Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Apple developed second iPhone 4G (?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/05/2010 - 20:27

H Apple έχει ένα δεύτερο σχέδιο για το iPhone τέταρτης γενιάς πέρα από αυτό που είχε διαρρεύσει στο Gizmodo σύμφωνα με αναφορά του DigiTimes.

H Apple ξεκίνησε το σχεδιασμό για το iPhone 4G στα τέλη του 2008 και διαθέτει ένα προϊόν με την κωδική ονομασία N91, το οποίο δεν διαφέρει και πολύ από τα τωρινά iPhone τόσο σχεδιαστικά όσο και σε λειτουργίες εν αντιθέσει με το iPhone 4G/HD που διέρρευσε το Gizmodo και έχει την κωδική ονομασία Ν90. Παραδόξως θα περίμενε κανείς ότι το μοντέλο με τον κωδικό Ν91 θα ήταν πιο αναβαθμισμένο από το Ν90.

Το Ν91 δημιουργήθηκε σε περίπτωση που υπάρξουν σημαντικές καθυστερήσεις στην παραγωγή του Ν90 εξαιτίας του διαφορετικού design, της οθόνης, της μπροστινής κάμερας και άλλων.

Αναρτημένη εικόνα

Η αναφορά, επίσης, θίγει το θέμα της AMOLED οθόνης και υποστηρίζει ότι η Apple είχε βρεθεί σε συνομιλίες με τη Samsung Mobile Display για την πιθανότητα αυτή αν και προβλήματα στην παραγωγή απέτρεψαν τελικά τη συμφωνία. Η SMD είχε τη δυνατότητα να ικανοποίησει μόνο το 50-60% των παραγγελιών για το iPhone ακόμα και αν η παραγωγή της επικεντρωνόταν αποκλειστικά σε αυτό.

Το κόστος, βέβαια, για τα AMOLED panels έπαιξε και αυτό το ρόλο μιας και τα 34-36 δολάρια που απαιτούνται είναι αρκετά ακριβότερα από τα απλά TN panels ($10) ή και τα IPS που τιμολογούνται στα $20.

Η αναφορά κάνει, τέλος, λόγο για το περιβόητο iPhone στο δίκτυο της Verizon υπογραμμίζοντας ότι το μοντέλο έιναι ακόμα σε δοκιμαστικό στάδιο και δεν θα είναι διαθέσιμο για αρκετό καιρό ακόμα

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 26/05/2010 - 20:36

Παιδιά, αν αυτο ::) βγει ποτέ, και το 4G H/D έχει το ίδιο σχέδιο με τα iPhone 3G/3GS, (κατι που προσωπικά δεν πιστεύω...!!!) βλέπω τα νεύρα μας να γίνονται τσατάλια!! >:(


ps: Άσε που το βλέπω να πηγαίνει και άπατο...!!!

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 01/06/2010 - 19:32

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2010 - 20:42

Βλέπω να μένει πάλι ίδιο!!

#4   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 26/05/2010 - 20:58

Ήταν αναμενόμενο,η Apple είναι έξυπνη λογικό που έχει και άλλο iPhone σχεδιασμένο σε περίπτωση που κάτι γίνει(στην περίπτωση μας τα prototypes βρέθηκαν σε αρκετά χέρια και εμφανίστηκαν στο κοινό).Νομίζω ότι δεν θα κυκλοφορήσει αυτό που βλέπουμε εδώ και καιρό και μπορεί να το έκανε επίτηδες η Apple για να δημιουργήσει hype και ίσως αυτό που θα μας ανακοινώσει ο Steve να είναι ακόμα καλύτερο από αυτό που είδαμε στα leak.

#5   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/05/2010 - 21:05

Για αυτή την εταιρία το μόνο που μπορείς να πεις είναι Ίδωμεν..Πάντα ανατρεπτική και πάντα στο τέλος σε εκπλήσσει..

ezgif_com_crop_2.gif


#6   cosstal

cosstal

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2010 - 21:08

Ακόμα και αν είναι το ίδιο η apple όπως πάντα θα το πλασάρει τόσο καλά που απλά το design θα υπάρχει κρυμμένο στο μυαλό σαν ένα κενό που καλύπτουν η νέες δυνατότητες..

Βέβαια είναι πλέον 50 - 50 κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουργιά παρά μόνο η μαμά APPLE.

Μου κάνει και αυτό για παιχνίδι τις apple. Στην αρχή έχασε τα prototypes για να ασχοληθούμε και τώρα διαρρέουν φήμες ότι μπορεί και να μην είναι έτσι όπως τα φανταζόμαστε τα πράγματα, αλλά και πάλι ασχολούμαστε ώστε το WWDC’10 να αποκτήσει ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον, αλλά αυτά είναι κακίες ::)

Παρόλα αυτά ελπίζω η προσδοκίες όλον μας για νέο design να βγούν πραγματικές και η apple να μας καλύψει σε όλους τους τομείς..

Τελευταία επεξεργασία από: cosstal, 26/05/2010 - 21:18


#7   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2010 - 21:58

To gizmodo μάλλον κατάλαβε οτι το "prototype" με το πατατοdesign είναι μούφα και λόγω του οτι το WWDC '10 είναι κοντά, προσπαθεί να "καλυφθεί" σε περίπτωση που το τελικό design είναι διαφορετικό (σίγουρα δλδ) και το site αποκτήσει bad reputation.

Με λίγα λόγια πιστέυω οτι το gizmodo ξεκίνησε όλο αυτό το θέμα με το νεο iPhone ωστέ το site τους να γίνει ευραίως γνωστό.

Τελευταία επεξεργασία από: dimistolis, 26/05/2010 - 22:01


#8   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 26/05/2010 - 23:04

Ήταν αναμενόμενο,η Apple είναι έξυπνη λογικό που έχει και άλλο iPhone σχεδιασμένο σε περίπτωση που κάτι γίνει(στην περίπτωση μας τα prototypes βρέθηκαν σε αρκετά χέρια και εμφανίστηκαν στο κοινό).Νομίζω ότι δεν θα κυκλοφορήσει αυτό που βλέπουμε εδώ και καιρό και μπορεί να το έκανε επίτηδες η Apple για να δημιουργήσει hype και ίσως αυτό που θα μας ανακοινώσει ο Steve να είναι ακόμα καλύτερο από αυτό που είδαμε στα leak.

Και εγω αυτο πιστευω.Ολα ειναι μερος διαφημησης και οχι μονο.Η apple το εβγαλε προς τα εξω για να "κοψει κινηση"να δει αρεσει αυτο το style ή οχι?
Θα δουμε.

#9   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 27/05/2010 - 00:47

Έλα και πάνω που είχα αρχίσει να το συνιθίζω... :(

#10   sotoskawasaki

sotoskawasaki

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2010 - 09:59

Και εγω αυτο πιστευω.Ολα ειναι μερος διαφημησης και οχι μονο.Η apple το εβγαλε προς τα εξω για να "κοψει κινηση"να δει αρεσει αυτο το style ή οχι?
Θα δουμε.


Ναί ρε παιδία, αλλά δεν κάνει κανείς τέτοια κίνηση 1 μήνα πριν την υποτιθέμενη παρουσίαση του iphone. Τέτοιες κινήσεις κάνεις τουλάχιστον ένα εξάμηνο πριν έτσι ώστε εαν το σχέδιο δεν αρέσει στον κόσμο να έχεις καιρό να το επανασχεδιάσεις και να το κατασκευάσεις. Βέβαια συμφωνώ ότι όλα αυτά γίνονται για σκοπούς διαφήμισης αλλά όχι για να ψαρέψουν εάν αρέσει το νέο σχέδιο. Γιατί εάν δεν αρέσει απλά δεν έχουν αρκετό καιρό να κάνουν κάτι για αυτό.

Τώρα όσον αφορά την φωτογραφία εμένα μου φαίνεται για ένα απλό συνηθισμένο 3gs. Βέβαια μπορεί στην πραγματικότητα να είναι ένα "ενδιάμεσο" 4g/HD και να δοκίμαζαν τον νέο hardware και να το μεταμφίεσαν σε 3gs για να μην κινήσουν υποψίες. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η Apple σχεδίαζε και δεύτερο iphone.

Τελευταία επεξεργασία από: sotoskawasaki, 27/05/2010 - 10:02


#11   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/05/2010 - 10:24

Έτσι και το νέο iPhone είναι το ίδιο σχεδιαστικά, θα φάτε πολύ νίλα, ρε σεις παιδιά, σόρρυ κιόλας :lol:
Anyway, όπως και να έχει, εμένα το τωρινό σχέδιο 3G/3GS μου αρέσει. Είναι πάρα πολύ sexy, ειδικά το πίσω μέρος, για το μπροστά νομίζω δε χρειάζεται να πούμε πόσο επιβλητικό είναι, που είναι σκέτο γυαλί!

#12   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 27/05/2010 - 13:12

Ας περιμενουμε ρε παιδες δεν ειναι μακρια η ημερομηνια.Εγω εχω το 3GS και το ψηνω να παρω και το 4G αλλα θελω να εχει περισσοτερες καμπυλες απο το prototype

#13   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 27/05/2010 - 15:24

μετά από το 2G, 3G & 3GS θα είθελα κατι διφορετικό σε σχεδιασμό, πχ το 2G με το αλουμινένιο κάλημα πίσω μου άρεσει ποιό πολύ από ότι το 3G & 3GS που έχω, και δεν θα είθελα να έχω και το 4G σαν μια ακόμα κόπια από το 3G & 3GS πρωσοπικά θα πρωτιμούσα το prototype.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#14   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/05/2010 - 18:15

σας τα ελεγα εγω οτι προκιτε για το buphone, εσεις δε με ακουγατε 8)

#15   Raider

Raider

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/06/2010 - 12:54

Να δειτε που μετα απο τρεις μηνες να μην σας πω και μετα απο δυο μηνες απο την εκδοση του iphone 4g hd ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ!!!!!ΧΑΜΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες