Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple posts new Facetime ad


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:21

H Apple δημοσιεύει σήμερα μια νέα διαφήμιση για το FaceTime του iPhone 4

Το τραγούδι της διαφήμισης είναι το "When you smiling" των Larry Shay, Mark Fisher και Joe Goodwin που έκανε τον Louis Armstrong διάσημο.

Δείτε τη διαφήμιση:

http://www.youtube.com/watch?v=fVhQFaSTymU


Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Gullwing

Gullwing

    iPH newbie

  • 56 μηνύματα
  • Twitter:@gullwingx
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:Gullwingxtreme

Δημοσίευση 27/06/2010 - 20:50

Ελεος!!! Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει wi-fi στον στρατο? Ειναι παραλογο !

#3   mike26

mike26

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 21:13

Ελεος!!! Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει wi-fi στον στρατο? Ειναι παραλογο !

Οχι... αλλα 3g ναι. Ειπαμε, θα ειναι Wi-Fi μονο για φετος

#4   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/06/2010 - 21:51

Ελεος!!! Υπαρχει περιπτωση να υπαρχει wi-fi στον στρατο? Ειναι παραλογο !

Βλέπεις τι ξενέρωτοι που είναι οι αμερικανοι ; Εμείς οι Ελληνάρες και μπουζούκια στο στρατό έχουμε και καμια Tζούλια πάμε για να την πάρουν οι φαντάροι, βλέπε τρωκτικό ;)

#5   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:02

Πειράζει που το σημείο με τους κωφάλαλους το βρίσκω τραγικό; Πείτε μου ένα λόγο που να μην κάνουν συμβατική βίντεοκλήση και να κάνουν μέσω facetime. Δεδομένου ότι αφού έχουν και οι δύο wifi θα έκαναν μι9α βίντεοκλήση στο skype fullscrenn να την ευχαριστηθούν. Έτσι και αλλιώς το feacetime δε δουλεύει στο δρόμο...

#6   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:05

Πειράζει που το σημείο με τους κωφάλαλους το βρίσκω τραγικό; Πείτε μου ένα λόγο που να μην κάνουν συμβατική βίντεοκλήση και να κάνουν μέσω facetime. Δεδομένου ότι αφού έχουν και οι δύο wifi θα έκαναν μι9α βίντεοκλήση στο skype fullscrenn να την ευχαριστηθούν. Έτσι και αλλιώς το feacetime δε δουλεύει στο δρόμο...


ειπαμε για φετος θα δουλευει μονο μεσω wi-fi.του χρόνου όμως θα υποστηρίζετε και μέσω 3g

#7   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:21

Με ενοχλεί ο τρόπος που το πλασάρει. Και καλά συγκίνηση και ότι η apple είναι άγια και μας αγαπάει όλους...

#8   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 27/06/2010 - 22:46

Στον ελληνικό στρατό δεν έχουμε wi-fi στην Αμερική πολυ πιθανόν να έχουν, οπως επίσης οτι στην Ελλάδα κανονικά απαγορεύονται και τα κινητά με κάμερα!

Γενικά η διαφήμιση απευθύνεται στο Αμερικάνικο κοινό.

#9   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/06/2010 - 23:04

Στην Αμερική , αν δεν κάνω λάθος έχουν ένα δωματιακι με υπολογιστές όπου καμία φορά , επιτρέπεται στους στρατιώτες να χρησιμοποιούν τους υπολογιστές είτε για να ελέγξουν emails είτε οτιδήποτε αλλο !

Στην Ελλάδα μπορεί να μην έχουμε τέτοιες ανέσεις , αλλά έχουν ξεφύγει πραγματικά τα πράγματα ... ( βλ. Γεγονότα !! - ΈΛΕΟΣ ! ) .

#10   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/06/2010 - 23:54

Μπορεί να έχουν Wi-Fi για τους φαντάρους εκεί στην Αμερική όμως δεν έχουν Τζούλια Αλεξανδράτου ! χα !

#11   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 00:24

Μπορεί να έχουν Wi-Fi για τους φαντάρους εκεί στην Αμερική όμως δεν έχουν Τζούλια Αλεξανδράτου ! χα !


Έχουν όμως την Pamela Andersson που μπορεί να σε ξυπνήσει μέσω της καινούριας εφαρμογής στο iPhone " wakey wakey " ,αν θυμάμαι καλά .

:-)

#12   1gen

1gen

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/06/2010 - 00:52

χαχαχα

#13   Riise

Riise

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 14:31

Το γνωρίζω και συμφωνώ με τα ελληνικά γιατί έχω ρίξει πολύ διάβασμα εδώ μέσα και πολλές φορές έχω πεί "ευτυχώς που υπάρχει κ αυτός ο κανονισμός". Απλά ο fteo το έχει παρακάνει με ΟΛΑ...έχω βαρεθεί να διαβάζω για πονηριές και κοροιδίες.

Κάποιος να το σβήσει και αυτό. Δεν είδα οτι καθαρίζατε τα off topic.

Τελευταία επεξεργασία από: Riise, 28/06/2010 - 14:32


#14   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/06/2010 - 15:40

... Απλά ο fteo το έχει παρακάνει με ΟΛΑ...έχω βαρεθεί να διαβάζω για πονηριές και κοροιδίες.

Κάποιος να το σβήσει και αυτό. Δεν είδα οτι καθαρίζατε τα off topic.


Ως moderator: Ο Fteo είναι On topic. Σχολιάζει απλά με βάση το διαφημιστικό. Δεν υπάρχει λόγος διαγραφής Post.

Ως απλός συνομιλητής: Fteo νομίζω ότι είσαι λίγο περισσότερο δηκτικός. Δεν είναι όλα άσπρο μαύρο, υπάρχουν και οι αποχρώσεις του γκρι. Η μάλλον για να διορθώσω τίποτα δεν είναι άσπρο μαύρο.

#15   fteo

fteo

    iPH Enthousiast

  • 558 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:fteo

Δημοσίευση 28/06/2010 - 17:56

Μα αυτό που κάνει στη διαφήμιση είναι καθαρή επίκληση στο συναίσθημα. Σου παρουσιάζει μια κατάσταση που πιθανόν να μην είχες σκεφτεί και να πεις: "Α κοίτα τώρα με το facetime μπορούν και άνθρωποι με προβλήματα επικοινωνίας να συνομιλούν". Αν κάτσεις και σκεφτείς τι σου παρουσιάζει τότε καταλαβαίνεις πόσο φάουλ είναι αυτό. Μιλάμε για τις ίδιες συνθήκες που θα έκανες μια βιντεοκλήση στο pc σου. Οπότε γιατί να το κάνεις από ένα τηλέφωνο και όχι από ένα λαπτοπ; Εντάξει όταν θα έχουμε 4G network και βγει και το επόμενο iPhone που θα το υποστηρίζει (αλήθεια το iPhone4 υποστηρίζει 4G; Αν γνωρίζει κάποιος ας πει) τότε θα το έχουμε και στο δρόμο. Μέχρι τότε όμως θα είναι η χαρά του skype. Εδώ το 3g δίκτυο δεν μπορεί να σηκώσει voip, τέτοια βιντεοκλήση θα σηκώσει;

Και τέλος, ούτε προσέβαλα κανένα, ούτε χρησιμοποιώ άσχημη γλώσσα. Αν κάποιοι έχετε την apple σαν την μάνα σας και δε δέχεστε κουβέντα δικαίωμα σας. Εγώ σαν απλός χρήστης και καταναλωτής μπορώ να σχολιάζω τι μου προσφέρει η εκάστοτε εταιρία σύμφωνα με τις ανάγκες μου και το τι θεωρώ σωστό. Κουβέντα κάνουμε στο κάτω-κάτω. Γι'αυτό είμαστε σε forum. ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)