Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iCloud Drive


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2014 - 17:22

Είναι το iCloud drive ανταγωνιστής του Dropbox ή είναι κάτι σαν Dropbox?
Εξηγούμαι: μπορώ να ανεβάζω όλα τα αρχεία μου (φωτό, βίντεο, έγγραφα) και να έχω πρόσβαση απο παντού; Μπορώ να έχω πρόσβαση απο ipad και iPhone ή μόνο μέσω Mac και PC? Μπορώ να έχω offline πρόσβαση;
Ο χόρος που είχα αγοράσει στο iCloud ισχύει στο iCloud drive? (η λογική λέει ναι)
Αν το έχει δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα να κάνει την σύγκριση με το Dropbox.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasKor

KostasKor

    iPH Contributor

  • 1.896 μηνύματα
  • Twitter:@kostasspil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 17/10/2014 - 18:08

Είναι το iCloud drive ανταγωνιστής του Dropbox ή είναι κάτι σαν Dropbox?

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Είναι ας πούμε το Dropbox της Apple. Ρίξε και μια ματιά σε αυτό 



#3   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2014 - 18:26

Αυτό που δε μπορω να καταλάβω είναι αν μπορώ να δω τα αρχειά μου απο το iPad ή iPhone

#4   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 18:57

Αυτό που δε μπορω να καταλάβω είναι αν μπορώ να δω τα αρχειά μου απο το iPad ή iPhone

Ναι μπορείς να δεις να αρχεία σου μέσα από 3rd party εφαρμογές και να τα διαχειριστείς όπως για παράδειγμα αυτή (άριστη) και από σήμερα και το αναβαθμισμένο numbers .


Big things have small beginnings

#5   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 17/10/2014 - 19:29

Είναι ακριβώς η ίδια κατάσταση με το dropbox με τη μόνη διαφορά ότι προς το παρόν δεν υπάρχει εφαρμογή αποκλειστικά για αυτό στο iOS.

 

Οπότε μπορείς να δεις όλα σου τα αρχεία από άλλες εφαρμογές που το υποστηρίζουν.

 

Προσωπική μου εκτίμηση ότι αυτό θα αλλάξει και θα βγάλει σύντομα εφαρμογή (ή τουλάχιστον έτσι πρέπει).



#6   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2014 - 19:49

Ναι μπορείς να δεις να αρχεία σου μέσα από 3rd party εφαρμογές και να τα διαχειριστείς όπως για παράδειγμα αυτή (άριστη) και από σήμερα και το αναβαθμισμένο numbers .

Συγνώμη που επιμένω, έχω ένα φίλο που έχει αγοράσει 200gb στο iCloud θέλει να αποθηκεύσει όλες τις φωτο και τα βιντεο ώστε να αδειάσει το ipad και να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτές οποιαδήποτε στιγμή, να σημειώσω οτι δεν έχει PC ή Mac και θέλει όλα αυτά να γίνονται αποκλειστικά μέσω iPad. Είναι εφικτό αυτό;

#7   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 20:01

Συγνώμη που επιμένω, έχω ένα φίλο που έχει αγοράσει 200gb στο iCloud θέλει να αποθηκεύσει όλες τις φωτο και τα βιντεο ώστε να αδειάσει το ipad και να μπορεί να έχει πρόσβαση σε αυτές οποιαδήποτε στιγμή, να σημειώσω οτι δεν έχει PC ή Mac και θέλει όλα αυτά να γίνονται αποκλειστικά μέσω iPad. Είναι εφικτό αυτό;


Ναι, αλλά είναι ακόμα μικρό το φάσμα των εφαρμογών που το υποστηρίζουν. Κάνε λίγο υπομονή. Όλες βρίσκονται σε προσαρμογή στα νέα χαρακτηριστικά του iOS 8
Big things have small beginnings

#8   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2014 - 20:06

Ναι, αλλά είναι ακόμα μικρό το φάσμα των εφαρμογών που το υποστηρίζουν. Κάνε λίγο υπομονή. Όλες βρίσκονται σε προσαρμογή στα νέα χαρακτηριστικά του iOS 8

Ξέρεις κάποια να δοκιμάσω;

#9   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2014 - 20:14

Ξέρεις κάποια να δοκιμάσω;

Documents by Readle, ωστόσο η πρόσβαση στις φωτό του icloud που έχει πάρει κάποιος backup από iOS συσκευή πιθανολογείται ότι θα ξεκινήσει από Δευτέρα με το release του ios 8.1
Big things have small beginnings

#10   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 18/10/2014 - 13:27

Ρε παιδια μια ερωτηση!Μετεφερα τις φωτο μου απο την Ροη στο icloud και τις εσβησα απο την ροη αλλα παρολ αυτα ο ελευθερος χωρος στο κινητο παραμενει ιδιος!!Δεν ελευθερωθηκε καθολου χωρος!!!Πως γινεται αυτο??


XS Max 256 Gb Space Gray

#11   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 18/10/2014 - 13:53

στη ροη δε πιανει ιδιαιτερο χωρο, αφου ειναι στο icloud στην ουσια οι φωτο, απλα βλεπεις καποιο thumbnail.

Οταν το πατας τη κατεβαζει απο το cloud (οπως κανει και με το itunes Match για τη μουσικη).



#12   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 18/10/2014 - 14:14

Eπειδη δεν εχω πολυ χωρο στο iphone ειπα να περασω τις φωτο στο icloud οπως και εκανα...Κατοπιν τις εσβησα απο το iphone αφηνοντας τες στις κοινοχρηστες φωτο!O χωρος παρολ αυτα δεν μειωθηκε καθολου!


XS Max 256 Gb Space Gray




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες