Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Jazzmas


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pk1

pk1

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 11:47

Αγαπητοί φίλοι,

χθες ανέβηκε στο iTunes App Store η πρώτη μας εφαρμογή με το όνομα Jazzmas.

Πρόκειται για μία εφαρμογή που περιλαμβάνει δέκα από τα πιο δημοφιλή χριστουγεννιάτικα τραγούδια σε jazzy εκτελέσεις υψηλής ποιότητας παιγμένα με πιάνο και μπάσο. Επίσης, η εφαρμογή λειτουργεί και ως Christmas Countdown, εμφανίζοντας τις ημέρες που απομένουν μέχρι τα Χριστούγεννα.

Τα τραγούδια που περιλαμβάνονται είναι τα εξής:

- Christmas Tree
- Deck the Halls
- Feliz Navidad
- Jingle Bells
- Rudolph the Red-Nosed Reindeer
- Santa Claus is Coming to Town
- Silent Night, Holy Night
- The First Noel
- White Christmas
- We Wish you a Merry Christmas

Application website: http://jazzmas.com
iTunes App Store Link: http://itunes.com/apps/jazzmas

Merry Jazzmas everybody!

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   noob

noob

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 08/12/2009 - 12:30

Τα τραγούδια έχουν στίχους ή είναι μόνο η μουσική (πιάνο και μπάσο);

#3   pk1

pk1

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/12/2009 - 13:06

Μόνο μουσική, κυρίως πιάνο, μπάσο και κάποια κρουστά. Θα ανεβάσω κάποια samples στο website τις επόμενες ημέρες. Δυστυχώς η Apple δίνει promo codes μόνο για το U.S. Store, αλλιώς θα είχα κάνει post κάποια.

#4   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 09/12/2009 - 18:35

Συγχαρητήρια για την προσπάθεια. Ελπίζω να συνεχίσετε έτσι και μ' άλλες εφαρμογές.

Μπορείς να δώσεις promo codes, αρκεί αυτός που θα το κατεβάσει να είναι στο U.S Store. Αν δεν είναι μπορεί να δημιουργήσει έναν άλλο χρήστη στο U.S Store και να χρησιμοποιήσει το promo με εκείνο το account. Έχω δώσει αρκετές φορές promo και μπορώ να σου πω ότι είναι εφικτό.

Υ.Γ. έχω άλλα 5 promo για την kremala...όποιος ενδιαφέρεται ας με ακολουθήσει στο twitter (@tapandfun) και θα του το στείλω με direct message στο twitter.

#5   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 19:41

ωραία να τν αγοράσουμε αλλα μόλις περάσουν τα χριστούγεννα τη θα την κάνουμε θα είναι άχρηστη.
και εκτός απο αυτό μπορούμε πολύ εύκολα να κατεβάσουμε τν μουσική απο το διαδίκτυο.
νομίζω πως πρέπει η εφαρμογή να διατήθετε δωρεάν,

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 09/12/2009 - 19:44


#6   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:13

Εεε τότε να μην αγοράσουμε όυτε χριστουγεννιάτικο δέντρο μιας και μόνο τα Χριστούγεννα το στολίζουμε ;)

ΟΚ πλάκα κάνω...απλώς ας ήμαστε λίγο πιο ευγενικοί με όσους προσπαθούν να μπουν στο χώρο. Καταλαβαίνω ότι αυτό που θέλεις να πεις είναι οι περιορισμένες δυνατότητες της εφαρμογής σε σχέση με άλλες στην ίδια κατηγορία τιμής. Νομίζω ότι το έχω αναφέρει και σε άλλο post αλλά θα το ξαναπώ. Οι τιμές όπως έχετε προσέξει για μία εφαρμογή είναι προκαθορισμένες από την Apple και ο Developer καλείται να επιλέξει από αυτές τις τιμές αυτή την οποία επιθυμεί για την εφαρμογή του. Δεν γνωρίζω τους δημιουργούς της εν λόγω εφαρμογής αλλά πιστεύω ότι το γνωρίζουν και οι ίδιοι, και αν μπορούσαν να την κοστολογήσουν με χαμηλότερη τιμή θα το έκαναν, όπως θα το έκανα και γω.

Υπάρχουν πάνω από 100.000 εφαρμογές στο App Store και πολλές από αυτές είναι άχρηστες. Το Jazzmas δεν είναι άχρηστο.
Όσο για τη μουσική από το διαδίκτυο, νομίζω είναι λίγο παράνομο. Αν εννοείς να τα αγοράσεις μέσω web (π.χ. iTunes) το κάθε τραγούδι κοστίζει €0.99. Έτσι θα σου κόστιζε λίγο ακριβότερα να αγοράσεις τα τραγούδια

#7   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:17

όχι εννοώ πως μπορούμε να της κατεβάσουμε απο το διαδίκτυο και να της περάσουμε στο ipod.app δεν νομίζω να έχει κανείς αγορασμένα τραγούδια.και όσο για τιμή μπορούσε να μπει και free.και όχι 79 λεπτά και να τα ακούμε τα τραγούδια για 20 μέρες.εκτός και αν μετά τα χριστούγεννα γίνονται update με κανονικά τραγούδια δηλ τα top 10 που ακούγοντε

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 09/12/2009 - 20:18


#8   savvas82

savvas82

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:30

μπορουμε να τα βαλουμε και σαν ringtone??

#9   pk1

pk1

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 14:18

όχι εννοώ πως μπορούμε να της κατεβάσουμε απο το διαδίκτυο και να της περάσουμε στο ipod.app δεν νομίζω να έχει κανείς αγορασμένα τραγούδια.και όσο για τιμή μπορούσε να μπει και free.και όχι 79 λεπτά και να τα ακούμε τα τραγούδια για 20 μέρες.εκτός και αν μετά τα χριστούγεννα γίνονται update με κανονικά τραγούδια δηλ τα top 10 που ακούγοντε


Φίλε PoluxGreece,

τα τραγούδια αυτά δεν είναι αυτοματοποιημένες ηχογραφήσεις από midi που βρέθηκαν στο Διαδίκτυο. Ένας μουσικός κάθισε και τα έπαιξε στο πιάνο, βάζοντας το δικό του στυλ για ένα πιο χαλαρό και "jazzy" άκουσμα από τα παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα, τα επεξεργάστηκε στον υπολογιστή και τα "έντυσε" με μπάσο και κρουστά.

Νομίζω πως με 0,79 ευρώ δεν υπάρχει άλλη μουσική συλλογή με Χριστουγεννιάτικα τραγούδια, ούτε κυκλοφορεί CD στην αγορά σε τόσο μικρή τιμή.

Όσον αφορά στο τι νόημα θα έχει η εφαρμογή μετά τα Χριστούγεννα, η απάντηση είναι η ίδια που ισχύει και για τις υπόλοιπες εκατοντάδες χριστουγεννιάτικες επί πληρωμή εφαρμογές. Ακόμα και για τα χριστουγεννιάτικα CD το ίδιο ισχύει: τα αγοράζεις για να τα ακους τα Χριστούγεννα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες