Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone;


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
187 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/07/2012 - 07:54

[Μεταφορά από άλλο topic]

Sorry για το σχόλιο, αλλα ζω στην Γερμανία μετανάστης λόγο κρίσης κοιτάζω τηλεόραση ο κακός χαμός όλο φόροι μέτρα ξανά νέα μέτρα ανεργία, που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone?? τη τρελενεστε πως θα είναι?θολοκουλτουδιαρηδες έχουμε καταντήσει σαν λαός, ξυπνατε απο τον λήθαργο που έχουμε πέσει σαν λαός για να παει η Ελλάδα μπροστά.

Τα μεταξωτά βραδιά θέλουν και επειδεξιους κολους..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 31/07/2012 - 08:05

Η Ελλάδα είναι φτωχιά !!! Οι Ελληνες είναι πλούσιοι !!!

#3   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 31/07/2012 - 08:40

Sorry για το σχόλιο, αλλα ζω στην Γερμανία μετανάστης λόγο κρίσης κοιτάζω τηλεόραση ο κακός χαμός όλο φόροι μέτρα ξανά νέα μέτρα ανεργία, που τα βρίσκετε βρε λεβέντες για να δώσετε ένα μηνιατικο για iPhone?? τη τρελενεστε πως θα είναι?θολοκουλτουδιαρηδες έχουμε καταντήσει σαν λαός, ξυπνατε απο τον λήθαργο που έχουμε πέσει σαν λαός για να παει η Ελλάδα μπροστά.

Τα μεταξωτά βραδιά θέλουν και επειδεξιους κολους..


Να γιάσει το στόμα σου φίλε μου...καλά μας κάνουνε!!!!
Κάποτε θα τελειώσουν και τα λεφτά του μπαμπά και τότε να δώσω τι θα κάνετε!!

Τελευταία επεξεργασία από: vasileiosm, 31/07/2012 - 08:42


#4   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 31/07/2012 - 08:56

Ρε παιδια μην τα βαζετε ολα σε ενα τσουβαλι, δεν ειναι ολοι με λεφτα του μπαμπα. Αλλος πχ μπορει να το παρει με συνδεση 2 χρονια η να μην πηγαινε για ποτο η να εκοψε το τσιγαρο πχ Η να κανει 2 δουλειες..

Κι εγω ζω ολλανδια γιατι ειμαι παντρεμενος εδω κ αν μαρεσει θα το παρω...
αλλα ολοι οσοι εχουν iphone τους το πηρε ο πατερας τους δηλαδη?

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#5   andreas37d

andreas37d

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/07/2012 - 09:57

Ρε παιδια μην τα βαζετε ολα σε ενα τσουβαλι, δεν ειναι ολοι με λεφτα του μπαμπα. Αλλος πχ μπορει να το παρει με συνδεση 2 χρονια η να μην πηγαινε για ποτο η να εκοψε το τσιγαρο πχ Η να κανει 2 δουλειες..

Κι εγω ζω ολλανδια γιατι ειμαι παντρεμενος εδω κ αν μαρεσει θα το παρω...
αλλα ολοι οσοι εχουν iphone τους το πηρε ο πατερας τους δηλαδη?


Δεν κατακρινω κανέναν απλά στην κατάσταση που βρίσκεται ο έλληνας και η Ελλάδα, και δυο και τρεις δουλειές να κανουμε πάλι πρέπει να αναθεωρήσουμε καποια πράγματα και θέλω σαν λαός.

Δεν νομίζω στην Ολλανδία να κάνουν έξοδα παραπάνω απο τον προϋπολογισμό τους κάθε οικογένεια? έχουν και περνούν δεν έχουν δεν πανε να βάλουν μείον την κάρτα τους ούτε να κάνουν συνδεση. Και πάλι με τη συνδεση ξέρεις ότι θα έχεις δουλειά δυο χρόνια για να την κανείς?



#6   vasileiosm

vasileiosm

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:miralas1977

Δημοσίευση 31/07/2012 - 10:23

Και συμπληρώνω πως είναι εικόνα κάπως οξύμωρη να πέρνεις το μισθό των 500 από το αφεντικό σου και να του λες.."μισό λεπτό να μιλήσω facetime με την τράπεζα που με πρίζει για την δόση"!!!!

#7   ThodorisAth

ThodorisAth

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/07/2012 - 10:29

Και οσοι εχουν "επιδεξιους κωλους" πρεπει να μην τα αγοραζουν επειδη δεν μπορεις εσυ-αυτος-αυτη?

Κανενας δεν υποχρεωθηκε να το αγορασει ουτε το iphone ουτε κανενα αλλο κινητο, επιλογη τους ειναι.

Απλος παντα ο καθενας παιρνει οτι του αξιζει... αν εχεις δανεια και αγοραζεις κινητα και τηλεορασεις... εισαι αξιος της μοιρας σου.

#8   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/07/2012 - 11:42

ρε μαγκες αλλοι περνανε porsche cayenne με 1000 ευρω το μηνα μισθο .το iphone σας πειραξε που με 12 δοσεις των 50 ευρω το αγοραζεις!χαλαρωστε....

Τελευταία επεξεργασία από: SPC, 31/07/2012 - 11:43


#9   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/07/2012 - 18:01

Που τα βρισκουμε? Τα μαζευουμε! Εννοειται πως δεν ειναι κατι απαραιτητο, τηλεφωνα δοξα τω θεω υπαρχουν απειρα, τωρα το iPhone ειναι κατι παραπανω για μενα, ας πουμε ειναι το κερασακι στην τουρτα, σιγουρα δεν θα μπορουσα να εχω iPhone+iPad+iPod Touch και αλλα και να εχω το ψυγειο αδειο αυτο εννοειται, ενα "iPhonaki" και καλα ειμαστε.

#10   TheNickanast

TheNickanast

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:joker21114

Δημοσίευση 31/07/2012 - 22:09

Μην ειμαστε υπερβολικοι, αλλωστε πλεον τα μαγαζια κανουν πολυ μεγαλες ευκολιες, στην Γερμανια φιλε που μενεις επειδη ημουν κι εγω, εχει iPhone ο καθε πικραμενος, μαθητες, εργαζομενοι, νοικοκυρες, συνταξιουχοι, δν χρειαζεται να εισαι εισοδηματιας για να παρεις ενα καλο τηλεφωνο, μπορεις να μαζευεις καιρο λεφτα, να το πηρες με συμβολαιο, με ατοκες δοσεις, μεταχειρισμενο κλπ κλπ υπαρχουν χιλιοι δυο τροποι, κι επειδη εγω το πηρα μετρητοις 620€ απο την Γερμανια, δν εχω μετανιωσει ουτε ενα ευρω απο αυτα που εδωσα, εκανα το κεφι μου και εχω ενα τηλεφωνο που μ αρεσει, μπορει να μην πηρα ενα ρουχο, ενα ζευγαρι παπουτσια, να εκανα περικοπη στα υπολοιπα εξοδα μου αλλα αυτο ειναι δικια μου υποθεση

#11   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/07/2012 - 22:17

Δεν μπορώ τέτοιες κριτικές... Τι θα πει που τα βρισκεις.. Η κάθε τσέπη καταρχήν δεν είναι ίδια.. Ακόμα και τώρα υπάρχουν κάποιοι λίγοι που έχουν λεφτά..
Αλλά ακόμα και αυτοί που είναι στη μέση τάξη (όσο υπάρχει ακόμα) αν βάλουν στην άκρη λίγους μήνες κάποια λεφτά μπορούν να το πάρουν. Εγώ για παράδειγμα απλά πουλάώ το προηγούμενο iPhone και παίρνω το επόμενο συμπληρώνοντας 200-250 ευρώ ή και δωρεά΄ν με την επιδότηση όποτε έχω. Ο καθένας έχει τις δικές του ανάγκες.


Εγώ θα προτιμουσα πχ αν άνοιγα δικό μου σπίτι να μην έπαιρνα καθόλου τηλεόραση και σταθερό τηλέφωνο και θα έδινα περισσότερα λεφτά σε smartphone - laptop

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 31/07/2012 - 22:19


#12   dalas

dalas

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/07/2012 - 22:22

φιλε ο καθενας ξοδευει εκει που προτιμα και γουσταρει τα λεφτα του.
δεν κανεις σπαταλες αλλου και το περνεις.
προσωπικα το πηρα με επιδοτηση και απο τοτε,με το που βγαινει το καινουργιο το πουλαω και παιρνω το καινουργιο με μια μικρη επιβαρυνση που δεν θα με πονεσει.
και μην ακουω οτι η ελλαδα και οι ελληνες ειμαστε αξιοι της μοιρας και αλλες τετοιες βλακιες.
δουλευουμε σαν μαλακες και πληρωνομαστε για να πληρωνουμε λογαριασμους και ναχουμε τους καθε γερμανους που χρωστανε τα τριπλασια,δουλευουν τις μισες ωρες και περνουν τα διπλα...
αντε γιατι πολυ λασπη φαγαμε απο τους ξενους...

#13   al58

al58

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/08/2012 - 00:06

Αλλοι αγοραζουν αυτοκινηταρες κι αλλοι κινηταρες!!!

#14   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.086 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 01/08/2012 - 10:29

Η αλήθεια είναι πως δεν μπορούμε να κάνουμε κουμάντο στο πορτοφόλι κανενός. Ο καθένας έχει το δικό του χόμπυ-τρέλα, άλλος πιο οικονομικό και άλλος πιο δαπανηρό. Μην ξεχνάμε πως υπήρχαν και τεράστιες επιδοτήσεις μέχρι πριν λίγους μήνες που καθιστούσαν τα συγκεκριμένα κινητά πολύ προσιτά σε όλους.

#15   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 01/08/2012 - 10:31

Είναι απίστευτο το πως αντιδρούν κάποιοι όταν ¨μας πατάνε τον κάλο".

Η απορία είναι απολύτως εύλογη.. Και στην ουσία της ΔΕΝ είναι το εάν έχουμε λεφτά ή οχι..
ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΙΠΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ..
Οσο πιο γρήγορα το κατανοήσετε τόσο πιο γρήγορα -ισως- καταλάβετε γιατί πιάσαμε πάτο..
Και ο γερμανός έχει την πόρσε του. Ομως αυτός ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΕΙ, ΕΣΥ ΤΟΥ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ.. Τεράστια διαφορά...

Αντί να απαντάτε με καφρίλες στο εύλογο αυτό ερώτημα, απλά ξανασκεφτείτε... Σε ένα πτωχευμένο κράτος, πως στο διάολο άνεργοι μπορούν να δικαιολογήσουν την κατοχή ενός τόσο ακριβού smartphone... ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ (ΜΟΝΟ) ΘΕΜΑ ΧΡΗΜΑΤΩΝ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες