Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4 vs EVO 4G vs N8 vs Pre Plus vs HD2


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/06/2010 - 14:44

Ένας ακόμη συγκριτικός πίνακας από το Engadget ανάμεσα στο iPhone 4 και την ελίτ των smarthphones:

Αναρτημένη εικόνα


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   logaras314

logaras314

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2010 - 15:30

Και αν εξαιρεσεις το TV-out, the winner is iPhone 4!

#3 Guest_zao7_*

Guest_zao7_*

Δημοσίευση 09/06/2010 - 15:35

ρε σεις...στα ποσα GHz τρεχει ο Α4???

#4   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 15:42

1

#5   Gagarin

Gagarin

    iPH Enthousiast

  • 543 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:aterzop

Δημοσίευση 09/06/2010 - 16:28

Σε τρια πραγματα βγαζω το καπελο στο νεο iphone 4....
Ενα ειναι το gyroscope το δευτερο ειναι το video 720p με 30fps ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ(εχω την φωτογραφικη nikon d5000 γραφει 720 στα 24fps αρα καταλαβαινετε) το τελευταιο ειναι το παχος(πιστευω θα αργησουν να βγαλουν πιο λεπτο smartphone)...
Τελος επειδη ειδα την παρουσιαση εχθες το βραδυ...
Ο Mr. iWant ειπε κατι πολυ σωστο!!!
Μην ακουτε τα πολλα megapixels μεγαλο ρολο παιζει ο αισθητηρας μιας μηχανης...ετσι λοιπον εκανε εναν νεο αισθητηρα που μαλλον,δεν ξερω τεχνολογικα κατα ποσο μπορει,ειναι καλυτερος...οψομεθα...

#6   spastis

spastis

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/06/2010 - 18:10

Μην ακουτε τα πολλα megapixels μεγαλο ρολο παιζει ο αισθητηρας μιας μηχανης...ετσι λοιπον εκανε εναν νεο αισθητηρα που μαλλον,δεν ξερω τεχνολογικα κατα ποσο μπορει,ειναι καλυτερος...οψομεθα...


Ισχύει 100% οτι δεν εχουν σημασια μονο τα megapixels.Και για μεση χρηση τα 6 ειναι υπεραρκετα (δηλαδη αν δε θες αφίσα). Απο εκει και περα μετρανε πολλα. Ο αισθητηρας εχει πολυ μεγαλη σημασια αλλα ουτε αυτο ειναι μονο. Τα οπτικα εχουν παρα πολυ σημασια επισης. Αλλα απο ενα σημειο και μετα δεν μπορεις να περιμενεις το κινητο σου να ξεπερασει μια φωτογραφικη μηχανη. Οσον αφορα τα υπολοιπα specs θα ελεγα με εξαιρεση το gyro και το παχος (που ειναι εντυπωσιακο) κατα τη γνωμη μου απλά έφτασε δυστυχως τα top του ανταγωνισμου. Δεν τα ξεπερασε. Σε αλλα υπερχει το ενα σε αλλα το αλλο.

#7   Clopyright

Clopyright

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 18:20

Σε τρια πραγματα βγαζω το καπελο στο νεο iphone 4....
Ενα ειναι το gyroscope το δευτερο ειναι το video 720p με 30fps ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ(εχω την φωτογραφικη nikon d5000 γραφει 720 στα 24fps αρα καταλαβαινετε) το τελευταιο ειναι το παχος(πιστευω θα αργησουν να βγαλουν πιο λεπτο smartphone)...
Τελος επειδη ειδα την παρουσιαση εχθες το βραδυ...
Ο Mr. iWant ειπε κατι πολυ σωστο!!!
Μην ακουτε τα πολλα megapixels μεγαλο ρολο παιζει ο αισθητηρας μιας μηχανης...ετσι λοιπον εκανε εναν νεο αισθητηρα που μαλλον,δεν ξερω τεχνολογικα κατα ποσο μπορει,ειναι καλυτερος...οψομεθα...


Συμφωνο και σε λιγο θα παρατηρισεται οτι σχεδον οι περισσοτερες εταιριες κινητων τηλ θα προσπαθησουν να φτασουν το iphone ( αλλα ποτε δεν θα καταφερουν να το περασουν )

#8   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 09/06/2010 - 20:05

το καλυτερο mobile στον κοσμο...!!! κοιτατε τη αναλυση και το βιντεο με 30fps !! δεν υπαρχει...!! :lol: :lol:

#9   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 20:22

Λίγο άκυρη η σύγκριση κατά τη γνώμη μου εφόσον γίνεται χωρίς το nexus one

#10   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2010 - 21:18

Μην έχετε για κριτήριο το 720p στα 30fps δεν λέει τίποτα αν δεν το δες σε σχέση με το compression. Θα απογοητευτειτε από την ποιότητα. Ακόμα και πλήρεις CMOS sensors στα δίπλα mp δεν έχουν καλά αποτελέσματα. Αν θες 720 ή1080 video πρέπει να σκασεις το 700άρι για μια "καλή" videocamera διαφορετικά το μόνο που θα πετύχεις είναι τα δίπλα MB για ποιότητα εφαμιλη του VGA άντε DVD. Την έχω πατήσει και εμάς βα σεταρω τα video σε DVD quality καθώς σε low end cameras έχουν την καλύτερη σχέση ποιότητα/MB.

#11 Guest_zao7_*

Guest_zao7_*

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:55

Αλλη μια ερωτησουλα! Το gyroscope ειναι αυτο που λενε πως οι αισθητηρες θα ειναι σε 3 διαστασεις?? Δλδ θα κατλαβαινει κινιση πανω-κατω σε οριζοντια θεση??

Αν ναι..εχω μεγαλη περιεργια να δω πως θα το εκμεταλευτουν οι developers!!!

#12   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 23:40

Σε τρια πραγματα βγαζω το καπελο στο νεο iphone 4....
Ενα ειναι το gyroscope το δευτερο ειναι το video 720p με 30fps ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ(εχω την φωτογραφικη nikon d5000 γραφει 720 στα 24fps αρα καταλαβαινετε) το τελευταιο ειναι το παχος(πιστευω θα αργησουν να βγαλουν πιο λεπτο smartphone)...
Τελος επειδη ειδα την παρουσιαση εχθες το βραδυ...
Ο Mr. iWant ειπε κατι πολυ σωστο!!!
Μην ακουτε τα πολλα megapixels μεγαλο ρολο παιζει ο αισθητηρας μιας μηχανης...ετσι λοιπον εκανε εναν νεο αισθητηρα που μαλλον,δεν ξερω τεχνολογικα κατα ποσο μπορει,ειναι καλυτερος...οψομεθα...

φιλε μου θα ηθελα να προσθεσω κατι κατι πανω σε αυτο το σημειο με την καμερα που λες επειδη ειχα ρωτισει φωτογραφω ο οποιος ειχε και iphone και mac οτι δεν παιζουν τοσο ρολο τα megapixels αλλα ο σενσορας και αυτη την στιγμη το iphone εχει καταφερει να εχει τον καλυτερο σενσορα απο ολα τα κινητα της κατηγοριας του ;)

#13   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 10/06/2010 - 00:04

Παιδια εχει κανεις εμπειρια με Ν8 τοσο καλο ειναι ??

#14   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 08:37

Μην έχετε για κριτήριο το 720p στα 30fps δεν λέει τίποτα αν δεν το δες σε σχέση με το compression. Θα απογοητευτειτε από την ποιότητα. Ακόμα και πλήρεις CMOS sensors στα δίπλα mp δεν έχουν καλά αποτελέσματα. Αν θες 720 ή1080 video πρέπει να σκασεις το 700άρι για μια "καλή" videocamera διαφορετικά το μόνο που θα πετύχεις είναι τα δίπλα MB για ποιότητα εφαμιλη του VGA άντε DVD. Την έχω πατήσει και εμάς βα σεταρω τα video σε DVD quality καθώς σε low end cameras έχουν την καλύτερη σχέση ποιότητα/MB.


Φίλε μου έχω μια Toshiba S10 με 5 MP και το video που γράφει σε mov με H264 1080 είναι απίστευτο για 120 ευρώ

#15   dedalos

dedalos

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 08:45

Και αν εξαιρεσεις το TV-out, the winner is iPhone 4!


Νομίζω ότι είπαν από dock station θα βγάζει VGA 1024χ768 οι άλλοι τι βγάζουν από τα HDMI ?

Τελευταία επεξεργασία από: dedalos, 10/06/2010 - 08:46


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες