Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPad Τιμές στην Ευρώπη: 499€ για το iPad 16GB WiFi (?)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 27/04/2010 - 11:27

Διέρευσαν οι πιθανές τιμές πώλησης του iPad στην Γερμανία!

H T-Mobile Γερμανίας δημοσίευσε στην επίσημη ιστοδελίδα τις τιμές πώλησης του iPad τόσο για το μοντέλο WiFi όσο και για το WiFi+3G ωστόσο έπειτα από λίγα λεπτά απέσυρε την δημοσίευση.

Το Setteb.it πρόλαβε να πάρει ένα screenshot από την σελίδα της T-Mobile, στο οποίο παρουσιάζονται οι τιμές που δημοσιεύτηκαν:

Αναρτημένη εικόνα

- 499€ για το iPad 16GB WiFi
- 599€ για το iPad 32GB WiFi
- 699€ για το iPad 64GB WiFi

- 629€ για το iPad 16GB WiFi + 3G
- 729€ για το iPad 32GB WiFi + 3G
- 829€ για το iPad 64GB WiFi + 3G

Μέχρι και αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει καμία επίσημη επιβεβαίωση για την ορθότητα των τιμών.

Ίσως οι τιμές είναι πραγματικές ίσως όμως να πρόκειται απλά για 'placeholders' μέχρι να ανακοινωθούν επίσημα από την Apple οι τιμές διάθεσης αλλά και η ημερομηνία κυκλοφορίας του iPad στην Ευρωπαική αγορά (βλ. 10 Μαϊου).

Update: Σύμφωνα με το IFUN το Amazon.de ξεκίνησε προ-παραγγελίες για το iPad 16GB WiFi με τιμή στα 499€ ωστόσο έπειτα από λίγα λεπτά ακύρωσε την διαδικασία.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/04/2010 - 11:34

μακάρι, ακούγονται καλύτερες από τις μέχρι τώρα φήμες, αλλά φαίνεται να ισχύει το σύνηθες 1 $ = 1 ευρώ.

#3   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 27/04/2010 - 11:38

Κατα την άποψη μου είναι πολύ καλές οι τιμές.Μακάρι να γίνουν και λίγο χαμηλότερες.Ειδωμεν...Λίγος καιρός έμεινε ακόμα.

#4   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/04/2010 - 11:53

Για Ευρώπη καλές είναι οι τιμές... Χαμηλότερες δεν πρόκειται να γίνουν...
Στην Ελλάδα λογικά θα είναι πιο τσιμπημένες.

#5   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 27/04/2010 - 11:53

Εκεί που κάθε χρόνο δίναμε το επίδομα άδειας για να προμηθευτούμε το νέο iPhone, τώρα θα δίνουμε και το δώρο Πάσχα! ;)

Κι αν μας τα κόψουν κι αυτά... να δούμε τι θα κάνουμε!

#6   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 27/04/2010 - 12:07

Η τιμή της Γερμανίας είναι μια χαρά. Αν πάει κάποιος να αγοράσει το iPad απο Νέα Υόρκη θα το πάρει στα 543$ το οποίο μεταφράζεται στα 413€, αν σε αυτό προσθέσεις τον extra ΦΠΑ στο 21% καταλήγεις στο 500€.

#7   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 27/04/2010 - 12:13

κατι μου λεει πως θα παω ενα ταξιδακι στην Γερμανια... B)

#8   niksuper3

niksuper3

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 12:39

Φίλοι μου δεν χρεΙάζεται να ταξιδέψετε μακριά.Το αγοράζετε από το apple store us (499$) και με την υπηρεσία myus(σου δίνουν μια διεύθυνση αμερικανική και αναλαμβάνουν αυτοί να στο στείλουν στην πραγματική σου διεύθυνση με κόστος περίπου 36$=10$ η ετήσια συνδρομή και 26$ τα έξοδα αποστολής για δεματα βάρους γύρω στα 700 γραμμάρια) και έτσι έχεις ipad με 535$. Σχετικά με τα τελωνια κλπ. Ο mattgemells στο Twitter του είπε ότι αν δηλωθεί ως laptop δεν φορολογείται(τουλάχιστον στο Η.Β.)Άρα γιατί να το πάρετε από έξω;Επίσης η εγγύηση για τις φορητες apple συσκευές ισχύει παντού(εκτός από το iPhone και το ipad 3G που μπλέκονται εταιρίες κινητής τηλεφωνίας

#9   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/04/2010 - 13:37

Φίλοι μου δεν χρεΙάζεται να ταξιδέψετε μακριά.Το αγοράζετε από το apple store us (499$) και με την υπηρεσία myus(σου δίνουν μια διεύθυνση αμερικανική και αναλαμβάνουν αυτοί να στο στείλουν στην πραγματική σου διεύθυνση με κόστος περίπου 36$=10$ η ετήσια συνδρομή και 26$ τα έξοδα αποστολής για δεμετα βάρους γύρω στα 700 γραμμάρια) και έτσι έχεις ipad με 535$. Σχετικά με τα τελωνια κλπ. Ο mattgemells στο Twitter του είπε ότι αν δηλωθεί ως laptop δεν φορολογείται(τουλάχιστον στο Η.Β.)Άρα γιατί να το πάρετε από έξω;Επίσης η εγγύηση για τις φορητες apple συσκευές ισχύει παντού(εκτός από το iPhone και το ipad 3G που μπλέκονται εταιρίες κινητής τηλεφωνίας


επι το που απο 5η λεωφορο εχω αγορασει παρα πολλες φορες με καρτα visa prepaid που εχω,αλλα οσες φορες εχω προσπαθησει με την ιδια καρτα να αγορασω απο apple us store εχω φαει πορτα διοτι δεν παίζει,παρολο που εχω και στο usa2me αμερικανικη διευθυνση και παρολο που την εχω δηλωσει στο itunes account μου δεν προχωραει η συνναλαγη.εχω δοκιμασει με 3-4 καρτες απο ελλαδα και συμβαινει το ιδιο πραγμα.οποτε μιλαμε οτι χρειαζεσε αμερικανικη πιστωτικη καρτα.Η μονη λυση ειναι PAYPAL ACCOUNT ταυτοποιημενο με αμερικανικη διευθυνση τυπου usa2me.

#10   ahilleas

ahilleas

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 16:55

Παιδιά τι γίνεται με την micro sim card του iPAD 3G; Ποιες εταιρείες την υποστηρίζουν; Πάντως στην Κύπρο καμία από τις εταιρείες δεν την υποστηρίζουν προς το παρον και μιλάμε για τις CYTAMOBILE-VODAPHONE και MTN

Τελευταία επεξεργασία από: ahilleas, 27/04/2010 - 17:03


#11   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 18:42

Παιδια εγω δεν αντεξα και το πηρα εχω προβλημα με τα ελληνικα καθωσ πρεπει να τα γραφω σε μια εφαρμογη να τα κανω copy paste μηπωσ ξερει κανεισ ποτε θα υποστιριξη ελληνικα

#12   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 18:52

περίμενε μεχρι το φθινόπωρο και αν!

#13   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/04/2010 - 18:59

οοοοοοοοχχχχχχχχχιιιιιιιιιι
ποτε θα βγαλει και αυτός ο λαλακας το jailbreak μπας και δουμε ασπρη μερα

#14   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 28/04/2010 - 07:59

οοοοοοοοχχχχχχχχχιιιιιιιιιι
ποτε θα βγαλει και αυτός ο λαλακας το jailbreak μπας και δουμε ασπρη μερα


28 ιουνιου 2010

#15   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/04/2010 - 08:16

Παιδιά τι γίνεται με την micro sim card του iPAD 3G; Ποιες εταιρείες την υποστηρίζουν; Πάντως στην Κύπρο καμία από τις εταιρείες δεν την υποστηρίζουν προς το παρον και μιλάμε για τις CYTAMOBILE-VODAPHONE και MTN


Το iPad 3G είναι ξεκλείδωτο. Αυτό σημαίνει ότι λογικά θα δουλεύει με οποιαδήποτε κάρτα micro Sim με Data συμβόλαιο. Δεν έχει ακόμα φέρει η εταιρία σου micro Sim? κανένα πρόβλημα:
Convert Mini SIM in to Micro SIM for iPad 3G Yourself

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις την ίδια micro Sim και στο iPhone σου και στο iPad? Κανένα πρόβλημα

MicroSim Adapter Use same SIM in both iPad and iPhone

Βέβαια μην κάνεις τίποτα ακόμα. Περίμενε να βγει επίσημα το iPad 3G. Όλο και κάποιος Άγγλος, Γάλλος, Πορτογάλος θα κάνει αυτό το πείραμα σε πραγματική συσκευή και θα δεις αν παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες