Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

4G iPhone coming in 'early May'(?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 12/01/2010 - 15:54

Αναρτημένη εικόνα



Το γνωστό γαλλικό περιοδικό Challenge ανακοίνωσε σήμερα σε αυτό το άρθρο ότι, σύμφωνα με πηγές από mobile operators, η επόμενη γενιά του iPhone, το τέταρτο, δεν θα φτάσει αργότερα από το Μάιο 2010.


Εάν επιβεβαιωθεί, αυτό θα είναι μια αλλαγή σε σχέση με το iPhone 3G και το iPhone 3Gs που και τα δύο είχαν κυκλοφορήσει τέλη Ιουνίου / αρχές Ιουλίου των προηγούμενων ετών.

Αυτή είναι η δεύτερη φήμη στη σειρά που προέρχεται από τη Γαλλία, μετά τη δεύτερη μετά την επιβεβαίωση από την Orange ότι το iTablet από την Apple είναι μια πραγματικότητα και ότι θα ενσωματώσει μια κάμερα και τη δυνατότητα να επικοινωνούν μέσω των δικτύων 3G.(βλ.Orange exec confirms Apple tablet with 3G, webcam)


Αναρτημένη εικόνα


Παρακάτω μερικά αποσπάσματα:


-Τίτλος του άρθρου:"Apple va lancer un nouvel iPhone en mai" "Apple to launch a new iPhone in May"

-Υπότιλος:"Il s'agit de la quatrième mouture en trois ans du célèbre smartphone lancé le 29 juin 2007 aux Etats-Unis. Un moyen de contrer l'offensive de Google."" "It will be the fourth version of the well known smartphone launch on the 29th of June 2007. A way to counter the Google attack"

-Απόσπασμα:"APPLE lancera, au début du mois de mai 2010, une nouvelle version de son iPhone, a-t-on appris auprès de plusieurs opérateurs de téléphonie mobile" "Apple will launch, in early may 2010, a new version of its iPhone, as we heard from some mobile operators.".


Via - iphone.fr

Τελευταία επεξεργασία από: jwr, 12/01/2010 - 15:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/01/2010 - 15:58

Λες? Μακάρι! :rolleyes:

#3   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/01/2010 - 16:32

Λίγο νωρίς ακούγεται, αλλά μακάρι...

#4   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 12/01/2010 - 16:55

Αντε καλη αρχη με mock up,photoshop,αποκλειστικες φωτο,κτλ κτλ κτλ....

#5   tjetri

tjetri

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 17:21

περιμενω 1,5 χρονο τωρα... :rolleyes:

#6   kostelos

kostelos

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 12/01/2010 - 17:33

εγω πιστευω πως ειναι λογικο να θελουν να το ριξουν στην αγορα νωριτερα απο οτι συνηθως επειδη ο ανταγωνισμος απο τα android phones ειναι αρκετα μεγαλος.... οποτε δε μου ακουγεται πολυ περιεργο.. :blush:

#7   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 12/01/2010 - 18:17

Όχι ρε παιδιά. Τι βιάζεστε? ούτε 6 μηνο δε πέρασε που σκάσαμε τα 660 για το 3gs :)

#8   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 18:29

Αντε μακαρι δηλαδη δεν χαλαω καν τα λεφτα μου δεν πουλαω το 3g μου μεχρι να γινει jb στο 4g δοσε apple!!!!

#9   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 18:42

Πάντως σύμφωνα με Κορεάτικες πηγές, από εσωτερικές πληροφορίες από τον επίσημο πάροχο iPhone, την Korean Telecoms, η εταιρεία έχει ήδη υπογράψει συμβόλαιο με την Apple για διάθεση του νέου iPhone τον Ιούνιο, ταυτόχρονα με την παγκόσμια κυκλοφορία του.

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως το νέο iPhone θα έχει δύο κάμερες (για δυνατότητα video-κλήσεων), βελτιωμένη απόδοση μπαταρίας και πιθανότατα θα περιλαμβάνει και υπηρεσία mobile TV - αν και αυτή θα είναι προφανώς για την Κορεάτικη αγορά μόνο.

Οι πηγές αυτές αναφέρουν με σιγουριά την ονομασία iPhone 4G ως το επόμενο μοντέλο iPhone, που σαφώς και παραπέμπει στην συνδεσιμότητα με 4G/LTE δίκτυα, τα οποία όμως δεν υπάρχουν (ακόμα) στην Κορέα.

Πάντως ενδιαφέρον παρουσιάζει η τελευταία πληροφορία που αναφέρει το ενδεχόμενο διάθεσης (εσωτερκής φαντάζομαι) ενός δοκιμαστικού μοντέλου iPhone 4G από την Korea Telecoms τον Απρίλιο-Μάιο.

[via unwiredreview]

Προσωπική εκτίμηση είναι πως δεν θα κυκλοφορήσει εσπευσμένα το νέο iPhone λόγω του ανταγωνισμού με το Nexus One, καθώς κατ'αρχήν ο επεξεργαστής που θα "φοράει" το νέο iPhone (και οι δυνατότητες που θα προσφέρει και θα πρέπει να ενσωματωθούν) θα πρέπει να ξεπερνάει όχι μόνο τον Snapdragon 1GHz που είναι διαθέσιμος τώρα αλλά και τους επερχόμενους επεξεργαστές και συγκεκριμένα:

-> τον νέο Snapdragon 8X50A στα 1,3 Ghz (που θα κυκλοφορήσει εντός ενός μηνός και θα ενσωματωθεί αργότερα μέσα στην χρονιά σε smartphones)
-> και τον dual-core 8X72 της Qualcomm στα 1,5GHz (με δύο πυρήνες Scorpion, ο οποίος ενδέχεται να ενσωματωθεί σε smartphones στα τέλη του 2010)

Κακά τα ψέματα, με τις εξελίξεις των mobile επεξεργαστών, το νέo iPhone θα πρέπει να αντέξει τον ανταγωνισμό της επόμενης γενιάς Android smartphones (και WinMo αν κυκλοφορήσει το Windows Mobile 7) οπότε η Apple πρέπει να παρουσιάσει ενα πολύ δυνατό "εργαλείο" που να καταφέρει να μείνει στην κορυφή.

Δεν θα απέκλεια να κυκλοφορούσε ένα δοκιμαστικό μοντέλο iPhone 4G νωρίτερα από τον Ιούνιο, αλλά αυτό θα σήμαινε πως θα το χρησιμοπιούσαν εσωτερικά οι πάροχοι ανά το κόσμο και όχι το ευρύ κοινό.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 12/01/2010 - 18:45


#10   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/01/2010 - 18:59

Το καλό που τους θέλω, να μη κυκλοφορήσουν τώρα! Πέρα του ότι είναι άδικο, δε πρόκειται να σημειώσει μεγάλα ποσοστά πώλησης, αφού πολύς κόσμος αγόρασε το 3GS και, κανείς δεν είναι ΤΟΣΟ ζώο, ώστε να τα ξανασκάσει σε τόσο λίγους μήνες.
Εγώ το λέω από τώρα, δε πα να χει χειροτερα χαρακτηριστικα από το nexus, αν έχει τέτοια ομορφιά που έχει τώρα και αυτές τις ωραίες καμπύλες και βγει τον Ιούνιο (γιατί μπορεί να έχω το 3GS, αλλά καλύπτομαι μέχρι και με το 3G από πλευράς χαρ/κών), εγώ θα το αγοράσω.

#11   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 12/01/2010 - 19:53

να συμπληρώσω τον adenadoume ότι ο dual-core 8X72 της Qualcomm στα 1,5GHz θα υποστηρίζει και 1080p HD resolution ;)

Τελευταία επεξεργασία από: jwr, 12/01/2010 - 19:53


#12   iBrick

iBrick

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/01/2010 - 21:23

Aυτο το έχετε δει 2GHzz

Apple's next-gen, dual-core iPhone could debut in April - report

If true, multi-core support for the new iPhone would likely come in the form of the new Cortex-A9 processor design from ARM. The new processors are capable of breaking the 2GHz barrier.


source

source2

#13   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/01/2010 - 21:35

Αν είναι να βάλουν 2GHz επεξεργαστή θα είναι κινητό ή σταθερό? Εδώ τώρα με το επεξεργαστή που έχουν και θέλει φόρτιση κάθε 36 ώρες περίπου (με πολύ νορμάλ και συντηρητική χρήση) με dual core στα 2 κάθε πότε θα θέλει?

#14   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 00:18

Το καλό που τους θέλω, να μη κυκλοφορήσουν τώρα! Πέρα του ότι είναι άδικο, δε πρόκειται να σημειώσει μεγάλα ποσοστά πώλησης, αφού πολύς κόσμος αγόρασε το 3GS και, κανείς δεν είναι ΤΟΣΟ ζώο, ώστε να τα ξανασκάσει σε τόσο λίγους μήνες.
Εγώ το λέω από τώρα, δε πα να χει χειροτερα χαρακτηριστικα από το nexus, αν έχει τέτοια ομορφιά που έχει τώρα και αυτές τις ωραίες καμπύλες και βγει τον Ιούνιο (γιατί μπορεί να έχω το 3GS, αλλά καλύπτομαι μέχρι και με το 3G από πλευράς χαρ/κών), εγώ θα το αγοράσω.

Δεν έχουμε αγοράσει όμως όλοι το 3GS.... :)Πολλοί έχουμε το 3G και περιμένουμε να κάνουμε μία αναβάθμιση..

#15   xilaren

xilaren

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/01/2010 - 00:32

Δύο πράγματα εύχομαι:
1) Να έχω μαζέψει μέχρι τότε τα φράγκα να το αποκτήσω, και
2) Να βγει πρώτα το jailbreak του -ή, έστω, να βγει "στο καπάκι", μετά από 1-2 μέρες!
Ζητάω πολλά;...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες