Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone Os 4.0 Beta 1 Jailbreak Released [Cydia devs ONLY]


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2010 - 04:54

Ο MuscleNerd μας ενημερώνει μέσω του twitter account του για την κυκλοφορία του νέου Jailbreak tool (redsn0w 0.9.5 BETA) για το iPhone OS 4.0 beta!

Όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται τόσο στο tweet όσο και στο δημοσίευμα της Dev Team το οποίο ακολουθεί παρακάτω, η έκδοση αυτή στοχεύει αποκλειστικά στους Cydia developers και υποστηρίζει ΜΟΝΟ το iPhone 3G και Mac.

Αναρτημένη εικόνα


Σκοπός της νέας έδοσης του redsn0w είναι να παραμετροποιήσουν κατάλληλα τις εφαρμογές τους οι Cydia iPhone developers ώστε με την επίσημη κυκλοφορία του iPhone OS 4.0 και το Jailbreak που αναμένεται να ακολουθήσει, το Cydia να διαθέτει αρκετό αριθμό εφαρμογών που θα υποστηρίζονται από το νέο iPhone OS.

Ακολουθεί το δημοσίευμα της Dev Team αναφορικά με το redsn0w 0.9.5 BETA:

This is a beta release of redsn0w targeted at developers of jailbroken apps. It uses the same pwnage2 DFU-mode exploit that we've been using since the 2.x days. Nothing new is revealed to Apple, and it's not applicable to the iPad. Don't go near it if you use yellowsn0w, ultrasn0w, or blacksn0w.

Please not that this beta is not meant for the average end-user. There are many things “broken” with jailbroken apps in the 4.0beta1 environment right now (that's the real reason we showed “Veency” in the 4.0 jailbreak demo video last week, instead of say MobileTerminal.app, which is broken!). This beta redsn0w allows the developers behind those jailbroken apps (like MobileTerminal.app!) to fix their software before the general public gets iphoneOS 4.0.

Because it's meant for JB app developers, this beta redsn0w does not perform hactivation. You'll need a properly-registered developer UDID with Apple to get past the activation screen. For similar reasons, there is no Windows version of this beta redsn0w (since apps are developed on MacOSX). Please don't pirate Apple software.

Anyone other than developers of jailbroken apps porting their software to 4.0beta1 should still be using our previously-released redsn0ws for 3.0 through 3.1.3


YOU SHOULD STAY CLEAR OF THIS BETA SOFTWARE IF YOU RELY ON A CARRIER UNLOCK. That's because the beta redsn0w works only if your device has already been upgraded to the stock 4.0beta1 IPSW from Apple, which contains a baseband update. If you installed that IPSW, you've already lost the carrier unlock until the next planned release of ultrasn0w and blacksn0w.

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 16/04/2010 - 08:06
Προσθήκη κειμένου - φωτογραφίας


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/04/2010 - 08:11

Για ακόμη μία φορά να προειδοποιήσουμε τους αγαπητούς χρήστες (αναφέροντας τα αυτονότητα):

ΜΗΝ κάνετε Jailbreak το iPhone OS 4.0 εάν δεν είστε developer καθώς πολλές εφαρμογές δεν δουλεύουν.
Το iPhone 3G θα γίνει ακόμα πιο ασταθές! Σκεφτείτε ότι θα βάλετε πάνω σε μία beta έκδοση λειτουργικού ένα beta tool για jailbreak...
Αν έχετε κλειδωμένο iPhone 3G σε κάποιον πάροχο ΜΗΝ αναβαθμίσετε στην v4.0 gια να τρέξετε το jailbreak. Θα αναβαθμιστεί η baseband και θα χάσετε το unlock.
Behind the Scenes...

#3   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2010 - 08:25

Χαχαχα iPhoneHellas μου άρεσε η φράση: Το iPhone 3G θα γίνει ακόμα πιο ασταθές!

#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 16/04/2010 - 08:55

Χαχαχα iPhoneHellas μου άρεσε η φράση: Το iPhone 3G θα γίνει c!


Εννούσα ακόμα πιο ασταθές από ότι είναι τώρα - εφόσον έχει εγκατεστημένη την v4.0 beta :-)
Behind the Scenes...

#5   MaRkUs_

MaRkUs_

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2010 - 09:02

για 3gs δεν παίζει τπτ???:(

#6   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2010 - 12:18

οπότε καλά τα νεά για το καλοκαίρι με την έλευση της OS 4 θα αναβαθμίσουμε και καπάκι jb σε 3gs,μια χαρά!

#7   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/04/2010 - 13:52

οπότε καλά τα νεά για το καλοκαίρι με την έλευση της OS 4 θα αναβαθμίσουμε και καπάκι jb σε 3gs,μια χαρά!

δεν μίλησε κανένας για 3Gs :unsure:

#8   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/04/2010 - 17:41

εδω λεει το πως
http://www.getmeapp....n0w-0-9-5-beta/

#9   koukou

koukou

    iPH Enthousiast

  • 456 μηνύματα
  • Twitter:@ikoukou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:koukou

Δημοσίευση 16/04/2010 - 18:19

για 3gs δεν παίζει τπτ???:(


Εχει βγει μονο για το 3G γιατι ειναι Hardware Jailbrake!
Δε μπορεί να το κλείσει η Apple!

Για 3GS αν θα βγεί θα ειναι Custom IPSW και θα ειναι ηδη Jailbroken για να μην αποκαλυφθεί το exploit!

#10   S3aFaS1a

S3aFaS1a

    iPH Enthousiast

  • 476 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2010 - 18:35

θα βγει για την 3.1.3 τον κόκκινο Μάη

#11   Asm

Asm

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/04/2010 - 23:57

Τι θα γίνει παιδιά με το 3gs 3.1.3 ποτέ θα το σπάσουμε ;δεν γίνετε άλλο με βλέπω να το σπαω κυριολεκτικά μετά την πατάτα που έκανα !

#12   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2010 - 00:30

Δόθηκε και η πρώτη εικόνα από το Redsnow 0.9.5 BETA για την OS 4.0 .

Αναρτημένη εικόνα


Kαι το πρώτο βίντεο με την διαδικασία του jailbreak της ΟS 4.0 ..


http://www.youtube.com/watch?v=PYqA7vZRJq0


Σημείωση :

Να Υπενθυμίσουμε ότι ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν πρέπει να το προσπαθήσετε.



[Via iHackintosh]


Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 17/04/2010 - 01:10

ezgif_com_crop_2.gif


#13   mickynoise

mickynoise

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2010 - 00:00

Καλησπερα.
Εχω κανει αναβαθμιση στο IOS4 GM σε 3G συσκευη με το redsnow σε mac.
Ολα ειναι αψογα, δεν εχω κανενα προβλημα και εχω ενεργοποιησει και το multitasking
το οποιο συμπεριφερεται κανονικοτατα χωρις απολυτως κανενα προβλημα.

Δοκιμασα και τα custom wallpapers αλλα βαραινουν πολυ την συσκευη με αποτελεσμα να το απενεργοποιησω και παλι

Στο multitasking δουλευουν οι εφαρμογες μονο του IOS4 (safari,mail κτλπ.)
και επισης το installous απο cydia.

Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αναβαθμιση, δεν βλεπω το τηλ να εχει γινει πιο αργο αλλα αντιθετως σε
καποιες περιπτωσεις δειχνει να πηγαινει και πιο γρηγορα.

#14   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 17/06/2010 - 10:58

Δοκιμασα και τα custom wallpapers αλλα βαραινουν πολυ την συσκευη με αποτελεσμα να το απενεργοποιησω και παλι


Καλημέρα. Η επιλογή σου δίνεται κανονικά μέσω των ρυθμίσεων ή μέσω κάποιου hack; Ρωτάω επειδή είμαι κι εγώ κάτοχος 3G και προσπαθώ να επιβεβαιώσω αν από τη Δευτέρα θα μπορώ κι εγώ να απολαμβάνω custom wallpapers ή όχι.

#15   mickynoise

mickynoise

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/06/2010 - 07:24

Καλημέρα. Η επιλογή σου δίνεται κανονικά μέσω των ρυθμίσεων ή μέσω κάποιου hack; Ρωτάω επειδή είμαι κι εγώ κάτοχος 3G και προσπαθώ να επιβεβαιώσω αν από τη Δευτέρα θα μπορώ κι εγώ να απολαμβάνω custom wallpapers ή όχι.


Για να ενεργοποιησεις το custom wallpapers & multitasking αλλαζεις σε ενα αρχειο .plist 2 απλες παραμετρους.multitasking = true και custom wallpaper=true
προυποθετει οτι εχεις κανει jailbreak ωστε να εισαι σε θεση να πειραξεις το αρχειο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες