Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPhone 4G/HD Prototype Spotted outside (?)!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
540 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   chris

chris

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 18:11

Δε μπορω να πω πολλα, δεν εχετε λογο να (μην) με πιστεψετε, αλλα αυτο ειναι οντως το καινουριο iPhone 4G. 100% ειναι αυτο το επομενο iPhone. Διερευσε οντως, και εχει γινει χαμος για αυτο το mess-up μεσα στην Apple...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 20/04/2010 - 18:42

Οριστε και η φωτογραφια του ατομου που "εχασε" το περιφημο 4G/HD Gray Powell,

Σε ενα τελευταιο update του Facebook του γραφει.."I underestimated how good German beer is,"!! Προβλεπονται μαυρες μερες για τον φιλο μας!! 8)


Gizmodo

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 20/04/2010 - 18:44

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#153   mixail

mixail

    iPH User

  • 177 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 18:42

Απο ολη αυτη την ιστορια στα ματια μου μονο κερδισμενη δεν βγηκε η Apple...και δεν πιστευω οτι χαθηκε εννοειτε.απλα δεν περιμενα απο μια τετοια εταιρεια τετοια καραγκιοζιλικια..εχει γινει ρεζιλι σε ολο το ιντερνετ. κανεις δεν πιστευει οτι απλα χαθηκε :) παντα προσωπικες αποψεις εννοειτε :) αλλα αυτο το συμπερασμα εβγαλα απο αρκετα site που εχω διαβασει..

#154   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 19:22

Φίλε μου δεν έχεις διαβάσει τα προηγούμενα γεγονότα καθόλου έτσι;;Απλά είπες να γράψεις να πεις την γνώμη σου..Σου λέμε ότι η Apple το έστειλε το mail στο Gizmodo δεν υπάρχει λόγος να το αμφισβητείς το βλέπεις και στην εικόνα.

ναι.....μαλλον ησουν μπροστα οταν εστελναν το email και γι αυτο δεν μπορει κανεις να το αμφισβητησει!επειδη υπαεχει μια εικονα απο email σημαινει οτι ειναι και αληθεια?εσυ την γνωμη σου δεν λες?δεν υπαρχει αλλη αποψη?η δικη μου ειναι οτι αν ειναι δυνατον να πιστεψουμε οτι εστειλε η ιδια η apple αυτο το email!αρα και εγω δεν πρεπει να εχω γνωμη?ελεος πια!

#155   georgeVLS

georgeVLS

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 19:31

Καλη μαγκια εκανε η apple. Και καλα οτι εχασε το iphone 4g, κατα την γνωμη μου επιτηδες για να φαει το παραμυθι ο κοσμος, και με εμφανιση (για τα μπαζα) για να δημιουργηθει ντορος, και στο τελος θα βγαλει στη φορα ενα τελειως διαφορετικο κιν και θα μεινουμε ολοι μ@λ@κες. Συγχαρητηρια για τους ανθρωπους της apple που ξερουν τοσο καλα να καθοδηγουν τον κοσμο.

#156   greek4life7

greek4life7

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/04/2010 - 19:51

Μου φενεται οτι ολοι κατηγορουμε την apple τωρα οτι και καλα μας κοροιδευει καταμουτρα.πιστευω ομως οτι ειναι κολπο στημενο απο αλλη μεγαλη εταιρια
για να πεσει στα ματια μας η apple ετσι ωστε να χασει πελατες.Η apple ειναι σοβαρη εταιρια δε θα εκανε κατι τοσο προφανες η κατι τοσο σκληρο για τους πελατες της.
Αυτη ειναι η γνωμη μου....

Τελευταία επεξεργασία από: greek4life7, 20/04/2010 - 19:58


#157   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 20/04/2010 - 20:06

Παιδιά .....να έκανε τέτοια λαλακία η Apple αποκλείεται !!Να μου λέγατε Microsoft θα ελεγα ενταξει....Οι ανθρωποι δεν το χουν...Ποτε δεν το είχαν άλλωστε...
Εγώ δύο πράματα σκέφτηκα:
1)Καλοστημένο leak για να δεί αντιδράσεις για το new Design εαν θα αρέσει.
2)ΛΑΛΑΚΑΣ υπάλληλος της ποίος ξέρει τι σκ@τα σκεφτόταν το πήρε μαζί του και πήγε να πιει μπύρες. (τωρα αυτό ειναι λίγο τραβηγμένο και πάλι δν φταιεί η Apple, θα μου πεις να προσέχει τι υπαλλήλους παίρνει ναι οκ δεν λέω...Αλλα συγνώμη κιόλας που δεν τους κάνει και ψυχολογικά τέστ!)

#158   agoraphobic

agoraphobic

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 20:38

Δεν είναι περίεργο ότι μία πρωτότυπη συσκευή να είναι έξω από τα εργαστήρια. Είναι mobile συσκευή και πρέπει να δοκιμαστεί σε πραγματικές συνθήκες.
Ισώς θυμάστε και το 3G, μήνες πριν ανακοινωθεί να είναι στα χέρια κάποιων ανθρώπων του project.
Βέβαια υπάρχει το ρίσκο να χαθεί, όπως κι έγινε, αλλά είναι μέρος του development.
Δεν ξέρω γιατί σας φαίνεται απίθανο. Shit happens all the time.

Από την άλλη ... http://www.tuaw.com/...ks-of-all-time/

Ποιος ξέρει, ίσως δεν μάθουμε ποτέ.

#159   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/04/2010 - 21:21

Οντως δεν υπαρχει καμια αναφορα στο hardware της συσκευης..και ειναι οντως παραξενο γιατι αυτο ειναι το πιο φλεγων θεμα..
Αμα το διαπιστωσατε και εσεις ειναι πολυ "καλοφτιαγμενο" (εξωτερικα τουλαχιστον σε συγκριση με το κινεζικο iphone 3g)..
Τα ατομα στο forum που δεν τους αρεσει το iphone 4G πιστευω οτι ειναι διοτι δεν τους παρακινει το design σε apple αλλα σε LG, SAMSUNG χωρις αυτο να σημαινει οτι το 4G ειναι ασχημο..αμα ειχε επιλεξει αυτο το design η apple απο την αρχη και δεν παρεπεμπε σε "αντιγραφη" αλλων κινητων και δεν θα υπηρχαν αυτες η αντιπαραθεσεις τλκ.
η προσωπικη μου αποψη παντως οτι το 4G ειναι ομορφο παρολο που με "χαλαει" λιγο που θυμιζει αλλα κινητα και οτι στο WWDC δεν θα δουμε το design του 3G/3GS αλλα παρομοιο με το 4G..δεν πιστευω οτι θα ειναι αυτο κατα αυτο.

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 20/04/2010 - 21:27


#160   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2010 - 02:29

To Gizmodo "διέλυσε" το πρωτότυπο iPhone 4G/HD που είχε στην κατοχή του και δημοσιεύει τα ευρήματα μαζί με αρκετές φωτογραφίες του εσωτερικού της συσκευής.

Αναρτημένη εικόνα

Πρώτη εντύπωση ανοίγοντας το εσωτερικό του iPhone 4G/HD κάνει ο μεγάλος χώρος που καταλαμβάνει η μπαταρία, περίπου το 50% της συσκευής. Αυτό αποτελεί ιδιαίτερα ευχάριστο νέο καθώς η κατά 19% μεγαλύτερη από το iPhone 3GS μπαταρία θα μας χαρίσει περισσότερες ώρες αυτονομίας και καθημερινής χρήσης.

Το τηλέφωνο, επίσης, διαθέτει πάρα πολλές βίδες, περίπου 40-50, πολλές από τις οποίες είναι σε αρκετά δύσκολες να ξεβιδώσεις.

Αναρτημένη εικόνα

Η Logic Board είναι περίπου στο 1/3 του μεγέθους αυτής στο iPhone 3GS έχοντας συρρικνωθεί σημαντικά. Πέρα από αυτό, όμως, δεν ήταν εφικτό να πάρουμε κάποια άλλη πληροφορία καθώς δεν υπήρχε καμία σημείωση πάνω στο πλαίσιο. Πέρα από αυτό, ωστόσο, η logic board εσωκλείεται σε ένα μεταλλικό περίβλημα και δεν είναι δυνατό να το ανοίξεις χωρίς να σπάσεις τη συσκευή. Πάνω από αυτό το μεταλλικό περίβλημα υπήρχε ένα είδος θερμικού υλικού και πάνω από αυτό μια μαύρη ταινία.

Αναρτημένη εικόνα

Η οθόνη στο πίσω μέρος της έχει μια επιφάνει σαν καθρέφτη και είναι δυνατόν να γρατσουνίσεις την οθόνης από το μέσα μέρος εάν δεν είσαι προσεκτικός κατά το άνοιγμα.

Το Gizmodo θεωρεί πως αυτό είναι ένα τελικό προϊόν. Τα κομμάτια ταιριάζουν τέλεια μεταξύ τους και δεν υπάρχει χώρος για οποιαδήποτε νέα προσθήκη. Εκτός βέβαια αν η Apple αποφασίσει να μεγαλώσει την εξωτερική θήκη αν και λίγο απίθανο. Ωστόσο, δεν είναι απίθανο για λόγους συμβολαίου, κόστους ή προβλήματος στην κατασκευή/παραγωγή να αφαιρεθούν ορισμένα εξαρτήματα.

Follow me on twitter


#161   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 21/04/2010 - 02:35

Θεωρητικά δεν θα έπρεπε το επόμενο μοντέλο iPhone να διαθέτει microusb, τουλάχιστον για την Ευρώπη; http://www.macrumors...ging-in-europe/

Follow me on twitter


#162   nio2131

nio2131

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/04/2010 - 03:12

στο μαρκετινγκ υπαρχει μια φιλοσοφια που λεει οτι ειτε καλη ειτε κακη , η διαφημιση ειναι διαφημιση ...η συγκεκριμενη εταιρεια το ακολουθει απο τα πρωτα βηματα της και επειδη τυγχανει να ασχολουμαι χρονια μαζι της κυριως λογω υπολογιστων εχω ακουσει παρα πολλα αρνητικα πραγματα που συνηθως ειναι περισσοτερα απο τα θετικα .Και ομως σαν εταιρεια μεγενθυνεται ... Απλα ας σκεφτουμε οτι εδω και καποιες μερες ασχολουμαστε με αυτο το ζητημα , όλως τυχαίως 15 σχεδον μερες μετα τον θορυβο για το ipad ..κραταει τον κοσμο στις κερκιδες και προσελκυει νεους για να κρινουν θετικα η αρνητικα ..εμενα απλα μου φαινεται σαν μια κλιμακωση ..δεν ηθελε η εταιρεια ο καταναλωτης να ξεχασει οτι το καλοκαιρι θα υπαρξει καινουργια συσκευη..προσωπικη αποψη παντα

Τελευταία επεξεργασία από: nio2131, 21/04/2010 - 03:13


#163   vapits

vapits

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:vapits

Δημοσίευση 21/04/2010 - 09:02

Θεωρητικά δεν θα έπρεπε το επόμενο μοντέλο iPhone να διαθέτει microusb, τουλάχιστον για την Ευρώπη; http://www.macrumors...ging-in-europe/


Προφανώς αυτή δεν είναι EU version συν ότι οι εταιρίες θα εχουν αυτή την υποχρέωση από το 2011.

#164   Querd

Querd

    iPH User

  • 147 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/04/2010 - 10:08

γαμώτο πάλι δεν μάθαμε για τον core :/.. παιδιά τελικά η νέα οθόνη του HD είναι πιο μικρή η πιο μεγάλη? εγώ μπερδευτεί λίγο..

#165   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 21/04/2010 - 10:25

Εκπληκτικό το tear down του Gizmodo... πάλι δεν μάθαμε τίποτα!
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες