Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Tap & Match


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
16 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   playcompass

playcompass

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@playcompass
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/12/2009 - 01:03

Συνημμένο αρχείο  bannerForum125x125.png   27,7KB   0 λήψεις

Αναγνωρίζετε τον εαυτό σας σε καμία από τις παρακάτω καταστάσεις;

Θέλετε να την φλερτάρετε τη σερβιτόρα και διστάζετε; Είστε αμήχανοι και δεν ξέρετε πως να σπάσετε τον πάγο μεταξύ σας;
Θέλετε να δείξετε την αγάπη σας στον/ στην σύντροφο σας;
Έχετε μαλώσει με τον φίλο σας και θέλετε να τα ξαναβρείτε;
Δεν ξέρετε πόσο ταιριάζετε στο σεξ με αυτόν που θέλετε να κάνετε σχέση;

Τώρα υπάρχει η κατάλληλη εφαρμογή για σας!
Μπορείτε να δοκιμάσετε ένα τεστ στην νέα εφαρμογή της PlayCompass “ Tap & Match”!

Το Tap & Match είναι μια διασκεδαστική εφαρμογή για να βλέπετε πόσο ταιριάζετε με τους φίλους και τις σχέσεις σας. Το Tap & Match ανιχνεύει τη συμβατότητα μεταξύ των ατόμων σε τρείς κατηγορίες, στην αγάπη, στη φιλία και σ τον έρωτα. Αρχικά, στο κεντρικό μενού της εφαρμογής, επιλέγεται η κατηγορία στην οποία θέλουν να εξεταστούν οι δύο ενδιαφερόμενοι. Έπειτα τοποθετούν το δάχτυλό τους στον κατάλληλο, ανάλογα με το φύλο τους, ανιχνευτή της εφαρμογής. Αφού η ανάλυσή τους μετά από λίγα δευτερόλεπτα τελειώσει, η εφαρμογή υπολογίζει κατά πόσο ταιριάζουν στην αντίστοιχη κατηγορία, όπου και εξετάστηκαν.Τα όμορφα γραφικά, οι απολαυστικοί ήχοι και οι έξυπνοι ανιχνευτές ταιριάσματος συνθέτουν ένα ευχάριστο περιβάλλον για το παιχνίδι.

Tap & Match, επειδή ποτέ δεν ξέρεις ποιος είναι το ταίρι σου!

Τιμή: 0.79€

Ιστοσελίδα Tap & Match
Itunes Link

Συνημμένο αρχείο  1.jpg   112,61KB   0 λήψεις Συνημμένο αρχείο  2.jpg   134,72KB   0 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  4.jpg   149,87KB   0 λήψεις Συνημμένο αρχείο  Screenshot 2009.12.05 21.15.34.png   279,3KB   0 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  3.jpg   204KB   0 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  6.jpg   101,22KB   0 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: playcompass, 23/12/2009 - 01:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gksa12

gksa12

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/12/2009 - 15:38

Μπράβο στους Έλληνες developers!

Αν και υπάρχουν αρκετές εφαρμογές σε αυτή την κατηγορία, αυτή η εφαρμογή δείχνει ότι μπορούμε να έχουμε τέλειο φινίρισμα αν θέλουμε.
Αρκετά διασκεδαστική!

Πόσο καιρό σας πήρε να την υλοποιήσετε?

#3   playcompass

playcompass

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@playcompass
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 24/12/2009 - 18:38

Περίπου 1,5 μήνα μαζί με την εκμάθηση της γλώσσας. Η εφαρμογή έχει καθαρά διασκεδαστικό χαρακτήρα.

Αναμείνατε για νέες εκπλήξεις!

#4   snake

snake

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2009 - 10:37

Μπράβο παιδιά! Πολύ καλή εφαρμογή. Πρωτότυπη και με χιούμορ. Καλή συνέχεια σε ο,τι κάνετε!

#5   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 10:56

Congratulations στους greek developers!

#6   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 12:09

Xχαχαχαχα :)

Κάτι μου λέει ότι θα την αγοράσουν πολλοί αυτήν την εφαρμογή !

Και είναι από Greek developers , που πρέπει να στηρίζουμε !

#7   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 28/12/2009 - 12:14

Οπότε ουσιαστικά μόλις ξεκινήσατε να μαθαίνετε τη γλώσσα, και αυτή η εφαρμογή είναι το αντικείμενο στο οποίο δοκιμάσατε αυτά που μάθατε. Πρόκειται δηλαδή για μια "πρόβα τζενεράλε", μια σούμα των όσων μάθατε για το περιβάλλον προγραμματισμού του iPhone. Και ενώ είναι φανερό ότι τόσο αυτή η εφαρμογή, όσο και το Nasty Bottle είναι ένα είδος "δοκιμής" των ικανοτήτων σας στην συγκεκριμένη πλατφόρμα ανάπτυξης, χωρίς ιδιαίτερη αξία ή χρησιμότητα πέρα απο τον περιστασιακό τους χαρακτήρα, τις χρεώνετε 0.79 ευρώ έκαστη. Είναι βέβαια δικαίωμα του developer να κοστολογεί κατά πως νομίζει ορθότερα το έργο του, αναρωτιέμαι όμως, δεν σα πέρασε ποτέ απο το μυαλό ότι ουσιαστικά ζητάτε απο το χρήστη να πληρώσει για κάτι που αποτελεί την πρακτική σας εξάσκηση;

#8   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 12:28

Εγώ αν ήμουν στη θέση τους θα την είχα και εγώ στη τιμή των 0,79€ , γιατί θα ήταν ένα κίνητρο για να μπορέσω να συνεχίσω αφού είμαι και νέος developer . Δεν τα βγάζουν όλα δωρεάν , πληρώνουν στην Apple ενα πόσο το μήνα απ´ ότι θυμάμαι για να έχουν τον εξοπλισμό με τη δημιουργία εφαρμογών που αυτά πρέπει κάπως να τα πληρώσει . Δηλαδή αν ένας άλλος developer έβγαζε την εφαρμογή και ήταν στην ίδια τιμή , όμως αυτός ο developer θα έχει δεκάδες εφαρμογές , θα του το έλεγες ; Οχι έτσι ; Για να μη θίξω το άλλο θέμα ότι ουσιαστικά το «κέρδος» τους δεν είναι 0,79€ από καθε εφαρμογή αλλά σχεδόν το μισό, αφού η Apple παίρνει το μερίδιό της .

Μπορεί να έχω και άδικο όμως αυτή είναι η προσωπική μου άποψη σε αυτό το θέμα .

#9   slavikos

slavikos

    iPH newbie

  • 71 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/12/2009 - 13:18

Δεν ξέρω αν υπάρχει ανάλογη "ξένη" εφαρμογή - πάντως η ιδέα είναι πρωτότυπη :lol: - και αυτό πουλάει στις ημέρες μας.

Επίσης, παρατηρώ πως τις τελευταίες εβδομάδες "σκάνε" εδω και εκεί Ελληνικές εφαρμογές για iPhone. Αυτό εμένα προσωπικά με ευχαριστεί πολύ και τα υπόλοιπα (τιμή και χρηστικότητα) τα αφήνω σε δεύτερη μοίρα με την έννοια ότι ο καθένας θα κριθεί εκ του αποτελέσματος.

Σλαβίκος

#10   stampa

stampa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 02:24

το iphone μπορεί να σκανάρει δακτυλικό αποτύπωμα ? <_< χμμμ...

#11   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 30/12/2009 - 03:09

το iphone μπορεί να σκανάρει δακτυλικό αποτύπωμα ? <_< χμμμ...


Εννοείται πως όχι. Οι εφαρμογές του είδους ανήκουν στην κατηγορία "Διασκέδαση" για προφανείς λόγους...

#12   snake

snake

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/12/2009 - 15:28

Οπότε ουσιαστικά μόλις ξεκινήσατε να μαθαίνετε τη γλώσσα, και αυτή η εφαρμογή είναι το αντικείμενο στο οποίο δοκιμάσατε αυτά που μάθατε. Πρόκειται δηλαδή για μια "πρόβα τζενεράλε", μια σούμα των όσων μάθατε για το περιβάλλον προγραμματισμού του iPhone. Και ενώ είναι φανερό ότι τόσο αυτή η εφαρμογή, όσο και το Nasty Bottle είναι ένα είδος "δοκιμής" των ικανοτήτων σας στην συγκεκριμένη πλατφόρμα ανάπτυξης, χωρίς ιδιαίτερη αξία ή χρησιμότητα πέρα απο τον περιστασιακό τους χαρακτήρα, τις χρεώνετε 0.79 ευρώ έκαστη. Είναι βέβαια δικαίωμα του developer να κοστολογεί κατά πως νομίζει ορθότερα το έργο του, αναρωτιέμαι όμως, δεν σα πέρασε ποτέ απο το μυαλό ότι ουσιαστικά ζητάτε απο το χρήστη να πληρώσει για κάτι που αποτελεί την πρακτική σας εξάσκηση;


Πολλες φορες δυστυχως η ευτυχως αυτο το οποίο εχει επιτυχία και πουλάει δεν είναι κατι sophisticated, ουτε πρακτικο ή δυσκολο στην υλοποίηση. Αυτο δε σημαίνει οτι δεν είναι κάτι το επιτυχημένο ή διασκεδαστικο. Αυτη είναι η γνωμη μου και με τις εφαρμογες του iphone έχει αποδειχτει πολλές φορες.
Εχω την αίσθηση ότι η χαμηλότερρη τιμή με την οποία μπορέις να πουλήσεις μια εφαρμογή είναι το 1 δολλάριο. Άρα και λιγότερο να ήθελαν να πουλήσουν εφαρμογή, ίσως να μην το επιτρέπει η apple. (αν κάνω λάθος παρακαλώ διορθώστε με). Αυτα

Τελευταία επεξεργασία από: snake, 30/12/2009 - 15:35


#13   Nibbler

Nibbler

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/12/2009 - 19:36

Το minimum επιτρεπτό από την apple είναι €0,79. Χαίρομαι όταν αγοράζω greek apps στηρίζοντας έτσι την ελληνική προσπάθεια! Εξάλλου τι παίρνεις με €0,79? ένα κουτάκι αναψυκτικό? Ακόμα και ένα κουτάκι τσίχλες πλέον ξεπερνάει το 1€! Έλεος δηλαδή κάπου με τη γρίνια!

#14   billidani7

billidani7

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2009 - 14:42

Είναι βέβαια δικαίωμα του developer να κοστολογεί κατά πως νομίζει ορθότερα το έργο του, αναρωτιέμαι όμως, δεν σα πέρασε ποτέ απο το μυαλό ότι ουσιαστικά ζητάτε απο το χρήστη να πληρώσει για κάτι που αποτελεί την πρακτική σας εξάσκηση;




Και ποιος ειπε οτι η πρακτικη ασκηση δεν πληρωνεται??Στα Τ.Ε.Ι που το τελευταιο εξαμηνο εχει πρακτικη ασκηση, πληρωνεσαι κανονικα(μερικες φορες και βασικο μισθο). Επομενως δεν στεκει αυτο που λες περι πρακτικης.Στην τελικη ο αλλος αφιερωνει ωρες πανω σε αυτο,ασχετα αν το μαθαινει τωρα. Αν καταφερει κατι καλο, γιατι να μην βγαλει τα τσιγαρα και τους καφεδες που ηπιε την ωρα που διαβαζε?? Και ενας λογος παραπανω να στηριξεις καποιον που ξεκιναει τωρα, παρα μια μεγαλη εταιρεια.Ελεος δηλαδη με μερικους που εχουν μαθει στο τζαμπα

ΔΗΛΩΝΩ οτι δεν εχω καμια σχεση με το παιδια που εφτιαξαν την εφαρμογη.

Τελευταία επεξεργασία από: billidani7, 31/12/2009 - 14:45


#15   playcompass

playcompass

    iPH Member

  • 232 μηνύματα
  • Twitter:@playcompass
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/01/2010 - 04:00

Αυτό θα έλεγα και γώ! billidani7 μας ξέρεις;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες