Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Cosmote service (?)


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
18 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   musicistas25

musicistas25

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/07/2009 - 19:27

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής. Στη Vodafone όταν παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στο iphone το στέλνουν στη v-service διαπιστώνουν το πρόβλημα και σου το αντικαθιστούν. Αυτό βέβαια βλέπω ότι δε γίνεται πάντα καθώς έχω ακούσει από πολλούς παράπονα σχετικά με τη v-service. Σε αντίστοιχη περίπτωση τι γίνεται στην Cosmote; Έχει κάποιος σχετική εμπειρία; Σας εξυπηρέτησαν σωστά; Και κυρίως από την πλευρά της cosmote ποιος είναι αυτός ο ειδικός που θα κρίνει αν η συσκευή έχει όντως πρόβλημα;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 13/07/2009 - 23:01

χωρις να εχω εμπειρια λογικα και η cosmote την ιδια διαδικασια ακολουθει
ο ειδικος λογικα πρεπει να ειναι τεχνικος που το εχει σπουδασει το θεμα

Τελευταία επεξεργασία από: oneiroparmenos, 13/07/2009 - 23:01


#3   marios4

marios4

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 14:31

η cosmote (αν και το γνωριζετε) εχει αγορασει το Γερμανο.
αν δεν μπορουν σε καταστημα cosmote (μεσω αναβαθμισης) να επισκευασουν την συσκευη τοτε την στελνουν στο Γερμανο

#4   musicistas25

musicistas25

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2009 - 16:39

Στο Γερμανό την επισκευάζουν ή απλώς διαπιστώνουν το πρόβλημα και την αντικαθιστούν?

#5   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 22/07/2009 - 16:50

βασικα στο γερμανο δεν κανουν τιποτα ειναι λιγο τουριστες αλλα λεν πως κανουν και τα 2

http://www.iphonehel...993

Τελευταία επεξεργασία από: oneiroparmenos, 22/07/2009 - 16:51


#6   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2009 - 16:56

στον γερμανο απλα πληρoνωνται για σου λενε μλκς.και για να αλλαζουνε καμια μπαταρια σε κανενα sagem η κανενα ρολογακι .

ezgif_com_crop_2.gif


#7   musicistas25

musicistas25

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2009 - 17:28

Και η απορία μου παραμένει. :rolleyes: To iPhone σου βγάζει ένα πρόβλημα. Που έχεις τις μεγαλύτερες ελπίδες να σου το φτιάξουν ή να σου το αντικαταστήσουν? Vodafone ή cosmote? :blink:

#8   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 22/07/2009 - 17:37

το ερωτημα σου εχει την εξης απαντηση..και η vodafon και η cosmote εχουνε κοινο συνεργατη την rainbowhellas ..οποτε σου απαντω παλι πουθενα απο τα 2.οτι εχεις ακουσει περι vodafon και περι cosmote πιγαζουνε απο τον ιδιο συνεργατη.

ezgif_com_crop_2.gif


#9   revod

revod

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 19:42

Οπότε μπροστα γερμανος, και πίσω vodafone! :P

Τελευταία επεξεργασία από: IPH, 30/07/2009 - 13:50


#10   musicistas25

musicistas25

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2009 - 21:10

η Rainbow δεν εμπλέκεται καθόλου στην εισαγωγή και την υποστήριξη του iphone στην Ελλάδα. Ευτυχώς.....

Τελευταία επεξεργασία από: musicistas25, 22/07/2009 - 21:11


#11   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 21:50

Παιδια τι λετε??Ειναι δυνατον?Ο Γερμανος ειναι μακραν καλυτερος απο τις αλλες εταιρίες.Τουλαχιστον εδώ που μένω,εξυπηρέτηση σωστη βρίσκω μονο στο Γερμανο (και οταν παραγγελνω κατι μου το φερνει εγκαιρα,στο σερβις ειναι πολυ καλοι (ειχα ενα νοκια και δεν το εστειλαν στα κεντρικα να το φτιαξουν αλλα κατευθειαν εξωτερικο) και οι υπάλληλοι μπορω να πω εχουν αρκετες γνωσεις επι του θεματος).Η Vodafone ειναι αθλια!!!Εδώ και 4 μηνες περιμενω ενα dock για το iphone και περιμενω και περιμενω...Οι υπαλληλοι ειναι καλοι για οτιδηποτε αλλο εκτος απο κινητα!!Γερμανος <3!!!!

#12   musicistas25

musicistas25

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/07/2009 - 23:33

Από Γερμανό μου είπαν ότι στέλνουν τη συσκευή κατευθείαν στην Apple για επισκευή....Τελικά τι γινεται? Δε βγαίνει άκρη. Κάποιος που να είχε κάποιο θέμα με Γερμανό ή Cosmote?

#13   spyridon4s

spyridon4s

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/07/2009 - 01:11

Παιδια τι λετε??Ειναι δυνατον?Ο Γερμανος ειναι μακραν καλυτερος απο τις αλλες εταιρίες.Τουλαχιστον εδώ που μένω,εξυπηρέτηση σωστη βρίσκω μονο στο Γερμανο (και οταν παραγγελνω κατι μου το φερνει εγκαιρα,στο σερβις ειναι πολυ καλοι (ειχα ενα νοκια και δεν το εστειλαν στα κεντρικα να το φτιαξουν αλλα κατευθειαν εξωτερικο) και οι υπάλληλοι μπορω να πω εχουν αρκετες γνωσεις επι του θεματος).Η Vodafone ειναι αθλια!!!Εδώ και 4 μηνες περιμενω ενα dock για το iphone και περιμενω και περιμενω...Οι υπαλληλοι ειναι καλοι για οτιδηποτε αλλο εκτος απο κινητα!!Γερμανος <3!!!!



καλος στην εξυπηρετηση αλλα οι τιμες του ειναι πολυ υψηλες σχεδον τα παντα τα πουλαει 20-50 ευρω παραπανω απο το πλαισιο.

#14   iSt4ri

iSt4ri

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2009 - 09:52

φυσικα και θα διαλεξεις τον Γερμανο απο την cosmote

#15   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/07/2009 - 09:59

Δεν βγάζω άκρη.. :blink: τελικά αν θέλω απλά την συσκευή, χωρίς συμβόλαιο, από που να την πάρω? Γερμανό ή Vodafone..ή απλά παίζει το ποιο κατάστημα θα σου κάτσει και θα έχει καλύτερους υπαλλήλους.. ???
ή να το πάρω από εξωτερικό να τελειώνω? ή να μην την πάρω καθόλου.. χεχεχε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες