Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iOS 4 Released


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1126 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1021   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:02

Παιδιά το spell checking δουλεύει στα Ελληνικά ή είναι μόνο για την Αγγλική γλώσσα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1022   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 04:50

και το download επιρεαζεται

Συνημμένα αρχεία



#1023   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 26/06/2010 - 08:54

Καλα οτι ναναι μου φαινεται. Ποιος το κραταει ετσι ρε παιδια; Ελεος...

#1024   manosfp

manosfp

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 10:34

Συμφωνώ απόλυτα με τον οδοντογιατρο. Η apple ανακάλυψε την καλύτερη οθόνη αφής στον κόσμο και πατώντας πάνω σε αυτήν και μερικές άλλες μικροκαινοτομίες έχει την απαίτηση απο μας να δουλεύουμε ένα με δυο μήνες το χρόνο για την πάρτη της. Και το τραγικό της όλης υπόθεσης είναι ότι αυτά που ζητάμε τα έχουν όλα τα σύγχρονα τηλέφωνα. Λατρευω το 3gs μου,θα αργήσει ακόμα ο καιρός που θα πάρω κινητό άλλης εταιρίας, αλλά πάντα θα ψαχνομαι για κάτι καλύτερο. Και όταν θα το βρω δε θα διστασω. Δε γεννήθηκα με το σήμα της apple στο κουτελο μου. Πρόβλεψη μου πάντως είναι πως αν η microsoft καταφέρει να πετυχει παρόμοια αφή, θα είναι θέμα χρόνου να φτιάξει κινητό ισοδυναμο του 3g. Το εύχομαι γιατί ο λόγος που μας κάνει καψωνι η apple είναι ένας:
Παίζει μπαλα μονη της. Αν αρχίσει η Microsoft να της τρώει την πίτα, τότε θα δείτε ξεβρακωματα... Προς όλους λοιπόν τους apple fanboys: ανοίξτε τα μάτια σας, ο ανταγωνισμός θα είναι υπέρ ολων μας. Όσο ο jobs θα βλέπει ηλιθιους που βάζουν την apple πάνω κι απο τη ζωή τους την ίδια θα μας δουλεύει ψιλό γαζί. Ας δει μια πτώση του 10% και θα δείτε για πότε ξεκλειδώνουν Bluetooth, ραδιόφωνα κ.τ.λ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1025   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 11:09

δηλ τωρα που το εκανες restore as new!!!δεν σου σβηστικαν οι επαφες σου οχι αυτες που ειχες αποθυκευσει στην sim???


οχι γιατι να χαθουν? εκανα ενα sync μετα κ περαστηκαν ολες κανονικα.

#1026   ckyrias

ckyrias

    iPH Enthousiast

  • 439 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 11:44

εν μερη συμφωνω κ εγω με τον οδοντογιατρο. αλωστε παντα υποστηριζω οτι η αληθεια ειναι καπου στη μεση.
για το αν ειναι business phone. θα σου θυμισω μονο ποσοι διαφορετικοι τροποι υπαρχουν για να δημιουργησεις ενα shortcut στα windows! 4-5 νομιζω. κ ο καθενας χρησιμοποιει τον τροπο που τον βολευει. η για παραδειγμα εχω σκασει να πεισω την γυναικα μου οτι το ctrl-c ctrl-v ειναι πιο γρηγορο απο το δεξι κλικ, αντιγραφη κλπ! αλλα δε παιζει! αυτο την βολευει! ετσι κ με την λειτουργια του μηλοφωνου. με εχει βολεψει απιστευτα ως business phone αλλα κ παλι οι αναγκες μου μπορει να ειναι διαφορετικες απο καποιου αλλου.

πιστευω οτι μετα το μηλοφωνο δυσκολα θα παρω αλλη συσκευη στα χερια μου παρολα τα "κουσουρια" του. (ποτε μη λες ποτε βεβαια γιατι δε ξερουμε τι μας επιφυλασει το μελλον)
απο τη αλλη ομως δε νομιζω να δωσω ποτε 600-700 € για μια συσκευη τηλεφωνου (κυριως) . κ το 3gs μου δωρεαν το πηρα απο επιδοτηση.

οσον αφορα την apple γενικοτερα πιστευω οτι εχει κρατησει μια κλειστη πλατφορμα κ συντηρει ενα μυθο γυρω απο το ονομα της με σκοπο να κερδισει καινουριους fans κ να "πορωσει" ακομα περισσοτερο τους υπαρχοντες. αλωστε οταν "σφιξαν οι κωλοι" με τους επεξεργαστες η apple εκανε το αυτονοητο. πηρε τελ την intel! ;)
η αληθεια ειναι οτι κοστιζει (γενικοτερα) περισσοτερο απο οσο αξιζει κ το δικαιολογει με την προσφoρα ενος πολυ ολοκληρωμενου πακετου. υπαρχουν κατηγοριες στις οποιες δεν χτυπιεται ενα mac αλλα για τυπικη χρηση υπολογιστη τοτε πρεπει να σου περισευουν για να παρεις ενα.

οσο για τον ανταγωνισμο μεταξυ apple κ ms πιστευω οτι επισης ειναι ενας μυθος. υπαρχει σιωπηλη συμφωνια. ο ενας δε πολυμπαινει στα χωραφια του αλλου κ ζουν αυτοι καλα κ εμεις καλυτερα. αν καποιος παει να εισβαλει στα χωραφια τοτε μπορει να φουντωσει παλι η μαχη!

ο ανταγωνισμος εχει οφελος μονο εμας τους τελικους καταναλωτες κ καλο ειναι να υπαρχει!

#1027   aloutos

aloutos

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 12:42

Όλα μια χαρά προς το παρών με την OS4 στο 3GS μου, απόλυτα ευχαριστημένος.
Το μόνο "κακό" που παρατήρησα, δεν ξέρω γιατί, είναι με την σελίδα του troktikou που καθυστερεί αρκετά να ανοίξει σε σχέση με το προηγούμενο OS. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

#1028   teo18480

teo18480

    iPH Contributor

  • 1.142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:26

Θα συμφωνησω κι εγω με τον dentist ...Εν μερει φιλε μου εχεις δικιο...Αλλα ο dinfun το ειπε σωστα ...Ο steve jobs ειπε "It's a 1) phone, 2) Internet browser, 3) iPod.."
O ipodtouchpro κι αυτος εχει δικιο..Οταν ειχε βγει το ibluenova εγινε κολαση....Και απο τοτε το εχω χρησιμοποιησει βαρια 5 φορες ..Αντε 10..Το iphone 3gs με εκανε να μην παρω laptop στις διακοπες μου...Τι να το κανω πλεον?Τα εμαιλ μου θα τα κοιταω ,ιντερνετ θα μπαινω οποτε γουσταρω και με τελεια ταχυτητα application για τα τουριστικα μερη σε οποια χωρα θελω θα εχω ...και ολα αυτα θα ειναι μεσα στην τσεπη μου..Σε ενα μηνα πηγαινω διακοπες για 7 μερες πορτογαλια..Δεν πιστευετε ποσο χαρουμενος ειμαι που θα περασω 3-4 ταινιες να ασχολουμαι στο αεροπλανο ή για την ευκολη προσβαση μεσω wifi σε οποιοδηποτε hotspot στην πολη της Λισσαβωνασ..

υγ:Χθες περασα το iOS 4 και ειμαι κατενθουσιασμενος.Θα το σκεφτω πολυ πλεον για jb..H συσκευη μου ειναι set as new και τρεχει πολυ γρηγορα,το σημα στο maps ειναι πιο ακριβες ,ολα δουλεουν κομπλε...
υγ2:dentist? Οσο για το νουμερο 9 kai ta ringtones κατεβασε το iringer και εισαι κομπλε ..Μετα οτι γουσταρεις θα εχεις για ηχο κλησης και μαλιστα για 30 sec...Aλλωστε μην ξεχνας πως και σε αλλα τηλεφωνα πρεπει στο pc να κανεις crop το file και να κρατησεις σαν ηχο αυτο που θελεις...

Όλα μια χαρά προς το παρών με την OS4 στο 3GS μου, απόλυτα ευχαριστημένος.
Το μόνο "κακό" που παρατήρησα, δεν ξέρω γιατί, είναι με την σελίδα του troktikou που καθυστερεί αρκετά να ανοίξει σε σχέση με το προηγούμενο OS. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Σε εμενα δεν αργει αλλα αν δεις κατω τα κουμπακια επικοινωνιας και αυξησης μεγεθους χαρακτηρων εχουν καλυφθει απο το κειμενο..Υποψιαζομαι πως ειναι bug της εφαρμογης και πως θα βγει update gia iOS 4..
Εμενα γ@μωτο εχει προβλημα το isteam...laggarei πολυ

Τελευταία επεξεργασία από: teo18480, 26/06/2010 - 14:28


#1029   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:33

εδω σβηνει τραγουδι η playlist?
αν σβηνει τραγουδι το σβηνει μονο απο την συγκεκριμενη playlist η γενικα απο το iphone?

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: nmout, 26/06/2010 - 14:34


#1030   animus

animus

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Animus 2.0

Δημοσίευση 26/06/2010 - 14:43

εδω σβηνει τραγουδι η playlist?
αν σβηνει τραγουδι το σβηνει μονο απο την συγκεκριμενη playlist η γενικα απο το iphone?

Σβήνει τραγουδι απο το playlist :lol:

#1031   dimistolis

dimistolis

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:06

και το download επιρεαζεται

Εφόσον δεν υπάρχει σήμα πως να μην επιρεαστεί?

#1032   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:10

λυση απο gismodo

Συνημμένα αρχεία



#1033   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:38

Σύμφωνα με φήμες των τελευταίων ωρών η Apple αναμένεται να δώσει στην κυκλοφορία την έκδοση iOS 4.0.1 αρκετά σύντομα, ίσως και τη Δευτέρα.

Διάφοροι αναγνώστες, σύμφωνα με το AppleInsider, αναφέρουν ότι στα tech support forum της Apple επιβεβαιώθηκε η κυκλοφορία της iOS 4.0.1 πολύ σύντομα αν και τα σχόλια και οι σχετικές συζητήσεις με το θέμα αφαιρέθηκαν λίγη ώρα αργότερα.

Η αναβάθμιση αυτή αναμένεται να διορθώσει τα προβλήματα με το σήμα της κεραίας που αντιμετωπίζουν ορισμένοι χρήστες στο iPhone 4 και φαίνεται να είναι θέμα software. Το πρόβλημα μάλιστα εντοπίζεται συγκεκριμένα στα WWAN 3G δίκτυα και όχι στα Microcell 3G ενώ και μερικοί χρήστες iPhone 3G αναφέρουν το ίδιο πρόβλημα.

Σύμφωνα με το δημοσίευμα στο tech support forum της Apple το πρόβλημα σχετίζεται με τη βαθμονόμηση της ραδιοσυχνότητας της baseband και πιο συγκεκριμένα κατά την αλλαγή των συχνοτήτων. Υπάρχει πρόβλημα στη βαθμονόμηση του lag και η συσκευή δεν μπορεί να αλλάξει σε μια συχνότητα καλύτερης αναλογίας σήματος-θορύβου, οπότε αναφέρει "No service"



Βέβαια, το πρόβλημα αυτό δεν σχετίζεται με το hardware της συσκευής καθώς δεν παρατηρείται από όλους τους χρήστες αλλά από ένα πολύ μικρό ποσοστό. Στο review μας, μάλιστα, δεν μπορέσαμε να αναπαράγουμε το πρόβλημα αυτό.

Follow me on twitter


#1034   nikos156

nikos156

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 16:54

κατεβασα την 4 και τωρα εχει 2 επιλογες
update
restore
ποια να επιλεξω για να μην χασω δεδομενα (επαφες και εικονες)???????????

#1035   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/06/2010 - 17:00

κατεβασα την 4 και τωρα εχει 2 επιλογες
update
restore
ποια να επιλεξω για να μην χασω δεδομενα (επαφες και εικονες)???????????

Update

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες