Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

νέο iPad και συνθήκες αγοράς στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:57

Εγω δεν θα πω τις εντυπωσεις μου απο το νεο iPad γιατι πολυ απλα δεν προλαβα να το απολαυσω αν και το αγορασα σημερα το πρωι απο το golden i στη Θεσσαλονικη.Πρέπει να ειμαι ο πρωτος που του παρουσιασε προβλημα το νεο iPad ,καθως μολις το ανοιξα αντι για την ρετινα αντικρυσα μια πρασινιλα σε ενα μεγαλο μερος της οθονης! το πηγα κατευθειαν πισω οπου για μεγαλη απογοητευση μου δεν μου διναν καινουργιο σφραγισμενο, αν και ειχαν, ουτε τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν οτι επρεπε να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δινανε ανακατασκευασμενο.Με λιγα λογια DOA στα golden-i δεν ισχυει.Και μετα σου λενα Apple premium reseller...
μετα απο ενα καβγα με τους "υπευθυνους" και τηλεφωνα στην Αθηνα στα κεντρικα μου ειπαν οτι πρεπει να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δωσουν νεα σφραγισμενη συσκευασια.Το θεμα ειναι οτι ταλαιπωρηθηκα και θα ταλαιπωρηθω και αλλο καθως φαινεται...

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 23/03/2012 - 19:59


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:58

Εγω δεν θα πω τις εντυπωσεις μου απο το νεο iPad γιατι πολυ απλα δεν προλαβα να το απολαυσω αν και το αγορασα σημερα το πρωι απο το golden i στη Θεσσαλονικη.Πρέπει να ειμαι ο πρωτος που του παρουσιασε προβλημα το νεο iPad ,καθως μολις το ανοιξα αντι για την ρετινα αντικρυσα μια πρασινιλα σε ενα μεγαλο μερος της οθονης! το πηγα κατευθειαν πισω απου για μεγαλη απογοητευση μου δεν μου διναν καινουργιο σφραγισμενο αν και ειχαν ουτε τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν οτι επρεπε να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δινανε ανακατασκευασμενο.Με λιγα λογια DOA στα golden-i δεν ισχυει.Και μετα σου λενα Apple premium reseller...
μετα απο ενα καβγα με τους "υπευθυνους" και τηλεφωνα στην Αθηνα στα κεντρικα μου ειπαν οτι πρεπει να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δωσουν νεα σφραγισμενη συσκευασια.Το θεμ ειναι οτι ταλαιπωρηθηκα και θα ταλαιπωρηθω και αλλο καθως φαινεται...

τι λες ρε φιλε.......αν ειναι δυνατον. Στο μουλτιραμα μου επιβεβαιωσαν σημερα DOA 7 ημερες
Whatsapp doc?

#3   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/03/2012 - 19:58

Ποοο ρε φίλε ξενέρα και γκαντεμιά.....

Apple Care Πήρες φαντάζομαι έτσι;Σιγά μην πάρεις ανακατασκευασμένο ρε κυνήγα τους.

Αναρτημένη εικόνα


#4   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:00

Kαλά δεν έπεζε αυτό να το κάνανε σε εμένα με την καμία .Αν δεν μου έδιναν άλλο την αστυνομία θα έπερνα επι τόπου ,ινστιτούτα καταναλωτή και θα τους είχα ξεφτυλίσει σε όλα τα forum.

Τέτοια θέλουν γιατί το έχουν παρακάνει ορισμένοι.Ένα σκασμό λεφτά έδωσες κρίμα που το άφησες έτσι.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#5   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:01

Ποοο ρε φίλε ξενέρα και γκαντεμιά.....

Apple Care Πήρες φαντάζομαι έτσι;Σιγά μην πάρεις ανακατασκευασμένο ρε κυνήγα τους.

Οχι δεν πηρα και ουτε προκειται.Τους ειπα και για το DOA multirama,public,plaisio και λεγαν ειναι εμπορικη πολιτικη του καθε καταστηματος.Προσεχετε απο που αγοραζετε...

#6   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:02

Kαλά δεν έπεζε αυτό να το κάνανε σε εμένα με την καμία .Αν δεν μου έδιναν άλλο την αστυνομία θα έπερνα επι τόπου ,ινστιτούτα καταναλωτή και θα τους είχα ξεφτυλίσει σε όλα τα forum.

Τέτοια θέλουν γιατί το έχουν παρακάνει ορισμένοι.Ένα σκασμό λεφτά έδωσες κρίμα που το άφησες έτσι.

Δεν το αφησα οπως βλεπεις θα παρω νεα σφραγισμενη συσκευασια.

#7   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:02

Οχι δεν πηρα και ουτε προκειται.Τους ειπα και για το DOA multirama,public,plaisio και λεγαν ειναι εμπορικη πολιτικη του καθε καταστηματος.Προσεχετε απο που αγοραζετε...


Το τηλέφωνο της Apple εννοώ sorry το επίσημο.Πως μου ρθε το Apple Care ???

Πήγαινε πάλι αύριο από κεί και πες τους τα "ευγενικά"

Αναρτημένη εικόνα


#8   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:03

Δεν το αφησα οπως βλεπεις θα παρω νεα σφραγισμενη συσκευασια.


Ναι αλλά δεν την πήρες άμεσα.Αυτό είναι το κακό .Έπρεπε να επιμήνεις και να μην τους αφήσεις κανένα περιθώριο ούτε καν να περίμενες μια ώρα.Μακάρι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου φίλε μου.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#9   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:07

Ναι αλλά δεν την πήρες άμεσα.Αυτό είναι το κακό .Έπρεπε να επιμήνεις και να μην τους αφήσεις κανένα περιθώριο ούτε καν να περίμενες μια ώρα.Μακάρι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου φίλε μου.

Δυστυχως δουλευα σε λιγη ωρα και δεν μπορουσα να κατσω περισσοτερο και φυσικα ουτε να καλεσω την αστυνομια .Τελος παντων βλέπουμε...

#10   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:07

Ναι αλλά δεν την πήρες άμεσα.Αυτό είναι το κακό .Έπρεπε να επιμήνεις και να μην τους αφήσεις κανένα περιθώριο ούτε καν να περίμενες μια ώρα.Μακάρι να τελειώσει σύντομα η ταλαιπωρία σου φίλε μου.



Συμφωνώ με τον Κώστα, έπρεπε να επιμείνεις να λυθεί εκείνη την στιγμή το θέμα!
Τώρα μπορεί να σε τρέχουν για μέρες και στο τέλος να σου δώσουν ανακατασκευασμένο!
Κρίμα πάντως, γκαντεμιά!! :(

#11   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:07

Δυστυχως δουλευα σε λιγη ωρα και δεν μπορουσα να κατσω περισσοτερο και φυσικα ουτε να καλεσω την αστυνομια .Τελος παντων βλέπουμε...


Κρίμα .. :(

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#12   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:09

Εγω δεν θα πω τις εντυπωσεις μου απο το νεο iPad γιατι πολυ απλα δεν προλαβα να το απολαυσω αν και το αγορασα σημερα το πρωι απο το golden i στη Θεσσαλονικη.Πρέπει να ειμαι ο πρωτος που του παρουσιασε προβλημα το νεο iPad ,καθως μολις το ανοιξα αντι για την ρετινα αντικρυσα μια πρασινιλα σε ενα μεγαλο μερος της οθονης! το πηγα κατευθειαν πισω οπου για μεγαλη απογοητευση μου δεν μου διναν καινουργιο σφραγισμενο, αν και ειχαν, ουτε τα λεφτα μου πισω.Μου ειπαν οτι επρεπε να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δινανε ανακατασκευασμενο.Με λιγα λογια DOA στα golden-i δεν ισχυει.Και μετα σου λενα Apple premium reseller...
μετα απο ενα καβγα με τους "υπευθυνους" και τηλεφωνα στην Αθηνα στα κεντρικα μου ειπαν οτι πρεπει να σταλει στο σερβις και επειτα θα μου δωσουν νεα σφραγισμενη συσκευασια.Το θεμα ειναι οτι ταλαιπωρηθηκα και θα ταλαιπωρηθω και αλλο καθως φαινεται...

Κουράγιο φίλε, εύχομαι να σου έρθει σύντομα καινούριο. Πάντως είναι τραγικό να μην έχουν DOA τα Golden i

#13   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:11

Δεν πρέπει να το αφήσεις έτσι πάντως και καινούριο να σου δώσουν....Στείλε email,πάρε τηλέφωνα αλλά τουλάχιστον να βγει κάτι να αλλάξουν την κωλοπολιτική τους ή

να τους την αλλάξει η Apple γιατί έτσι δυσφημίζεται...Και Apple Premium Reseller...Sure.

ΥΓ.Κι εγώ το 4S από Golden i το είχα πάρει,ευτυχώς που δεν παίχτηκε βλακία.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 23/03/2012 - 20:12

Αναρτημένη εικόνα


#14   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:18

Οχι δεν πηρα και ουτε προκειται.Τους ειπα και για το DOA multirama,public,plaisio και λεγαν ειναι εμπορικη πολιτικη του καθε καταστηματος.Προσεχετε απο που αγοραζετε...


Λυπαμαι για την ατυχια-ταλαιπωρια σου,αλλα στο πλαισιο σημερα μου ειπαν τα ιδια περι doa.Οτι ουτε και σε αυτους ισχυει και αν παθει
κατι παει στον επισημο αντιπροσωπο.Ουτε μια μερα δεν εχουν.Μιλαω για πλαισιο Βουλιαγμενης οπου και πηρα το δικο μου.
Οταν αναφερθηκα και εγω στο Multirama,και public,μου εδωσαν ακριβως την ιδια απαντηση περι πολιτικης του εκαστοτε καταστηματος.
Α,επισης μου ειπε ο υπευθυνος οτι αν δεν αναγραφεται στην αποδειξη αγορας,(Doa χ ημερων)μην πιστευειες οτι σου λενε στα καταστηματα.

#15   GodfatherGR

GodfatherGR

    iPH Addict

  • 844 μηνύματα
  • Twitter:@Godfather_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:gcop33

Δημοσίευση 23/03/2012 - 20:20

θέλω να διευκρινίσω ότι το παραπάνω μήνυμα μου δεν έχει καμμιά σχέση με το παλικάρι που πραγματικά συνάντησε πρόβλημα... αύριο για τον φίλο έχω να του προτείνω να πάει με αστυνομία και να τους πει τι συνέβη... ας πάρει να ρωτήσει και έναν δικηγόρο! και σίγουρα να στείλει email στην ίδια την apple! αυτά δεν συμβαίνουν παρα μόνο γιατί ορισμένοι Έλληνες καταστηματάρχες είναι ΓΤΠ!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες