Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ο Geohot λεει gia untethered jailbreak οτι...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Cost

Cost

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 20:44

Ο - GeoHot(egohot)- Για το νεο iboot στα νεα 3GS λεει τα παρακατω,


Αναρτημένη εικόνα


ελπιζω να κανει κατι η DevTeam τουλαχιστον, γιατι απο οτι εψαξα και ειδα με αυτο ασχολείται



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 21:42

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι είναι το untethered jailbreak?

#3   filippoz

filippoz

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2009 - 23:54

δεν ειμαι σιγουρος αμα θελετε διορθωστε με , οι συσκευες iphone 3gs που ερχονται μετα απο καποιο διαστημα π.χ. μετα τον Νοεμβρη εχουν μια baseband αν δεν κανω λαθος που εχει ενα μικρο προβλημα με το jailbreak η συσκευη αμα κλεισει δεν ανοιγει και πρεπει να την κανεις restore ή να την ανοιξεις με το blackrain . Δυστιχως η δικια μου το εχει αυτο :(:(:(

#4   PaNoSS®

PaNoSS®

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/12/2009 - 00:02

οι συσκευες 3GS με τον νεο bootloader δεν μπορουν να εχουν tether jailbreak,δηλαδη μετα το jailbreak αν κλεισει η συσκευη και την ξανανοιξετε μενει σε recovery mode και για να την ανοιξετε χρησιμοποιειτε το blackra1n..ουσιαστικα για να βγει απο recovery mode..αυτο ονομαζεται untethered jailbreak!! Το εχουμε πει χιλιαδες φορες..Μια αναζητηση στο φορουμ δεν βλαπτει!! ;)

Και ο Geo στο μηνυμα του απλα λεει οτι δεν θα ασχοληθει με το να το φτιαξει..δεν εχει ασχοληθει εδω και ενα μηνα!!

#5   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/12/2009 - 00:29

ευχαριστώ πολύ

#6   rocksugar

rocksugar

    iPH User

  • 168 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 10/12/2009 - 00:34

Καλησπερα παιδια....
και εγω καινουργιος ειμαι στο σπορ....και μαλλον απο οτι καταλαβα...μαλλον το δικο μου (4) ημερων μωρακι δεν κανει jb...
κατι για καινουργιο bootrom or something...?? καπιος ας μου εξηγησει αν ειναι ευκολο, γιατι μεχρι που βλεπω την φατσα του πιτσιρικα θεου!!! ΟΚ μετα τιπτις!!! ξανα τα ιδια , οπως το αγορασα!

Κοινως...για εμας τους μπουφους με το ειδος...απο οτι καταλαβα μονο αγορασμενες εφαρμογες εχει ε?...και αυτο το bluetooth...4 μερες μπινελικι τρωω....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες