Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"iPhone for dummies" από το Έθνος


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/03/2010 - 22:02

Από το Σάββατο 6 Μαρτίου θα κυκλοφορεί μαζί με την εφημερίδα Έθνος η αμερικάνικη σειρά οδηγών "…για Πρωτάρηδες" (…for Dummies) η οποία έχει γνωρίσει τεράστια επιτυχία παγκοσμίως (συνολικές πωλήσεις άνω των 150 εκατ. βιβλίων).

Η σειρά αποτελείται από εύχρηστους οδηγούς, γραμμένους με απλή γλώσσα και αρκετές δόσεις χιούμορ, οι οποίοι βοηθάνε τους αναγνώστες να μάθουν χρήσιμες πληροφορίες και στοιχεία γύρω από το εκάστοτε θέμα.

Αναρτημένη εικόνα


Γιατί αναφερόμαστε στο Έθνος και στην συγκεκριμένη προσφορά του Σαββάτου;

Το Σάββατο 6 Μαρτίου μαζί με το Έθνος θα διατεθεί το 1ο βιβλίο της σειράς "...for dummies" το οποίο αναφέρεται στο iPhone και είναι το γνωστό: "iPhone για Πρωτάρηδες".

[via marketingweek.gr]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   manos112

manos112

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/03/2010 - 23:11

Θα ειναι στην αγγλικη γλωσσα, ετσι?????

#3   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/03/2010 - 00:18

Θα ειναι στην αγγλικη γλωσσα, ετσι?????


Στα Ελληνικά θα είναι φυσικά...!!! :rolleyes:
(δεν βρίσκω κάποιον λόγο που να μην είναι)

Η παραπάνω photo είναι από την ξένη έκδοση της σειράς!!
Η δικιά μας είναι η παρακάτω... :)
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 05/03/2010 - 00:20


#4   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 05/03/2010 - 00:22

άντε θα το πάρουμε και αυτό να δούμε αν ξέρει πιο πολλά απο μας.... αχχαχαχαχα :lol: :lol:

#5   XCoNaN

XCoNaN

    iPH Enthousiast

  • 383 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/03/2010 - 00:44

Μα εμείς δεν είμαστε πρωτάρηδες!!!
Λες να λέει και πως κάνουν j/b :lol: :lol: :lol: γιατί βαριέμαι να φτιάχνω και τις κοπέλας μου κάθε φορα :( !!!!

#6   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/03/2010 - 01:14

Να ξεκαθαρίσουμε πως ο οδηγός αυτός ουδεμία σχέση θα έχει με jailbreak...

Θα εξηγεί πως δουλεύει το iPhone (πως να κάνεις κλήσεις, τι κάνει το κάθε κουμπί και άλλα απλοϊκά θέματα για τις λειτουργίες του iPhone)

Άποψη μου είναι πως όλοι οι φορουμίστες είναι πολλά επίπεδα πιό πάνω από το να ξέρουν πως να χρησιμοποιήσουν απλά ένα iPhone... (γι'αυτό βρίσκονται εξάλλου στο φόρουμ)

Από την άλλη χαίρομαι να γίνεται ντόρος για το iPhone - καθώς ξέρω πολύ κόσμο που δεν ξέρει τα βασικά (που το έχει πάρει είτε για μόστρα είτε και από πραγματικό ενδιαφέρον αλλά περίμενε ένα γνώριμο λειτουργικό Nokia ή Ericsson) και ο κόσμος αυτός πρέπει πρώτα να μάθει να χειρίζεται και να καταλάβει τι είναι το iPhone πριν μάθει τη λέξη Cydia 8)

Πιστέψτε με έχω κάνει αρκετά jailbreak σε iPhone φίλων οι οποίοι μετά... απλά έκαναν restore γιατί δεν είχαν το χρόνο ή την διάθεση ή και τις γνώσεις για να ασχοληθούν παραπέρα...

Σε αυτούς τους φίλους θα προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρουν το ΕΘΝΟΣ με το συγκεκριμένο ένθετο :D

Προς Θεού δεν κατακρίνω όποιον παίρνει ένα iPhone και δεν το χρησιμοποιεί όπως εγώ, απλά νομίζω ότι ένα 50% των ατόμων (στην Ελλάδα) που έχουν και ασχολούνται με το iPhone τους...κάνουν κάτι παραπάνω με την συσκευή τους και φυσικά επισκέπτονται ή/και συμμετέχουν στο iPhoneHellas.

Στο κάτω κάτω είναι ένα προίόν κινητής τηλεφωνίας και internet κι ο καθένας έχει το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί όπως θέλει.

Αλλά δεν θα κρύψω πως χαίρομαι που πολύς κόσμος έχει - με τον τρόπο του ο καθένας - συμμετοχή σε κάτι παραπάνω από την "απλή" χρήση ενός iPhone και ποστάρει την γνώμη του, τις απορίες του ή τις συμβουλές του στο iPhoneHellas.

Υ.Γ. προσωπικά δεν αγοράζω πλέον εφημερίδες... όταν έρθει η μέρα που (όπως τα ΝΕΑ) θα έχουν εφαρμογές για iPhone και iPad αργότερα, θα χαρώ να τους πληρώσω και κάποια συνδρομή.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 05/03/2010 - 01:17


#7   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 05/03/2010 - 07:44

Εγώ παρόλο που δεν έχω iPhone και τα ξέρω σχεδόν όλα θα τα πάρω :P Thanks iPhonehellas for the tip ;)

#8   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 06/03/2010 - 12:54

Το πήρα σήμερα!Αρκετά καλό!θα βοηθήσει πάρα πολύ τους πολύ πρωτάρηδες ;)

#9   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 06/03/2010 - 13:19

Θα εξηγεί πως δουλεύει το iPhone (πως να κάνεις κλήσεις, τι κάνει το κάθε κουμπί και άλλα απλοϊκά θέματα για τις λειτουργίες του iPhone)

Από την άλλη χαίρομαι να γίνεται ντόρος για το iPhone - καθώς ξέρω πολύ κόσμο που δεν ξέρει τα βασικά (που το έχει πάρει είτε για μόστρα είτε και από πραγματικό ενδιαφέρον αλλά περίμενε ένα γνώριμο λειτουργικό Nokia ή Ericsson) και ο κόσμος αυτός πρέπει πρώτα να μάθει να χειρίζεται και να καταλάβει τι είναι το iPhone πριν μάθει τη λέξη Cydia 8)

Πιστέψτε με έχω κάνει αρκετά jailbreak σε iPhone φίλων οι οποίοι μετά... απλά έκαναν restore γιατί δεν είχαν το χρόνο ή την διάθεση ή και τις γνώσεις για να ασχοληθούν παραπέρα...


Αυτοι που δεν ξερουν τα βασικα, εχουν κανει τον κοπο να διαβασουν τον οδηγο χρησης?

http://manuals.info....er_Guide_GR.pdf

Και αναρωτιεμαι γιατι ειναι απαραιτητο να μαθει καποιος τη λεξη Cydia... Ειναι υποχρεωτικο οποιος αγοραζει το iPhone, να κανει Jailbreak?

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 06/03/2010 - 13:20


#10   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/03/2010 - 01:48

Και αναρωτιεμαι γιατι ειναι απαραιτητο να μαθει καποιος τη λεξη Cydia... Ειναι υποχρεωτικο οποιος αγοραζει το iPhone, να κανει Jailbreak?

Όχι βέβαια δεν ήθελα να πω κάτι τέτοιο, νόμιζα πως το ξεκαθάρισα...

Προς Θεού δεν κατακρίνω όποιον παίρνει ένα iPhone και δεν το χρησιμοποιεί όπως εγώ, απλά νομίζω ότι ένα 50% των ατόμων (στην Ελλάδα) που έχουν και ασχολούνται με το iPhone τους...κάνουν κάτι παραπάνω με την συσκευή τους και φυσικά επισκέπτονται ή/και συμμετέχουν στο iPhoneHellas.

Στο κάτω κάτω είναι ένα προίόν κινητής τηλεφωνίας και internet κι ο καθένας έχει το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί όπως θέλει

Αυτό που ήθελα να πω είναι πως πρώτα μαθαίνεις τα βασικά (που πολλοί δεν κάνουν τον κόπο να μάθουν - και όχι μόνο σε iPhone αλλά και σε άλλα smartphones όπου χρησιμοποιούν το 1/10 από τις δυνατότητες τους) και μετά αν έχεις την περιέργεια και την όρεξη μαθαίνεις τι είναι το Cydia, το οποίο δε συνεπάγεται πως θα κάνεις ντε και καλά jailbreak...

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 07/03/2010 - 01:49


#11   asterix7213

asterix7213

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2010 - 01:57

Να ξεκαθαρίσουμε πως ο οδηγός αυτός ουδεμία σχέση θα έχει με jailbreak...

Θα εξηγεί πως δουλεύει το iPhone (πως να κάνεις κλήσεις, τι κάνει το κάθε κουμπί και άλλα απλοϊκά θέματα για τις λειτουργίες του iPhone)

Άποψη μου είναι πως όλοι οι φορουμίστες είναι πολλά επίπεδα πιό πάνω από το να ξέρουν πως να χρησιμοποιήσουν απλά ένα iPhone... (γι'αυτό βρίσκονται εξάλλου στο φόρουμ)

Από την άλλη χαίρομαι να γίνεται ντόρος για το iPhone - καθώς ξέρω πολύ κόσμο που δεν ξέρει τα βασικά (που το έχει πάρει είτε για μόστρα είτε και από πραγματικό ενδιαφέρον αλλά περίμενε ένα γνώριμο λειτουργικό Nokia ή Ericsson) και ο κόσμος αυτός πρέπει πρώτα να μάθει να χειρίζεται και να καταλάβει τι είναι το iPhone πριν μάθει τη λέξη Cydia 8)

Πιστέψτε με έχω κάνει αρκετά jailbreak σε iPhone φίλων οι οποίοι μετά... απλά έκαναν restore γιατί δεν είχαν το χρόνο ή την διάθεση ή και τις γνώσεις για να ασχοληθούν παραπέρα...

Σε αυτούς τους φίλους θα προτείνω ανεπιφύλακτα να πάρουν το ΕΘΝΟΣ με το συγκεκριμένο ένθετο :D

Προς Θεού δεν κατακρίνω όποιον παίρνει ένα iPhone και δεν το χρησιμοποιεί όπως εγώ, απλά νομίζω ότι ένα 50% των ατόμων (στην Ελλάδα) που έχουν και ασχολούνται με το iPhone τους...κάνουν κάτι παραπάνω με την συσκευή τους και φυσικά επισκέπτονται ή/και συμμετέχουν στο iPhoneHellas.

Στο κάτω κάτω είναι ένα προίόν κινητής τηλεφωνίας και internet κι ο καθένας έχει το δικαίωμα να το χρησιμοποιεί όπως θέλει.

Αλλά δεν θα κρύψω πως χαίρομαι που πολύς κόσμος έχει - με τον τρόπο του ο καθένας - συμμετοχή σε κάτι παραπάνω από την "απλή" χρήση ενός iPhone και ποστάρει την γνώμη του, τις απορίες του ή τις συμβουλές του στο iPhoneHellas.

Υ.Γ. προσωπικά δεν αγοράζω πλέον εφημερίδες... όταν έρθει η μέρα που (όπως τα ΝΕΑ) θα έχουν εφαρμογές για iPhone και iPad αργότερα, θα χαρώ να τους πληρώσω και κάποια συνδρομή.



Νωμίζω πως εχεις απόλυτο δίκιο αν και 'γω να σου πώ την αλήθεια δεν το εχω κάνει jailbreak, πάντως γνωρίζω κάποια πραγματάκια πέρα απο τα βασικά πάντως το παλεύω , δεν ενοώ ότι ειμαι exper αλλά ψάχνομαι συνέχεια για να μάθω το κάτι παραπάνω, άλλωστε τι να το κάνεις αυτό το κινητό αν το εχεις μόνο για μόστρα ?
Αν πέσει πάντως στην αντιλυψή σου κανένα ένθετο για εφαρμογές του iphone ενημέρωσε..........
Thanks ;)

#12   idomeneas

idomeneas

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/03/2010 - 00:44

Το πήρα κι έγω αλλά δεν πρόλαβα να το δω ακόμα!! :D
(εννοείται βέβαια ότι δεν λέει για jb :P )

#13   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/04/2010 - 18:53

Αύριο (10/4) μαζί με το Έθνος!!!!

Αναρτημένη εικόνα

#14   katharma

katharma

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 18:58

Φίλοι,

ξέρει κανεις αν μπορώ να το βρω διαδικτυακά τον οδηγό για το iphone εγώ που είμαι στην ξενιτιά και δεν φτάνει το έθνος εδώ? Να του ρίξω ένα βλέφαρο ετσι από περιέργεια...
Μήπως υπάρχει κανεις που να το κάνει scan και upload σε rapidshare?

Η ζητάω πολλά?

#15   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/04/2010 - 11:44

εγω που εχασα το τευχος για το iphone, υπαρχει περιπτωση να το βρω καπου?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες