Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αναμονη...και ειμαι κοντα στο εφραγμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nikosren

nikosren

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:rennik

Δημοσίευση 09/06/2010 - 21:59

Καλησπερα σε ολους σας...

Θα σας αφηγηθω τι εχω παθει και ειμαι στα προθυρα του εμφραγματος...Εχω ενα ξαδερφο στον Καναδα και ειπαμε να μου στειλει ενα iPad..
Αποφασισα να παρω το 32GB,και πηγε ο ξαδερφος μου και το αγορασε 750$ Καναδα..
Ειπαμε να το στειλουμε με courirer και ακριβως διπλα του στην δουλεια ειχε την DHL..Παει λοιπον συσκευασμενο το δεμα την Παρασκευη το πρωι (Καναδα βραδακι Παρασκευης εδω) στην DHL...Με παιρνει τηλεφωνο μου λεει οτι το εστειλε και μου στελενει με email την αποδειξη της DHL που εχει πανω τον αριθμο φορτωτικης και αρχιζω να το παρακολουθω...Το βλεπω στο Μοντρεαλ οτι ειναι στα γραφεια της εταιρειας...ποιο μετα κανω ενα refresh και το βλεπω οτι εχει παει στο σταθμο συγκεντρωσης...Σαββατο ξημερωματα βλεπω αναχωρει απο το Μοντρεαλ και αποφασισα να κοιμηθω λιγακι...Ξυπναω το Σαββατο το πρωι και πρωτη μου δουλεια ειναι να κανω refresh και το βλεπω στο Σισινατι..ειχε περασει και τις τελωνειακες διαδικασιες και ηταν στο σταθμο συγκεντρωσης του Σισινατι..Περιτο να σας πω οτι καθε μια ωρα εκανα refresh και ευτυχως που δουλευα και δεν εκανα πιο συχνα...Εφτασε Σαββατο βραδυ ηρθα σπιτι και τα ξημερωματα της Κυριακης μετα απο πολλα refresh βλεπω οτι φευγει απο το Σισινατι...και λεω επιτελους...την Κυριακη το μεσημερι εφτασε στην Λειψια οπου και εμεινε για 12 ωρες...Δευτερα ξημερωματα εφυγε απο την Λειψια και ερχοτανε ολο και πιο κοντα μου..Η αληθεια ειναι οτι απο την αγωνια μου "λαγοκοιμομουνα" και κοιταζα το ρολοι να παει 8 το πρωι..κατα τις 7:30 αυτο ηταν..Αφιχθη στον σταθμο συγκεντρωσης περασε τις τελωνειακες διαδικασιες και περιμενα να με παρουν τηλεφωνο να παω να το παραλαβω..Στις 2 το μεσημερι χτπυπαει το κινητο μου...Ειναι απο την DHL και μου λενε ελατε να παρετε το δεμα σας...φευγω απο την δουλεια σφεντονα,Αττικη οδο και αεροδρομιο με την μια...φτανω στα γραφεια βγαζω ταυτοτητα την δινω λεω αριθμο φορτωτικης...ενας υπαλληλος απο πισω που ειναι στην αποθηκη δινει σε μια υπαλληλο ενα κουτι και μια σακουλα...
Και εδω αρχιζουν ολα...
Ερχεται η υπαλληλος και αντι να μου δωσει το κουτι που περιμενω μου δινει την σακουλα...τις λεω το κουτι ειναι δικο μου οχι η σακουλα και χαμογελαω..κοιταζει αυτη το δεμα και μου λεει οχι..αυτο ειναι δικος σας..μενω ΚΑΓΚΕΛΟ!!!!
Επιμενω οτι δεν ειναι δικο μου...μου λεει ανοιξτε το να το δουμε...και αρχιζω να παθαινω το ενα εγκεφαλικο μετα το αλλο...πριν ανοιξω την σακουλα της λεω ειναι σκισμενη και δεν λεει το ονομα μου απο κατω λεει αλλο ονομα καποιον στον Μοναχο..επιμενει η υπαλληλος και μου λεει να το ανοιξω..το ανοιγω λοιπον και βλεπω ενα ανταπτορα για ενα μηχανημα...της απανταω φυσικα οτι δεν ειναι δικο μου..γυριζει και μου λεει:ΕΙΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΣ;;;
Λεω κρατησου...της λεω ευγενικα οτι η αποδειξη που εχω δεν λεει καν το ονομα μου αναφερει καποιο ατομο στο Μοναχο...περνει τηλεφωνο καποια συναδελφο της μου την δινει στο τηλεφωνο...και μου λεει οτι κανανε λαθος και κολλησανε απο πανω λαθος αυτοκολλητο και μπερδευτηκανε τα δεματα...ΣΤΗΛΗ ΑΛΑΤΟΣ εγω...
Τι κανουμε τωρα τις λεω;;;Μην αγχωνεστε θα κανονισουμε εμεις να ερθει εδω το δεμα...Που ειναι το δεμα γνωριζετε;;;
Ναι βρισκετε στην Λειψια...Ειναι αυτο;;;Αν κρινουμε απο λαθος δεμα που ηρθε εδω το δικο σας ειναι στην θεση του στην Λειψια...οκ λεω περιμενω ενημερωση...
Την Δευτερα την φαγαμε ετσι...Τριτη μου λενε εχουμε στειλει email στην Γερμανια και περιμενουμε να μας απαντησουν για να δουμε αν ειναι το δικο σας...πιεζω εγω απο εδω ο ξαδερφος μου απο τον Καναδα και ειμαστε σε ενταση γενικα...με αυτα και με αυτα παει και η Τριτη και πουθενα το δεμα και δεν ξερουμε καν αν ειναι δικο μας...οπως καταλαβαινετε ειμαι σε χαλια κατασταση...λεω δεν μπορει Τεταρτη θα εχει ξεκαθαρισει...Τεταρτη πρωι ξυπναω με νευρα παιρνω τηλεφωνο και λεω τι γινεται μαθαμε κατι;;;Μου λεει η υπαλληλος οτι επειδη την εχω αγχωσει πηρε τηλεφωνο μια διευθυντρια στην DHL του αεροδρομιου της Λειψιας και της ειπε οτι θα αναλαβει αυτη το θεμα και θα μας απαντησει αυριο γιατι το δεμα ειναι στο τελωνειο και εχει κολλησει εκει...
Οπως εχετε καταλαβει εχω τραβηξει τα πανδινα για ενα iPad...
Σορρυ αν σας κουρασα με την ιστορια μου αλλα ηθελα να την μοιραστω..βαζω και φωτογραφιες με ολη την κατασταση...
iPad
Αναρτημένη εικόνα

Το υποτειθεμενο δεμα που μπορει να ειναι το δικο μου κολλημενο στην Λειψια...
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: nikosren, 09/06/2010 - 22:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:06

χαχα!!λόττο έπαιξες?

#3   nikosren

nikosren

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:rennik

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:07

Αμα το ηξερα θα ειχα παιξει....αλλα να που δεν το ηξερα....

#4   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:17

Πω, φίλε, ούτε σε ταινια δράσης δεν ανέβασα τόσους χτύπους! :) Κουράγιο!

#5   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:19

Υπομονη φιλε μου,υπομονη.

#6   tasgr86

tasgr86

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:26

Είναι από τις μ@λ@κ!ες που λές οτι μπορούν να συμβούν μονο με την αντίστροφη κατεύθυνση.Απο Ελλάδα προς Καναδα.χαχα!!
p.s Το signature σου γ@μ@ει

#7   georgetax

georgetax

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2010 - 22:44

Καλησπέρα , λοιπόν το διάβασα και είχα αγωνία για το τέλος ( λες και έβλεπα ταινία ) το οποίο καταλαβαίνω ότι ακόμα δεν έχει τελειώσει .

αν γίνει ταινία η περίπτωσή σου θα βγάλεις πολλά φράγκα. σκέψου το " η Οδύσσεια ενός ipad "

εύχομαι να πάνε όλα καλά

#8   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 10/06/2010 - 13:08

Πωπω μου θύμησες εμένα που είχα πάρει απο ebay Αμερικής το 2G iPhone και ενω ήμουν στην αναμονή για να μου το στείλει, ο τύπος είχε πουλήσει κι άλλα, άρχισαν ξαφνικά να πέφτουν αρνητικά feedbacks του στυλ, απατεώνας δεν το έστειλε ποτε και τέτοια... χέστηκα πάνω μου, τελικά μετα απο 20 μερούλες μου ηρθε μια χαρα το τηλεφωνακι απλά ειχε κάποια προβλήματα με το ταχυδρομείο.
Τωρα στην περίπτωση σου με courrier μην ανησυχείς είναι αξιόπιστα αλλα πολυ ψυχοφθόρα η αναμονή...και στην τελική αν Θεός φυλάξει γίνει κάποια στραβή σε αποζημιώνει το κουριερ

Υ.Γ. Με courrier συνήθως τα ανοίγουν στο τελώνιο και σου χώνουν έξτρα φόρους... το ξέρεις αυτό φαντάζομαι...

#9   nikosren

nikosren

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:rennik

Δημοσίευση 10/06/2010 - 22:03

Πωπω μου θύμησες εμένα που είχα πάρει απο ebay Αμερικής το 2G iPhone και ενω ήμουν στην αναμονή για να μου το στείλει, ο τύπος είχε πουλήσει κι άλλα, άρχισαν ξαφνικά να πέφτουν αρνητικά feedbacks του στυλ, απατεώνας δεν το έστειλε ποτε και τέτοια... χέστηκα πάνω μου, τελικά μετα απο 20 μερούλες μου ηρθε μια χαρα το τηλεφωνακι απλά ειχε κάποια προβλήματα με το ταχυδρομείο.
Τωρα στην περίπτωση σου με courrier μην ανησυχείς είναι αξιόπιστα αλλα πολυ ψυχοφθόρα η αναμονή...και στην τελική αν Θεός φυλάξει γίνει κάποια στραβή σε αποζημιώνει το κουριερ

Υ.Γ. Με courrier συνήθως τα ανοίγουν στο τελώνιο και σου χώνουν έξτρα φόρους... το ξέρεις αυτό φαντάζομαι...

Ευχομαι να γινει οπως λες απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι...ναι γνωριζω για τους φορους..

#10   mike22

mike22

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 01:12

Πες μας τι εγινε τελικά για ν ξέρουμε

#11   jim82jim

jim82jim

    iPH Member

  • 327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/06/2010 - 09:05

απιστευτο.

Η πιο τρελή στιγμή ήταν όταν πήγες να το παραλάβεις και δεν ήταν το ipad...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες