Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2015 - 13:38

vrachamis το έβαλα ξανά και θα δω αν έκανε δουλειά το update ....να ρωτήσω κάτι άλλο υπάρχει ρύθμιση να κλείνει το wifi μετά από ένα λεπτό πχ και όχι αμέσως μόλις χαθεί το σήμα (wifi)?

Ναι!!! Πήγαινε και φτιάξε ένα custom command με ότι ονομασία θέλεις.

 

Από κάτω θα γράψεις: sleep 50 && activator send switch-off.com.a3tweaks.switch.wifi  και μετά save. θα σου προστεθεί στα actions. 

 

Αυτό σημαίνει πως όταν ενεργοποιηθεί το event: wifi left. το τηλέφωνο θα περιμένει 50 sec και μετά θα κλείσει το wifi


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 16/06/2015 - 13:40

Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/06/2015 - 13:42

θύμισε μου λίγο που ακριβώς πάω γιατί το είχα βγάλει το avtivator .



#138   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2015 - 13:49

Anywhere>Left Wifi>more(πάνω δεξιά)>Run Command,        Command=   sleep 50 && activator send switch-off.com.a3tweaks.switch.wifi  και μετά save + done


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 16/06/2015 - 13:50

Big things have small beginnings

#139   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 16/06/2015 - 13:55

ευχαριστώ !!!!



#140   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/06/2015 - 15:03

Το back action που εβαλαν πως λειτουργει; Κ επισης περα απτον ηχο πως να βαζω να μου βγαζει μηνυμα οτι εχει φορτισει; Κ οταν μου βγαλει το μηνυμα ανοιγει η οθονη ή πρεπει να πατησω κουμπι αυτο δεν καταλαβα

#141   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2015 - 15:21

Το back action που εβαλαν πως λειτουργει; Κ επισης περα απτον ηχο πως να βαζω να μου βγαζει μηνυμα οτι εχει φορτισει; Κ οταν μου βγαλει το μηνυμα ανοιγει η οθονη ή πρεπει να πατησω κουμπι αυτο δεν καταλαβα

Το back σε παέι μια θέση πίσω όταν μετακινείσαι μέσα σε menu , υπομενού κτλ, είτε είσαι μέσα σε εφαρμογή, είτε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.

 

Μπορείς όταν το τηλ έχει προσεγγίσει ένα ποσοστό φόρτισης να σου εμφανίζει μήνυμα στην οθόνη (ακόμα και στην LS). Στα actions πατάς more πάνω δεξιά και επιλέγεις Show Message Alert. Παραμετροποιείς το μήνυμα και πατάς save. μετά πλέον θα το βρίσκεις στα διαθέσιμα actions του Activator. To παραπάνω μήνυμα μπορείς αν θες να συνοδεύεται και από σύντομο ήχο της επιλογής σου (Multiple Assignment).


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 16/06/2015 - 15:22

Big things have small beginnings

#142   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/06/2015 - 15:36

Το back σε παέι μια θέση πίσω όταν μετακινείσαι μέσα σε menu , υπομενού κτλ, είτε είσαι μέσα σε εφαρμογή, είτε στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου.
To multiple assignment πως το βαζω;
Μπορείς όταν το τηλ έχει προσεγγίσει ένα ποσοστό φόρτισης να σου εμφανίζει μήνυμα στην οθόνη (ακόμα και στην LS). Στα actions πατάς more πάνω δεξιά και επιλέγεις Show Message Alert. Παραμετροποιείς το μήνυμα και πατάς save. μετά πλέον θα το βρίσκεις στα διαθέσιμα actions του Activator. To παραπάνω μήνυμα μπορείς αν θες να συνοδεύεται και από σύντομο ήχο της επιλογής σου (Multiple Assignment).



#143   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2015 - 16:53

Το μέλος IreneK1990, στις 03 Apr 2015 - 01:13. είπε:

γινεται να μπαινω κατευθειαν απτη lockscreen σε μια εφαρμογη που θα διαλεξω χωρις να χρειαζεται να βαλω τον κωδικο η το αποτυπωμα, οπως γινεται με την εφαρμογη της καμερας και μετα να το κλειδωνω χωρις να μπω στο κινητο οπως γινεται με την καμερα :huh:

 

Πλέον γίνεται με τον Activator.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 16/06/2015 - 16:56

Big things have small beginnings

#144   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 10:54

Για όσους επιθυμούν να χρησιμοποιήσουν την καινούργια λειτουργία του Activator (shell Commands), που στην ουσία ενσωμάτωσε το Activate Command tweak, μπορούν να βρουν τις βασικές εντολές εδώ.


Big things have small beginnings

#145   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:15




Πλέον γίνεται με τον Activator.

πως το κανω αυτο;;

#146   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 14:27

πως το κανω αυτο;;

Κάνε update τον Activator για αρχή.

 

Μετά  At Lockscreen>(LockScreen) Swipe Clock Down> (User Applications) Tapatalk  και πατάς το "i" δεξιά και επιλέγεις το "Open App Immediately"

 

Η επιλογή του Swipe Clock Down , όπως και της εφαρμογής του Tapatalk είναι ενδεικτικές. Χρησιμοποίησε της αρεσκείας σου.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 17/06/2015 - 14:29

Big things have small beginnings

#147   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:00

Κάνε update τον Activator για αρχή.

Μετά At Lockscreen>(LockScreen) Swipe Clock Down> (User Applications) Tapatalk και πατάς το "i" δεξιά και επιλέγεις το "Open App Immediately"

Η επιλογή του Swipe Clock Down , όπως και της εφαρμογής του Tapatalk είναι ενδεικτικές. Χρησιμοποίησε της αρεσκείας σου.

μπραβο ρε συ σευχαριστω πολυ. Να σε ρωτησω σε περιπτωση που εχω κρυψει το ρολοι για να φαινεται το φοντο για παραδειγμα πες καμια ιδεα τι αλλο gesture να βαλω

#148   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:10

μπραβο ρε συ σευχαριστω πολυ. Να σε ρωτησω σε περιπτωση που εχω κρυψει το ρολοι για να φαινεται το φοντο για παραδειγμα πες καμια ιδεα τι αλλο gesture να βαλω

Παρόλο που έχεις κρύψει το Ρολόι, το event "Double tap Clock Area" νομίζω πως εξακολουθεί να λειτουργεί πάνω στην υποτιθέμενη θέση του ρολογιού. Για δοκίμασε.

Αν όχι , περιηγήσου  σε όλη αυτή την λίστα των events και βρες αυτό που σου ταιριάζει. Και με τα Vοlume buttons μπορείς & με double press Homebutton & με gestures πάνω στην StatusBar.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 17/06/2015 - 15:14

Big things have small beginnings

#149   Akis2468

Akis2468

    iPH Contributor

  • 1.264 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:15

Υπάρχει τρόπος όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου να απενεργοποιήται το passcode και το touch id? Ξέρω πως υπάρχουν tweaks Που το κανουν, αλλά προτιμώ μεσω activator. 

Ειμαι σιγουρος ούτως ή αλλος πως γινεται... είναι ολοφανερο πλεον: το activator ειναι από τα καλύτερα tweaks που κυκλοφορησαν ποτε, αν όχι το καλύτερο!



#150   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/06/2015 - 15:22

Υπάρχει τρόπος όταν είμαι συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου να απενεργοποιήται το passcode και το touch id? Ξέρω πως υπάρχουν tweaks Που το κανουν, αλλά προτιμώ μεσω activator. 

Ειμαι σιγουρος ούτως ή αλλος πως γινεται... είναι ολοφανερο πλεον: το activator ειναι από τα καλύτερα tweaks που κυκλοφορησαν ποτε, αν όχι το καλύτερο!

Φυσικά. Για αρχή κατεβάζεις το ActIf & το ByPass που είναι και τα 2 addon του Activator και του προσθέτουν events & actions.

 

Μόλις το κάνεις ενημέρωσε. :)


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες