Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φορητοτητα και προσφορά Wind! Ιδανική λύση για iPad!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
38 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:12

Φίλοι του κλαμπ, έριξα μια ματιά στα site των εταιριών για να δώ τι παίζει με τις προσφορές για τα δεδομένα και καταληξα ότι συμφέρει η Wind! H άποψη μου είναι αυστηρά προσωπική και βάση των δικών μου αναγκών για δεδομένα, και φυσικά δεν με πληρώνει η Wind για να ανοίξω αυτο το θέμα! Με τα σημερινά δεδομένα λοιπόν μπορείς να έχεις με 5 ευρω, για εφτα μήνες 600mb για κατανάλωση κάθε μήνα! Δεν είναι πολλά αλλα ούτε και λίγα.οπως ανέφερα και πιο πάνω εξαρτάται απο τις ανάγκες δεδομένων που έχει ο καθένας! Το μόνο που χρειάζεται είναι να κανείς αίτηση φορητοτητας απο άλλο παροχο(όλοι πιστεύω έχουμε ένα καρτοκινητό που δεν χρησιμοποιούμε ) για F2G,ή να αγορασεις ένα νέο πακέτο καρτοκινητης F2G. Και στις 2 περιπτώσεις το κόστος είναι 0 ευρω και όλα αποστέλλονται στο σπίτι! Η προσφορά αυτη σου δίνει τη δυνατότητα κανοντασ μια ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 ευρω να έχεις κάθε μηνα 5ευρω επιπλέον υπόλοιπο στην κάρτα σου για 6 μήνες, δηλαδή 5 που πληρωσες και 5x6=30 τα δωρεάν,κάνουν σύνολο 35 ευρω! Η Wind έχει προσφορά στο mobile internet 100, 500Mb επιπλέον δωρεάν οπότε 600Mb το μήνα! Οπότε μπορείτε κάθε μήνα με κόστος 5 ευρω να ενεργοποιείται το mobile internet 100 και να έχετε 600Mb κάθε μήνα για 7 μήνες με συνολικό κόστος απο την τσέπη σας 5 ευρωπουλακια!!!!!
Κάποιος μπορει να πει ότι η προσφορα (τα 500επιπλεον Mb δωρεαν)μπορει να λήξει γιατι γράφει ότι ισχύει μέχρι 30/9, αλλα έχω τη γνώμη ότι θα διαρκέσει αρκετά, γιατι την έχω δει εδώ και αρκετούς μήνες και κάθε μήνα βάζουν ότι τέλος του μήνα λήγει αλλα συνέχεια την ανανεώνουν!!!
Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους!

Τελευταία επεξεργασία από: ioik, 01/09/2012 - 16:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:19

Αποψη μου φιλε και βαση αυτης αγορασα και το ipad μου χωρις sim ειναι οτι υπαρχουν παρα πολλα μερη στη χωρα με δικτυο wifi οποτε μπορεις να το εκμεταλευτεις..Αλλα ακομα και να μην υπαρχει τα περισσοτερα smartphones και φυσικα τα μηλαρακια μας εχουν την επιλογη του προσωπικου hotspot οποτε την προσφορα ισως να την εριχνα σε υπαρχουσα sim κινητου για την περιπτωση που χρειαστω internet και δεν υπαρχει wifi...

#3   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:24

Έχεις απολύτως δίκιο, όπως διάβασες διευκρινίσω ότι η λύση που παραθέτω αναφέρεται με βάση τις δίκαιες μου ανάγκες.
Έχεις πάλι δίκιο όταν λες ότι μπορείς να χρησιμοποιείς τα δεδομένα μέσο hotspot απο το κινητό, αλλα αν υπολογίζεις ότι τα 45 αρια προγράμματα δίνουν μόνο 350 Mb, η λύση που προτείνω είναι καλή. Στο κάτω κάτω της γράφεις, δίνεις 5 ευρω και έχεις 600Mb κάθε μήνα για 6 μήνες!

#4   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:27

η wind παντως με το 3g δεν τα παει και τελεια...στην Κρητη (στο χωριο μου τουλαχιστον) ειχα με κοσμοτε και βοντα 3 γραμμες 3g, με wind edge και στο τσακιρ κεφι και αν ανεβαινα στην σοφιτα ειχα και μια γραμμη 3g

#5   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:35

Υπαρχουν και τα καρτοκινητα η τα ξεχωριστα προγραμματα internet.Δηλαδη στηνεις το προγραμμα σου και βαζεις και με 5 ευρω ενα πακετο!Ναι αυτο που λεει ο φιλος πανω για την wind ισχυει!Απο δοκιμες σε 3g προσωπικα θεωρω την καλητερη επιλογη την vodafone

#6   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:52

Εγώ σε καρτοκινητο αναφέρομαι και αποκλειστικά για χρήση στο iPad! Συγκεκριμένα το free to go(F2G).

#7   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2012 - 16:55

Εγώ σε καρτοκινητο αναφέρομαι και αποκλειστικά για χρήση στο iPad! Συγκεκριμένα το free to go(F2G).


Εγω εχω F2G και ειμαι πλεον ενα βημα πριν απο το WU της Cosmote, ειδα και επαθα με την Wind, δεν ξερω βεβαια κατα ποσο θα ειναι καλυτερα με Cosmote, αλλα για 3G μια χαρα παντως με Wind, απλα το F2G δεν ειναι οτι ηταν καποτε..

#8   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 01/09/2012 - 17:01

Εε καρτοκινητο υπαρχουν επιλογες παντου και πανω απο ολα καλητερο 3g και επιμενω γαι βοντ γιατι απο φιλους σε hotspot εχω δοκιμασει πολλα και σε πολλες διαφορετικες περιοχες σε Αθηνα και επαρχεια!Η κοσμοτε μετρια και η wind προβληματικη...

#9   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2012 - 17:04

Σαφώς και πρέπει πρώτα να δοκιμασεις τι παίζει απο σήμα! Αλλα και με 5 ευρω όλα όλα για 7 μήνες Ίντερνετ δεν είναι και το τέλος του κόσμου!!!!!!!

#10   GreenBear

GreenBear

    iPH Enthousiast

  • 400 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:GREEN_BEAR

Δημοσίευση 01/09/2012 - 18:01

Απο αυτην την αποψη εχεις δικιο...

#11   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2012 - 23:47

Φίλοι του κλαμπ, έριξα μια ματιά στα site των εταιριών για να δώ τι παίζει με τις προσφορές για τα δεδομένα και καταληξα ότι συμφέρει η Wind! H άποψη μου είναι αυστηρά προσωπική και βάση των δικών μου αναγκών για δεδομένα, και φυσικά δεν με πληρώνει η Wind για να ανοίξω αυτο το θέμα! Με τα σημερινά δεδομένα λοιπόν μπορείς να έχεις με 5 ευρω, για εφτα μήνες 600mb για κατανάλωση κάθε μήνα! Δεν είναι πολλά αλλα ούτε και λίγα.οπως ανέφερα και πιο πάνω εξαρτάται απο τις ανάγκες δεδομένων που έχει ο καθένας! Το μόνο που χρειάζεται είναι να κανείς αίτηση φορητοτητας απο άλλο παροχο(όλοι πιστεύω έχουμε ένα καρτοκινητό που δεν χρησιμοποιούμε ) για F2G,ή να αγορασεις ένα νέο πακέτο καρτοκινητης F2G. Και στις 2 περιπτώσεις το κόστος είναι 0 ευρω και όλα αποστέλλονται στο σπίτι! Η προσφορά αυτη σου δίνει τη δυνατότητα κανοντασ μια ανανέωση χρόνου ομιλίας των 5 ευρω να έχεις κάθε μηνα 5ευρω επιπλέον υπόλοιπο στην κάρτα σου για 6 μήνες, δηλαδή 5 που πληρωσες και 5x6=30 τα δωρεάν,κάνουν σύνολο 35 ευρω! Η Wind έχει προσφορά στο mobile internet 100, 500Mb επιπλέον δωρεάν οπότε 600Mb το μήνα! Οπότε μπορείτε κάθε μήνα με κόστος 5 ευρω να ενεργοποιείται το mobile internet 100 και να έχετε 600Mb κάθε μήνα για 7 μήνες με συνολικό κόστος απο την τσέπη σας 5 ευρωπουλακια!!!!!
Κάποιος μπορει να πει ότι η προσφορα (τα 500επιπλεον Mb δωρεαν)μπορει να λήξει γιατι γράφει ότι ισχύει μέχρι 30/9, αλλα έχω τη γνώμη ότι θα διαρκέσει αρκετά, γιατι την έχω δει εδώ και αρκετούς μήνες και κάθε μήνα βάζουν ότι τέλος του μήνα λήγει αλλα συνέχεια την ανανεώνουν!!!
Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους!


Καλησπέρα φίλε μου. Το δίκτυο της Wind έχει αναβαθμιστεί συνολικά και αυτή τη στιγμή στα περισσότερα σημεία των μεγάλων πόλεων παίζει χωρίς αντίπαλο. Αν σε αγχώνει μάλιστα η κάλυψη ή το θέμα της ποιότητας, μπορείς να παραγγείλεις online μια καρτούλα f2g δωρεάν και να διαπιστώσεις μόνος σου, όλα όσα αναφέρω. Για εμένα προχώρα άφοβα.

#12   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 04/09/2012 - 00:27

Εγω εχω στο ipad πακετο της wind εδω και 1,5 χρονο με 10€/ μηνα εχω 1GB ιντερνετ και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Αψογο το σημα σχεδον οπου κι αν πηγα, και αρκετα καλη εξυπηρετηση πελατων.


#13   tsoukalass

tsoukalass

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 04/09/2012 - 18:46

Σαφώς και πρέπει πρώτα να δοκιμασεις τι παίζει απο σήμα! Αλλα και με 5 ευρω όλα όλα για 7 μήνες Ίντερνετ δεν είναι και το τέλος του κόσμου!!!!!!!


συμφωνώ απολύτως

#14   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 04/09/2012 - 18:50

Εγω που εχω ipad wifi+4g εχω να πω πως σεεεεερνεται το mobile internet απο cosmote...! Kαι ως επι το πλειστον δουλευω το wifi... Αν ηξερα ΔΕΝ θα επερνα 4g...! Ειλικρηνα ομως...!

#15   gastonegr

gastonegr

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Sbxgr

Δημοσίευση 04/09/2012 - 19:42

φιλε μου εχω wind στο new ipad και vodafone στο iphone ενα εχω να σου πω απο τα 10 μερη που πηγα σε 3 επιανε η wind και στα 10 η vodafone και ευτυχως που ειχε τον αυγουστο η voda απεριοριστο internet και εδινα στο ipad.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες