Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέο iPad: Αυτές είναι οι τιμές πώλησης στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
222 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:21

Είναι καλα τα 16GB .!? τώρα έχω το 2 και έχω 5,4GB .! Αλλα έχω μέσα μερικά πράγματα που δεν χρειάζομαι.!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   peneloped4s

peneloped4s

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@Peny_Peny_Peny
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:penelope_d7

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:23

ναι όμως από το madstore που παρήγγειλα κάτι μου είπαν ότι εδώ έχουμε 16% φπα και ότι θα χρεωθώ με αυτό...

κουφό?


λοιπον βρηκα την αποδειξη του γερμανου και μ εχουν χρεωσει 16%!630 το πηρα!4s 16αρι :-D

#78   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:24

Μυτιληνη!

Στη μυτηληνη έχεται διαφορετικό ΦΠΑ από την υπόλοιπη χώρα? πως σου ήρθε αυτό?

#79   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:26

Ακριτικές περιοχές έχουν χαμηλότερο ΦΠΑ.Σάμος,Λέσβος,Ρόδος κτλ κτλ..

Αναρτημένη εικόνα


#80   peneloped4s

peneloped4s

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Twitter:@Peny_Peny_Peny
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:penelope_d7

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:29

εεεεε παραμεθορια περιοχη..?

#81   iFasMan

iFasMan

    iPH Elite Poster

  • 3.477 μηνύματα
  • Twitter:@iFasMan7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:iFasMan7

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:30

Για μένα θα πείτε.? :rolleyes:

#82   Finder

Finder

    iPH Member

  • 211 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/03/2012 - 22:48

"Αυτές είναι οι τιμές ληστειας στην Ελλάδα"

629$ = 475.647€ = 639€


Αυτα τωρα περι εκτελωνισμου κλπ. τα ακουω βερεσε... δηλαδη τι? Απο την Κινα προς ΗΠΑ δεν εχει "εκτελωνισμους" και τα τιαυτα?

Τελευταία επεξεργασία από: Finder, 20/03/2012 - 22:48


#83   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:08

Για μένα θα πείτε.? :rolleyes:

φυσικα το 64gb/3g ρε φιλαρακι, αφου εισαι ο πιο σκληρα εργαζομενος εδω :lol:

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#84   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:20

Τι χρώμα θα προτιμήσετε όσοι το πάρετε; 'Ασπρο ή Μαύρο;

Εγώ το μαύρο ήθελα αλλά με πήραν τηλέφωνο από το Πλαίσιο για την προπαραγγελία μου και ενώ μου είχαν πεί ότι υπάρχει Μαύρο 32GB και ότι θα το έχω την Παρασκευή, μια τελευταία ενημέρωση που είχαν από την iSquare άλλαξε την διαθεσιμότητα και με ξαναπήραν να μου πούν ότι υπάρχει 32άρι WiFi μόνο σε άσπρο. Εκτός αν θέλω λέει να περιμένω όοοοταν ξαναέρθει στοκ σε μαύρα (από μήνα και βάλε...)

Και ρωτάω εγώ τώρα... τι μειονεκτήματα έχει το άσπρο πλαίσιο σε σχέση με το μαύρο; Ταινίες δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω ιδιαίτερα στο iPad ώστε να με ενοχλεί το άσπρο πλαίσιο.
Εμφανισιακά αν δεν τα δώ από κοντά δεν μπορώ να αποφασίσω από φωτογραφία. Αν και ίσως κάνω τη μετάβαση έτσι για αλλαγή μιας και είχα μαύρο iPad 2.

Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας; Έχει κανένας άσπρο iPad 2 να πεί εντυπώσεις;

Επίσης έμαθε κανένας κάτι για τις διαθεσιμότητες; Πάλι όπως και πέρυσι με το σταγονόμετρο;

#85   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:22

Τι χρώμα θα προτιμήσετε όσοι το πάρετε; 'Ασπρο ή Μαύρο;

Εγώ το μαύρο ήθελα αλλά με πήραν τηλέφωνο από το Πλαίσιο για την προπαραγγελία μου και ενώ μου είχαν πεί ότι υπάρχει Μαύρο 32GB και ότι θα το έχω την Παρασκευή, μια τελευταία ενημέρωση που είχαν από την iSquare άλλαξε την διαθεσιμότητα και με ξαναπήραν να μου πούν ότι υπάρχει 32άρι WiFi μόνο σε άσπρο. Εκτός αν θέλω λέει να περιμένω όοοοταν ξαναέρθει στοκ σε μαύρα (από μήνα και βάλε...)

Και ρωτάω εγώ τώρα... τι μειονεκτήματα έχει το άσπρο πλαίσιο σε σχέση με το μαύρο; Ταινίες δεν μπορώ να πώ ότι βλέπω ιδιαίτερα στο iPad ώστε να με ενοχλεί το άσπρο πλαίσιο.
Εμφανισιακά αν δεν τα δώ από κοντά δεν μπορώ να αποφασίσω από φωτογραφία. Αν και ίσως κάνω τη μετάβαση έτσι για αλλαγή μιας και είχα μαύρο iPad 2.

Εσάς ποιά είναι η γνώμη σας; Έχει κανένας άσπρο iPad 2 να πεί εντυπώσεις;

Επίσης έμαθε κανένας κάτι για τις διαθεσιμότητες; Πάλι όπως και πέρυσι με το σταγονόμετρο;

αστο δε θες να μαθεις για τις διαθεσιμοτητες.

Πλαίσιο, istorm, golden i και mediamarkt και multirama δεν εχουν ιδεα και το multirama λεει ξαφνικά και καλα οτι εχουν αρχισει απο 25 φλεβαρη ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ. Ενω ολοι οι αλλοι δεν κανουν προκρατησεις και προκαταβολες

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 20/03/2012 - 23:23

Whatsapp doc?

#86   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:32

αστο δε θες να μαθεις για τις διαθεσιμοτητες.

Πλαίσιο, istorm, golden i και mediamarkt και multirama δεν εχουν ιδεα και το multirama λεει ξαφνικά και καλα οτι εχουν αρχισει απο 25 φλεβαρη ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ. Ενω ολοι οι αλλοι δεν κανουν προκρατησεις και προκαταβολες


WHAT???? Μα στο Multirama μέχρι και σήμερα στις 20:30 που τους πήρα τηλέφωνο δεν ήξεραν τίποτα! Και δεν ξέρουν τίποτα από την μέρα που ανακοινώθηκε το νέο iPad... και έπεσαν προκαταβολές από τις 25/02;;;

Πάντως στο Πλαίσιο έχουν ιδέα αν κρίνω από την προπαραγγελία που είχα κάνει πριν 1 εβδομάδα και ότι με πήραν σήμερα στις 17:00 να μου πούν πώς θέλω να το πληρώσω. Για το μόνο που βγήκα από τα ρούχα μου ήταν που μου είπε ότι αν θέλω να το πληρώσω με κάρτα να πώ τα στοιχεία της πιστωτικής μου από τηλέφωνο... έλεος :P

Τελευταία επεξεργασία από: subcode, 20/03/2012 - 23:33


#87   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:39

WHAT???? Μα στο Multirama μέχρι και σήμερα στις 20:30 που τους πήρα τηλέφωνο δεν ήξεραν τίποτα! Και δεν ξέρουν τίποτα από την μέρα που ανακοινώθηκε το νέο iPad... και έπεσαν προκαταβολές από τις 25/02;;;

Πάντως στο Πλαίσιο έχουν ιδέα αν κρίνω από την προπαραγγελία που είχα κάνει πριν 1 εβδομάδα και ότι με πήραν σήμερα στις 17:00 να μου πούν πώς θέλω να το πληρώσω. Για το μόνο που βγήκα από τα ρούχα μου ήταν που μου είπε ότι αν θέλω να το πληρώσω με κάρτα να πώ τα στοιχεία της πιστωτικής μου από τηλέφωνο... έλεος :P


Ναι ασε εκανα μεγαλη φασαρια στο μουλτιράμα σημερα γιατι ειναι 3η φορα που παιρνω (πηρα πριν 10 μερες και πριν 4 μερες) και ενω τις δυο φορες ρωτησα κιολας με διαβεβαιωσε οτι μονο το ονομα χρειαζεται και να το παρω την πρωτη μερα και θα το κρατησουν. Και τωρα μου λεει ο τυπος "οχι δεν ειναι ετσι, εχουμε απο 25 ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ"

Το πλαισιο ειπε οτι δεν κανουν προκαταβολές, αλλα να ξαναπαρω να μιλήσω με το υπευθυνο και κράτησε το ονομα μου.

Το istorm ειπε ελατε κι αν προλαβετε, και το mediamarkt τα ιδια (πιασαμε κουβεντα και γελασαμε με το παιδι που μου λεγε οτι τους φερανε περισυ ΠΕΝΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ στην πρωτη παρτιδα του 2).

Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 20/03/2012 - 23:41

Whatsapp doc?

#88   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:42

Εγω πάλι μίλησα με τη systemgraph μου είπαν οκ. Είναι δίπλα στο Σπιτι μου άρα πρωι πρωι παρασκευης θα πάω ελπίζοντας να υπάρχει iPad
Η μήπως να πάρω αύριο τηλ να επιβεβαιωσω τη προπαραγγελια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 20/03/2012 - 23:44


#89   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:54

Ναι ασε εκανα μεγαλη φασαρια στο μουλτιράμα σημερα γιατι ειναι 3η φορα που παιρνω (πηρα πριν 10 μερες και πριν 4 μερες) και ενω τις δυο φορες ρωτησα κιολας με διαβεβαιωσε οτι μονο το ονομα χρειαζεται και να το παρω την πρωτη μερα και θα το κρατησουν. Και τωρα μου λεει ο τυπος "οχι δεν ειναι ετσι, εχουμε απο 25 ΦΛΕΒΑΡΗ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ"

Το πλαισιο ειπε οτι δεν κανουν προκαταβολές, αλλα να ξαναπαρω να μιλήσω με το υπευθυνο και κράτησε το ονομα μου.

Το istorm ειπε ελατε κι αν προλαβετε, και το mediamarkt τα ιδια (πιασαμε κουβεντα και γελασαμε με το παιδι που μου λεγε οτι τους φερανε περισυ ΠΕΝΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ στην πρωτη παρτιδα του 2).

Καλάααα.. το Multirama ότι νάναι. Στο Πλαίσιο όντως δεν θέλουν προκαταβολές.

Τέσπα, κατάλαβα τι παίζεται με τις διαθεσιμότητες... χειρότερα από πέρυσι. Μάλλον θα βολευτώ με το ασπράκι 32άρι. θα πάω αύριο να δώ από κοντά ένα άσπρο iPad 2 να δώ πώς είναι σε σχέση με το μαύρο.

#90   subcode

subcode

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:subcode

Δημοσίευση 20/03/2012 - 23:55

Εγω πάλι μίλησα με τη systemgraph μου είπαν οκ. Είναι δίπλα στο Σπιτι μου άρα πρωι πρωι παρασκευης θα πάω ελπίζοντας να υπάρχει iPad
Η μήπως να πάρω αύριο τηλ να επιβεβαιωσω τη προπαραγγελια;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι κάνε την καλή να επιβεβαιώσεις και να τους δώσεις και κασέρι μπροστά να στο κρατήσουν, γιατί οι διαθεσιμότητες μάλλον θα είναι για τα μπάζα και φέτος...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες