Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/03/2012 - 16:30

και νεο μέλος με πρόβλημα στο new ipad, καμένο pixel στην επάνω αριστερά γωνία,για αντικατάσταση δεν λέω,τα είπατε εσείς(πισω στην apple και βλέπουμε), πλήρωσα κάτι και τώρα περιμένω να δω πότε και τι θα μου έρθει,doa μου είπαν οτι δεν δίνει η apple και να πω και κάτι άλλο που ειναι λεπτομερια μπροστά στα άλλα, κράτησαν μόνο το ipad(συσκευή) και μου δώσανε πίσω το κουτί με τα συναφή και ρωτώ εγώ,αν δεν το επισκευάσουν και μου δώσουν κάποιο άλλο θα εχω άλλον s/n στο ipad και άλλο στο κουτί???


Ναι,άλλο s/n θα έχει το κουτί και άλλο στο iPad. Αφού δεν έδωσες κουτί δεν θα σου δώσουν σφραγισμένο ούτε θα επισκευασουν το "παλιό" ,απλά θα σου δώσουν νέα συσκευή στο χέρι. Μετά από επικοινωνία με apple Ελλάδας με ενημέρωσαν ότι η συσκευή αυτή αν κ όχι σφραγισμενη ,είναι καινούργια γιατί δεν έχουν προλάβει να δημιουργήσουν ανακατασκευασμενες συσκευές ακόμα. Αυτό πρέπει να ισχύει γιατί δεν πουλάει ακόμα η apple ανακατασκευασμενες συσκευές iPad 3( το iPad 2 η apple το πουλάει 50 δολάρια φτηνότερα από ότι το εργοστασιακά σφραγισμένο iPad 2 στο site της).

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 28/03/2012 - 16:35


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 16:48

τι λες ρε φιλε.......αν ειναι δυνατον. Στο μουλτιραμα μου επιβεβαιωσαν σημερα DOA 7 ημερες

Σήμερα αγόρασα το new iPad και μου είπαν 15 μέρες doa και 7 ημέρες επιστροφή χρημάτων !!!

#63   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 16:51

Επίσης υπάρχουν αρκετά κομμάτια στο mall στο Μαρούσι !!!!!

#64   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 17:06

Συγνώμη παίδες,αλλα εγω αυτά που γράφετε,σας τα ανέφερα προχτές,ποια apple να εμπιστευτεις και καινούργιο να'ναι γιατι να πάρω ένα μηχάνημα με άλλο serial number και άλλο να γράφει το κουτι,χρωσταω σε καμία apple;το πήρα βερεσε και μου δίνει αυτο που δεν πλήρωσα;
Αφού πλήρωσα,πληρώσεις,πλήρωσε,οφείλουν να μας εξυπηρετήσουν ως οφείλουν.
Και βέβαια αυτο το ανεκδιήγητο ότι η apple δεν θεωρεί βλάβη το bleeding μου ακούγεται εντελώς φασιστικό και δείχνει-εάν ειναι αλήθεια-πως δεν μας υπολογίζει η αμερικανια!!

#65   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 18:21

Επίσης υπάρχουν αρκετά κομμάτια στο mall στο Μαρούσι !!!!!


για δώσε πληροφορίες,ποιο μαγαζί;

#66   andreasemal

andreasemal

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 18:41

Public και multirama φίλε μου και ο Γερμανος Κηφισιας και Μητροπόλεως

#67   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 18:49

[quote name='andreasemal' timestamp='1332952911' post='949504']
Public και multirama φίλε μου και ο Γερμανος Κηφισιας και Μητροπόλεως
[/quote
Το DOA και την επιστροφη χρημάτων απο ποιον μεταπωλητή; και πως είσαι σίγουρος γιαυτο;

#68   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/03/2012 - 19:34

Ναι,άλλο s/n θα έχει το κουτί και άλλο στο iPad. Αφού δεν έδωσες κουτί δεν θα σου δώσουν σφραγισμένο ούτε θα επισκευασουν το "παλιό" ,απλά θα σου δώσουν νέα συσκευή στο χέρι. Μετά από επικοινωνία με apple Ελλάδας με ενημέρωσαν ότι η συσκευή αυτή αν κ όχι σφραγισμενη ,είναι καινούργια γιατί δεν έχουν προλάβει να δημιουργήσουν ανακατασκευασμενες συσκευές ακόμα. Αυτό πρέπει να ισχύει γιατί δεν πουλάει ακόμα η apple ανακατασκευασμενες συσκευές iPad 3( το iPad 2 η apple το πουλάει 50 δολάρια φτηνότερα από ότι το εργοστασιακά σφραγισμένο iPad 2 στο site της).


Όπα κάτσε εγώ έδωσα πάντως και κουτί και όλα τα παρελκόμενα. Θα μου δώσουν όχι σφραγισμένο? Θα τρελαθούμε τελείως?

#69   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/03/2012 - 19:37

Όπα κάτσε εγώ έδωσα πάντως και κουτί και όλα τα παρελκόμενα. Θα μου δώσουν όχι σφραγισμένο? Θα τρελαθούμε τελείως?

Δεν έγραψα αυτό που λες .Εσύ σφραγισμένο θα πάρεις αφού έτσι σου είπαν κιόλας.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 28/03/2012 - 19:40


#70   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 19:44

Παιδια λοταρια ειναι,όπου κάτσει η μπίλια έχει γίνει το πράγμα.δεν ξέρουμε τι γίνεται πια,εγω γιαυτο είμαι κάθετος και ζητώ σφραγισμένο για να δώσω το δικό μου.

#71   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 21:19

Με πηραν σημερα απο μεντια μαρκτ για το θεμα με την διαχυση φωτος και ακουσον ακουσον μου λενε κυριε δινουμε doa 14 ημερων αλλα λογω ελλειψης αποθεματων και επειδη σε περιπτωση που σας διναμε καινουριο απο δω μπορουσε καλλιστα ναχει το ιδιο προβλημα θα πρεπει να το στειλουμε στην quest να εντοπισει το προβλημα απο εξιδεικευμενο προσωπικο.και βεβαια θα σας δοθει reconstructed και οχι σφραγισμενο

#72   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 21:38

Με πηραν σημερα απο μεντια μαρκτ για το θεμα με την διαχυση φωτος και ακουσον ακουσον μου λενε κυριε δινουμε doa 14 ημερων αλλα λογω ελλειψης αποθεματων και επειδη σε περιπτωση που σας διναμε καινουριο απο δω μπορουσε καλλιστα ναχει το ιδιο προβλημα θα πρεπει να το στειλουμε στην quest να εντοπισει το προβλημα απο εξιδεικευμενο προσωπικο.και βεβαια θα σας δοθει reconstructed και οχι σφραγισμενο


Λοταριααααααα!!!

#73   foivos

foivos

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:smart hub on Samsung tv

Δημοσίευση 28/03/2012 - 21:42

Λοταριααααααα!!!

Φίλε μου,πάρτο πίσω εάν δεν έχει πρόβλημα μεγάλο,βλέπεις ξεκίνησα ένα θέμα και πέσανε ολοι να με φάνε που κατακρίνω τους μεταπωλητες.

#74   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/03/2012 - 21:46

Με πηραν σημερα απο μεντια μαρκτ για το θεμα με την διαχυση φωτος και ακουσον ακουσον μου λενε κυριε δινουμε doa 14 ημερων αλλα λογω ελλειψης αποθεματων και επειδη σε περιπτωση που σας διναμε καινουριο απο δω μπορουσε καλλιστα ναχει το ιδιο προβλημα θα πρεπει να το στειλουμε στην quest να εντοπισει το προβλημα απο εξιδεικευμενο προσωπικο.και βεβαια θα σας δοθει reconstructed και οχι σφραγισμενο


και μετα δεν φταιει η ελλαδα εεε, ας το εκανε αυτο στην γερμανια to media markt να δεις τη θα γινοταν :lol: το πας πισω και δεν σε ρωτανε καν τη εχει, αλλαγη αμεσως.

αμα το κρατος δεν εχει νομους τοτε υπαρχει ασυδοσία.

#75   trainman

trainman

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2012 - 21:55

τζοκερ το εχει κανει η apple το θεμα...... και αν σου κατσει το καλο χωρις προβληματα????καλη φαση,εχει στρεψει το κοσμο στα μεταχειρισμενα,καλυτερα ανοιχτο και ελεγμενο παρα κλειστο και λαχειο. οτι να ναι.θα της επεφτε πολυ να τα ελενχει.ερχεται η κατηφορα σιγα σιγα...υπομονη

Τελευταία επεξεργασία από: trainman, 28/03/2012 - 21:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες