Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

3G vs 3GS: First 3D benchmark video


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:02

To πρώτο συγκριτικό βιντεάκι για τις αποδόσεις του 3GS και του προκατόχου του σε περιβάλλον OpenGL ES 2.0 έκανε σήμερα την εμφάνισή του.

Η διαφορά όπως μπορείτε να δείτε και μόνοι σας είναι απερίγραπτη! Το 3GS αγγίζει τα 60 frames per second!!!

http://www.youtube.com/watch?v=IGKrjGeraFE



[Via MadMonkeyStudio]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:04

αψογος...

ezgif_com_crop_2.gif


#3   BHacker

BHacker

    iPH Enthousiast

  • 580 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:06

To videaki το έχω δει από το μεσημεράκι :blush:Η μέρα με την νύχτα είναι τα δύο κινητά!

#4   cyb0rg

cyb0rg

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/08/2009 - 22:29

Του χρόνου δηλαδι με το καλο το νεο iphone θα κανει θαυματα!
Και θα εχουμε 3GS vs. Νεο iPhone.... Α ρε apple ποσα χρονια μπροστα εισαι! :)

#5   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/08/2009 - 23:39

Σίγουρα υπάρχει βελτιωση και η διαφορες στα Benchmark ειναι οντως μεγάλες. Θα ηθελα βεβαια να δω πως παιζει μια ταινια με γρηγορες σκηνες δρασης για να εχω πλήρη εικονα, οχι τοσο σε συγκριση μεταξυ των δυο iphone, αλλα με τον ανταγωνισμό.
Γενικά θεωρώ ότι η apple Θα επρεπε να ειχε κανει περισσοτερες αλλαγές.
Ολοι οσοι ασχολουμαστε με γκατζετ, ξερουμε οτι ο χειροτερος εχθρος μας ειναι η βαρεμαρα. Αν μην τι αλλο θα επρεπε να αλλαξουν την συσκευη και εξωτερικα,να μεγαλωσουν την οθονη, να αποφασισουν να μας αφησουν ελευθερη την εισαγωγη αρχειων και οχι να παιδευομαστε με λυσεις που βασιζονται σε τριτα προγραμματα, να υπάρξει μια βελτιωση στο θεμα δηλαδη να υπαρχουν περισσοτερα βασικα tabs με ποιο εφετζιδικα γραφικα κ.λ.π.

Εγω αγορασα την συσκευη προσφατα και επειδη την χρησιμοποιω σε αλλη χωρα, οποτε δεν υπαρχουν επιδωτησεις και αναβαθμίσεις, δεν τολμησα να δωσω 720 ευρω και να περιμενω ποτε θα αποφασισουν να δωσουν συσκευες χωρις συμβολαιο.
Πήρα την φτηνη 8αρα που εφοσον η επομενη εκδοση του iphone ειναι κατι το πραγματικο διαφορετικο, να μπορω να κανω το 8αρακι δωρο στην γυναικα μου και να παω σε κατι νεο.

#6   Giannis93

Giannis93

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 02:31

Σίγουρα υπάρχει βελτιωση και η διαφορες στα Benchmark ειναι οντως μεγάλες. Θα ηθελα βεβαια να δω πως παιζει μια ταινια με γρηγορες σκηνες δρασης για να εχω πλήρη εικονα, οχι τοσο σε συγκριση μεταξυ των δυο iphone, αλλα με τον ανταγωνισμό.
Γενικά θεωρώ ότι η apple Θα επρεπε να ειχε κανει περισσοτερες αλλαγές.
Ολοι οσοι ασχολουμαστε με γκατζετ, ξερουμε οτι ο χειροτερος εχθρος μας ειναι η βαρεμαρα. Αν μην τι αλλο θα επρεπε να αλλαξουν την συσκευη και εξωτερικα,να μεγαλωσουν την οθονη, να αποφασισουν να μας αφησουν ελευθερη την εισαγωγη αρχειων και οχι να παιδευομαστε με λυσεις που βασιζονται σε τριτα προγραμματα, να υπάρξει μια βελτιωση στο θεμα δηλαδη να υπαρχουν περισσοτερα βασικα tabs με ποιο εφετζιδικα γραφικα κ.λ.π.

Εγω αγορασα την συσκευη προσφατα και επειδη την χρησιμοποιω σε αλλη χωρα, οποτε δεν υπαρχουν επιδωτησεις και αναβαθμίσεις, δεν τολμησα να δωσω 720 ευρω και να περιμενω ποτε θα αποφασισουν να δωσουν συσκευες χωρις συμβολαιο.
Πήρα την φτηνη 8αρα που εφοσον η επομενη εκδοση του iphone ειναι κατι το πραγματικο διαφορετικο, να μπορω να κανω το 8αρακι δωρο στην γυναικα μου και να παω σε κατι νεο.

Φιλε μου , μια παρατηρηση, αναφερεσαι για τις γρηγορες σκηνες δρασης σε ταινιες ,να ξερεις οτι η επιδοση μιας τετοιας συσκευης σε τετοιες σκηνες δεν χρειαζετε επεξεργαστηκη ισχυ, αλλα καλη οθονη....αλλα και παλι, αν οντως πασχει το τωρινο iPhone σε αυτο το θεμα το επομενο μπορει να το διωρθοσει καθως ειναι πολυ πιθανο να εχει AMOLED οθονη, δηλαδη καλυτερη....!!!

#7   Giannis93

Giannis93

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/08/2009 - 02:33

Ξερει καποιος πως λεγετε αυτο το app?? Θελω να μετρησω και τις επιδοσεις του δικου μου iPhone.....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες