Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με sync στο iTunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:04

Πηρα καινουργιο υπολογιστη και οταν συνδεω το ipod touch και παταω να μεταφερει τις εφαρμογες απο το ipod στο pc μου γραφει οτι δεν ειναι authorize ενω εγω το εχω κανει authorize....επισης αμα θελω να μεταφερω μουσικη απο το pc στο ipod δεν μου βγαζει προβλημα μου λεει οτι εγινε sync αλλα ουσιαστικα δεν εχει αλλαξει τιποτα στο ipod.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:11

Πηρα καινουργιο υπολογιστη και οταν συνδεω το ipod touch και παταω να μεταφερει τις εφαρμογες απο το ipod στο pc μου γραφει οτι δεν ειναι authorize ενω εγω το εχω κανει authorize....επισης αμα θελω να μεταφερω μουσικη απο το pc στο ipod δεν μου βγαζει προβλημα μου λεει οτι εγινε sync αλλα ουσιαστικα δεν εχει αλλαξει τιποτα στο ipod.

φιλε μου δοκιμασες να αλλαξεις usb???

#3   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:13

Να ρωτήσω: ο παλιός υπολογιστής στον οποίο είχες την itunes library με όλα τα τραγούδια και εφαρμογές σου δουλεύει ακόμα?

#4   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:24

Να ρωτήσω: ο παλιός υπολογιστής στον οποίο είχες την itunes library με όλα τα τραγούδια και εφαρμογές σου δουλεύει ακόμα?


ναι

#5   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:34

Ωραία

Θα κάνεις το εξής.

Στο παλιό σου pc Θα ρυθμίσεις τα windows να εμφανίζουν τους κρυφούς φακέλους (control panel -> appearance and personalization -> Folder options -> view -> show hidden files and folders για vista/7) και θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Local και θα κάνεις αντιγραφή τους φακέλους Apple και Apple Computer σε ένα stickaki (βάλτους σε ένα φάκελο με όνομα Local για να θυμάσαι ότι τους πήρες από εκεί)

Μετά θα πας C:\Users\"onoma soy"\AppData\LocalLow και θα αντιγράψεις τον φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα LocalLow στο στικάκι σου

Μετά θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Roaming και θα αντιγράψεις το φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα Roaming.

Επίσης θα πας στο φάκελο C:\Users\"onoma soy"\My music και θα αντιγράψεις το φάκελο iTunes.

Αν έχεις αποθηκεύσει τα τραγούδια σου σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο κάν' τα και αυτά αντιγραφή στο στικακι

Θα πας στο καινούριο σου pc και θα αντιγράψεις όλους αυτούς τους φακέλους στα ίδια σημεία από τα οποία τα πήρες από το παλιό σου.

Με αυτό τον τρόπο θα μεταφέρεις ολόκληρη τη library (songs/videos/applications etc) στο καινούριο σου pc και αφού το έχεις κάνει authorize θα δουλεύει μια χαρά. Αν δεν χρησιμοποιείς πλέον το παλιό κάντο deauthorize.

Το ίδιο πράγμα θα κάνεις και όταν θες να κάνεις format.

Τελευταία επεξεργασία από: marian, 24/01/2010 - 15:35


#6   Pater

Pater

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:37

ευχαριστω πολυ!!παω να το δοκιμασω

Τελευταία επεξεργασία από: Pater, 24/01/2010 - 15:42


#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:42

Ωραία

Θα κάνεις το εξής.

Στο παλιό σου pc Θα ρυθμίσεις τα windows να εμφανίζουν τους κρυφούς φακέλους (control panel -> appearance and personalization -> Folder options -> view -> show hidden files and folders για vista/7) και θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Local και θα κάνεις αντιγραφή τους φακέλους Apple και Apple Computer σε ένα stickaki (βάλτους σε ένα φάκελο με όνομα Local για να θυμάσαι ότι τους πήρες από εκεί)

Μετά θα πας C:\Users\"onoma soy"\AppData\LocalLow και θα αντιγράψεις τον φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα LocalLow στο στικάκι σου

Μετά θα πας στο C:\Users\"onoma soy"\AppData\Roaming και θα αντιγράψεις το φάκελο Apple Computer σε ένα φάκελο με όνομα Roaming.

Επίσης θα πας στο φάκελο C:\Users\"onoma soy"\My music και θα αντιγράψεις το φάκελο iTunes.

Αν έχεις αποθηκεύσει τα τραγούδια σου σε κάποιο συγκεκριμένο φάκελο κάν' τα και αυτά αντιγραφή στο στικακι

Θα πας στο καινούριο σου pc και θα αντιγράψεις όλους αυτούς τους φακέλους στα ίδια σημεία από τα οποία τα πήρες από το παλιό σου.

Με αυτό τον τρόπο θα μεταφέρεις ολόκληρη τη library (songs/videos/applications etc) στο καινούριο σου pc και αφού το έχεις κάνει authorize θα δουλεύει μια χαρά. Αν δεν χρησιμοποιείς πλέον το παλιό κάντο deauthorize.

Το ίδιο πράγμα θα κάνεις και όταν θες να κάνεις format.

off topic: εχεις γινει expert βλεπω.. :)

#8   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:46

off topic: εχεις γινει expert βλεπω.. :)


3.5 χρόνια τώρα παλεύω με τα προϊόντα της apple

ipods (mini, nano, touch) και τώρα iphone (iphone ακούω και iphone δε βλέπω, να 'ναι καλά ο γερμανός...)

Αν δεν είχα γίνει "expert" θα ανησυχούσα :P

#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:51

καλο!!! :lol: :lol: :lol: να σου κανω ενα δωρο να μην εισαι στο περιμενε.. και μου δινεις την συσκευη που θα ' ρθει.. :)

#10   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2010 - 15:57

Αν κρίνω από τα πεπραγμένα μάλλον δε σε συμφέρει να σου δώσω την "καινούρια"... 'Η η οθόνη θα είναι ξεκολλημένη, ή το wifi δε θα δουλεύει, ή το dock connector θα βλέπει συσκευές φαντάσματα, ή η μπαταρία θα βγαίνει μόνη της (αυτό μπορεί να είναι και καλό βασικά, χρόνια τώρα το ζητάνε οι iphone fans :lol: )...

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 16:01

αυτο κυρια μου δεν ειναι iphone αλλα transformers που παιζουν τα παιδια μου.. :)

#12   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 16:04

Πολύ καλό Marian θα μπορούσε να γίνει και οδηγός! Μπράβο +1 από μένα!

@DINFUN υπάρχουν ακόμα transformers; Τι μου θυμισες τώρα!!!

#13   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 24/01/2010 - 16:09

Ευχαριστώ!

Και εμένα τι μου θυμίσατε... Μικρή είχα μανία με τα transformers. Optimus Prime!!! Οι δυο ταινίες πάντως δεν ήταν άσχημες...

#14   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/01/2010 - 16:13

Ναι ναι υπάρχουν .. Ωραίες εποχές .. Playmobil, Lego, .. Ενώ τώρα έχει απομείνει στα νέα παιδιά μόνο playstation 1,2,3,4,..14 μιλώ για παιχνίδι...

#15   god21

god21

    iPH Contributor

  • 1.019 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2010 - 18:57

ξεφυγαμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες