Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συγχρονισμός 2 iPhone στο ίδιο Computer


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
13 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ikariofil

ikariofil

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 15:32

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορεί να γίνει;

Απλά δεν θέλω να έχω τις ίδιες εφαρμογές και στα δύο!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   swatoner

swatoner

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 16:36

Αν συνδέσεις το ένα και αλλάξεις το όνομα και μετά συνδέσεις το άλλο στα εμφανίζει ώς την ίδια συσκευή. Νομίζω οτι πρέπει να στα έχει αριστερά ώς iPhone 1 και μετά αν συνδέσεις και το δεύτερο iPhone 2 πχ :D.
Δοκίμασες να τα συνδέσεις και τα 2 μαζί με το iTunes?

#3   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2010 - 21:55

Τελικά με αυτό το θέμα έχουμε κάποια απάντηση? Δηλαδή 2 iPhone στο ιδιο pc-itunes, χωρις να χαθουν δεδομένα απο κανενα κινητό.

#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/03/2010 - 22:02

Κάθε συσκευή την βλέπει ξεχωριστά.. Πιο είναι το πρόβλημα σου... Κανε authorize computer.. iTunes store authorize computer.. Και μετά επιλέγεις για κάθε συσκευή τι θα έχει μέσα..

#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/03/2010 - 16:33

κανεις την συσκευη που χρησιμοποιεις πιο πολυ back up και μετα βαζεις την δευτερη συσκευη και πατας restore from back up και ετοιμος...επισης κανεις και sync τα applications και οτι αλλο εχεις και θα ειναι περασμενα και στα δυο...τουλαχιστον σε εμενα ετσι συμβαινει...

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 14/03/2010 - 16:34


#6   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2010 - 18:20

παρη ο ΦΙΛΟΣ μας δεν θέλει ταυτόσημες συσκευές.. Θέλει αλλά στοιχεία να έχει η μια , ( επαφές,apps,photos, κλπ ) και αλλά η άλλη .. Εάν κάνει restore from backup.. Θα είναι ίδιες..

#7   Maverick

Maverick

    iPH Enthousiast

  • 527 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/03/2010 - 14:52

παρη ο ΦΙΛΟΣ μας δεν θέλει ταυτόσημες συσκευές.. Θέλει αλλά στοιχεία να έχει η μια , ( επαφές,apps,photos, κλπ ) και αλλά η άλλη .. Εάν κάνει restore from backup.. Θα είναι ίδιες..

Θελω και εγω να ρωτησω κατι...Επειδη εχω δυο iphone γινεται να τα κανω και τα δυο back up στο ιδιο pc αλλα χωρις να σβηστει καποιο απο τα δυο back up?

#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 14:59

ναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. εγω συγχρονιζω 8 συσκευες.. αρκει το καθενα να του εχεις ξεχωριστο ονομα.. για να μην μπερδευεσαι.. :)

#9   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 15:12

ναι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.. εγω συγχρονιζω 8 συσκευες.. αρκει το καθενα να του εχεις ξεχωριστο ονομα.. για να μην μπερδευεσαι.. :)

παιδια ομως υπαρχει ενα προβληματακι με τις επαφες...
περναει στις συσκευες τις ιδιες επαφες μαζεμενες..καλυτερα να απενεργοποιησει απο το info το sync των επαφων

#10   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 15:17

παιδια ομως υπαρχει ενα προβληματακι με τις επαφες...
περναει στις συσκευες τις ιδιες επαφες μαζεμενες..καλυτερα να απενεργοποιησει απο το info το sync των επαφων

οταν συνδεσεις την δευτερη συσκευη με διαφορετικο ονομα.. η επιλογη για τα contacts και γενικα για συγχρονισμο.. απενεργοποιειται.. και θα πρεπει να επιλεξεις εσυ τι να συγχρονιζεται σε αυτη την συσκευη.. :)

#11   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 15:20

οταν συνδεσεις την δευτερη συσκευη με διαφορετικο ονομα.. η επιλογη για τα contacts και γενικα για συγχρονισμο.. απενεργοποιειται.. και θα πρεπει να επιλεξεις εσυ τι να συγχρονιζεται σε αυτη την συσκευη.. :)

ναι ετσι ειναι :)
αλλα αν ενεργοποιησει και στις δυο το sync των επαφων θα περασει τις ιδεες και στα δυο..γιατι π.χ. στα win 7(c/χρηστες/''ονομα χρηστη''/επαφες )εχει συγκεκριμενες επαφες οποτε αυτες θα περασει και στα 2.μου εχει γινει εμενα γι αυτο το ανεφερα :)

Τελευταία επεξεργασία από: hector, 21/03/2010 - 15:21


#12   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 15:30

οκ φιλε μου .. σιγουρα ισχυει αυτο που λες.. εγω διευκρινηση εκανα.. στο backup κρατα κανονικα..τις επαφες καθε συσκευης.. στο outlook συγχρονιζεται οποιο επιλεξεις.. :)

#13   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2010 - 15:33

οκ φιλε μου .. σιγουρα ισχυει αυτο που λες.. εγω διευκρινηση εκανα.. στο backup κρατα κανονικα..τις επαφες καθε συσκευης.. στο outlook συγχρονιζεται οποιο επιλεξεις.. :)

σωστα :)
+1

#14   Volker

Volker

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2010 - 12:48

Υπαρχει και αλλος τρόπος. Δημιουργήστε ένα νέο χρήστη στα Win, εκεί θα υπάρχει το iTunes και κάνετε το Β' i Phone Sync με αυτόν. Έτσι θα έχετε τα πάντα ξεχωριστά επαφές-εφαρμογες-μουσικη.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες