Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 3G Full Vid Rec 'n' Edit Support | Believe it!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
67 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 20:59

Κ αν δεν έχεις Ίντερνετ.... ;) Καποιο μικρολαθακι έχει γίνει στον οδηγό...γιατί σε εμένα λειτουργεί τέλεια!Θα το ελεγξω ξανά στο κινητό αύριο και θα ποσταρω το update ...Ας το δοκιμάσει κανείς...μήπως γινεται κανά λάθος!..


φιλε μου το record τις καμερας γινεται αν πασει στιγμη αυτο εχει σημασια οσο για το internet αυτο το κανεις οταν βρεθεις σπιτι η σε καποιο δικτυο ..αν δουλευε αυτο που λες θα το εβαλα πολυ ευχαριστως ...

Τελευταία επεξεργασία από: nikolis9, 16/09/2009 - 21:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 21:03

φιλε μου το record τις καμερας γινεται αν πασει στιγμη αυτο εχει σημασια οσο για το internet αυτο το κανεις οταν βρεθεις σπιτι η σε καποιο δικτυο ..αν δουλευε αυτο που λες θα το εβαλα πολυ εχαριστως ...


Σε εμένα δουλεύει...και θα δουλέψει σύντομα κ σε εσένα!

#48   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 21:10

καλα δεν αμφιβαλω για αυτο που λες ..ασ δοκιμασουν το τροπο που αναφερω οσπου να φτιαξεις τα files σου

#49   asterios5

asterios5

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 21:56

Καταρχην ΤΡΑΒΗΞΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ...ΜΕΤΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΗΝ!Τωρα SSH το iphone σας!Μεταβείτε στο private/var/mobile/Media/ και διαγραψτε τον φακελο "iPhoneVideoRecorder" ...Μετα δεξι click και επιλογη [b]"New-->Link..."...Συμπληρωστε τα πεδια οπως και στο ScreenShot και clickαρετε στο OK!Aντιγραψτε τα αρχεια που θα βρειτε στον φακελο "Edit Mod File-->Extra Files" απο το .zip αρχειο που κατεβασατε μεσα στον φακελο που μολις δημιουργησατε......ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!!


Ρε φίλε θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τί ενοείς "Συμπληρωστε τα πεδια οπως και στο ScreenShot", για ποιό screenshot μιλάς; πες μου σε παρακαλώ τι ακριβώς να συμπληρώσω, ευχαριστώ.

#50   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 22:02

Καταρχην ΤΡΑΒΗΞΤΕ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ...ΜΕΤΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΗΝ!Τωρα SSH το iphone σας!Μεταβείτε στο private/var/mobile/Media/ και διαγραψτε τον φακελο "iPhoneVideoRecorder" ...Μετα δεξι click και επιλογη [b]"New-->Link..."...Συμπληρωστε τα πεδια οπως και στο ScreenShot και clickαρετε στο OK!Aντιγραψτε τα αρχεια που θα βρειτε στον φακελο "Edit Mod File-->Extra Files" απο το .zip αρχειο που κατεβασατε μεσα στον φακελο που μολις δημιουργησατε......ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ!!


Ρε φίλε θα μπορούσες να μου εξηγήσεις τί ενοείς "Συμπληρωστε τα πεδια οπως και στο ScreenShot", για ποιό screenshot μιλάς; πες μου σε παρακαλώ τι ακριβώς να συμπληρώσω, ευχαριστώ.


Το αρχικό post περιλάμβανε screeshot!Βρισκετε στην 2 ή 3 σελίδα...

#51   asterios5

asterios5

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/09/2009 - 22:54

Το αρχικό post περιλάμβανε screeshot!Βρισκετε στην 2 ή 3 σελίδα...



χίλια συγνώμη, δεν το πρόσεξα ή δεν μου βγήκε στην οθόνη την πρώτη φορά που πέρασα την σελίδα, ακολούθησα πιστά τις οδηγίες και μπαμ!! το θαύμα έγινε, έχω video editing στο iPhone 2G. χίλια ευχαριστώ για τις οδηγίες.

#52   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 17/09/2009 - 00:23

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανακάλυψη αυτή. Και να σκεφτείς ότι το iPhoneVideoRecorder το είχα αγοράσει. Παρόλα αυτά έχω να κάνω 2 παρατηρήσεις για τις οποίες θα ήθελα να μου πεις. Πρώτον : οι ρυθμίσεις του iPhoneVideoRecorder χάνονται μόλις κλείσει και πρέπει να τις ξαναπερνάω όταν το ανοίγω. Δεύτερον τα video στο camera roll ΔΕΝ μπορώ να τα στείλω ως mms. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθούν αυτα?
Ευχαριστώ.

#53   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 06:38

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την ανακάλυψη αυτή. Και να σκεφτείς ότι το iPhoneVideoRecorder το είχα αγοράσει. Παρόλα αυτά έχω να κάνω 2 παρατηρήσεις για τις οποίες θα ήθελα να μου πεις. Πρώτον : οι ρυθμίσεις του iPhoneVideoRecorder χάνονται μόλις κλείσει και πρέπει να τις ξαναπερνάω όταν το ανοίγω. Δεύτερον τα video στο camera roll ΔΕΝ μπορώ να τα στείλω ως mms. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθούν αυτα?
Ευχαριστώ.


Το ότι δεν μπορείς να το στείλεις με mms είναι θέμα μεγέθους μάλλον του βίντεο!...Σε ότι αφορά τις ρυθμίσεις δεν το είχα παρατηρησει...Θα το δω!

#54   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 17/09/2009 - 08:16

Καλημέρα. Τσέκαρα να δω αυτό που είπες για το μέγεθος. Δεν στέλνει ούτε video με 282ΚΒ. Αλλά παρατήρησα κάτι. Όταν ανοίγεις το camera roll den έχει τις 2 μπάρες πάνω που γράφει φώτο και βίντεο. Όταν πατάω το βελάκι στην αριστερή γωνία μου λέει no photos. Επιπλέον, όταν το συνδέσω με το PC, δε μου δείχνει το video όταν κλικάρω το εικονίδιο του iPhone αλλά μυστηριωδώς το μεταφέρει στο My Documents/My Photos. Αν μπορείς έλεγξέ το μήπως είναι θέμα στο πως αποθηκεύεται και δεν μπορεί να το δει για να το στείλει. Σ'ευχαριστώ και πάλι! (Καλά αν το κάνεις να φεύγει και με mms θα είναι απλά ΣΟΥΠΕΡ! :) )

#55   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2009 - 12:11

Καλημέρα. Τσέκαρα να δω αυτό που είπες για το μέγεθος. Δεν στέλνει ούτε video με 282ΚΒ. Αλλά παρατήρησα κάτι. Όταν ανοίγεις το camera roll den έχει τις 2 μπάρες πάνω που γράφει φώτο και βίντεο. Όταν πατάω το βελάκι στην αριστερή γωνία μου λέει no photos. Επιπλέον, όταν το συνδέσω με το PC, δε μου δείχνει το video όταν κλικάρω το εικονίδιο του iPhone αλλά μυστηριωδώς το μεταφέρει στο My Documents/My Photos. Αν μπορείς έλεγξέ το μήπως είναι θέμα στο πως αποθηκεύεται και δεν μπορεί να το δει για να το στείλει. Σ'ευχαριστώ και πάλι! (Καλά αν το κάνεις να φεύγει και με mms θα είναι απλά ΣΟΥΠΕΡ! :) )


Θα προσπαθήσω να το διωρθωσω!!

#56   DJACID

DJACID

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/09/2009 - 04:20

Δουλευει αψογα. Τωρα και κατι ακομα. Οποιος δεν θελει να γραφει συνεχει το IMG_00xx μπορει να κατεβασει το VideoMover απο το repo : repo.beyouriphone.com . Προκειται για ενα toggle για το sbsettings που δουλευει ως εξης.
Αφου κανετε record το vdieo σας πριν μπειτε στις φωτογραφιες ανοιξτε το toggle. Μετα μπειτε και θα δειτε τo video που γραψατε να εχει μεταφερθει αυτοματα.Επισης μεταφερει και τα videos του youtube. Τελος να πω οτι πρωτον το toggle το ανοιγετε αφου εχετε κανει εγγραφη του video και δευτερον οτι κλεινει αυτοματα. Δηλαδη δεν μενει ενργοποιημενο,απλα οποτε το πατατε κανει τα καταλληλα copies και μετα κλεινει αυτοματα.

#57   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2009 - 06:14

Δουλευει αψογα. Τωρα και κατι ακομα. Οποιος δεν θελει να γραφει συνεχει το IMG_00xx μπορει να κατεβασει το VideoMover απο το repo : repo.beyouriphone.com . Προκειται για ενα toggle για το sbsettings που δουλευει ως εξης.
Αφου κανετε record το vdieo σας πριν μπειτε στις φωτογραφιες ανοιξτε το toggle. Μετα μπειτε και θα δειτε τo video που γραψατε να εχει μεταφερθει αυτοματα.Επισης μεταφερει και τα videos του youtube. Τελος να πω οτι πρωτον το toggle το ανοιγετε αφου εχετε κανει εγγραφη του video και δευτερον οτι κλεινει αυτοματα. Δηλαδη δεν μενει ενργοποιημενο,απλα οποτε το πατατε κανει τα καταλληλα copies και μετα κλεινει αυτοματα.

Ενδιαφέρον!....Θα ρίξω μια ματιά στον κώδικα του :)...

#58   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/09/2009 - 08:49

ωραία το videomover δουλεύει και με το cycorder

δούλεψε άψογα με το cycorder,το μόνο που κάνετε είναι να τραβήξετε ένα video με το cycorder ανοίγετε το toggle και αυτό είταν,το videaki αποθηκεύτηκε στο camera roll

Τελευταία επεξεργασία από: poluxgreece, 18/09/2009 - 08:54


#59   nikolis9

nikolis9

    iPH Addict

  • 653 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/09/2009 - 13:48

το videomover στον Cydia ειναι καταπληκτικο οπως λεει ο φιλος o poluxgreece περισσοτερα εδω:
http://www.iphonehel...8603-videomove/

#60   KAGOURAS

KAGOURAS

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:NEEMOS

Δημοσίευση 18/09/2009 - 22:56

Και φυσικά εξακολουθεί να μην μπορεί να τα αναγνωρίσει ως video στο camera roll. Τα βλέπει σαν 'κατι' που υπάρχει και ΔΕΝ υπάρχει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες