Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

FUBP iPhone Case


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 10/06/2010 - 09:51

Στο πνεύμα των ημερών και μετά την τεράστια οικολογική καταστροφή που προκάλεσε η διαρροή πετρελαίου στον Κόλπο του Μεξικού από την υποθαλλάσια πετρελαιοπηγή της BP, σας παρουσιάζουμε την FUBP iPhone Case.

Σύμφωνα με τους δημιουργούς της ευφάνταστης θήκης, το σχέδιο αντιπροσωπεύει το αίσθημα της κοινής γνώμης έναντι στην BP.

Τα έσοδα από τις πωλήσεις θα διατεθούν στο National Wildlife Federation με στόχο την προστασία των ειδών που κινδυνεύουν με εξαφάνιση λόγο της οικολογικής καταστροφής.

Αναρτημένη εικόνα


A case that captures the feelings of the global community in one simple and iconic gesture.

All profits from the FUBP Case will be donated to the National Wildlife Federation to help protect the over 400 species of treasured wildlife that stand to lose so much from this devastating tragedy. Your support will go right to work protecting wildlife and wild places impacted by the BP oil spill disaster.


[Τιμή: $39,95 - via GetUncommon]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 10:16

Εμμμ δεν θα το έκαναν και αυτο......

<<Η BP εξαγόρασε από τη Google, τον όρο αναζήτησης OIL SPILL...>>


Τα αποτελέσματα αναζητήσεων για τη φράση “oil spill” εξαγόρασε η BP από τη Google...

Σε μιά προσπάθεια να σταματήσει την κατρακύλα της φήμης της, εξαιτίας της οικολογικής καταστροφής που προκάλεσαν τα διυλιστήρια της, στον Κόλπο του Μεξικού.


Η πετρελαϊκή εταιρεία “εξαγόρασε” τα αποτέλεσματα, προσπαθώντας να σταματήσει το τεράστιο κύμα αρνητικών δημοσιευμάτων και κριτικών, σε Twitter και Facebook.

Έτσι λοιπόν, όσοι θα πληκτρολογούν στο ψαχτήρι της Google τη φράση “Oil Spill”, θα εμφανίζεται ως πρώτη επιλογή το site της BP με θέμα: “Μάθετε περισσότερα για το πώς βοηθά η BP”.

Ο Τόντι Όντον, εκπρόσωπος της εταιρείας, υποστήριξε ότι σκοπός της BP ήταν να έχουν οι χρήστες περισσότερη και ευκολότερη πρόσβαση στις πληροφορίες.

“Εξαγοράσαμε τα αποτελέσματα για να είναι πιο εύκολο στους χρήστες να μάθουν τις προσπάθειες που κατάβαλουμε για τον καθαρισμό του Κόλπου του Μεξικού, αλλά και να βρούν πληροφορίες για το πώς μπορούν να βοηθήσουν”, εξηγεί ο Όντον.

Hellenic Business

Τελευταία επεξεργασία από: em1111, 10/06/2010 - 10:17


#3   Panian

Panian

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:panian3

Δημοσίευση 10/06/2010 - 10:19

Σιγουρα και εγω ειμαι αντιθετος με την διαροη και μακαρι να την πληρωσουνε χοντρα αλλα ρε παιδι μου πιο ακριβα δεν μπορουσανε να βαλουνε την θηκη (ειρωνικα μιλωντας)?
Αν απευθυνεται σε κοσμο ολων των βαλαντιων για οικολογικους σκοπους μηπως να μην ηταν τοσο ακριβη?

#4   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 10/06/2010 - 11:51

Εντάξει αγοράζουμε τη θήκη. Fuck BP και τα σχετικά... Το θέμα είναι ότι έτσι βοηθάμε, ενώ εξακολουθούμε να χρησιμοποιούμε το αυτοκίνητο μας σε κάθε ευκαιρία και να πηγαίνουμε πχ για καφέ 4 άτομα με 4 αυτοκίνητα; Αφήστε τις θήκες και κοιτάξτε να βάλετε το αυτοκίνητο στην άκρη και να το χρησιμοποιείτε όταν χρειάζεται. Τα πόδια τα έχουμε για να περπατάμε και όχι για να πατάμε το γκάζι...

#5   aridaias

aridaias

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 12:40

Εγώ το αυτοκίνητο να το παρκάρω... Όταν όμως τα μέσα μαζικής μεταφοράς και το όλο σύστημα είναι σωστό... Όχι όπως είναι τώρα και με τη νοοτροπία του μλκ οδηγού που σε βρίζει... Αν είναι έτσι, προτιμώ να αράξω στην αναπαυτική μου θέση και να πάω στη δουλειά μου, που είναι και μακριά, με την άνεσή μου και την μουσικούλα μου...

#6   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 12:41

και που ξερω πως τα χρηματα θα πανε εκει?Αιωνια ερωτηματα προς απαντηση...
:excl:

#7   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/06/2010 - 13:35

Εμμμ δεν θα το έκαναν και αυτο......

<<Η BP εξαγόρασε από τη Google, τον όρο αναζήτησης OIL SPILL...>>


Τα αποτελέσματα αναζητήσεων για τη φράση “oil spill” εξαγόρασε η BP από τη Google...

Σε μιά προσπάθεια να σταματήσει την κατρακύλα της φήμης της, εξαιτίας της οικολογικής καταστροφής που προκάλεσαν τα διυλιστήρια της, στον Κόλπο του Μεξικού.


Η πετρελαϊκή εταιρεία “εξαγόρασε” τα αποτέλεσματα, προσπαθώντας να σταματήσει το τεράστιο κύμα αρνητικών δημοσιευμάτων και κριτικών, σε Twitter και Facebook.

Έτσι λοιπόν, όσοι θα πληκτρολογούν στο ψαχτήρι της Google τη φράση “Oil Spill”, θα εμφανίζεται ως πρώτη επιλογή το site της BP με θέμα: “Μάθετε περισσότερα για το πώς βοηθά η BP”.

Ο Τόντι Όντον, εκπρόσωπος της εταιρείας, υποστήριξε ότι σκοπός της BP ήταν να έχουν οι χρήστες περισσότερη και ευκολότερη πρόσβαση στις πληροφορίες.

“Εξαγοράσαμε τα αποτελέσματα για να είναι πιο εύκολο στους χρήστες να μάθουν τις προσπάθειες που κατάβαλουμε για τον καθαρισμό του Κόλπου του Μεξικού, αλλά και να βρούν πληροφορίες για το πώς μπορούν να βοηθήσουν”, εξηγεί ο Όντον.

Hellenic Business


αυτο δεν ισχυει μιας και εκανα search και στο ελληνικο και στο αγγλικο σαιτ της googgle

#8   em1111

em1111

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 21:26

αυτο δεν ισχυει μιας και εκανα search και στο ελληνικο και στο αγγλικο σαιτ της googgle


Ή θα έμειναν στοιχεία που ξέχασαν να διαγραψουν απο τα data center ή απλά απάντησε η Google με ενα παλικαρήσιο ΟΧΙ!

Παντως δεν έλαβα είδηση για το τι έγινε τελικά......Αν δω κάτι νεότερο θα ποστάρω εδώ την είδηση.....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες