Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Video] iPhone 3G jailbroken on iPhone OS 4.0 with multitasking


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 14/04/2010 - 15:56

To παρακάτω βίντεο μας δείχνει πως το Multitasking μπορεί να δουλεψει και σε iPhone 3G!

Edit:
Ένα νέο βίντεο δημοσιεύτηκε στο youtube από τους DarkMalloc, lilstevie και iH8sn0w σχετικά με το jailbreak στην έκδοση 4.0

Το βίντεο δείχνει ένα iPhone 3G που έχει γίνει jailbreak και έχει τις δυνατότητες multitasking, δυνατότητα που προσφέρεται επίσημα από την Apple μόνο στο iPhone 3GS και iPod touch 3G.

To εργαλείο για το jailbreak, ωστόσο, δεν θα δωθεί στο κοινό για τους εξής λόγους, σύμφωνα με τον iH8sn0w:

1: It cannot restore on a PC, only a Mac can. There is no way to make it run on a PC.
2: Its very very buggy
3: This is mean't for developers to test new api's.
4: it has a 58% sucess restore rate.
5: It would promote more piracy. Meaning users would illegally download the ipsw and bypass the UDID
6: Cydia doesn't work well on 4.0. I don't know about Rock/Icy.

Δεν χρησιμοποιήθηκε κάποιο νέο exploit απλώς η ήδη jailbroken συσκευή αναβαθμίστηκε με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να διατηρηθεί το jailbreak και στην iPhone OS 4.0

Δείτε το βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=_8Ozp2iNbTk


Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 14/04/2010 - 23:50
merge με το post του Sepsis


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:03

ο μαλλιάς τα κατάφερε ? :D

#3   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 14/04/2010 - 16:07

O @DarkMalloc

#4   Zephyros

Zephyros

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 19:49

Ψιλογρήγορα δεν πάει για 3G ή εμένα μου φαίνεται?Θα μου πείς είναι και φρεσκο-restored....Πάντως ο τύπος είναι πολύ Wabbit...:D

#5   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/04/2010 - 19:57

ερωτηση..απο που βλεπουμε πως ειναι 3G ?? <_<

#6   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 14/04/2010 - 20:02

Δεν έχει compass. Βέβαια αφού έχει γίνει j/b μπορούν να το κρύψουν αλλά νομίζω είναι μια ένδειξη.

#7   3ftw

3ftw

    iPH Addict

  • 604 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 20:04

κριμα παντως να μην εχει χωρις jb multitask το 3g

#8   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 14/04/2010 - 20:15

ερωτηση..απο που βλεπουμε πως ειναι 3G ?? <_<


Compass όπως είπε ο φίλος παραπάνω, η μπαταρία που δεν έχει ένδειξη % . Γενικά δεν φαίνεται εκτός και αν άνοιγε την Βιντεοκάμερα. Αλλά και πάλι εφόσον είναι ο iH8Sn0w το εμπιστευόμαστε κάπως ... Προφανώς δεν είναι Fake

#9   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 21:14

εμενα παιδια ψιλο μουφα μου κανει υποθεση γιατι το background δεν ειναι αυτο π εχει η 4.0 os παιζει να ειναι και κανενα καλοφτιαγμενο θεματακι που παιζει 3.1.2

#10   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/04/2010 - 21:22

Δεν πιστεύω οτι το βίντεο αυτό είναι ότι φαίνεται..Δεν πληρεί ουτε μια απο της προϋποθέσεις που έχει ορίσει η Dev Team σχετικά με το πως πρέπει να παρουσιάζεται μια τέτοιου είδους ενεργεία από τον/ους εκάστοτε jailbreakers..Και απορώ με το πως θέλει ο τυπος παραπάνω στο βιντεο να δεχτούμε την αυθεντικότητα των όσων παρουσιάζει..

ezgif_com_crop_2.gif


#11   Habo

Habo

    iPH Member

  • 326 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 21:51

στην αρχικη σελιδα του forum λεει οτι:δεν καψανε exploit και χρησιμοποιουν το υπαρχον jb και διατηρησαν το jb στην 4.0....ερωτηση...αυτοι που εχουν την 3.1.3 και δεν εχουν κανει jb πως θα διατηρησουν το jb οταν θα κανουν restore????

#12   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/04/2010 - 22:32

Compass όπως είπε ο φίλος παραπάνω, η μπαταρία που δεν έχει ένδειξη % . Γενικά δεν φαίνεται εκτός και αν άνοιγε την Βιντεοκάμερα. Αλλά και πάλι εφόσον είναι ο iH8Sn0w το εμπιστευόμαστε κάπως ... Προφανώς δεν είναι Fake


σχετικα με το compass φιλε πολυ απλα sbsettings το κανεισ hide και βαζεις και το % (πχ και εγω με 3G εχω το %) ενα ωραιο θεματακι με αλλαγμενα icons (calculator) και τελιοωσες οπως και να εχει αφου δεν θα το κυκλοφορησουν πιος ο λογος??

πεζουν με τον πονο μας τα παιδεια! :P

#13   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 22:39

σχετικα με το compass φιλε πολυ απλα sbsettings το κανεισ hide και βαζεις και το % (πχ και εγω με 3G εχω το %) ενα ωραιο θεματακι με αλλαγμενα icons (calculator) και τελιοωσες οπως και να εχει αφου δεν θα το κυκλοφορησουν πιος ο λογος??

πεζουν με τον πονο μας τα παιδεια! :P

ναι ειναι πιο λογικο να μην μπορεις να περασεις την beta να την περασεις με χιλιους δυο τροπους και με το που βγει η beta 2 να κλειδωσουν το exploit που ανακαλυψε ο geohot και αν ειναι και το τελευταιο να μεινουμε στον ασσο.....λογικη του παραλογου...αφου δεν μπορω να το εχω τωρα να μην το εχω και ποτε....

#14   pabou13

pabou13

    iPH Member

  • 257 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/04/2010 - 22:47

εμενα παιδια ψιλο μουφα μου κανει υποθεση γιατι το background δεν ειναι αυτο π εχει η 4.0 os παιζει να ειναι και κανενα καλοφτιαγμενο θεματακι που παιζει 3.1.2


Στο 3G ετσι ειναι το background, μαυρο, δεν αλλαζει στην 4.0 (τουλαχιστον σε μενα)

Τελευταία επεξεργασία από: pabou13, 14/04/2010 - 22:48


#15   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/04/2010 - 23:56

Καλά ρε παιδιά,πόσα exploit έχουν βρεί; Σε λίγο θα αναρτήσουν βίντεο με χακαρισμένο το καινούργιο iPhone HD που θα παρουσιαστεί αρχές καλοκαιριού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες