Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak στο μελλον του iphone?

Πιστευετε πως αν σταματησει το jailbreak απ την ios 6 και μετα, οι πωλησεις του iphone θα παραμεινουν ιδιες ή θα παρουν την κατιουσα και οι ios χρηστες θα στραφουν προς το "ανοικτο" android?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#1   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 29/12/2012 - 19:48

Πιστευετε πως αν σταματησει το jailbreak απ την ios 6 και μετα, οι πωλησεις του iphone θα παραμεινουν ιδιες ή θα παρουν την κατιουσα και οι ios χρηστες θα στραφουν προς το "ανοικτο" android?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/12/2012 - 19:57

Δεν νομίζω να επηρεαστούν οι πωλήσεις του iPhone αν δεν κυκλοφορήσει jailbreak.

Το βλέπω και από τα στατιστικά του forum/blog. Το συζητάμε και με άλλους διαχειριστές iPhone-related sites ανά τον κόσμο. Η μερίδα του κόσμου που συνεχίζει να ενδιαφέρεται για το jailbreak μειώνεται μήνα με το μήνα.

Όσοι δεν μπορούν χωρίς jailbreak και θα αλλάξουν λογισμικό αποτελούν πραγματικά μία αμελητέα μερίδα χρηστών.

Αυτή τουλάχιστον είναι η εικόνα που έχω εγώ... ο καιρός θα δείξει.
Behind the Scenes...

#3   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:01

Σε όλα τα παραπάνω που ανέφερε ο Βασίλης είμαι σύμφωνος και εγώ και απλά προσθέτω κατά την κρίση μου και την εμπειρία μου ότι το Jailbreak δεν σταματήσει να υπάρχει..Πίσω από αυτό υπάρχει μια τεράστια βιομηχανία βασισμένη σε οικονομικά οφέλη.

ezgif_com_crop_2.gif


#4   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:05

Οπως τα λεει ο Vasilis ειναι ...

#5   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.831 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:07

Κα την δική μου γνώμη πάντα που είμαι χωρίς jb για έναν μήνα μου λείπουν ένα δυο πράγματα αν τα έβαζε η apple σε κάποια αναβάθμιση πράγματικα θα μου ήταν αδιάφορο το jb.

#6   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:09

Αν σταματήσει το JB θα στραφούν περισσότεροι σε android λύσεις. Κακά τα ψέμματα το jb με τις εφαρμογές απο cydia ειναι "γλυκό" και τραβάει κόσμο. Εμένα πχ στο ipad μου λείπει το xbmc. Αλήθεια γιατί δεν υπάρχει στο appstore? Σε όλα τα λειτουργικά υπάρχει, ακόμα και σε mac. Επίσης διάφορες άλλες εφαρμογές θα πρέπει να μπούν στο store, δωρεάν ή με συμβολικό ποσό των 0,89ευρω.

#7   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:15

εγω το ειχα jb το 4αρι μου..γενικα πολλα μπερδεματα με τα backup.. ψηλοκολληματα..μειωση αποδοσης μπαταριας στανταρ..τα εκοψα..αγορασα τις εφαρμογες που χρειαζομουν αμεσα και τις αλλες με λιγη υπομονη σε μερα που τα ειχαν free..ολα γυριζουν κατα διαστηματα σε free..και βρηκα την υγεια μου...το customization δε με απασχολει καθολου...ειδικα πλεον και με το notification center δεν εχω κανενα λογο..ειχα παλια κατι σα notifications στο lockscreen για να βλεπω κλησεις κλπ με το jb αλλα πλεον με καλυπτει τελεια το iOS ως εχει.

#8   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:16

Καπου ειχα διαβασει οτι ενα 10% των συσκευων γινεται jb.Οποτε δε νομιζω να επηρρεαστουν οι πωλησεις.
Παντως συμφωνω με τον θαναση οτι παρολο που δυσκολευει το jb δεν προκειται να σταματησει καθως παιζονται λεφτα απο πισω.

#9   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:19

νομιζω πως ο τιτλος θα επρεπε να ηταν "ποσο θα επηρεασει η ελλειψη του jailbreak τις πωλησεις του iphone"

το μελλον του, δεν εξαρτωταν ποτε απο το jailbreak

#10   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:21

Καπου ειχα διαβασει οτι ενα 10% των συσκευων γινεται jb.Οποτε δε νομιζω να επηρρεαστουν οι πωλησεις.
Παντως συμφωνω με τον θαναση οτι παρολο που δυσκολευει το jb δεν προκειται να σταματησει καθως παιζονται λεφτα απο πισω.


Αυτο το 'παιζονται λεφτα' μπορει να μου το εξηγησει κανείς ? Πως παιζονται λεφτα χωρις να υπάρχουν εγγυήσεις και με το trend να ειναι αρνητικο ?

#11   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:25

Το ότι μια εφαρμογή όπως είναι το Cydia και μια διαδικασία που παρέχετε δωρεάν όπως είναι το Jailbreak έχει μετατραπεί σε Cydia LTD ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις :)

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 29/12/2012 - 20:25

ezgif_com_crop_2.gif


#12   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:28

Εγω πάντως ανήκω στην αμελητέα ποσότητα των users που αν ληψει το jb την κάνω μ ελαφρά πηδηματακια...ειδικά αν κάποια βασικά χαρακτηριστικά του δεν ενσωματωθούν σε αναβάθμισεις τις apple...

#13   Apollon89

Apollon89

    iPH Member

  • 312 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Apollon89

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:29

και εγώ πιστεύω πως θα επηρεαστεί ελάχιστα προς τα κάτω μονάχα....

#14   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:29

Το ότι μια εφαρμογή όπως είναι το Cydia και μια διαδικασία που παρέχετε δωρεάν όπως είναι το Jailbreak έχει μετατραπεί σε Cydia LTD ίσως σε βοηθήσει να καταλάβεις :)


Μα αυτο λέω ... Αν αυτα ειναι τα λεφτα (απο την επιχειρηση του saurik) τοτε αργα η γρήγορα και δεδομένου οτι η εμπειρια δειχνει οτι τα πράγματα γινονται ολο και πιο δυσκολα, το ρισκο θα αυξανει συνεχως και συνεπως το επιχειρηματικο/επενδυτικο ενδιαφερον θα μειωνεται ... Μεχρι μοιραια να ατονησει εντελως. Εκτος και αν εκ των εσω υπάρχει support ... ;)

#15   gavroulis

gavroulis

    iPH User

  • 150 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/12/2012 - 20:35

καλα θα κανουν να τα κοψουν ολα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες