Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επανεγκατάσταση του Cydia


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
23 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/04/2010 - 17:36

καλησπερα σε ολους εκανα μια λαλακια δεν ξερω πως εχασα το cydia πως μπορο να το ξαναποκτισο ευχαρηστω πολυ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 11/04/2010 - 17:38

πηγαινε στην αναζητηση και δες αν το βρισκεις απο εκει...

#3   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/04/2010 - 20:46

πηγαινε στην αναζητηση και δες αν το βρισκεις απο εκει...

καταρχην σε ευχαριστω πολυ εκανα μεγαλη βλακια που το εβαλα τορα εχει αρχισει και κολαι και νομιζο οτι ειναι απο αυτο. θελο τορα να το βγαλο .το εχασα το εικονιδιο αλλα υπαρχει το instalous και το cycorder ακομα για αυτο ροταο. τι κανο τωρα για αυτα γενικα θελω να το κανο οποσ το πηρα στιν αναζητηση δεν υπαρχει. γενικα το πηρα πριν 2 χρονια και κανενασ δεν μου το εμαθε προσπαθο μονος μου.σε εθχαριστω και παλι

#4   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/04/2010 - 20:52

Απο ότι καταλαβαίνω απεγκατέστησες το cydia! Για να μας λες οτι το πήρες πριν απο 2 χρόνια αποκλείεται να έχει γίνει jb με blackrain οπότε αποκλείεται να έχεις ακόμα το εικονίδιο του blackrain για να το ξαναεγκαταστήσεις!

Παρόλα αυτά υπάρχει ένας τρόπος ακόμα να το κάνεις μέσω ssh! Θυμάσαι αν έχει εγκατασταθεί στο κινητό το OpenSSH;

#5   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2010 - 06:51

Απο ότι καταλαβαίνω απεγκατέστησες το cydia! Για να μας λες οτι το πήρες πριν απο 2 χρόνια αποκλείεται να έχει γίνει jb με blackrain οπότε αποκλείεται να έχεις ακόμα το εικονίδιο του blackrain για να το ξαναεγκαταστήσεις!

Παρόλα αυτά υπάρχει ένας τρόπος ακόμα να το κάνεις μέσω ssh! Θυμάσαι αν έχει εγκατασταθεί στο κινητό το OpenSSH;

φιλε καλημερα δεν νομιζω (δεν ξερω) αν το εχω κανει αυτο. οποτε καταλαβεσ οτι δεν ξερω και πολα. μου αρεσε σαν κινιτο και το πηρα.προσπαθο να το μαθω μονοσ μου τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα αλλα προσπαθω. ποσ μπορο να το επαναφερο οποσ το πηρα. μαθε με αν θεσ αν μπορεις. σε ευχαρηστω παρα πολη.

#6   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/04/2010 - 07:41

φιλε καλημερα δεν νομιζω (δεν ξερω) αν το εχω κανει αυτο. οποτε καταλαβεσ οτι δεν ξερω και πολα. μου αρεσε σαν κινιτο και το πηρα.προσπαθο να το μαθω μονοσ μου τα αγγλικα μου δεν ειναι και τοσο καλα αλλα προσπαθω. ποσ μπορο να το επαναφερο οποσ το πηρα. μαθε με αν θεσ αν μπορεις. σε ευχαρηστω παρα πολη.

Καλημέρα φίλε μου.τρεις ερωτήσεις θέλω να σου κάνω.
1)έχεις sbsettings?σειρέ το δάχτυλο σου πάνω στην μπάρα που είναι η ώρα προς τα δεξιά και αν σου κατέβει ένα menu κοιτά να δεις αν γράφει πουθενά ssh.
2)τι κινητό έχεις;
3)όταν λες να το επαναφερεις τι εννοείς;σε κατάσταση καινούργιου η όπως το είχες πριν;

#7   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2010 - 14:38

Καλημέρα φίλε μου.τρεις ερωτήσεις θέλω να σου κάνω.
1)έχεις sbsettings?σειρέ το δάχτυλο σου πάνω στην μπάρα που είναι η ώρα προς τα δεξιά και αν σου κατέβει ένα menu κοιτά να δεις αν γράφει πουθενά ssh.
2)τι κινητό έχεις;
3)όταν λες να το επαναφερεις τι εννοείς;σε κατάσταση καινούργιου η όπως το είχες πριν;

εχω sbsettings δεν γραφει πουθενα ssh 3g 16g ναι οπως το ειχα πριν.ερωτηση η 3.1.3 ειναι καλη?η να περημενω ακομα. σε ευχαρηστω παρα πολυ για τιν αμεση βοηθεια που μου προσφερης.

#8   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/04/2010 - 15:03

κριμα που δεν εχεις ssh γιατι θα γλιτωνες το restore και την ολη διαδικασια ξανα.μηπως ομως ειχες κατεβασει το mobile terminal(εχει εικονιδιο)?η 3.1.3 δεν προσφερει τιποτα παραπανω απο την 3.1.2 και ο μονος σκοπος υπαρξης της ηταν για να σταματησει να υπαρχει jb.εφοσον τωρα εσυ εχεις 3G συσκευη μπορεις να κανεις 2 πραγματα.Προυποθεση η συσκευη να ειναι απο την ελλαδα αγορασμενη αλλιως μονο ενα απο τα δυο μπορεις να κανεις.

1)restore στην 3.1.2 και μετα jb με blackra1n και
2)restore στην 3.1.3 και μετα jb με redsn0w 0.9.4

Αποφασιζεις και μου λες.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 13/04/2010 - 15:04


#9   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/04/2010 - 18:02

κριμα που δεν εχεις ssh γιατι θα γλιτωνες το restore και την ολη διαδικασια ξανα.μηπως ομως ειχες κατεβασει το mobile terminal(εχει εικονιδιο)?η 3.1.3 δεν προσφερει τιποτα παραπανω απο την 3.1.2 και ο μονος σκοπος υπαρξης της ηταν για να σταματησει να υπαρχει jb.εφοσον τωρα εσυ εχεις 3G συσκευη μπορεις να κανεις 2 πραγματα.Προυποθεση η συσκευη να ειναι απο την ελλαδα αγορασμενη αλλιως μονο ενα απο τα δυο μπορεις να κανεις.

1)restore στην 3.1.2 και μετα jb με blackra1n και
2)restore στην 3.1.3 και μετα jb με redsn0w 0.9.4

Αποφασιζεις και μου λες.

το τηλ. ειναι αγορασμενο εδω.κρατο την 3.1.2 σε ροτο γιατι εχω προβλημα κοληματος καταναλοση μπαταριας και οχι καλο σημα cosmote αυτο μαλον προβλημα απο εταιρια νομιζω.τι κανω τωρα? σε ευχαρηστω

#10   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/04/2010 - 18:28

Φίλε μου εγώ Δεν ξέρω να σου πω πως να πας σε 3.1.2 ξέρω για 3.1.3 θα κανείς λίγο υπομονή να μπει ο Παρης που ξέρει.

Παντός αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση εσυ από τότε που το πήρες, έχεις την έκδοση 2.2.1 που ήταν στα Αγγλικα! Κανε λίγο υπομονή και θα σε βοηθήσουμε. Μετά θα το έχεις και στα Ελληνικα και θα είναι πιο εύκολο να το μάθεις!

Τελευταία επεξεργασία από: michaelkrtikos, 13/04/2010 - 18:29


#11   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 13/04/2010 - 20:17

συγνωμη που δεν απαντησα πιο νωρις αλλα ημουν εκτος και ποτε δεν κανω sign out απο το φορουμ.στο θεμα μας λοιπον.

1)κατεβαζεις την 3.1.2 απο εδω: http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ (αποθηκευση στην επιφανεια αργασιας)
2)κατεβαζεις το quickpwn απο εδω: http://www.iphonehel...ότερο-os-pcmac/ (θα βρεις το link κατω κατω)
3)συνδεεις το κινητο και κανεις backup
4)βαλε το κινητο σε DFU mode(συνδεσε το κινητο με το pc και πατα home+power μεχρι να δεις το μηλο και μετα ασε το power και συνεχισε να πατας το home μεχρι να το αναγνωρισει το iTunes και το βρει στην κατασταση που πρεπει).
5)κανεις restore με shift+restore και επιλεγεις την 3.1.2
6)εαν σου βγαλει error 1015 κλεινεις οτι παραθυρο σου εχει ανοιξει χωρις να αποσυνδεσεις το κινητο
7)τοτε τρεχεις το quickpwn που κατεβασες κανεις την αλληλουχεια των κουμπιων οπως ακριβως σου λεει και τα δευτερολεπτα που λεει και το αφηνεις να κανει την διαδικασια που θελει
8)μολις τελειωσει θα ανοιξει το κινητο θα το κανεις ενεργοποιηση και
9)τρεχεις blackra1n και ετοιμος

Για το βημα 6+7 εαν δεν σου βγαλει error μην τρεξεις τιποτα.εχει συμβει σε πολλους να μην βγαλει.
Καλοριζικο και παλι το jb.Ευχομαι καλη επιτυχια.οτι αλλο χρειαστεις ειμαι εδω.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 13/04/2010 - 20:19


#12   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/04/2010 - 20:53

Φίλε μου εγώ Δεν ξέρω να σου πω πως να πας σε 3.1.2 ξέρω για 3.1.3 θα κανείς λίγο υπομονή να μπει ο Παρης που ξέρει.

Παντός αν δεν έχεις κάνει αναβάθμιση εσυ από τότε που το πήρες, έχεις την έκδοση 2.2.1 που ήταν στα Αγγλικα! Κανε λίγο υπομονή και θα σε βοηθήσουμε. Μετά θα το έχεις και στα Ελληνικα και θα είναι πιο εύκολο να το μάθεις!

σας ευχαριστω για ολα. στο τηλ. πηγα ρυθμισεις γενικες και γραφει 3.1.2 το εδοσα σε ενα παλικαρη στο γερμανο και μου το εφτιαξε αλλα θελο να προσπαθισω μονος να μαθω.

#13   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 14/04/2010 - 20:55

σας ευχαριστω για ολα. στο τηλ. πηγα ρυθμισεις γενικες και γραφει 3.1.2 το εδοσα σε ενα παλικαρη στο γερμανο και μου το εφτιαξε αλλα θελο να προσπαθισω μονος να μαθω.

Κριμα που δεν σε προλαβαμε.Τωρα ποια εκδοση λογισμικου εχει μεσα?

#14   4TEO

4TEO

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/04/2010 - 09:54

Κριμα που δεν σε προλαβαμε.Τωρα ποια εκδοση λογισμικου εχει μεσα?

ΦΙΛΕ το ειχα δοσει να μου το φτιαξει παλια οχι τωρα.σορη λαθοσ διατιποση υπαρχει περιπτοση σιναντισης για καφε να μαθω λιγα πραγματα?

Τελευταία επεξεργασία από: 4TEO, 16/04/2010 - 09:58


#15   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 16/04/2010 - 15:18

Βεβαιως και μπορει να υπαρξει απο την αλλη βδομαδα ομως.Στειλε μου ενα pm το κινητο σου να κανονισουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες