Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
164 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Εχετε σκοπο να αφησετε το iphone?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#16   Alexthekiller1993

Alexthekiller1993

    iPH Contributor

  • 1.515 μηνύματα
  • Twitter:@AlexNannos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Alex-the-killer

Δημοσίευση 09/01/2013 - 23:36

Προσωπικα μου αρεσει η μεγαλη και ανετη οθονη του Galaxy S3 αλλα θελω το iOS σαν λογισμικο γιατι δεν μου αρεσει η προχειροτητα του android

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/01/2013 - 23:49

Προχειρότητα δηλαδή;
Το android έχει ανέβει επίπεδα παιδιά.. Έχει εξελιχτεί αρκετά. Καμία σχέση με αυτό που ήταν παλιότερα, ούτε να το συγκρίνεται με μικρότερες συσκευές που έχουν περιορισμένες δυνατότητες συν ότι παίρνουν παλιότερες εκδόσεις.
Απλά αν το iOS ήταν σίγουρα κάποια στιγμή μπροστά, κάθε ένα βήμα που έκανε μπροστά το android έκανε 5. Ποιο είναι μπροστά τώρα δεν ξέρω, αλλά έτσι όπως έχουν τα πράγματα η προσπέραση αργά ή γρήγορα θα γίνει, αν δεν έχει γίνει ήδη δηλαδή.
Αν και όπως και να το κάνουμε είναι αναλόγως και με τις ανάγκες του καθένα. Κάποιος που θέλει ένα απλό, όμορφο και ποιοτικό τηλέφωνο κοιτάει προς iphone, κάποιος που απαιτεί περισσότερα πράγματα από την συσκευή του τότε σίγουρα πρέπει να κοιτάξει προς android μεριά και να του δώσει μια ευκαιρία.

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 09/01/2013 - 23:56

πολυ χυμα φαινεται ρε παιδι μου το android. ενα σωρο κουμπια, ενα σωρο μενου..

συμφωνω οτι εχει ελευθερια και ειναι παραμετροποιησιμο, αλλα δεν ειμαστε τωρα για δοκιμες συσκευων. Απο κινητα android που εχω δουλεψει (μεχρι 300€) η εμπειρια μου ειναι κακη.

#19   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 09/01/2013 - 23:58

απάντησα ''το σκέφτομαι''
ναι μεν το 5αρι ειναι λεπτό,ελαφρύ,πανέμορφο,σταθερό,με άριστη μεταπωλητικη αξία, αλλά χωρίς jailbreak δεν το χαίρεσαι!
θα περιμένω κανα μήνα ακομη, αν δεν βγει το πολυπόθητο εργαλείο μέχρι τοτε, θα το ανταλλάξω με S3/note 2..

#20   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:02

Αυτό με μεταπωλητική αξία ειλικρινά δε καταλαβαίνω πως προκύπτει... 740 € το iPhone, μόλις βγει το 5S θα πουλιέται 440-450 ευρώ άρα -300 € Το Samsung Galaxy S3 για παράδειγμα κάνει 600 € και το πουλάς 300 μόλις βγει το S4(τώρα πουλιέται γύρω στα 400). Άρα -300 ευρώ ζημιά πάλι.

#21   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:09

Το Samsung Galaxy S3 για παράδειγμα κάνει 600 € και το πουλάς 300 μόλις βγει το S4(τώρα πουλιέται γύρω στα 400).

478 ευρω εχει..
http://www.skroutz.g...ml?from=catspan
και οταν βγει το s4 θα εχει πέσει κι άλλο..

#22   Lefters

Lefters

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:10

Το android εγώ θα έλεγα ότι εξαρτάτε και από τη συσκευή...υπάρχουν συσκευές που κολλάνε αφόρητα....Όταν όμως μιλάμε για gs3 και note 2 νομίζω ότι είναι πολύ πιο μπροστά από το iphone... Επίσης το iphone χωρίς jb κατ' εμένα δεν το χαίρεσαι καθόλου.... Άσε που η τιμή είναι απαγορευτική για πολλούς πλέων...Εγώ προσωπικά δεν έχω δουλέψει με αυτά (πρώην κάτοχος 2Χ) οπότε με το iphone 4 έχω βρει την ησυχία μου και είναι ότι πιο σταθερό είχα...Αλλά αν διέθετα τα χρήματα να πάρω κάτι καινούργιο θα έβλεπα προς android μεριά...ελπίζω επίσης όσοι αγοράζουν iphone να μην το παίρνουν απλά για να το βάζουν στο τραπεζάκι της καφετέρια και να κάνουν διαφήμισή ότι έχουν μηλαράκι όπως γίνεται εδώ στην Κύπρο και όταν τους ρωτάς τι λογισμικό έχει το κινητό και να είναι διπύρηνο βλέπουν σαν να μιλάς κινέζικα..

#23   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:13

Άμα πάρεις τη πιο φθηνή τιμή... Άσε που μη ξεχνάμε ότι βγήκε πριν 1 χρόνο. Σε καμιά περίπτωση το iPhone δεν έχει τόσο καλή μεταπωλητική αξία άντε 20-30 € όχι παραπάνω.

478 ευρω εχει..
http://www.skroutz.g...ml?from=catspan
και οταν βγει το s4 θα εχει πέσει κι άλλο..

A και ακόμα καλύτερη μεταπωλητική αξία. Άμα το πάρεις 478 ευρώ γιατί τώρα μεταχειρισμένο όλοι το πουλάνε 370-400.

#24   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:20

Άμα πάρεις τη πιο φθηνή τιμή... Άσε που μη ξεχνάμε ότι βγήκε πριν 1 χρόνο. Σε καμιά περίπτωση το iPhone δεν έχει τόσο καλή μεταπωλητική αξία άντε 20-30 € όχι παραπάνω.

A και ακόμα καλύτερη μεταπωλητική αξία. Άμα το πάρεις 478 ευρώ γιατί τώρα μεταχειρισμένο όλοι το πουλάνε 370-400.

το θεμα ειναι αν βρίσκεται και κανείς να το πάρει με 400..οταν καινούριο εχει 478..και πριν λιγες μέρες ειχε 445..

#25   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:34

Ωραία το iphone 5 που θα κάνει 500 € σου λέω εγώ όταν βγει το 5S θα χεις 250 € ζημιά. Για να χεις 250 € ζημιά στο S3 πρέπει να το αγοράσεις 250 € που δε παίζει να το βρεις τόσα.

#26   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:37

Ωραία το iphone 5 που θα κάνει 500 € σου λέω εγώ όταν βγει το 5S

πληροφοριακά, οταν βγήκε το 5αρι η τιμη του 4S έπεσε 40 ευρώ..εσυ ισχυρίζεσαι οτι θα πέσει 240..οκ θα το δούμε

#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:45

Όταν πριν λίγα χρόνια έπιασα στα χέρια μου το 2G έπαθα σοκ. Ήταν τότε που είχε κάνει το μεγάλο μπαμ η Apple αφήνοντας τόσο κόσμο να αναρωτιέται τι έγινε..

Έτσι λίγο αργότερα απέκτησα το 3GS. Ακόμη και τώρα δε μπορώ να περιγράψω τον ενθουσιασμό μου (κρατήστε το αυτό για μετά).. Κόσμημα. Δεν ήθελα να το αφήνω απο τα χέρια μου. Τότε έλεγα ακριβώς αυτό. Δε ξαναλλάζω συσκευή. iOS απο ΄δω και πέρα και τέλος...

Μετά ήρθε το 4. Εκεί ξαναείπα ουαου.. Τρομερή εξέλιξη κατασκευαστικά, ένα απο τα πιο όμορφα τηλ που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Ο ενθουσιασμός που λέμε και παραπάνω συνεχίστηκε. Δεν ήθελα να το αφήνω (και αυτο) στιγμή απο τα χέρια μου..

Ενθουσιασμός λοιπόν.. Μεγάλη κουβέντα και αυτό που χαρακτήρισε μια εταιρεία όπως η Apple. Τελικά, αυτός ο ενθουσιασμός σταμάτησε στο 4. Απο το 4S και μετά αυτό το χάσαμε.. Ειδικά στο το 5, που προσωπικά δε μου έκανε καμία αίσθηση απολύτως..

Και μέσα σε όλα αυτά, δε γίνεται να παραβλέψουμε ένα λειτουργικό όπως το iOS που παραμένει στάσιμο και πατάει στα σίγουρα τόσο καιρό προσθέτοντας αναβαθμίσεις και εξέλιξη με το σταγονόμετρο.

Τα παραπάνω έχουν χαθεί.. Και είναι αυτά που θα με κάνουν να δω τελικά και κάτι άλλο. Ίσως το SG4.. Εκτός και αν η Apple αποφασίσει να κάνει ριζικές αλλαγές και να ταρακουνήσει πάλι το κόσμο όπως πριν λίγα χρόνια..

Sorry για το μεγάλο Post..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 10/01/2013 - 00:45

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   Magneto

Magneto

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/01/2013 - 00:57

Όταν πριν λίγα χρόνια έπιασα στα χέρια μου το 2G έπαθα σοκ. Ήταν τότε που είχε κάνει το μεγάλο μπαμ η Apple αφήνοντας τόσο κόσμο να αναρωτιέται τι έγινε..

Έτσι λίγο αργότερα απέκτησα το 3GS. Ακόμη και τώρα δε μπορώ να περιγράψω τον ενθουσιασμό μου (κρατήστε το αυτό για μετά).. Κόσμημα. Δεν ήθελα να το αφήνω απο τα χέρια μου. Τότε έλεγα ακριβώς αυτό. Δε ξαναλλάζω συσκευή. iOS απο ΄δω και πέρα και τέλος...

Μετά ήρθε το 4. Εκεί ξαναείπα ουαου.. Τρομερή εξέλιξη κατασκευαστικά, ένα απο τα πιο όμορφα τηλ που έχουν κυκλοφορήσει ποτέ. Ο ενθουσιασμός που λέμε και παραπάνω συνεχίστηκε. Δεν ήθελα να το αφήνω (και αυτο) στιγμή απο τα χέρια μου..

Ενθουσιασμός λοιπόν.. Μεγάλη κουβέντα και αυτό που χαρακτήρισε μια εταιρεία όπως η Apple. Τελικά, αυτός ο ενθουσιασμός σταμάτησε στο 4. Απο το 4S και μετά αυτό το χάσαμε.. Ειδικά στο το 5, που προσωπικά δε μου έκανε καμία αίσθηση απολύτως..

Και μέσα σε όλα αυτά, δε γίνεται να παραβλέψουμε ένα λειτουργικό όπως το iOS που παραμένει στάσιμο και πατάει στα σίγουρα τόσο καιρό προσθέτοντας αναβαθμίσεις και εξέλιξη με το σταγονόμετρο.

Τα παραπάνω έχουν χαθεί.. Και είναι αυτά που θα με κάνουν να δω τελικά και κάτι άλλο. Ίσως το SG4.. Εκτός και αν η Apple αποφασίσει να κάνει ριζικές αλλαγές και να ταρακουνήσει πάλι το κόσμο όπως πριν λίγα χρόνια..

Sorry για το μεγάλο Post..

Συμφωνώ για άλλη μια φορά 100% Νίκο

#29   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 10/01/2013 - 01:06

Υπομονή, το ubuntu phone έρχεται...από εκεί και πέρα, θα αλλάξουν πολλά εν καιρώ...

#30   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 10/01/2013 - 01:09

Το έχω κάνει ήδη.... με αυτό που δείχνει το avatar ...

Και επειδή οι περισσότεροι είστε αμετανόητοι iphone-άκηδες ( :P :P ) είναι το Nokia N9...!

Τελευταία επεξεργασία από: ChriSS78, 10/01/2013 - 01:12


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες