Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Ενεργοποιησα το 4G δικτυο απο COSMOTE στο iphone 5...αλλα LTE σημα δεν βλεπω...?


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
70 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2012 - 12:53

οχι βεβαια....ειχα ενεργοποιημενο το anyway 5G που το καταναλωνω παραλληλα απο iphone κι usb stikaki λεγεται smart play αυτο το πακετο....


Κάτσε ρε φίλε, λές οτι έχεις Anyway 5GB. Και εγώ έχω πακέτο Smart Play με Απεριόριστα 25 και Anyway 2GB. H Cosmote όμως το 4G το δίνει ΜΟΝΟ με δύο προγράμματα: το Internet On The Go 20GB (που έχει 50 ευρώ πάγιο) και το Internet On The Go 4G Full Pack (με USB stick και κάρτα SIM). Που ακριβώς είδες εσύ οτι μπορείς να έχεις 4G στο Anyway, και μάλιστα χωρίς επιπλέον χρέωση;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:02

Κάτσε ρε φίλε, λές οτι έχεις Anyway 5GB. Και εγώ έχω πακέτο Smart Play με Απεριόριστα 25 και Anyway 2GB. H Cosmote όμως το 4G το δίνει ΜΟΝΟ με δύο προγράμματα: το Internet On The Go 20GB (που έχει 50 ευρώ πάγιο) και το Internet On The Go 4G Full Pack (με USB stick και κάρτα SIM). Που ακριβώς είδες εσύ οτι μπορείς να έχεις 4G στο Anyway, και μάλιστα χωρίς επιπλέον χρέωση;


ευλογα ερωτήματα...

μιλήσα πριν λίγο ΞΑΝΑ με το 13838 και ειπαν οτι δεν χρειάζεται αίτηση και πως όσες συσκευές υποστηρίζουν LTE θα βρουν σήμα μόνες τους! ΔΕΝ χρειάζεται αντικατάσταση κάρτας SIM

#18   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:03

Καλά περιμένετε LTE από τώρα :huh: Μετά από 5-6 χρόνια κάτι θα γίνει....Τώρα αυτά που λένε,είναι @@@@@@@@! απλά! Όσο για το 4s δεν θα έχει ποτέ LTE, ακόμα και να είχαμε στην Ελλάδα. Δεν υποστηρίζει η συσκευή!

Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 15/11/2012 - 13:04


#19   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:07

Κάτσε ρε φίλε, λές οτι έχεις Anyway 5GB. Και εγώ έχω πακέτο Smart Play με Απεριόριστα 25 και Anyway 2GB. H Cosmote όμως το 4G το δίνει ΜΟΝΟ με δύο προγράμματα: το Internet On The Go 20GB (που έχει 50 ευρώ πάγιο) και το Internet On The Go 4G Full Pack (με USB stick και κάρτα SIM). Που ακριβώς είδες εσύ οτι μπορείς να έχεις 4G στο Anyway, και μάλιστα χωρίς επιπλέον χρέωση;



οχι δεν ειναι ετσι....διαβασε καλα τι λεει στο site της cosmote πηγαινε κι στις ερωτησεις που στην κατηγορια FAQs και θα δεις οτι ειναι κι για τα προγραμματα ΑNYWAY....αλλα οχι για τα προγραμματα φωνης πχ δεν κανει αν εχεις μονο το απεριοριστα 45. Πρεπει να εχεις κι το anyway....εσυ λοιπον πας πολυ απλα σε ενα καταστημα γερμανος ή cosmote κι λες θελω να ενεργοποιησω το 4G...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ....αφου εχεις προγραμμα anyway 2G....πηρα τηλ κι την εξηπηρετηση κι μου ειπαν ναι κυριε γινεται/....!

Τωρα ξαναπηγα στον γερμανο να δω τι γινεται κι μου ειπε...κι μου εδειξε το παιδι εκει οτι το αιτημα ενεργοποιησης για το 4G ειναι : ΠΡΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ.....κι μου ειπε αυτο σημαινει οτι ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει ...κι γιαυτο δεν το βλεπω ακομα.....οποτε θα περιμενω να δω απο αυριο για σιγουρα....!

#20   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:09

οχι δεν ειναι ετσι....διαβασε καλα τι λεει στο site της cosmote πηγαινε κι στις ερωτησεις που στην κατηγορια FAQs και θα δεις οτι ειναι κι για τα προγραμματα ΑNYWAY....αλλα οχι για τα προγραμματα φωνης πχ δεν κανει αν εχεις μονο το απεριοριστα 45. Πρεπει να εχεις κι το anyway....εσυ λοιπον πας πολυ απλα σε ενα καταστημα γερμανος ή cosmote κι λες θελω να ενεργοποιησω το 4G...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ....αφου εχεις προγραμμα anyway 2G....πηρα τηλ κι την εξηπηρετηση κι μου ειπαν ναι κυριε γινεται/....!

Τωρα ξαναπηγα στον γερμανο να δω τι γινεται κι μου ειπε...κι μου εδειξε το παιδι εκει οτι το αιτημα ενεργοποιησης για το 4G ειναι : ΠΡΟΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ.....κι μου ειπε αυτο σημαινει οτι ακομα δεν εχει ενεργοποιηθει ...κι γιαυτο δεν το βλεπω ακομα.....οποτε θα περιμενω να δω απο αυριο για σιγουρα....!


λοιπον, μπαχαλο, εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να αναβαθμισω στο internetanyway 5GB k πανω για να βλεπει 4G...apo katsthma germano ο οποιος μιλουσε με την κοσμοτε στα εσωτερικα τους τηλεφωνα, οχι δηλ με αυτους που μιλαμε εμεις...που ξερουν εννοειται τι παιζει...


επισης απο το σιτε που τα βλεπεις αυτα σε ποιοFAQ?????????
ια τη πρόσβαση στο νέο δίκτυο δεν χρειάζονται διαφορετικές ρυθμίσεις στη 4G συσκευή σας. Θα πρέπει όμως στο πρόγραμμα COSMOTE Internet On The Go που διαθέτετε να ενεργοποιηθεί η πρόσβαση στο νέο δίκτυο 4G.

Τελευταία επεξεργασία από: ipgpi, 15/11/2012 - 13:13


#21   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:20

λοιπον, μπαχαλο, εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να αναβαθμισω στο internetanyway 5GB k πανω για να βλεπει 4G...apo katsthma germano ο οποιος μιλουσε με την κοσμοτε στα εσωτερικα τους τηλεφωνα, οχι δηλ με αυτους που μιλαμε εμεις...που ξερουν εννοειται τι παιζει...


επισης απο το σιτε που τα βλεπεις αυτα σε ποιοFAQ? :huh:? :huh:?
ια τη πρόσβαση στο νέο δίκτυο δεν χρειάζονται διαφορετικές ρυθμίσεις στη 4G συσκευή σας. Θα πρέπει όμως στο πρόγραμμα COSMOTE Internet On The Go που διαθέτετε να ενεργοποιηθεί η πρόσβαση στο νέο δίκτυο 4G.



Στο site της cosmote θα πας στο 4g που διαφημιζεται μαλιστα πρωτο πρωτο.....απο εκει κι περα.....εχει 4 μπαρες που λενε τα εξης:Αρα εσυ πατας αυτο το FAQs που σημαινει Frequently Asked Questions στα αγγλικα!

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 15/11/2012 - 14:11


#22   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:51

ρε μαριε μην λες ανακριβειες ρε κριμα ειναι,
Έχει η COSMOTE οικ. προγράμματα που να είναι κατάλληλα για χρήση με το 4G δίκτυο;
Ναι, από τις 15/11 διατίθενται 2 τιμολογιακές επιλογές κατάλληλες για χρήση με το νέο δίκτυο 4G.
Το οικονομικό πρόγραμμα συμβολαίου COSMOTE Internet On The Go 20 GB και το νέο πακέτο COSMOTE Internet On The Go με κάρτα 4G Full Pack.

2 προγραμματα ειναι μονο κ δεν αναφερει τιποτα για anyway...

#23   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2012 - 13:57

Διαβάζω λοιπόν απο τα links που παραθέτεις:

"Το COSMOTE 4G είναι πλέον διαθέσιμο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για αποστολή και λήψη δεδομένων μέσω συσκευών COSMOTE Internet On the Go, με τα οικονομικά προγράμματα COSMOTE Internet On The Go και COSMOTE Internet On The Go με κάρτα."

"Έχει η COSMOTE οικ. προγράμματα που να είναι κατάλληλα για χρήση με το 4G δίκτυο; Ναι, από τις 15/11 διατίθενται 2 τιμολογιακές επιλογές κατάλληλες για χρήση με το νέο δίκτυο 4G. Το οικονομικό πρόγραμμα συμβολαίου COSMOTE Internet On The Go 20 GB και το νέο πακέτο COSMOTE Internet On The Go με κάρτα 4G Full Pack."

Επαναλαμβάνω λοιπόν: ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ το είδες εσύ γραμμένο στο site της Cosmote οτι το 4G καλύπτει και τα προγράμματα AnyWay; Γιατί τα link που παραθέτεις, δεν λένε παρά μόνο αυτό που είπα και παράπάνω: ότι δηλαδή το 4G το δίνει ΜΟΝΟ με δύο προγράμματα On the Go. Κάνε Link αυτό που είδες εσύ να γράφει οτι πιάνει και τα προγράμματα AnyWay, και το ξανασυζητάμε. Μέχρι τότε, επέτρεψε μου να θεωρώ πως οι υπάλληλοι του Γερμανού δεν ξέρουν την τύφλα τους.

#24   mariosn199

mariosn199

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:05

Τι να σας πω ρε παιδιά εμένα ότι μου είπαν παραθέτω .....Το COSMOTE 4G είναι πλέον διαθέσιμο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για αποστολή και λήψη δεδομένων μέσω συσκευών COSMOTE Internet On the Go, με τα οικονομικά προγράμματα COSMOTE Internet On The Go και COSMOTE Internet On The Go με κάρτα. ......αυτό το λέει στην πρώτη σελίδα με το που μπαίνεις στο 4G κάτω κάτω ....τώρα τι ισχύει πραγματικά δεν ξέρω .....

Προς θεού δεν τα λέω όλα με απόλυτη σιγουριά ...!..απλά λέω αυτά που μου είπαν ....που προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται !

#25   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:07

Καλά περιμένετε LTE από τώρα :huh: Μετά από 5-6 χρόνια κάτι θα γίνει....Τώρα αυτά που λένε,είναι @@@@@@@@! απλά!


Εντάξει, εσύ είσαι εντελώς εκτός. Τον Σεπτέμβρη γινόταν μια κουβέντα για την επικείμενη κυκλοφορία του iPhone 5, και έλεγα τότε για τη νείλα που θα φάνε αυτοί που θα το πάρουν απο Αμέρικα, επειδή ούτε LTE θα πιάνουν, και επειδή θα έχει μικρότερη αξία μεταπώλησης άμα το δώσουν για να πάρουν καινούργιο. Έλεγα μάλιστα οτι μέσα στο 2013 θα παίζει κανονικά 4G στο Ελλάντα. Και τότε είχαν βγεί κάποιοι και λέγαν πως σε 5-6 χρόνια θα δούμε LTE στη χώρα μας.... Και τώρα έρχεσαι εσύ, την ΠΡΩΤΗ ΗΜΕΡΑ διάθεσης προγραμμάτων 4G απο έλληνα πάροχο (πριν κάν μπει το 2013), και μας λες... τι; οτι θα δούμε LTE σε 5-6 χρόνια. Δηλαδή αμα πάω και σκάσω ένα πενηντάρικο και βάλω On the Go 20GB επιτόπου και τραβήξω screenshot απο το 5ρι μου με το σηματάκι του 4G, τι θα πεις, οτι ανεβάζω φωτό απο το μέλλον;

Τι να σας πω ρε παιδιά εμένα ότι μου είπαν παραθέτω .....Το COSMOTE 4G είναι πλέον διαθέσιμο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για αποστολή και λήψη δεδομένων μέσω συσκευών COSMOTE Internet On the Go, με τα οικονομικά προγράμματα COSMOTE Internet On The Go και COSMOTE Internet On The Go με κάρτα. ......αυτό το λέει στην πρώτη σελίδα με το που μπαίνεις στο 4G κάτω κάτω ....τώρα τι ισχύει πραγματικά δεν ξέρω .....

Προς θεού δεν τα λέω όλα με απόλυτη σιγουριά ...!..απλά λέω αυτά που μου είπαν ....που προφανώς δεν ξέρουν τι τους γίνεται !


Ισχύει αυτό που γράφει. Εσύ έχεις Internet Any Way, όχι Internet on the Go.

#26   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:08

Τα χετε μπλέξει.

#27   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:11

Το να Εχει LTE με 50€+ πάγιο δείχνει Οτι δεν είναι έτοιμη προφανώς απο θέμα εξοπλισμού...
Επίσης Εχει παράλληλα 3G οπότε προς το παρόν το LTE και να έχεις compatible device θα είναι προνόμιο για λίγους και σε λίγα σημεία..
Σαν να μην έβαλαν Lte καν είναι ακόμα..

Αναρτημένη εικόνα


#28   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:14

Οι τιμές πάντως είναι ίδιες αν όχι φθηνότερα αναλογικά...
Στα κλασικά προγράμματα παίρνεις 10gb με 40 ευρώ (και προσφορά στη μισή τιμή για 6 μήνες οκ)
Και με το 4g με 50 ευρώ παίρνεις 20gb στο ανάλογο πρόγραμμα


Λογικά πάντως θα πάει σε όλα τα προγράμματα σιγά σιγά .. Δεν πρέπει να υπάρχει διαχωρισμός με το 3g

#29   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:16

Δε διαφωνώ. Η ουσια όμως είναι πως το πράγμα κινείται, και μάλιστα γρήγορα. Δεν είναι υπόθεση 5-6 ετών όπως λένε πολλοί, αλλά 5-6 μηνών μέχρι να έχουμε πλήρη κάλυψη για Αθήνα - Θεσσαλονίκη...

#30   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/11/2012 - 14:19

Μακάρι να κινηθεί και να υπάρχει και προσαρμογή παγίων και δεδομένων... Σίγουρα όχι 5-6 χρόνια αλλα για επαρχία μπορει και Τοσο να πάρει.. Ελλάδα δεν είναι μόνο οι 2 πόλεις..:)

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες