Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Facebook to be integrated into iPhone OS 4.0?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 13/05/2010 - 13:17

Σύμφωνα με πηγές του Business Insider η Apple εργάζεται πάνω στην ενσωμάτωση ορισμένων χαρακτηριστικών του Facebook μέσα στο iPhone OS 4.0 (!?):

Αναρτημένη εικόνα


Our source tells us that Apple is at least going to build Facebook contact syncing directly into the iPhone software, so you can pull Facebook contacts into your iPhone's phonebook.

We also hear that Apple could be integrating Facebook Connect directly into its software developers kit so programmers can more easily add Facebook "social" features to their apps.


Αναμένουμε λοιπόν το WWDC 2010 για να δούμε αν θα επαληθευτούν οι πληροφορίες του Business Insider.

Stay tuned!
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/05/2010 - 13:47

Τι καθονται και μπλεκουν το iphone με το facebook δεν μπορω να καταλαβω....Η clean συσκευη δεν εχει αναφορα παραδσης ,καταγραφη κλησεων ,bluetooth κτλ.Οτι να 'ναι ο steven jobs!

#3   StyleCollector

StyleCollector

    iPH Member

  • 205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Style Collector

Δημοσίευση 13/05/2010 - 23:41

Ναι όντως είναι χρήσιμο το facebook..μα πως υπηρχαν κινιτα που δεν το είχαν ενσωματομενο?
απλα εχω μια απορια..εγω που δεν γουσταρω facebook και ειμαι τελειως αντιθετος πρεπει με το ζορι να το εχω?ενω για αναφορα παραδωσις κουβεντα?!οκ!μαλλον καποιος εχει λίγο ηλιθιες ιδέες :P

#4   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/05/2010 - 00:35

δεν σχετιζονται αυτα τα δυο...το facebook δεν το εβγαλε η apple την αναφορα αν ηθελα την εβαζε η μαμα εταιρια/...επισης και σβησιμο μεμονομενων κλησεων δεν εχει αλλα δεν νομιζω οτι κολλαει με τα παραπανω που λεει ο boss...9δεν σχετιζονται παντα ολα...ουτε τα μηλα με τα πορτοκαλια σχετιζονται φρουτα ειναι και τα δυο αλλα δεν ειναι ιδια)....μακαρι να εχει και delete friends το νεο facebook διοτι το παλιο δεν ειχε απο οσο ξερω

#5   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2010 - 01:50

Ρε φιλε κατι πιο ουσιαστικο ζηταμε απο την apple. ΔηλαΔη πρεπει να περιμενουμε συνεχεια το jailbreak για να δουμε ασπρη μερα;πιστευω παντως πως κανεναν δεν θα απασχολησει αν συνδιαστουν οι επαφες του κονητου με τους φιλους του fb. Θεματα που ενδιαφερουν ειναι αυτα που προανεφερες κι εσυ κι εγω. Ολα τ´ αλλα ειμαι οδοντοπαστες!! Φιλικα man παντα ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/05/2010 - 17:26

Mια νέα πατέντα της Apple κατοχυρώνει τρόπους ενσωμάτωσης κοινωνικών δικτύων στο iPhone OS.

Η πατέντα αυτή προσδίδει περισσότερη αξιοπιστία σε προηγούμενες αναφορές περί ενσωμάτωσης του Facebook απευθείας στο iPhone OS (βλ. iPhone OS 4.0 to have social integration (?))

Αναρτημένη εικόνα

Την πατέντα φέρνει στο φως το PatentlyApple και παρουσιάζει συγκεριμένα τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποιώντας το Faceboook script επιτυγχάνεται συγχρονισμός των δεδομένων.

Follow me on twitter





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες