Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

GPS Car kit wars: TomTom vs Navigon


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 04/09/2009 - 17:45

Η μάχη των εφαρμογών πλοήγησης για το iPhone μεταφέρεται εκτός App store!

Μετά από την ανακοίνωση της TomTom ότι το Car Kit θα καθυστερήσει μέχρι τα μέσα Οκτωμβρίου,

The TomTom car kit availability was originally planned for this summer. But we have decided to take some extra weeks in order to deliver the highest quality on this innovative product. So, the car kit will become available this October on www.tomtom.com. Register your email address at iphone.tomtom.com and you will be one of the first to know when it is available to buy.


η Navigon αντεπιτίθεται δηλώνοντας πως και η ίδια θα κυκλοφορήσει το δικό της GPS Car Kit:

Αναρτημένη εικόνα


Η πρόταση της Navigon θα στοιχίζει 40€ ωστόσο ΔΕΝ θα διαθέτει built-in GPS chip (σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες θα μπορεί να φορτίζει το iPhone και πιθανώς θα διαθέτει και ενίσχυση ήχου).

Επιπλέον, η Navigon δηλώνει πως σκέφτεται το ενδεχόμενο να κυκλοφορήσει και μία έκδοση με built-in GPS chip (όπως της TomTom) αλλά όχι αυτή τη χρονική περίοδο.

Το Car kit της Navigon αναμένεται να κυκλοφορήσει αρχές Οκτωβρίου... Περισσότερες πληροφορίες αναμένονται σύντομα.

[Via iphone-ticker.de]
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   anesi

anesi

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 18:13

άντε να δούμε τι θα γίνει. πάντως το car kit της tom tom είναι ακριβό. εγώ ψηφίζω navigon, εφικτή τιμη και αρκετα σοβαρη δουλειά...

#3   antonisP

antonisP

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2009 - 19:14

(ασχετο με το παραπανω θεμα). οταν κουναω το iPhone (OS 3.0.1) και ειμαι στο sms μου βγαζει undo typing( φυσικα οταν εχω γραψει κατι) αν το ξανακανεις redo δεν ξερω αν το γνωριζετε παντωσ ειναι πολυ χρησιμο.

#4   vaskal

vaskal

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/09/2009 - 19:40

Αισθητικά τουλάχιστον αυτό το νέο της Navigon μου αρέσει πολύ περισσότερο και ελπίζω να τηρήσουν το χρονοδιάγραμμα τους και να μη καταντήσει σαν το "ανέκδοτο " της Tom Tom.

#5   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 04/09/2009 - 20:41

Νομίζω ότι η πλειοψηφία των κατόχων 3G και 3G[S] ενδιαφέρεται περισσότερο για κάτι καλαίσθητο, σταθερό και με ένα extra ηχείο ώστε να ενισχύεται η ένταση της φωνής των εντολών παρά ένα ενισχυτή gps. Απο αυτή την άποψη η πρόταση της navigon είναι άκρως ενδιαφέρουσα και το μόνο κοινό το οποίο αφήνει απαθές είναι αυτό των κατόχων του 2G.

#6   kalzerv

kalzerv

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/09/2009 - 13:56

40 ευρώ σε σχέση με τα 100και της Tomtom καμία σχέση. Εγώ 150 δεν δίνω για μια βάση, gps έχει το κινητό μου (3G). Για κατόχους 2G πάσο, αλλά και πάλι με 150 ευρώ παίρνεις πλέον αξιόπιστο PNA μιας και μιλάμε για βάση αυτοκινήτου. Για κορόιδα ψάχνουν. Και τα 40 δεν είναι λίγα αλλά λες ας πάει το παλιάμπελο "δίνονται". Και από όψη το βλέπω όμορφο. Ίδωμεν

#7   SoCiaL

SoCiaL

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2009 - 10:53

Τελικα εχουμε καποιο νεο για το carkit της navigon;

#8   jonk

jonk

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2009 - 21:02

To carkit της Navigon διαθεσιμο στο γερμανικο site της εταιριας.

Μου αρεσει πιο πολυ απο το TomTom.

Και η τιμη του αρκετα καλη.

Συνημμένα αρχεία






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες