreamwall

Dreamwall

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2009 - 15:17

Πώς μπορούμε να αγοράσουμε άλλα τεύχη? Μου βγάζει πως πρέπει να έχω account in the Sandbox environment. Έστω οτι έχω τέτοιο account, πώς το δηλώνω?

#6   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2009 - 15:48

εγώ δεν βρίσκω καν το Christmas Carol #1... μόνο το 2!! :huh:

#7   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 23/12/2009 - 15:48

Υπάρχει πρόβλημα με τις jailbroken συσκευές οι οποίες έχουν εγκατεστημένο το Appsync. Για να το λύσετε ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

1) Uninstall AppSync
2) Uninstall digicomics
3) Restart the device
4) Reinstall digicomics
5) Continue with the in-app purchase
6) Reinstall Appsync
Behind the Scenes...

#8   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2009 - 15:57

δεν έχω jb...χμμ... ???

#9   Sandman

Sandman

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/12/2009 - 16:09

Ούτε εγώ έχω jb συσκευή

#10   Mystic

Mystic

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/12/2009 - 12:59

Εγώ έχω και δουλεύει μια χαρά :mellow:

#11   ellin

ellin

    iPH User

  • 195 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2009 - 21:30

και σε εμενα μια χαρα δουλευει :D :D

#12   Michael17

Michael17

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2011 - 09:00

Αυτή η εφαρμογή δεν υπάρχει πλέον στο apple store?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες