Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple iPad unveiled


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
617 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   june

june

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 10/05/2010 - 23:03

Η Ελλάδα κατέχει την 1η θέση όσον αφορά το πόσο περισσότερο πληρώνει ένας χρήστης του eBay για να αγοράσει το iPad WiFi 16GB (+$269 από την τιμή πώλησης).


Κριση σου λεει μετα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 12/05/2010 - 00:30

Να ενας καλός λόγος αγοράς του ipad 3g

Αποστολή mms και sms ....

ισως δουμε και κλήσεις μέσω jb ??? who knows ...

http://www.youtube.com/watch?v=Ctnh4Unrt6Y&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=Q1P7Cya9wmM&feature=player_embedded



πηγη: www.iphoneheat.com

#543   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 12/05/2010 - 13:03

H Apple προσφάτως αναβάθμισε το support document για τα προβλήματα με Wi-Fi που αντιμετώπιζαν μερικοί χρήστες με το iPad.

Υπήρξαν πολλές αναφορές σε διάφορα forum με αδύναμο σήμα του Wi-Fi, την αδυναμία του iPad να θυμηθεί κωδικούς και άλλα τεχνικά ζητήματα.

Αναρτημένη εικόνα

Oι λύσεις που προτείνει η Apple είναι οι εξής:

- Αναβάθμιση της έκδοσης του Wi-Fi router

- Χρησιμοποίηση WPA ή WPA2 για την προστασία του ασύρματου δικτύου

- Διαρρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης

- Ανανέωση της IP διεύθυνσης

Πέρα από αυτές τις προτάσεις η Apple αναφέρει ότι λοιπά προβλήματα συνδεσιμότητας με το Wi-Fi θα λυθούν με μελλοντική αναβάθμιση του λογισμικού.

Το έγγραφο μπορείτε να το βρείτε εδώ.

Follow me on twitter


#544   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/05/2010 - 13:07

Oι λύσεις που προτείνει η Apple είναι οι εξής:

- Αναβάθμιση της έκδοσης του Wi-Fi router

- Χρησιμοποίηση WPA ή WPA2 για την προστασία του ασύρματου δικτύου

- Διαρρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης

- Ανανέωση της IP διεύθυνσης

Πέρα από αυτές τις προτάσεις η Apple αναφέρει ότι λοιπά προβλήματα συνδεσιμότητας με το Wi-Fi θα λυθούν με μελλοντική αναβάθμιση του λογισμικού.


Μεταφράζω τα λεγόμενα της Apple:

Ας πω τώρα που είναι νωρίς μερικές μπούρδες, προκειμένου να έχει ο κόσμος να ασχοληθεί με κάτι, μέχρι να βγάλω το update που λύνει το πρόβλημα.

#545   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 13:19

"- Διαρρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης"

:blink: :huh:

#546   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 12/05/2010 - 14:17

η οθόνη που κολάει με όλο το θέμα?

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#547   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:05

Η καλυτερη λυση να το πεταξετε....χαχα

#548   iliaktida

iliaktida

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 12/05/2010 - 15:50

Η καλυτερη λυση να το πεταξετε....χαχα



Τα προβληματικά ipad είναι μεμονομένα περιστατικά. Δεν ειναι τοσο παράξενο στα 1,000,000 που πωλήθηκαν να αναφέρθηκαν 100 με wifi προβλημα τα οποία και διατυμπανισαν αμαβρώνοντας την εικόνα του καλύτερου gadget του 2010.
Το ιδιο σκηνικό ήταν με τη κυκλοφορία του Iphone 3GS, αναφορικά με τα σχόλια περί θερμοτητας της συσκευής και άλλες φιλοσοφίες που δεν επικράτησαν.
Ξεχαστηκαν γρήγορα γιατι ήταν πολυ μεμονομένα περιστατικά σε σχέση με τις εκατομμύρια πωλήσεις της συγκεκριμμένης συσκευής και τους επίσεις εκατομμύρια ευχαριστημένους users. Και τοτε θυμάμε υπήρχαν τα ίδια πυκρόχολα σχόλια απο άτομα που δεν το είχαν ακομα στη κατοχή τους σαν "πεταξτε το ειναι η καλυτερη λύση".
Γιαυτο τα σχόλια να το πετάξουμε καλυτερα να λειπουν. Παρε το πρώτα στα χέρια σου περασε μια ώρα με το ipad και μετα σχολίασε.

#549   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2010 - 20:35

Τα προβληματικά ipad είναι μεμονομένα περιστατικά. Δεν ειναι τοσο παράξενο στα 1,000,000 που πωλήθηκαν να αναφέρθηκαν 100 με wifi προβλημα τα οποία και διατυμπανισαν αμαβρώνοντας την εικόνα του καλύτερου gadget του 2010.
Το ιδιο σκηνικό ήταν με τη κυκλοφορία του Iphone 3GS, αναφορικά με τα σχόλια περί θερμοτητας της συσκευής και άλλες φιλοσοφίες που δεν επικράτησαν.
Ξεχαστηκαν γρήγορα γιατι ήταν πολυ μεμονομένα περιστατικά σε σχέση με τις εκατομμύρια πωλήσεις της συγκεκριμμένης συσκευής και τους επίσεις εκατομμύρια ευχαριστημένους users. Και τοτε θυμάμε υπήρχαν τα ίδια πυκρόχολα σχόλια απο άτομα που δεν το είχαν ακομα στη κατοχή τους σαν "πεταξτε το ειναι η καλυτερη λύση".
Γιαυτο τα σχόλια να το πετάξουμε καλυτερα να λειπουν. Παρε το πρώτα στα χέρια σου περασε μια ώρα με το ipad και μετα σχολίασε.



Απο μενα φιλε μου εχουν περασει απο το χερι μου το πρωτο iphone 2g μεχρι το τωρινo 3gs .
το ipad το εχω παρει στα χερια μου επισης απο ενα φιλο και μπορω να σου πω το μονο που μου αρεσε ηταν που ειχε πιο μεγαλη οθονη και δεν με ξαφνιασε καθολου.
Δικαιωμα σου να σου αρεσει...
Το <<πεταξε το >> το ειπα χαριτολογωντας no comment

#550   diamantis

diamantis

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2010 - 00:01

τι σχεση εχει η οθονη?

#551   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2010 - 05:27

τι σχεση εχει η οθονη?



Η οθονη ειναι πιο μεγαλη αυτο ενωουσα

#552   XtR

XtR

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/05/2010 - 11:04

Το δικό μου πάντως έχει πρόβλημα με το wifi.
Βέβαια σπάνια παθαίνει τις συγκεκριμένες φλασιές και το χάνει. Τότε απλά του κλείνω το wifi και το ξανά ανοίγω.
Γενικά είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!

#553   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/05/2010 - 00:48

Πριν δύο βδομάδες διάφορες αναφορές κάναν λόγο για πλήρη έλλειψη διαθεσιμότητας για το WiFi+3G iPad στα καταστήματα πώλησης στις ΗΠΑ με σημαντικές ελλείψεις ακόμα και στο WiFi μοντέλο.

Αναφορά από την Piper Jaffray σήμερα σημειώνει ότι η έλλειψη συνεχίζεται με κανένα από τα 50 καταστήματα της έρευνας που διηξήχθη την προηγούμενη βδομάδα να έχει διαθέσιμο το WiFi+3G μοντέλο και με μόνο το ένα τέταρτο από αυτά να έχουν διαθέσιμο το WiFi iPad.

H αναφορά, επίσης, προειδοποιεί ότι τα προβλήματα στην προμήθεια των iPad μπορεί να πάρει μήνες μέχρι να λυθούν με μια ισορροπία στην αναλογία προσφορά-ζήτηση να επέρχεται στα τέλη του φθινοπώρου.

Αναρτημένη εικόνα

Χτες η εταιρεία αναλύσεων RBC Capital Markets αύξησε την πρόβλεψη της για τις πωλήσεις του iPad μέσα στο 2010 από τα 5 στα 8 εκατομμύρια αν και δεν είναι ξεκάθαρο σε ποιό βαθμό είναι η συνεχής έλλειψη εξαιτίας της απροσδόκητης ζήτησης που οδηγεί σε αύξηση των εκτιμήσεων των αναλυτών ή σε ζητήματα παραγωγής. Σε κάθε περίπτωση το ζητούμενο παραμένει ότι η Apple συνεχίζει να αντιμετωπίζει προβλήματα και να ικανοποιήσει τους πελάτες της.

Τα προβλήματα στις ΗΠΑ συνεχίζουν να υφίστανται ενώ η Apple ετοιμάζεται για την έναρξη των πωλήσεων σε εννιά ακόμα χώρες σε μια βδομάδα από τώρα με τις προπαραγγελίες να έχουν ήδη αρχίσει


[via MacRumors]

Follow me on twitter


#554   nikos278

nikos278

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/05/2010 - 23:56

να πω και γω με τη σειρα μου την αποψη μου αλλα θελω και τη βοηθεια σας λιγο αντικειμενικα βεβαια
ειδα και γω το ipad και μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα με την αισθηση της χρησης αλλα οχι με αυτα που σου προσφερει σαν κατι ενδιαμεσο τηλεφωνου και λαπτοπ. και ερχομαι να ρωτησω
εχω
στο σπιτι εναν σταθερο υπολογιστη ενα λαπτοπ
στη δουλεια ενα λαπτοπ
και για κινητο ενα iphone
επειδη γουσταρω τα γκατζετ γενικοτερα αυτη την εποχη ψαχνω να παρω ενα στυλ ταμπλετας

μπορω να διαθεσω μεχρι 700 ευρω
και σκεφτομαι να παρω ενα ipad με δυνατοτητες καπως καλυτερες απο το κινητο μου
η να παρω μια ταμπλετα με windows οπου θα εχει πλεονεκτηματα τυπου 80-120 gb usb webcamera κτλπ

δε ξερω και ειμαι σε διλημα.ομολογω οτι φευγοντας απο εκει που ειδα το ipad το μονο που σκεφτομουν ηταν να παω σπιτι να ψαξω πως μπορω να το παραγγειλω αλλα καπου το μετανειωσα.θεωρω οτι ειναι πολλα τα λεφτα για αυτα που δινει.
μπορει καπιος να βοηθησει?και στη περιπτωση που προτινει να παρω tablet pc αν εχει να προτεινει κατι
ευχαριστω και σορρυ για την πολυλογια μου :rolleyes:

#555   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 23/05/2010 - 00:08

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο καιρό να "χωνέψεις" την ιδέα. Όπως λες και εσύ τώρα είσαι ενθουσιασμένος και ίσως αυτό θολώνει λίγο την κρίση σου. Βλέπω ότι δεν σου χρειάζεται άμεσα οπότε στη θέση σου θα περίμενα λίγο...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες