Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Παρουσίαση του iPhone OS 4.0


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
237 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   macmaniac82

macmaniac82

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 09:54

Ε ναι θα τα χασεις..ριξε μια ματι στο topic του sepsis εχουν ανεβασει εικονες μερικοι που την περασαν την beta παντα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 11:45

Oμολογουμένως δεν εντυπωσιάστηκα απο την παρουσίαση του OS4.0. Πολλά απο τα σημαντικότερα features υπάρχουν ήδη στα jailbroken τηλέφωνα, ενώ μερικά απο τα υπόλοιπα απλά δεν μπορούν διανύοντας το 2010 να παρουσιάζονται ως features.

To μόνο που πραγματικά περιμένω να δώ είναι το multitasking για το οποίο είμαι σίγουρος πως η υλοποίηση του δεν θα έχει καμία σχέση με τα αντίστοιχα του cydia.

Ελπίζω το jailbreak να επιτευχθεί και για την 4.0 καθώς το SBSettings είναι κάτι παραπάνω απο απαραίτητο, και μέχρι τον Ιούνιο ίσως να δούμε κάποιου είδους "έξυπνη" lockscreen με mail,τηλ,ημερολόγιο κτλ.

#183   dilliger

dilliger

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 12:00

για εμας που εχουμε ιpod 2g ΜC μας εφτυσε λιγο ο steve jobes.Ας ελπισουμε τουλαχιστον να σπαει το 4

#184   aromeo

aromeo

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/04/2010 - 12:37

Ε δεν μας εφτυσε...απλα φροντισε να μην κανουμε restore και report και να μην τους πριζουμε τα @@ στην apple..

#185   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:12

Λοιπόν τα διάβασα όλα τα post και θέλω και εγώ να πω κάποια πράγματα γιατί πιστεύω ότι οι μισόι εδώ πρέπει να είναι από το Πακιστάν.!!
1. Δεν πιστεύω να είδε κάποιος κάπου ότι η Apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία του χώρου και υπάρχει για το καλό μας
2. Δεν νομίζω κανείς να υπέγραψε πουθενά κάποιο συμβόλαιο ότι αγόρασε ένα κινητό που θα του το αναβαθμίζουν για πάντα και μάλιστα τσάμπα!!
3. Μου θυμίζετε του τύπους που έτρεχαν τα windows vista με κάτι καρβουδιστήρια και τους έφταιγε το λογισμικό γιατί εγώ μια χαρά ήμουν που είχα νέο pc. Το ιδιο ήταν τότε και θα είναι και πάντα. Να κατηγορίσουμε και τη microsoft που τα λογισμικά της δεν τρεχουν πλέον σε Pentium 2 γιατί το είχα πάρει μία περιουσία κάποτε και δεν θέλω να το αλλάξω.
4. Ούτε και οι άλλες εταιρίες στο χώρο δεν δίνουν τα νέα τους λογισμικά στις παλιές συσκευές για ευνόητους λόγους ότι κάπος θα πρέπει να πουλήσουν τις νέες. Τώρα αν κάποιος είναι καταναλωτικό ων ας πάει να τις αγοράζει όλες δικό του θέμα . Δεν νομίζω να του έβαλε κανένας κανένα πιστόλι στο κεφάλι.
5. Το 4 για να ξέρετε θα είναι επί πληρωμή και στα iphone και στο ipad ! Γιαυτό μην αρχίσετε πάλι άλλα 2134124124 posts για να λέτε ότι η apple θέλει τα λεφτά σας γιατί όντως τα θέλει και το έχει ανακοινώσει και το κάνει πάντα για όλα τα major update της όπως το κάνουν και άλλες 123124125 εταιρίες σε διάφορους άλλους τομείς.
6. Αν κάποιος συνεχίζει να πιστευει ότι κάποια πράγματα που του είναι τόσο σημαντικά τα κάνει και η κουτσή μαρία ας πάει να πάρει μία τέτοια.
7.Και ναι και γούστο της και καπέλο και της apple και κάθε άλλης εταιρίας να βγάζει ότι θέλει και να το κάνει ότι θέλει. Και ναι προφάνως δεν ενδιαφέρετε για κανέναν σας . Δεν το κατάλαβα τι είναι η μάνα και ο πατέρας σας . Σου πουλάει μία υπηρεσία , άμα τι θέλεις την αγοράζεις άμα όχι σκασίλα της.
8. Και τέλος (αν και πιστεύω ότι ήθελα να γράψω κιάλλα με όλα αυτά που διάβασα και τα ξέχασα) το thread αυτό είχε φτιαχτεί για τα νέα features του λογισμικού και όχι για να διαφάσουμε τη μιρλια του καθενός λες και είναι το καφενείο των φιλάθλων. Κάντε ένα άλλο thread και κλάψτε εκεί.

Τελευταία επεξεργασία από: makemono, 09/04/2010 - 14:13


#186   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:14

Oμολογουμένως δεν εντυπωσιάστηκα απο την παρουσίαση του OS4.0. Πολλά απο τα σημαντικότερα features υπάρχουν ήδη στα jailbroken τηλέφωνα, ενώ μερικά απο τα υπόλοιπα απλά δεν μπορούν διανύοντας το 2010 να παρουσιάζονται ως features.

To μόνο που πραγματικά περιμένω να δώ είναι το multitasking για το οποίο είμαι σίγουρος πως η υλοποίηση του δεν θα έχει καμία σχέση με τα αντίστοιχα του cydia.

Ελπίζω το jailbreak να επιτευχθεί και για την 4.0 καθώς το SBSettings είναι κάτι παραπάνω απο απαραίτητο, και μέχρι τον Ιούνιο ίσως να δούμε κάποιου είδους "έξυπνη" lockscreen με mail,τηλ,ημερολόγιο κτλ.


εγω εντυπωσιαστηκα με αυτο που ειπες!!Σκεφτεσαι πως τα feuatures θα υπαρχουν τωρα και σε clean συσκευη??Δεν ειναι υπεροχο αυτο?

Τελευταία επεξεργασία από: teo18480, 09/04/2010 - 14:15


#187   hostolis

hostolis

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:27

εγω εντυπωσιαστηκα με αυτο που ειπες!!Σκεφτεσαι πως τα feuatures θα υπαρχουν τωρα και σε clean συσκευη??Δεν ειναι υπεροχο αυτο?

SΒsettings σε καθαρή συσκευή;
Springboard rotator σε καθαρή συσκευή;
Custom lockscreen (Element, LockInfo) σε καθαρή συσκευή;
Ξεκλείδωτο bluetooth σε καθαρή συσκευή;
Google Voice σε καθαρή συσκευή;
Custom εικονίδια σε καθαρή συσκευή;
Σώσιμο Youtube videos σε καθαρή συσκευή;

Πού είναι όλα αυτά; Η 4.0 χρειάζεται επίσης Jailbreak για να είναι πλήρης η συσκευή.

Τελευταία επεξεργασία από: hostolis, 09/04/2010 - 14:30


#188   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:52

SΒsettings σε καθαρή συσκευή;
Springboard rotator σε καθαρή συσκευή;
Custom lockscreen (Element, LockInfo) σε καθαρή συσκευή;
Ξεκλείδωτο bluetooth σε καθαρή συσκευή;
Google Voice σε καθαρή συσκευή;
Custom εικονίδια σε καθαρή συσκευή;
Σώσιμο Youtube videos σε καθαρή συσκευή;

Πού είναι όλα αυτά; Η 4.0 χρειάζεται επίσης Jailbreak για να είναι πλήρης η συσκευή.



Δεν εχω jailbroken συσκευη (πιστευω πως καποια στιγμη θα κανω )αλλα οντως υπαρχουν μερικα features που δεν εχουν βγει σε clean συσκευη.Παντως για το τελευταιο εγω χρησιμοποιω το download manager και ειναι gg

#189   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:52

Λοιπόν τα διάβασα όλα τα post και θέλω και εγώ να πω κάποια πράγματα γιατί πιστεύω ότι οι μισόι εδώ πρέπει να είναι από το Πακιστάν.!!
1. Δεν πιστεύω να είδε κάποιος κάπου ότι η Apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία του χώρου και υπάρχει για το καλό μας
2. Δεν νομίζω κανείς να υπέγραψε πουθενά κάποιο συμβόλαιο ότι αγόρασε ένα κινητό που θα του το αναβαθμίζουν για πάντα και μάλιστα τσάμπα!!
3. Μου θυμίζετε του τύπους που έτρεχαν τα windows vista με κάτι καρβουδιστήρια και τους έφταιγε το λογισμικό γιατί εγώ μια χαρά ήμουν που είχα νέο pc. Το ιδιο ήταν τότε και θα είναι και πάντα. Να κατηγορίσουμε και τη microsoft που τα λογισμικά της δεν τρεχουν πλέον σε Pentium 2 γιατί το είχα πάρει μία περιουσία κάποτε και δεν θέλω να το αλλάξω.
4. Ούτε και οι άλλες εταιρίες στο χώρο δεν δίνουν τα νέα τους λογισμικά στις παλιές συσκευές για ευνόητους λόγους ότι κάπος θα πρέπει να πουλήσουν τις νέες. Τώρα αν κάποιος είναι καταναλωτικό ων ας πάει να τις αγοράζει όλες δικό του θέμα . Δεν νομίζω να του έβαλε κανένας κανένα πιστόλι στο κεφάλι.
5. Το 4 για να ξέρετε θα είναι επί πληρωμή και στα iphone και στο ipad ! Γιαυτό μην αρχίσετε πάλι άλλα 2134124124 posts για να λέτε ότι η apple θέλει τα λεφτά σας γιατί όντως τα θέλει και το έχει ανακοινώσει και το κάνει πάντα για όλα τα major update της όπως το κάνουν και άλλες 123124125 εταιρίες σε διάφορους άλλους τομείς.
6. Αν κάποιος συνεχίζει να πιστευει ότι κάποια πράγματα που του είναι τόσο σημαντικά τα κάνει και η κουτσή μαρία ας πάει να πάρει μία τέτοια.
7.Και ναι και γούστο της και καπέλο και της apple και κάθε άλλης εταιρίας να βγάζει ότι θέλει και να το κάνει ότι θέλει. Και ναι προφάνως δεν ενδιαφέρετε για κανέναν σας . Δεν το κατάλαβα τι είναι η μάνα και ο πατέρας σας . Σου πουλάει μία υπηρεσία , άμα τι θέλεις την αγοράζεις άμα όχι σκασίλα της.
8. Και τέλος (αν και πιστεύω ότι ήθελα να γράψω κιάλλα με όλα αυτά που διάβασα και τα ξέχασα) το thread αυτό είχε φτιαχτεί για τα νέα features του λογισμικού και όχι για να διαφάσουμε τη μιρλια του καθενός λες και είναι το καφενείο των φιλάθλων. Κάντε ένα άλλο thread και κλάψτε εκεί.


Κοιτα αδικο δεν έχεις! Αυτός είναι και ο λόγος που βαρέθηκα την Apple! Κάποτε ένα παιδί στο ίδιο forum το είχε πει πιο σωστά από όλους!

Apple: Δώσε μου 600€ για να δανιστείς μια συσκευή μου!

Για να στο δώσω να το καταλάβεις αλλιώς!

Apple: Το iPhone δεν μπορεί να έχει flash γιατί θα καταναλώνει μπαταρία και είναι βαρύ.
Πραγματικός λόγος: Δεν θέλω να τρέχει ξένος κώδικας στο λειτουργικό μου γιατί πολλοί ξέρουν flash και θα φτιάξουν εφαρμογές που δεν θα έρθουν στο Appstore, άρα χάνω το 30%. Πως θα κάνω τον κόσμο να πιστέψει πως δεν είναι οτι δεν θέλω να βάλω flash? ΑΑΑ το βρήκα, θα του πω πως δεν το χρειάζεται. Πως όλα τα site σε λίγο καιρό θα φτιαχνονται σε html5 και θα είναι όλοι χαρούμενοι!

Κόσμος: Τι θα γίνει με την αναφορά παράδωσης?
Apple: Στην Αμερική δεν χρησιμοποιεί κανείς αναφορά παράδωσης οπότε δεν το υποστηρίζω.

Kοσμος: Ρε παιδιά ένα σταθμό ζητήσαμε να ακούσουμε...
Apple: Είστε αχάριστοι, υπάρχουν τόσες εφαρμογές στο Appstore που μπορείς να ακούσεις ότι θες. Στην Αμερική πλεον όλοι οι σταθμοί εκπέμπουν online.
Πραγματικός λόγος: Είσαι με τα καλά σου; Και να χάσω τόσα 30% απο τις εφαρμογές που θα κατεβάσετε για να ακούσετε ράδιοφωνο;

Κοσμος: Οκ ωραία, multitasking και πως κλείνω τις εφαρμογές;
Απάντηση του Jobs: Αν θες να κλείσεις εφαρμογες...... Δεν σου χρειάζεται γιατί είσαι χρήστης. Τι να το κάνεις; Αστο... Δεν θα έπρεπε καν να ασχολήσε με αυτά. (Μην βάλεις και χερι στην συσκευή και έχουμε αλλα).

Ρε φίλε πραγματικά, στα τόσα χρόνια που έχω iPhone βαρέθηκα να μου λέει η Apple οτι δεν γίνεται και μετά απο λίγο να βγαίνει ένα προγραμματάκι στο cydia που να δείχνει οτι γίνεται! Χαρηκαν όλοι με το OS 4.0 αλλά αν παρατήρησες είναι οι δημοφιλέστερες εφαρμογές του cydia σαν native! Κάποτε τις εφαρμογές αυτές δεν τις δέχτηκαν στο AppStore!

Ρε με 3.1.2 jailbroaken θα πεθάνει το 3G μου! Προτιμώ να μείνω πίσω παρά να με δουλεύουν!

#190   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:53

SΒsettings σε καθαρή συσκευή;
Springboard rotator σε καθαρή συσκευή;
Custom lockscreen (Element, LockInfo) σε καθαρή συσκευή;
Ξεκλείδωτο bluetooth σε καθαρή συσκευή;
Google Voice σε καθαρή συσκευή;
Custom εικονίδια σε καθαρή συσκευή;
Σώσιμο Youtube videos σε καθαρή συσκευή;

Πού είναι όλα αυτά; Η 4.0 χρειάζεται επίσης Jailbreak για να είναι πλήρης η συσκευή.


To SBsettings θα έλεγα ότι για ένα 3G[S] είναι περιττό! Τώρα τα toggles που τα κλείνεις πιο γρήγορα.. ε οκ !
Το SBRotator παρόλο που είναι εντυπωσιακό ωστόσο είναι παντελώς άχρηστο! Εφόσον σε εφαρμογές που χρειάζεται το rotate υπάρχει by default.

Lockinfo δεν έχει... όμως εγώ και αυτό που έχει το βρίσκω τελείως πρωτότυπο και δεν θα ήθελα να αλλάξει ποτέ! Και εξηγώ! Στο Lockscreen δείχνει ότι χρειάζεται.
1)Αναπάντητες κλήσεις, 2) Μηνύματά, 3) Notifications, 4)Ωρα/Ημερομηνία, 5) Μπαταρία + Σήμα. Επίσης μόλις ανοίξεις την Homescreen όπουδήποτε έχει κάποιο update ή pushed mail υπάρχει το κόκκινο σημαδάκι με τον αριθμό των updates !! Τι άλλο θέλετε? ?

Το Bluetooth είναι το μόνο που δεν υπάρχει .. και είναι αρνητικό όντως.. αλλά εγώ δεν θα πεθάνω που δε το έχω.. αν θέλω να μεταφέρω ένα song απλά το βρίσκω > Download > Sync

Custom εικονίδια ? Έλεος ?! Υπερβολές ...

Το τελευταίο υπάρχει/υπήρχε. iWoopie λέγεται .

#191   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/04/2010 - 14:53

Λοιπόν τα διάβασα όλα τα post και θέλω και εγώ να πω κάποια πράγματα γιατί πιστεύω ότι οι μισόι εδώ πρέπει να είναι από το Πακιστάν.!!
1. Δεν πιστεύω να είδε κάποιος κάπου ότι η Apple είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα ή οποιαδήποτε άλλη εταιρία του χώρου και υπάρχει για το καλό μας
2. Δεν νομίζω κανείς να υπέγραψε πουθενά κάποιο συμβόλαιο ότι αγόρασε ένα κινητό που θα του το αναβαθμίζουν για πάντα και μάλιστα τσάμπα!!
3. Μου θυμίζετε του τύπους που έτρεχαν τα windows vista με κάτι καρβουδιστήρια και τους έφταιγε το λογισμικό γιατί εγώ μια χαρά ήμουν που είχα νέο pc. Το ιδιο ήταν τότε και θα είναι και πάντα. Να κατηγορίσουμε και τη microsoft που τα λογισμικά της δεν τρεχουν πλέον σε Pentium 2 γιατί το είχα πάρει μία περιουσία κάποτε και δεν θέλω να το αλλάξω.
4. Ούτε και οι άλλες εταιρίες στο χώρο δεν δίνουν τα νέα τους λογισμικά στις παλιές συσκευές για ευνόητους λόγους ότι κάπος θα πρέπει να πουλήσουν τις νέες. Τώρα αν κάποιος είναι καταναλωτικό ων ας πάει να τις αγοράζει όλες δικό του θέμα . Δεν νομίζω να του έβαλε κανένας κανένα πιστόλι στο κεφάλι.
5. Το 4 για να ξέρετε θα είναι επί πληρωμή και στα iphone και στο ipad ! Γιαυτό μην αρχίσετε πάλι άλλα 2134124124 posts για να λέτε ότι η apple θέλει τα λεφτά σας γιατί όντως τα θέλει και το έχει ανακοινώσει και το κάνει πάντα για όλα τα major update της όπως το κάνουν και άλλες 123124125 εταιρίες σε διάφορους άλλους τομείς.
6. Αν κάποιος συνεχίζει να πιστευει ότι κάποια πράγματα που του είναι τόσο σημαντικά τα κάνει και η κουτσή μαρία ας πάει να πάρει μία τέτοια.
7.Και ναι και γούστο της και καπέλο και της apple και κάθε άλλης εταιρίας να βγάζει ότι θέλει και να το κάνει ότι θέλει. Και ναι προφάνως δεν ενδιαφέρετε για κανέναν σας . Δεν το κατάλαβα τι είναι η μάνα και ο πατέρας σας . Σου πουλάει μία υπηρεσία , άμα τι θέλεις την αγοράζεις άμα όχι σκασίλα της.
8. Και τέλος (αν και πιστεύω ότι ήθελα να γράψω κιάλλα με όλα αυτά που διάβασα και τα ξέχασα) το thread αυτό είχε φτιαχτεί για τα νέα features του λογισμικού και όχι για να διαφάσουμε τη μιρλια του καθενός λες και είναι το καφενείο των φιλάθλων. Κάντε ένα άλλο thread και κλάψτε εκεί.


Κοιτα αδικο δεν έχεις! Αυτός είναι και ο λόγος που βαρέθηκα την Apple! Κάποτε ένα παιδί στο ίδιο forum το είχε πει πιο σωστά από όλους!

Apple: Δώσε μου 600€ για να δανιστείς μια συσκευή μου!

Για να στο δώσω να το καταλάβεις αλλιώς!

Apple: Το iPhone δεν μπορεί να έχει flash γιατί θα καταναλώνει μπαταρία και είναι βαρύ.
Πραγματικός λόγος: Δεν θέλω να τρέχει ξένος κώδικας στο λειτουργικό μου γιατί πολλοί ξέρουν flash και θα φτιάξουν εφαρμογές που δεν θα έρθουν στο Appstore, άρα χάνω το 30%. Πως θα κάνω τον κόσμο να πιστέψει πως δεν είναι οτι δεν θέλω να βάλω flash? ΑΑΑ το βρήκα, θα του πω πως δεν το χρειάζεται. Πως όλα τα site σε λίγο καιρό θα φτιαχνονται σε html5 και θα είναι όλοι χαρούμενοι!

Κόσμος: Τι θα γίνει με την αναφορά παράδωσης?
Apple: Στην Αμερική δεν χρησιμοποιεί κανείς αναφορά παράδωσης οπότε δεν το υποστηρίζω.

Kοσμος: Ρε παιδιά ένα σταθμό ζητήσαμε να ακούσουμε...
Apple: Είστε αχάριστοι, υπάρχουν τόσες εφαρμογές στο Appstore που μπορείς να ακούσεις ότι θες. Στην Αμερική πλεον όλοι οι σταθμοί εκπέμπουν online.
Πραγματικός λόγος: Είσαι με τα καλά σου; Και να χάσω τόσα 30% απο τις εφαρμογές που θα κατεβάσετε για να ακούσετε ράδιοφωνο;

Κοσμος: Οκ ωραία, multitasking και πως κλείνω τις εφαρμογές;
Απάντηση του Jobs: Αν θες να κλείσεις εφαρμογες...... Δεν σου χρειάζεται γιατί είσαι χρήστης. Τι να το κάνεις; Αστο... Δεν θα έπρεπε καν να ασχολήσε με αυτά. (Μην βάλεις και χερι στην συσκευή και έχουμε αλλα).

Ρε φίλε πραγματικά, στα τόσα χρόνια που έχω iPhone βαρέθηκα να μου λέει η Apple οτι δεν γίνεται και μετά απο λίγο να βγαίνει ένα προγραμματάκι στο cydia που να δείχνει οτι γίνεται! Χαρηκαν όλοι με το OS 4.0 αλλά αν παρατήρησες είναι οι δημοφιλέστερες εφαρμογές του cydia σαν native! Κάποτε τις εφαρμογές αυτές δεν τις δέχτηκαν στο AppStore!

Ρε με 3.1.2 jailbroaken θα πεθάνει το 3G μου! Προτιμώ να μείνω πίσω παρά να με δουλεύουν!

#192   makemono

makemono

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/04/2010 - 15:44

Ναι αλλά πάλι στα λόγια μου έρχεσαι! Προφανώς έχεις δίκιο και έτσι σκεφτόμαστε όλοι. Γιατί όχι Bluetooth, γιατί όχι themes γιατί όχι flash και κάμερα τις προκοπης που το έχουν όλοι για χρόνια. Αλλά η apple είναι γνωστή από πάντα (και σου μιλάει ένας από τους μεγαλύτερους επικριτές της) ότι θέλει να σε ελένχει στα πάντα που κανεις για να μην έχει προβλήματα που τις κοστίζουν (δες γιατί έχει στανταρ hardware επι χρόνια και κάλα για να είναι σταθερό ή για να μην έχει θέματα και να προσπαθεί να λύσει πράγματα από τους 12312 συνδιασμούς εκεί έξω). Θέλει να σε ελένχει για να προωθεί και τις άλλες υπηρεσίες της. Πχ αν μπορούσες να μεταφέρεις πράγματα στο κινητό της με ένα usb τότε ποιος θα έμπενε στο itunes που έχει στήσει όλο το μαγαζί της ?? Αν μετέφερες πράγματα με το bluetooth πόσα λεφτά θα έχανε από το κατάστημα της. Οι άλλες εταιρίες που σου αφήνουν να τα κάνεις αυτά δεν πλήτονται από αυτά. Άμα αρχίσουν και αυτές να βγάζουν λεφτά από στα store τους κάτσε να δεις που και τα windows mobile phones με το media player θα το κάνεις sync και άμα και η nokia είχε μαγαζί με το nokia κάτι θα το έκανες sync. Και σαν εταιρία με σκοπό το κέρδος θα κάνει τα πάντα για αυτό και θα πατήσει επί πτωμάτων είτε μας αρέσει είτε όχι. Και το flash θα προσπαθήσει να πολεμήσει και να κάνει την web κοινότητα να το απορρίψει άμα για τα συμφέρωντα της δεν της κάνει λέγοντας ότι μπούρδα θέλει, έτσι είναι το παιχνίδι. Πχ αν η WV άνοιγε μία αλυσίδα με βενδινάδικα με ιδικές κάνουλες θα είναι 100% σίγουρο ότι και τα αμάξια της θα μπορούσαν να βάλουν βενζίνη μόνο σε αυτά αρέσει δεν αρέσει στους ιδιοκτήτες τους. Μπορούμε να την κατακρίνουμε όσο θέλουμε αλλά το παιχνίδι της το παίζει καλά. Τώρα προς το παρόν φαίνεται ότι της βγαίνει. Κάποτε δεν της βγήκε και πήγε για χρεωκοποία. Περιμένουμε και θα δούμε. Πάντως όσο είναι σε θέση ισχύος μπορεί να ελένχει τα πράγματα!!

#193   k2g2006

k2g2006

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/04/2010 - 21:37

Καλησπέρα παιδια! Ελπιζω να μήν ειμαι off topic, αλλά σε 3g τι νέο θα υπάρχει στην 4.0? Γιά βίντεο ούτε λόγος ε?

Τελευταία επεξεργασία από: k2g2006, 09/04/2010 - 21:37


#194   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 09/04/2010 - 22:58

εγω εντυπωσιαστηκα με αυτο που ειπες!!Σκεφτεσαι πως τα feuatures θα υπαρχουν τωρα και σε clean συσκευη??Δεν ειναι υπεροχο αυτο?


Υπέροχο; Όχι για εμένα ήταν τόσο καιρό κάτι δεδομένο οπότε...

To SBsettings θα έλεγα ότι για ένα 3G[S] είναι περιττό! Τώρα τα toggles που τα κλείνεις πιο γρήγορα.. ε οκ !


Συγγνώμη αλλά γιατί είναι στο 3G[S] περιττό;

Τελευταία επεξεργασία από: Smaug, 09/04/2010 - 23:01


#195   xxxice

xxxice

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/04/2010 - 15:24

λεω και εγω την αποψη μου:
Πολλοι λενε εδω μεσα οτι καποια χαρακτηριστικα που η apple παρουσιαζει τωρα υπηρχαν σε jailbroken συσκευες....βρε παιδια δεν ειναι το ιδιο, ειναι σαν να πηγαινεις σε ενα συνεργειο το αυτοκινητο σου και να σου λενε οτι κανοντας μια αναβαθμιση στον εγκεφαλο θα βγαζει +30 ιππους....και μετα απο 6 μηνες να ερχεται η επισημη αντιπροσωπεια και να σου λεει, οτι σου παρεχω την δυνατοτητα της αναβαθμισης και εγω τωρα......
Ειναι δηλαδη κατι official που για οποιο προβλημα δημιουργηθει εχει την ευθυνη πλεον η apple οποτε μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.....απο εκει και περα H jailbreak μερια εχει την δυνατοτητα να ανακαλυψει νεες ιδιες για να προχωρησει το θεμα και ενα βημα παρακατω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες