Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Εμπειρίες από Vodafone Service


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
129 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 07/05/2009 - 21:21

Ας μαζευτούμε όσοι έχουμε/είχαμε κάποια "επαφή" με το service της vodafone.

Εγώ το έδωσα Τρίτη 5 Μαΐου λόγω καμένου pixel και περιμένω απάντηση. Ελπίζω να μην αργήσει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   mGiwrgos91

mGiwrgos91

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2009 - 10:26

λοιπον, το καλοκαιρι αγοραζω Iphone 3g 16gb , τον μάρτιο παιρνω την αποφαση να κανω jailbreak , αφου το κανω λογω δικης μου μαλλον μαλακιας stuckarei στο boot logo με τον αννανα και κανει συνεχως restart ... ετσι το παω στην vodafone μετα απο 1 βδομαδα με παιρνουν κ μ λενε πως δεν φτιαχνετε και πρεπει να πληρωσω 270Ε για αντικατασταση, λεω το οκ, κ περιμενω να ερθει... απο την vodafone με πανε απο μερα σε μερα κ καταληγω να το παρω στα χερια μ μετα απο συνολικα 3 βδομαδες.... την πρωτη βδομαδα λοιπον χαλαει η οθονη του <<καινουργιου>> Iphone και αναγκαζομαι να το ξαναπαω στην vodafone οπου περιμενω αλλες 2 βδομαδες για νεα αντικατασταση... ελπιζω πλεον να μην χαλασει και το τριτο .... αυτη ειναι η εμπειρια μ απο το απαισιο vodafone service...

#3   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/05/2009 - 10:45

επρεπε να μπεις σε dfu mode και να κανεις ρεστορε...ειταν ενα κλασσικο προβλημα αλλα δεν πειραζει.....

#4   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2009 - 12:13

Quote

λοιπον, το καλοκαιρι αγοραζω Iphone 3g 16gb , τον μάρτιο παιρνω την αποφαση να κανω jailbreak , αφου το κανω λογω δικης μου μαλλον μαλακιας stuckarei στο boot logo με τον αννανα και κανει συνεχως restart ... ετσι το παω στην vodafone μετα απο 1 βδομαδα με παιρνουν κ μ λενε πως δεν φτιαχνετε και πρεπει να πληρωσω 270Ε για αντικατασταση, λεω το οκ, κ περιμενω να ερθει... απο την vodafone με πανε απο μερα σε μερα κ καταληγω να το παρω στα χερια μ μετα απο συνολικα 3 βδομαδες.... την πρωτη βδομαδα λοιπον χαλαει η οθονη του <<καινουργιου>> Iphone και αναγκαζομαι να το ξαναπαω στην vodafone οπου περιμενω αλλες 2 βδομαδες για νεα αντικατασταση... ελπιζω πλεον να μην χαλασει και το τριτο .... αυτη ειναι η εμπειρια μ απο το απαισιο vodafone service...


Στην πρώτη περίπτωση μάλλον δικό σου είναι το φταίξιμο, αν και το κινητό σίγουρα μπορούσε να επανέλθει (τα €270 δεν τους χάλασαν καθόλου). Στη δεύτερη περίπτωση πάλι δεν έκαναν τίποτα τραγικό, θα έχεις συσκευή σε 2 εβδομάδες...
Στο ότι είναι απαίσιο το service τους θα συμφωνήσουμε πάντως, τρέχω από τον ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ και ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη μαζί τους... Μέχρι που έκανα άρνηση επισκευής για να πάω τη συσκευή στο 9volto και εδώ και 2 (!!!) ΜΗΝΕΣ δεν μου την έχουν επιστρέψει έστω και χαλασμένη!!

Με διαφορά η χειρότερη εταιρία που έχω συναλλαγεί ποτέ...


#5   nmout

nmout

    Advanced Member

  • 1.205 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/05/2009 - 13:35

τους το εδωσα 27/4 και το επιστρεψανε 8/5, 11 μερες δηλαδη για να κανουν "αναβαθμιση λογισμικου"

#6   ioanniskar

ioanniskar

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:ioanniskar

Δημοσίευση 11/05/2009 - 14:47

Quote

τους το εδωσα 27/4 και το επιστρεψανε 8/5, 11 μερες δηλαδη για να κανουν "αναβαθμιση λογισμικου"


Στην ίδια μοίρα. Μόλις πήρα τηλέφωνο στο 13830 και έδωσα το IMEI της συσκευής για να μου πουν σε ποια φάση είναι. Αυτό που μου είπαν είναι πως το έχουν παραλάβει και έχουν κάνει ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ λογισμικού. Το πρόβλημα είναι ΚΑΜΕΝΟ PIXEL και ένα πιο τραγικό που θα έπρεπε τουλάχιστον να το ελέγξουν.

Το δεύτερο πρόβλημα είναι πως κάποιες φορές αναγνωρίζει συνδεδεμένα ακουστικά (χωρίς να είναι φυσικά) με αποτέλεσμα να μην λειτουργούν μικρόφωνο, ηχείο και μεγάφωνο. Έχει αναφερθεί και σε άλλα forums (βλ. παρακάτω) χωρίς να βρεθεί λύση κάτι που σημαίνει αντικατάσταση.
εδώ
εδώ
εδώ
και εδώ

Κάτι μου λέει πως μέσα στη βδομάδα που λογικά πρέπει να παραλάβω τη συσκευή θα έχω τέτοια νεύρα που θα "ανατινάξω" τη voGafone. Το χειρότερο service που έχω συναντήσει.

#7   leotsekouras

leotsekouras

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/05/2009 - 20:09

Εγώ το πήρα, το έκανα jailbreak από την πρώτη μέρα και μετά ανακάλυψα οτι ο αισθητήρας ήταν στραβά (όταν άνοιγα π.χ. το clinometer και το κρατούσα ίσια έλεγε 10 μοίρες). Πριν λίγες μέρες κάηκαν πάνω από 6 pixels. Το πήγα στη vodafone και περιμένω να έρθει το καινούριο (σε 3 εβδομάδες)...

#8   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/05/2009 - 22:55

ρε παιδιά αύριο θα στείλω το κινητό πίσω για αντικατ΄σταση για κάτι πίξελς...αν όμως με ρωτήσουν για το baseband (αναβαθμιστηκε επειδη εκανα ανεπισημα update σε beta 5), εγω θα πω οτι ειμαι εγγεγραμμενος σ προγραμαμα developer...κ αν μου ζητησουν στοιχεια τι θα κανω??

#9   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/05/2009 - 14:34

Είναι ανίδεοι, αγενείς, ανημέρωτοι κ μαθαίνουν ένα κείμενο παπαγαλία και το λένε...
Πήγα σήμερα το κινητο στη vodafone και το άφησα,επειδή έχει 6 καμμένα πίξελς, από τα οποία τα 4 δε φαίνονται πολύ καλά (πότε βγαίνουν πότε΄οχι) ένω τα 2 κάνουν ΜΠΑΜ και τα είδα όταν πρωτοάνοιξα το κινητό. Λοιπόν, μου λένε εκεί θα σταλεί v-services και ΔΕ θα γίνει αντικατάσταση, αλλά αλλαγή οθόνης... Μα, λέω γω, δεν έχετε δικαίωμα να το κάνετε αυτό, δε σας αφήνει η apple... Και μάλιστα έχω εμπειρίες γνωστών με ίδιο πρόβλημα κ όντως έγινε αντικατάσταση... Νευριάζω, το παίρνω από κει και έρχομαι σπίτι και τηλεφωνώ v-services... Αυτό και αυτό λέω στη κοπέλα, όχι, μου λέει, γίνεται αντικατάσταση... Μάλιστα πήρα κ 2η φορά και έπεσα σε άλλη τηλεφωνήτρια που μου πε τα ίδια...
Έτσι, εχασα μια μέρα στην ουσία αποστολής, αφού βρίσκομαι Κοζάνη και θέλει να πάει στην Αθήνα 2 μέρες.... Θα πάω το απόγευμα να δω μήπως στέλνουν κ απόγευμα να δούμε...
Γνώμη μου παιδιά, να είστε πλήρως καταοπισμένοι πριν πάτε τη συσκευή για service...


#10   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2009 - 15:38

Γειά σας...δεν ξέρω αν ειμαι στο σωστο thread...
εμένα το iphone 3g μου εχει 3 με 4 καμμενα pixels κατω δεξια που δεν πολυφαινοντε...μπορει να ειναι και κολλημενα αλλα οτι και να εκανα δεν φευγουν με τα τεστ της οθονης και τα λοιπα αρα πρεπει να ειναι καμμενα...το ερωτημα μου ειναι να το στείλω στην vodafone? ή θα μπλεξω?

#11   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/05/2009 - 18:14

Στην Voda να το στειλεις καθως εχεις εγγυηση.
Αυτη είναι η γνώμη μου.

#12   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2009 - 18:40

Μένω σε κομοπολη/χωριο και ετσι ξερω καμποσο την γυναικα που εχει και δουλευει στο καταστημα της vodafone και μου ειπε μιας και αχνοφαινονται αυτα τα 2,3 να το σκεφτω πριν το στειλω γιατι προβλημα με την συσκευη αλλο δεν υπαρχει... αυτη αν θελω το στελνει...αλλα μου ειπε καθαρα...φοβαμαι οτι μπορει να μην το δουν (γιατι φαινεται στο σκοταδι περισσοτερο και με full φωτεινοτητα), να σου πουν οτι δεν το βλεπουν και να στο στειλουν πισω αλλα δεν φοβαμαι αυτο φοβαμαι μην σου στειλουν κανενα αλλο πισω και να εχει προβλημα...και οχι το δικο σου...(λογο να μου πει ψεματα δεν εχει γιατι την γνωριζω αλλα δεν ειναι και απολυτη σε αυτα ειπε φοβαται...)περα απο αυτο ομως σκεφτομαι μηπως ειναι απλα κολλημενα...πως μπορω να τα ξεχωρισω? ενα νομιζω οτι αλλαζει και ενα δυο χρωματα...και το οτι δεν φαινονται πολυ με κανει να νομιζω οτι δεν ειναι καμμενα τελικα....εσεις τι λετε?

#13   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/05/2009 - 18:59

Έτσι όπως τα λες μάλλον για κολλημένα κάνουν και όχι για καμμένα..
Δοκίμασες κανέναν τρόπο για την "επαναφορά" τους?

#14   andreasp92

andreasp92

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/05/2009 - 19:20

εβαλα αυτο το βιντεο που αλλαζει γρηγορα χρωματα αλλα δεν εκανε τπτ ομως...  :-\ αυτο ουτε στο macbook μου με ειχε βοηθησει...γιατι ειχα καποια κολλημενα και εκει...στο macbook ομως τα ετριψα λιγο σαν να κανω μασαζ :P στην οθονη και εφυγαν...

#15   yell0wsoldi3r

yell0wsoldi3r

    iPH Honored Advanced Member

  • 1.391 μηνύματα
  • Twitter:@zax0s
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/05/2009 - 19:40

Τι να πω φίλε μου..
Ελλάδα είμαστε..
Να φοβόμαστε να στείλουμε στο service τις συσκευές μας..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες