Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

FullForce: Transform iPhone-apps to full-screen iPad size


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2010 - 20:12

Θυμάστε τον οδηγό που δημοσιεύσαμε πριν από λίγες ημέρες με τον οποίο μπορούσατε να μετατρέψετε τα iPhone apps σε full screen iPad apps;

Πλέον υπάρχει ευκολότερος τρόπος χάρη στο FullForce!

To FullForce είναι μία νέα εφαρμογή που διατίθεται δωρεάν στο Cydia και σας επιτρέπει να επιλέξετε τις εφαρμογές που θέλετε να τρέχουν σε full screen size στο iPad, απλά και εύκολα, μέσα από ένα αυτοματοποιημένο μενού:

Αναρτημένη εικόνα


Προσοχή: Δεν είναι όλες οι iPhone εφαρμογές συμβατές με αυτό το hack. Λίστα συμβατών εφαρμογών μπορείτε να βρείτε εδώ: link
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:11

για να καταλαβω.. αλλαζουν την αναλυση ή απλα δεν χρειαζεται να πατας το x2..; ευχαριστω.. :)

#3   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:22

για να καταλαβω.. αλλαζουν την αναλυση ή απλα δεν χρειαζεται να πατας το x2..; ευχαριστω.. :)



Φίλε, άσε. Δυστυχώς μόνο posts γίνονται. Στο προήγούμενο το hack είχα ρωτήσει έμμεσα το ίδιο ερώτημα και πάνε 10 μέρες ούτε μία απάντηση. Παίρνουν έτοιμες τις ειδήσεις από ξένα sites, blogs και τις μεταφράζουν. Ανάθεμα αν το έχουν δοκιμάσει και γνωρίζουν να μας απαντήσουν. Σόρρυ κιόλας για την χαμηλής πυκνότητας χολή, αλλά σας καλώ να δείτε από τα τελευταία 10 νέα posts που έγιναν και τα οποία λένε "συζήτηση στο αντίστοιχο thread", πόσο έχουν συζητηθεί.

Πιθανώς βέβαια ο ρόλος του site αυτού είναι μόνο ενημερωτικός σε αντίθεση με άλλα, οπότε πάσο.

Οφείλω βέβαια να ομολογήσω πως είναι το ταχύτερα ενημερωμένο site με τα περισσότερα νέα, το οποίο το κάνει και την κορυφή στο είδος του. Στην επανατροφοδότηση των μελών έγκειται το πρόβλημα.

Τελευταία επεξεργασία από: Researcher, 08/05/2010 - 21:24


#4   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:23

Δεν χρειάζεται να πατάς το x2 και να θες δλδ δεν μπορείς να το πατήσεις γιατί εξαφανίζεται :-)

Μόλις επιλέξεις την εφαρμογή αυτή ανοίγει σε full screen και καταλαμβάνει όλη την οθόνη του iPad.
Behind the Scenes...

#5   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:24

Φίλε, άσε. Δυστυχώς μόνο posts γίνονται. Στο προήγούμενο το hack είχα ρωτήσει έμμεσα το ίδιο ερώτημα και πάνε 10 μέρες ούτε μία απάντηση. Παίρνουν έτοιμες τις ειδήσεις από ξένα sites, blogs και τις μεταφράζουν. Ανάθεμα αν το έχουν δοκιμάσει και γνωρίζουν να μας απαντήσουν. Σόρρυ κιόλας για την χαμηλής πυκνότητας χολή, αλλά σας καλώ να δείτε από τα τελευταία 10 νέα posts που έγιναν και τα οποία λένε "συζήτηση στο αντίστοιχο thread", πόσο έχουν συζητηθεί.

Πιθανώς βέβαια ο ρόλος του site αυτού είναι μόνο ενημερωτικός σε αντίθεση με άλλα, οπότε πάσο.


Έτσι ακριβώς όπως τα λες αγαπητέ. Δεν δοκιμάζουμε τίποτα απλά αντιγράφουμε/μεταφράζουμε άλλα sites :o
Behind the Scenes...

#6   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:30

Μάλλον τα 17.000+ μέλη του forum έχουν άλλη άποψη. Αν δεν είχαν άλλη άποψη δεν θα είχαμε αυτό το νούμερο εγγραφών και συμμετοχών στο forum και απλά οι επισκέπτες θα ενημερωνόντουσαν μέσα από το blog της 1ης σελίδας...
Behind the Scenes...

#7   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:34

Φίλε, άσε. Δυστυχώς μόνο posts γίνονται. Στο προήγούμενο το hack είχα ρωτήσει έμμεσα το ίδιο ερώτημα και πάνε 10 μέρες ούτε μία απάντηση. Παίρνουν έτοιμες τις ειδήσεις από ξένα sites, blogs και τις μεταφράζουν. Ανάθεμα αν το έχουν δοκιμάσει και γνωρίζουν να μας απαντήσουν. Σόρρυ κιόλας για την χαμηλής πυκνότητας χολή, αλλά σας καλώ να δείτε από τα τελευταία 10 νέα posts που έγιναν και τα οποία λένε "συζήτηση στο αντίστοιχο thread", πόσο έχουν συζητηθεί.

Πιθανώς βέβαια ο ρόλος του site αυτού είναι μόνο ενημερωτικός σε αντίθεση με άλλα, οπότε πάσο.

Οφείλω βέβαια να ομολογήσω πως είναι το ταχύτερα ενημερωμένο site με τα περισσότερα νέα, το οποίο το κάνει και την κορυφή στο είδος του. Στην επανατροφοδότηση των μελών έγκειται το πρόβλημα.


ειμαι, οπως και εσυ, μελος αυτου του forum απο Αυγουστο του 2009.. εκει που υπαρχει εμπειρια ( βλεπε iphone ).. δεν υπαρχει κατι που θα ρωτησεις.. και δεν θα παρεις αμεσα.. την λυση στο προβλημα σου..
με το ipad ομως η εμπειρια μας ειναι μικρη.. σκεψου πως στο forum ipad εχουμε το πολυ 10 ατομα.. και τωρα το μαθαινουμε.. το χ2 εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει η αναλυση του.. προτιμω να κατεβαζω εφαρμογες για ipad.. καθαρα.. και ειμαι απολυτικα ικανοποιημενος για την χρηση που του κανω.. αυτα απο μενα φιλικα παντα..

ερωτησεις για το iphone πασης φυσεως δεκτες.. και μετρησε και τον χρονο αποκρισης του forum :)

#8   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 21:48

ειμαι, οπως και εσυ, μελος αυτου του forum απο Αυγουστο του 2009.. εκει που υπαρχει εμπειρια ( βλεπε iphone ).. δεν υπαρχει κατι που θα ρωτησεις.. και δεν θα παρεις αμεσα.. την λυση στο προβλημα σου..
με το ipad ομως η εμπειρια μας ειναι μικρη.. σκεψου πως στο forum ipad εχουμε το πολυ 10 ατομα.. και τωρα το μαθαινουμε.. το χ2 εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει η αναλυση του.. προτιμω να κατεβαζω εφαρμογες για ipad.. καθαρα.. και ειμαι απολυτικα ικανοποιημενος για την χρηση που του κανω.. αυτα απο μενα φιλικα παντα..

ερωτησεις για το iphone πασης φυσεως δεκτες.. και μετρησε και τον χρονο αποκρισης του forum :)



dinfun το επιχείρημά σου δεκτό, πιθανότατα αυτό θα συμβαίνει. Όσο για τα posts του iPhoneHellas, χωρίς να θέλω να γίνω ερειστικός, το ότι μπαίνουν 99999999+ άτομα δε μου λέει κάτι σχετικά με τις πηγές των άρθρων σου...

Φυσικά και δεν είναι ούτε κακό, ούτε κατακριτέο να παίρνεις ύλη από αλλού, δεδομένου πως πολλοί δε γνωρίζουν ούτε το abcd, και παρόλα αυτά θέλουν να ενημερωθούν. Την πορεία του site δε τη γνωρίζω και φυσικά τα στατιστικά δεν τα πιστεύω, γιατί η αυτοπροβολή είναι το πρώτο βήμα της διαφήμισης. Εάν είναι έτσι συγχαρητήρια και καλή δύναμη για συνέχεια. Ούτε άλλο site διατηρώ και επιπλέον έγινα member γιατί το iphonehellas, έχει βοηθήσει κόσμο και κοσμάκι και είπα τώρα που έγινα κάτοχος και ipad, μήπως και χρειαστεί να βοηθήσω και εγώ σε αυτή τη μεγάλη προσπάθεια που γίνεται, δεδομένου πως είμαι κάτοχος iphone πριν δημιουργηθεί το site αυτό (για τους δύσπιστους μπορώ να δώσω serial number συσκευής).

Συγκεντρωτικά, δεν ήθελα να προσβάλω, απλώς καταφανώς posts επί posts χωρίς ανατροφοδότηση=0. O DIFDUN πιθανότατα ως πιο οξυδερκής και ομοιοπαθών έδωσε τη λύση, αφού κατάλαβε το point μου.

Eυχαριστώ,

ps: @ iPhoneHellas περιμένουμε περισσότερα feedback από τους admins, αλλιώς μετά εμείς πως θα μεταλαμπαδεύσουμε τη γνώση;

Για όσους παρακολουθούν το θέμα: μετά από αρκετά βίντεο επί του παρόντος θέματος στο youtube, δεν αναφέρεται ούτε εκεί τα περί ανάλυσης μόνο το ότι ο Opera είναι τζι-τζι, ότι και αν σημαίνει αυτό.

Επιπλέον είμαι ακόμη επιφυλακτικός στη σίτιση του iPad με Cydia εφαρμογές καθ'ότι δεν έχουν πάρει τελική μορφή, οπότε ρωτώντας προσπαθώ να ψυχανεμιστώ το κλάσμα όφελος/ ρίσκο πριν εγκαταστήσω κάτι.

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/05/2010 - 22:37
διορθωση username


#9   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 22:04

ps: @ iPhoneHellas περιμένουμε περισσότερα feedback από τους admins, αλλιώς μετά εμείς πως θα μεταλαμπαδεύσουμε τη γνώση;

Για όσους παρακολουθούν το θέμα: μετά από αρκετά βίντεο επί του παρόντος θέματος στο youtube, δεν αναφέρεται ούτε εκεί τα περί ανάλυσης μόνο το ότι ο Opera είναι τζι-τζι, ότι και αν σημαίνει αυτό.

Επιπλέον είμαι ακόμη επιφυλακτικός στη σίτιση του iPad με Cydia εφαρμογές καθ'ότι δεν έχουν πάρει τελική μορφή, οπότε ρωτώντας προσπαθώ να ψυχανεμιστώ το κλάσμα όφελος/ ρίσκο πριν εγκαταστήσω κάτι.


εχει αναφερθει πως το cydia.. ειναι σε beta μορφη ακομη για το ipad.. φιλικη συμβουλη λοιπον.. να περιμενεις.. και τα video στο you tube.. να τα εχεις για διασκεδαση

μια που μιλησες για serial number.. 7S741C10WH8 9/2007 μονο για επιδειξη.. εμπειριας :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 08/05/2010 - 22:04


#10   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 22:22

εχει αναφερθει πως το cydia.. ειναι σε beta μορφη ακομη για το ipad.. φιλικη συμβουλη λοιπον.. να περιμενεις.. και τα video στο you tube.. να τα εχεις για διασκεδαση

μια που μιλησες για serial number.. 7S741C10WH8 9/2007 μονο για επιδειξη.. εμπειριας :lol:


7I730AZ8WH8, και το δικό μου δε λέει 9/2007, δεν υπάρχει στη συσκευή κάτι τέτοιο...η απόδειξη αγοράς από Apple Store Champaign, Illinois λέει 18/7/07.

Αnyways, δεν είχα πρόθεση να προσβάλω κανέναν, ελπίζω να έγινε κατανοητό αυτό. Ζητώ συγνώμη στην περίπτωση που κάτι ίσως άθελα πρόσβαλε.

Peace

#11   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 22:24

να ξερεις παντως πως ατομα με την δικη σου εμπειρια τα χρειαζομαστε στο forum.. ποσο μαλλον που εχεις και ipad.. γινομαστε 11 μελη με ipad.. :lol:

#12   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 22:32

να ξερεις παντως πως ατομα με την δικη σου εμπειρια τα χρειαζομαστε στο forum.. ποσο μαλλον που εχεις και ipad.. γινομαστε 11 μελη με ipad.. :lol:


Eγώ θέλω να συμμετάσχω και όπως προείπα δεν είχα κανένα σκοπό να θίξω. Εάν διαθέτεις και Macintosh τότε ίσως να είδες και σε πολύ γνωστό ξενόγλωσσο forum, σχετικό post μου για να δημιουργήσουμε ελληνικό keyboard για τη συσκευή.

Τέσπα, ίσως θα έπρεπε να συντονιστούμε.

#13   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2010 - 22:41

ok λοιπον.. σε περιμενουμε σρο πεδιο της " μαχης της ενημερωσης " ο,τι συμβαινει γυρω απο το ipad..

και φυσικα στο iphone.. με την εμπειρια σου στα Ερωτήσεις και Απαντήσεις σε Προβλήματα Χρηστών :)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες