Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iBlueNova Released on Cydia Store!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
457 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/02/2010 - 21:16

*
ΔΗΜΟΦΙΛΕΣ

Αναρτημένη εικόνα


Το περιμέναμε εδώ και πολλούς μήνες κι όμως σήμερα είναι εδώ κοντά μας!! Ο λόγος για το iBlueNova, το μοναδικό μέχρι στιγμής πρόγραμμα για το iPhone που μας επιτρέπει να στέλνουμε όλων των ειδών τα αρχεία μέσω Bluetooth, κάτι που δεν μας επιτρέπει η Apple δυστυχώς!

Ενημερωτικά μπορούμε να στείλουμε και να λάβουμε:

- Τραγούδια, μπορούμε να στείλουμε από το iPod Library αλλά όταν θα μας στέλνουν δε θα πηγαίνουν στο Library. Εναλλακτικός τρόπος αναπαραγωγής: Μπορείτε να κατεβάσετε το iFile το οποίο προσφέρει έναν πανομοιότυπο player με το iPod. Επίσης μπορείτε να στείλετε τα custom ringtones σας!

- Βίντεο, ισχύει το ίδιο με τα τραγούδια και πάλι μπορείτε να τα αναπαράγετε στο iFile.

- Εικόνες! Μπορείτε να στείλετε τις φωτογραφίες που έχετε τραβήξει καθώς και αυτές που έχετε περάσει από το iTunes. Επίσης όταν θα δέχεστε μία φωτογραφία θα αποθηκεύεται στο άλπμπουμ κάμερας (Camera Roll)! Προσοχή! Δεν θα είστε σε θέση να λάβετε εικόνες που ο τίτλος τους είναι γραμμένος με Ελληνικούς χαρακτήρες. Θα πρέπει να είναι οπωσδήποτε γραμμένος με Αγγλικούς χαρακτήρες για να εισαχθεί στο Camera Roll.

- Έγγραφα & Άλλα αρχεία: θα έχετε τη δυνατότητα να στείλετε οποιοδήποτε αρχείο θελήσετε από το file system!

Μια αξιοσημείωτη δυνατότητα που παρέχεται είναι να θέσουμε εμείς την τοποθεσία αποθήκευσης των αρχείων ξεχωριστά. Δηλαδή θα μπορούμε να θέσουμε τα τραγούδια να αποθηκεύονται σε διαφορετικό φάκελο απ'όπου θα αποθηκεύονται τα βίντεο μέσα στο file system!

Ο MeDevil και ο Carsten Heinelt, δημιουργός του iFile, συνεργάστηκαν για να μας προσφέρουν τέλεια αποτελέσματα. Μαζί με το iBlueNova θα βγεί και η νέα έκδοση του iFile, η 1.2.0, όπου θα μπορείτε να στείλετε αρχεία από το iFile μέσω του iBlueNova! Επίσης ότι αρχείο δέχεστε από το iBlueNova θα μπορείτε να το ανοίξετε με το iFile!

Τέλος θα μπορείτε να στείλετε αρχεία σε όλες τις κινητές συσκευές (Nokia, Sony Ericsson κλπ...) αλλά και σε υπολογιστές (PC και Mac)!

Υποστηριζόμενες συσκευές:

Θα μπορείτε να κατεβάσετε το iBlueNova στις εξής συσκευές:

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS
  • iPod Touch 2G
Το iPod 1ης γενιάς καθώς και αυτό της 3ης γενιάς δεν υποστηρίζονται ακόμα. Το iPod 3ης γενιάς θα υποστηρίζεται σε μελλοντικές εκδόσεις.

Υποστηριζόμενο OS:

Θα μπορείτε να εγκαταστήσετε το iBlueNova στις παραπάνω συσκευές με FirmWare από 3.0 και άνω. Όσοι είστε στην 2.x παρακαλώ αναβαθμίστε για να μπορείτε να εγκαταστήσετε την εφαρμογή.

To iBlueNova διατίθεται στη δοκιμαστική περίοδο των 15 ημερών. Όταν η εφαρμογή λήξει, για να την χρησιμοποιήσετε θα πρέπει να την αγοράσετε έναντι 4,40 ευρώ (€). Βέβαια, όσοι είχατε αγοράσει το iBluetooth η άδεια ισχύει ακόμα οπότε μην ξανα-αγοράσετε!! Σημείωση: 1 άδεια του iBlueNova αντιστοιχεί σε μία συσκευή, δηλαδή αν αγοράσετε άδεια για το iPhone σας δεν θα μπορείτε να εγκαταστήσετε την εφαρμογή και σε άλλη συσκευή (πχ iPod Touch) με την ίδια άδεια!



Update #1: Οδηγίες για το πως μπορείτε να αγοράσετε μία εφαρμογή απο το Cydia Store, όπως το iBluenova, θα δείτε στο Link που ακολουθεί: How to: Oδηγός αγοράς στο Cydia Store
"Το ίδιο email που θα δώσετε για την πληρωμή στο Paypal το ίδιο θα κάνει activate και το πρόγραμα!" ~ Tip από το μέλος "cyb0rg"


Update #2: Ελληνική μετάφραση από "iPodTouchPro": Download Link
"Το αρχείο το τοποθετείτε στο /Applications/iBlueNova.app χειροκίνητα. Αφού επιλέξετε ως γλώσσα μενού τα Ελληνικά, το πρόγραμμα θα εμφανίζεται και αυτό στα Ελληνικά.
Το πακέτο/μετάφραση θα είναι διαθέσιμο και από το repo του HellasProject.com"



Update #3:Το αρχείο .deb μπορείτε να το κατεβάσετε και να το εγκαταστήσετε χειροκίνητα απο το παρακάτω link: "Αρχείο .deb"

Update #4:iBlueNova Updated to v2.0.1
To iBlueNova αναβαθμίστηκε στην v2.0.1 διορθώνοντας μεταξύ άλλων το σημαντικό πρόβλημα μη-υποστήριξης του iPhone 1st gen.
iBlueNova v2.0.1 changelog

* Fixed problem that occurred with the iPhone 2G
* Fixed a problem with Windows 7 (now being able to send and receive files)
* Solved the problems of “transfer does not complete”
* Improved start times of the daemon to transfer files

iBlueNova ToDo list for the next version:

* Finished graphics at the interface
* Fix for the rfcomm
* Fix for the rpc daemon, which sometimes crashes on the iPhone 2G and 3G

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 23/02/2010 - 15:38
Updates Merged


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:35

μπραβο φιλε μου υπεροχη παρουσιαση +1 απο μενα

#3   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:36

sorry αλλα εγω στελνω φωτος στο iphone και δεν μου τις δειχνει....δεν υπαρχουν στον φακελο του ifile .....private/var/........

Τελευταία επεξεργασία από: bagg21, 15/02/2010 - 16:38


#4   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:54

Εμένα πάντως μέχρι στιγμής που προσπαθώ να στείλω σε ένα Samsung SGH-M150 είτε να πάρω από αυτό μου βγάζει συνέχεια "Αποτυχία σύνδεσης". :(
Θα το δοκιμάσω βέβαια και με άλλο κινητό να δω τι παίζει.

#5   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 16:57

Εμένα πάντως μέχρι στιγμής που προσπαθώ να στείλω σε ένα Samsung SGH-M150 είτε να πάρω από αυτό μου βγάζει συνέχεια "Αποτυχία σύνδεσης". :(
Θα το δοκιμάσω βέβαια και με άλλο κινητό να δω τι παίζει.

και μενα ασυμβατοτητα με το macbook μου

#6   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:00

- Εικόνες! Επίσης όταν θα δέχεστε μία φωτογραφία θα αποθηκεύεται στο άλπμπουμ κάμερας (Camera Roll)!




εσας το κανει αυτο ?

#7   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:00

Σε pc, nokia η95, η70, 6230η, Omnia 1, Omnia 2, Sony Ericsson k750, Sony Ericsson k850.

Δουλεύει άψογα έκανα αποστολή από και προς φωτό, mp3, αρχεία και είναι όλα jet...

Να σημειώσω ότι έχω το δοκιμαστικό ακόμα!!

#8   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:04

Σε pc, nokia η95, η70, 6230η, Omnia 1, Omnia 2, Sony Ericsson k750, Sony Ericsson k850.

Δουλεύει άψογα έκανα αποστολή από και προς φωτό, mp3, αρχεία και είναι όλα jet...

Να σημειώσω ότι έχω το δοκιμαστικό ακόμα!!

Κι εγώ το δοκιμαστικό έχω.

#9   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:11

sorry αλλα εγω στελνω φωτος στο iphone και δεν μου τις δειχνει....δεν υπαρχουν στον φακελο του ifile .....private/var/........



Παιδες το βρηκα.......


παρακαλω προσθεσε το φιλε moderator στο review σου....

Οσες φωτογραφιες ειναι με ελληνικους χαρακτηρες δειχνει οτι τις λαβαμε αλλα δεν υπαρχουν πουθενα.....
πρεπει να τις μετονομασουμε σε λατινικους χαρακτηρες !!!!!

Ελπιζω να βοηθησα καποιους οι οποιοι σιγουρα θα ειχαν το ιδιο προβλημα με εμενα !

#10   antonis4

antonis4

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:33

Σε ολες τις συσκεύες που εχω δοκιμάσει μεχρι τώρα δουλεύει αψογα. Εχω ακόμα το trial αλλα μάλον θά το αγοράσω.

#11   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:33

Ουτε σε εμένα λειτουργεί.. Μόλις επιλέξω το τραγούδι ή τη φωτογραφία κ πάω να τα στείλω μου βγάζει αποτυχία αποστολής

#12   fakoxoiros

fakoxoiros

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:34

ειναι top αν και θα ηθελα να μετεφερε τα αρχεια λιγο πιο γρηγορα.... :mellow:

#13   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:42

Όσοι έχετε προβλήματα αποστολής δοκιμάστε να κάνετε ένα Reboot.

#14   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:52

ειναι πολυ γρηγορο παιδια.......

Προσοχη στα ονοματα των αρχειων ΜΗΝ ειναι στα εεληνικα

#15   prototype

prototype

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/02/2010 - 17:59

Όσοι έχετε προβλήματα αποστολής δοκιμάστε να κάνετε ένα Reboot.

Το είχα κάνει και μάλιστα δύο φορές αλλά τζίφος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες