Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Live Metallica Goes “Live” in iPhone App Store


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   epaminos

epaminos

    iPH Contributor

  • 1.546 μηνύματα
  • Twitter:@epaminos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:epaminos

Δημοσίευση 08/10/2009 - 16:21

Αναρτημένη εικόνα


Το συγκρότημα Metallica κυκλοφόρησε σήμερα το Live Metallica [0,79€ - iTunes Link], την επίσημη εφαρμογή τους στο App Store που συνοδεύει το website LiveMetallica.com. Έτσι, όλοι οι fans του συγκροτήματος μπορούν πλέον να αγοράσουν τις επίσημες ηχογραφήσεις κάθε live show από το 2004 αλλά και να ακούσουν δωρεάν μέσω streaming την τελευταία συναυλία.

Purchase the app, log into your existing LiveMetallica.com account or register as a new user, and voila... every show you’ve purchased is there under the “listen” tab, along with a free stream of the latest show on the tour! You can listen to samples of over 5,300 live songs from close to 300 shows, and if you hear something you like, purchase it through the app and it will automatically stream on your phone... of course you can download your purchase to your computer later at your leisure. Shows from the free “Vault” section of the site are always streaming, and you can check out photos and notes from almost every show going back to 2004 when the site launched.

Οι Metallica δήλωσαν ότι η ιδέα τούς προέκυψε όταν άρχισαν να βλέπουν τους ίδιους τους fans να ηχογραφούν παράνομα τα shows τους και σκέφτηκαν πως θα μπορούσε αυτό να το κάνει το συγκρότημα από μόνο του και στη συνέχεια να το πουλάει. Έτσι, θα πρέπει τώρα να δώσετε 0,79€ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε extra περιεχόμενο, το περισσότερο επί πληρωμής, ενώ τα δωρεάν είναι ελάχιστα και αποτελούνται από κάποια streams και εικόνες του συγκροτήματος.


[Via iPhoneBlog]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Jimaaras

Jimaaras

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 17:44

Πωπώ τώρα με αποτελείωσες
Πολύ καλό app

#3   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 08/10/2009 - 18:39

Μιλάμε απλά για την κατάντια του heavy metal... "επανάσταση", "αντίδραση", "γροθιά στο κατεστημένο δια της μουσικής έκφρασης", "αντικομφορμισμός", "επιστροφή στις αγνές ρίζες του rock", όλα όσα αποτελούσαν το ιερό δισκοπότηρο των νέων και αγνών χεβημεταλάδων των 80's, της δεκαετίας όπου άνθησε το είδος (ω ναι, υπήρχαν τέτοιοι, και ήταν οι περισσότεροι, και τότε δεν υπήρχε mp3 και torrent αλλά βινύλιο και cd που το χρυσοπλήρωνες) πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων. Και φυσικά κανείς δεν αντιπροσωπεύει καλύτερα αυτό το απόλυτο ηθικό ξεπούλημα απο τους Metallica... Ειδικά μάλιστα για τα άτομα που συχνάζουν στα παρόντα fora, άτομα τα οποία έχουν μια ιδιαίτερη "ευαισθησία" στο ζήτημα του Jailbreak, των σπασμένων εφαρμογών και της άνευ περιορισμών διακίνησης σπασμένου υλικού, οι Metallica θα έπρεπε να είναι persona non grata εξ ορισμού, μιας και είναι οι πρώτοι διδάξαντες στο άγριο κυνήγι των οπαδών/χρηστών που χρησιμοποιούν δίκτυα P2P... Απο αντίδραση και μόνο, η εφαρμογή των Metallica δεν θα πρέπει όχι απλά να πουλήσει ούτε ένα αντίτυπο, αλλά ούτε σπασμένη να εγκατασταθεί... Εγώ προσωπικά όλα μου τα CD τους τα χάρισα σε ένα πορωμένο με Metallica γνωστό μου που δεν εννοούσε να καταλάβει ότι το κλείσιμο του Napster το οποίο το λάτρευε, οφείλεται στους Metallica...

#4   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2009 - 19:43

Φιλαράκι, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. παρακμή.. άντε και με τον Ρουβά μαζί σε περιοδεία.. άσε, μην αρχίσουμε να μιλάμε για μεταλ.. παλιά καλά χρόνια... πάω να χτυπηθώ ZZTop το επόμενο Σάββατο, τουλάχιστον αυτοί ροκάρουν ακόμα!

#5   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 08/10/2009 - 22:45

Το επόμενο Σάββατο είναι; να θυμηθώ αύριο να πάρω εισιτήρια, το αμέλησα εντελώς...

#6   kormos

kormos

    iPH Elite Poster

  • 1.943 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 09/10/2009 - 11:43

Προστέθηκε ήδη στο iPhone μου μιας και δεν γίνεται να ξεχνάς με τι έχεις μεγαλώσει ;) και πολύ καλή τιμή βέβαια σε σχέση με άλλες εφαρμογές :rolleyes:

Ευχαριστώ για την πληροφορία 8)

:ph34r:  bit.ly/iPhoneHellas  :ph34r:


#7   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 12:32

Ναι φίλε καλα τα λες. Η εποχή που οι μεταλαδες πληρωναμε ενα σκασμο λεφτά για ένα κοματι βινηλιο πέρασε. Ασε μη μου πεις.... "φίλε αλο πράγμα το δισκακι.καμία σχέση με το cd, πιο γλυκό πιο ζεστό...άλλο πράγμα" όπως επίσης και "πανε οι Καλές οι εποχές του kill 'em all που ήταν ο καλύτερος δίσκος τους γιατί ήταν αυθεντικος και μπλα μπλα μπλα μπλα"

καιρός είναι πιστεύω να αποκτήσει ο καθένας την γνώμη του. Αφήστε επιτέλους τα κλισέ της μάζας που θέλει απελπισμένα να ξεχωρίσει και παραδεχτητε επιτέλους ότι "ναι το black album αν και «εμπορικό» το έχετε βάλει να το ακούσετε τις τριπλασιες τουλάχιστον φορές από οτι το kill'em all, ότι δεν έχετε καν πικαπ αλλά και να έχετε το χρησιμοποιείτε ΜΟΝΟ για επίδειξη 2 φορές την 10ετια, και παει λέγοντας.
Τους μεταλικα και τους κάθε μεταλικα τους πληρώνεις αναγκαστικά; Η , πες το μου να το ακούσω και αυτό, έχεις πληρώσει τα τελευταία 5 χρόνια για μουσική; Μη λέμε ότι θελουμε λοιπόν. Το αγαπημένο σου ναπστερ όπως είπες δεν ήταν ενα φιλαράκι που το εκανε έτσι για την πατρίδα. Μπορεί έτσι να άρχισε αλλά μετά ήταν για την ΠΑΡΤΙΔΑ η καλύτερα την ΜΕΡΙΔΑ.

Όσο για το μετάλ που είναι επανάσταση γροθιά στο κατεστημένο και αλλά @@ δεν θέλω να στενχωρισω κανέναν αλλά ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ AΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΩΡΑ.

Αυτά.
Φιλικά πάντα χωρίς καμία κακη διάθεση.

#8   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 09/10/2009 - 13:23

Ναι φίλε καλα τα λες. Η εποχή που οι μεταλαδες πληρωναμε ενα σκασμο λεφτά για ένα κοματι βινηλιο πέρασε. Ασε μη μου πεις.... "φίλε αλο πράγμα το δισκακι.καμία σχέση με το cd, πιο γλυκό πιο ζεστό...άλλο πράγμα" όπως επίσης και "πανε οι Καλές οι εποχές του kill 'em all που ήταν ο καλύτερος δίσκος τους γιατί ήταν αυθεντικος και μπλα μπλα μπλα μπλα"

καιρός είναι πιστεύω να αποκτήσει ο καθένας την γνώμη του. Αφήστε επιτέλους τα κλισέ της μάζας που θέλει απελπισμένα να ξεχωρίσει και παραδεχτητε επιτέλους ότι "ναι το black album αν και «εμπορικό» το έχετε βάλει να το ακούσετε τις τριπλασιες τουλάχιστον φορές από οτι το kill'em all, ότι δεν έχετε καν πικαπ αλλά και να έχετε το χρησιμοποιείτε ΜΟΝΟ για επίδειξη 2 φορές την 10ετια, και παει λέγοντας.
Τους μεταλικα και τους κάθε μεταλικα τους πληρώνεις αναγκαστικά; Η , πες το μου να το ακούσω και αυτό, έχεις πληρώσει τα τελευταία 5 χρόνια για μουσική; Μη λέμε ότι θελουμε λοιπόν. Το αγαπημένο σου ναπστερ όπως είπες δεν ήταν ενα φιλαράκι που το εκανε έτσι για την πατρίδα. Μπορεί έτσι να άρχισε αλλά μετά ήταν για την ΠΑΡΤΙΔΑ η καλύτερα την ΜΕΡΙΔΑ.

Όσο για το μετάλ που είναι επανάσταση γροθιά στο κατεστημένο και αλλά @@ δεν θέλω να στενχωρισω κανέναν αλλά ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΜΕΤΑΛ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ AΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΤΩΡΑ.

Αυτά.
Φιλικά πάντα χωρίς καμία κακη διάθεση.


Δε θα διαφωνήσω με αυτά που γράφεις. Το CD είναι οντως μεγάλη πρόοδος σε σχέση με το βινύλιο, και ας χτυπιούνται κάτω αυτοί που πίνουν νερό στο όνομα του. Η μόνη περίπτωση που το βινύλιο έχει καλύτερη ποιότητα ήχου είναι όταν το πικάπ σου στοιχίζει τριακόσιες χιλιάδες ευρώ και πάνω... Και το Black Album όντως το έχει ακούσει και εγώ (όπως και οι περισσότεροι) πολύ παραπάνω απο ότι το Kill'em all...
Το σχόλιο μου είχε να κάνει κυρίως με την αντίφαση του να είσαι χωμένος μέσα στα σπασμένα (είτε είναι εφαρμογές, είτε μουσική) και ταυτόχρονα να υποδέχεσαι μετά βαίων και κλάδων μια εφαρμογή ενός συγκροτήματος το οποίο αυτό στην ουσία ξεκίνησε το κύνήγι των χρηστών που ανταλλάσουν σπασμένα και μουσική. Σημειωτέον, η ίδια εφαρμογή είναι ένας ακόμα τρόπος για να βγάλουν απο τη μύγα ξύγκι, όπως άλλωστε δηλώνουν και οι ίδιοι οι metallica στην ερώτηση για το πως τους ήρθε η ιδέα... Και να είστε βέβαιοι πως έτσι και η εφαρμογή τους αρχίσει να παίζει σπασμένη στο iPhone, θα κινήσουν γη και ουρανό για να κλείσουν το Cydia...

#9   emmker

emmker

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2009 - 15:41

Σε αυτα που λες δεν θα μπορουσα να μην συμφωνησω.
Εχω υποστηριξει τρελα το οτι η μουσικη πρεπει να ειναι ελευθερη και δωρεαν. Απο την στιγμη που πληρωνει καποιος για να ακουσει κατι ηχογραφημενο απο εσενα τοτε γινεται αμμεσα και "συνεταιρος" εστω και υποσυνειδητα στο γραπσιμο σου. Πραγμα που μπασταρδευει οσο και να θελεις να το αποφηγεις τη μουσικη.
Στο software απο την αλλη ειναι πιο πολυπλοκα τα πραγματα. σκεψου για παραδειγμα οτι προγραμματα οπως Premiere, photoshop, after effects, cubase, sonar, correl, office κτλ κοστιζουν μια περιουσια. ολες οι εταιριες αναγκαστικα τα χρεισημοποιουν ομως και τα αγωραζουν. δεν περιμενει η adobe για παραδειγμα να δωσει καποιος 500 και 600 ευρω για το photoshop για να ρετουσαρει τις φωτο απο την σαντορινη που πηγε το καλοκαιρι στο σπιτι του. Ομως με το να εχεις "σπασμενο" το προγραμμα εσυ εγω και αλλοι 10000000 ανθρωποι το καθιερωνουμε σαν στανταρ για επεξεργασια φωτοιγραφιας. και αυτο ειναι το καιρδοσ που θελει η εταιρια. οχι τα 500 ευρω.
Το ιδιο και με το αππ στορε της αππλε. η αππλε τα βγαζει τα φραγα της ετσι και αλλιως, αυτο θα επρεπε να ειναι δωρεαν αφου αποτελει μεσω προωθησης τησ πλατφορμας της και των συσκευων τησ. Κατα την γνωμη μου θα επρεπε να πληρωνει αυτη εταιριες οπως η ea gameloft κτλ για να βγαζουν εφαρμογες, και οχι ο φουκαρας που δινει 600 ευρω για μια συσκευη που αν δεν της κανει jailbreak ειναι μια εν δυναμει πιστοτικη καρτα με απεριοριστο οριο χρεους για τον κατοχο.
Και στην τελικη αυτοι που μιλανε για πειρατεια, για το οτι πρεπει να μην απελευθερωνουμε την συσκευη που εχουμε αγορασει απο τα δεσμα της αππλε και αλλεσ Μ@@@@@@ς μολις βλεπουν τι μπορει να κανει μια jailbroken συσκευη γουσταρουν τρελα. και ασ μην το δειχνουν.

#10   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/10/2009 - 16:00

Oi Metallica ποτέ δεν κρύψανε ότι γουστάρουν τα φράγκα. Εξάλλου αυτοί κάνανε την αρχή να κλείσει ο Napster. Τώρα θα πληρώνεις και την εφαρμογή αλλά και θα αγοράζεις το έξτρα υλικό. Κρίμα γιατί είναι το αγαπημένο μου συγκρότητα από την εποχή Kill 'em all και Ride the lightning.

#11   nintendorevo

nintendorevo

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/10/2009 - 16:04

Μιλάμε απλά για την κατάντια του heavy metal... "επανάσταση", "αντίδραση", "γροθιά στο κατεστημένο δια της μουσικής έκφρασης", "αντικομφορμισμός", "επιστροφή στις αγνές ρίζες του rock", όλα όσα αποτελούσαν το ιερό δισκοπότηρο των νέων και αγνών χεβημεταλάδων των 80's, της δεκαετίας όπου άνθησε το είδος (ω ναι, υπήρχαν τέτοιοι, και ήταν οι περισσότεροι, και τότε δεν υπήρχε mp3 και torrent αλλά βινύλιο και cd που το χρυσοπλήρωνες) πετάχτηκαν στον κάλαθο των αχρήστων. Και φυσικά κανείς δεν αντιπροσωπεύει καλύτερα αυτό το απόλυτο ηθικό ξεπούλημα απο τους Metallica... Ειδικά μάλιστα για τα άτομα που συχνάζουν στα παρόντα fora, άτομα τα οποία έχουν μια ιδιαίτερη "ευαισθησία" στο ζήτημα του Jailbreak, των σπασμένων εφαρμογών και της άνευ περιορισμών διακίνησης σπασμένου υλικού, οι Metallica θα έπρεπε να είναι persona non grata εξ ορισμού, μιας και είναι οι πρώτοι διδάξαντες στο άγριο κυνήγι των οπαδών/χρηστών που χρησιμοποιούν δίκτυα P2P... Απο αντίδραση και μόνο, η εφαρμογή των Metallica δεν θα πρέπει όχι απλά να πουλήσει ούτε ένα αντίτυπο, αλλά ούτε σπασμένη να εγκατασταθεί... Εγώ προσωπικά όλα μου τα CD τους τα χάρισα σε ένα πορωμένο με Metallica γνωστό μου που δεν εννοούσε να καταλάβει ότι το κλείσιμο του Napster το οποίο το λάτρευε, οφείλεται στους Metallica...


Μην τρελαθούμε εντελώς. Ποτέ το Metal/Rock δεν ήταν "για την ψυχή της μάνα μας". Να μην θυμίσω παραδείγματα του στύλ The Who που δεν θα έπαιζαν στο Woodstock (στο γνωστό Woodstock του 69, το φεστιβάλ "αγάπης και ειρήνης") αν τελευταία στιγμή δεν τους τριπλασίαζαν τα χρήματα... Η Rock & η Metal είναι κορυφαία. Άποψή μου είναι πως πρόκειται για 2 απο τα τρία (μαζί με τα Blues) καλύτερα είδη μουσικής που υπάρχουν, αλλά μην τα ξεφτιλήζουμε όλα.

Αν με κάτι δεν συμφωνούμε απλά δεν το ακούμε. Και δεν το κράζουμε γιατί καλοί ή όχι οι Metallica οι περισσότεροι, αν όχι όλοι της γενιάς μας με αυτούς αρχίσαμε, και ακόμα και τώρα οι πιτσιρικάδες με αυτούς αρχίζουν να ακούνε Metal... Όσο και αν "χάλασαν/ξεπουλήθηκαν" πές ότι θέλεις, έχουν προσφέρει αρκετά απο το 81 μέχρι το 91 (γιατί και το Metallica/Black Album ήταν πάρα πολύ καλό και αν πείς ότι δεν έχεις ακούσει τα τουλάχιστον 6 πολύ καλά κομμάτια που μου έρχονται τώρα λές ψέμματα) για να δικαιούνται στα 90s να χαλαρώσουν με Hard Rock και στα 00s που μεγάλωσαν να βγάλουν την σύνταξη....

#12   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/10/2009 - 19:16

Metallica έχω όλα τα cd's και αρκετά και σε βινύλιο. Τους γουστάρω σαν καλλιτέχνες εώς και το Black Album που λέει και ο φίλος. Μετά από εκεί απλά βγάζανε cd μόνο για τα λεφτά ξεχνώντας το στυλ τους και τι τους έκανε γνωστούς. Όταν λίγο πριν την κυκλοφορία του Death Magnetic λέγανε "no more crying baby songs" ξαναπορώθηκα μαζί τους μέχρι που ξενέρωσα οριστικά όμως με αυτό το , κατά τη γνώμη μου, απαράδεκτο για τους Metallica άλμπουμ. Το Metal στη γέννηση του όμως ήταν "επανάσταση", "αντίδραση", "γροθιά στο κατεστημένο δια της μουσικής έκφρασης", και πιστεύω ότι και οι ίδιοι όταν ξεκίναγαν το ίδιο πίστευαν. Τώρα όμως που πλησιάζουν τα 50 και έχουν άπειρα φράγκα το έχουν ξεχάσει γιατί είναι γλυκά τα άτιμα τα λεφτά. Πλέον εγώ απλά θέλω να σκέφτομαι τους παλιούς Metallica και να κάνω head banging όπως τους έμαθα.

#13   ps3addict

ps3addict

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2009 - 17:49

Αισχος...

Οχι επειδη αλλαξαν, αυτο ειναι δικαιωμα τους. Επειδη εφτιαξαν αυτη την βλακεια και την πουλανε. Χ.

#14   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 01:50

POP συγκροτήματα της πλάκας με το μυαλό στο τάλιρο, δώστε κι άλλα apps στο λαό, GO LEFTALLICA!!!

#15   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2009 - 03:18

Απο το Death Magnetic έχω ακούσει μόνο το unforgiven 3 το οποίο και μου αρέσει!!! Αυτό που θα ήθελα να τονίσω όμως είναι οτι δεν είναι μόνο οι metalica που προσπαθούν να βγάλουν απο παντού γιατί τελικά δεν είναι και το μοναδικό band που βγάζει κάτι εμπορικό!!!

Περισσότερο θα πρέπει να τα ρίξουμε στους εαυτούς μας που τα ακούμε γιατί πραγματικά έχουν καταντήσει την μουσική χάλια!!! Όλο remake απο τα παλιά είναι όλοι τους!!!

Και για να μην τα βάζουμε μόνο με τους ξένους καλητέχνες να σας θυμίσω την προτοψάλτη με το χαβαϊ!!! (και όχι μόνο)!!! Όλα τα Ελληνικά τραγούδια που ακούμε τα καλοκαίρια στα clubακια, αν πάμε σε κανένα μπαράκι που να παίζει ψαγμένη μουσική ακούμε τα original και πολλες φορές δεν τα ξέρουμε κι όλας και λέμε: Αυτό δεν μοιάζει με της προτοψάλτη;

Και εκτώς αυτού δείτε πόσοι ήταν οι καλητέχνες παλιώτερα και πόσοι είναι τώρα... Σήμερα καθε μία που έχει απο κορμί φωνή και απο φωνή κορμάρα είναι τραγουδίστρια!!! Βοηθάει και λιγο το roxio και τα προγράμματα που φτιάχνουν μέχρι και το φαλτσο!!! Εκπομπές τύπου fame story, Ελλάδα έχεις ταλέντο και άλλα κάνουν το κακό ακόμα μεγαλύτερο!

Και εγώ τραγουδάω στο μπάνιο μου αλλά τουλαχιστον με ακούει μόνο η μπανιέρα και ο νυπτήρας μου!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες