Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επιστροφή εγγύησης Cosmote


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   kmangr

kmangr

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/09/2012 - 21:23

το αν καποιος θα δεχτει η οχι την προσφορα / ορους της εταιρειας ειναι καθαρα δικαιωμα του η πρακτικη ομως της συγκεκριμενης εταιρειας σχετικα με την επιστροφη εγγυησης ειναι απαραδεκτη και παρανομη.
Απο'οτι καταλαβα υπαρχουν και αλλοι σαν και εμενα που την πάτησαν

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/09/2012 - 21:32

Απο τον Μαιο? με τι δικαιολογία?


Μια με το IBAN,μια ότι δεν έχει προωθηθεί η αίτηση και διάφορα τέτοια. Το έχει αναλάβει ο δικηγόρος μου.

Μεχρι 1500 ευρω μπορουν να ζητησουν εγγυηση συμφωνα με το συμβολαιο



Θα μπορουσες να ειχες τακτοποιησει τις οφειλες σου μεσω τραπεζας


Συμφωνώ σε αυτο αλλα τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα μέσω τράπεζας και εγω ήμουν 6500 χιλιάδες μίλια μακριά απο το σπίτι μου.

#33   kmangr

kmangr

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 20/09/2012 - 21:51

Μια με το IBAN,μια ότι δεν έχει προωθηθεί η αίτηση και διάφορα τέτοια. Το έχει αναλάβει ο δικηγόρος μου.


Συμφωνώ σε αυτο αλλα τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα μέσω τράπεζας και εγω ήμουν 6500 χιλιάδες μίλια μακριά απο το σπίτι μου.


εξωδικο η αγωγη?

#34   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 20/09/2012 - 23:18

Αγωγή.

#35   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 20/09/2012 - 23:28

Και πάντα αναρωτιόμουν τι θα γίνει αμα δεν πληρώσεις την παλιά σου οφειλή...

Τώρα έμαθα :P

#36   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 20/09/2012 - 23:29

Ειμαι νομικος καθησα και διαβασα ολοκληρο το θρεντ.... Εχεις το δικιο με το μερος σου! Αγωγη με τον δικηγορο σου, και θα εισαι οκ φιλε! Μη μασας....

#37   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 20/09/2012 - 23:30

Σε φεσώνουν αυτοί στο δεκαπλάσιο του δικού σου φεσιού και κάνουν και τους Κινέζους. Και το ονομάζουν και "εγγύηση".

Αναρτημένη εικόνα


#38   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 20/09/2012 - 23:36

Σε φεσώνουν αυτοί στο δεκαπλάσιο του δικού σου φεσιού και κάνουν και τους Κινέζους. Και το ονομάζουν και "εγγύηση".

Παρανομοι δεν ειναι βαση συμβολαιου ΑΛΛΑ ειναι καταχρηστικοι! Μην τους αφησεις φιλε.... Εχει δικιο ο markknopfler

#39   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/09/2012 - 08:40

Μια με το IBAN,μια ότι δεν έχει προωθηθεί η αίτηση και διάφορα τέτοια. Το έχει αναλάβει ο δικηγόρος μου.


Συμφωνώ σε αυτο αλλα τότε δεν υπήρχε η δυνατότητα μέσω τράπεζας και εγω ήμουν 6500 χιλιάδες μίλια μακριά απο το σπίτι μου.


Θα πρεπε να το φροντισεις να γινεται :)
Απλα στο λεω γιατι στο προηγουμενο σου ποστ φανηκε σαν να το λεγες με παραπονο οτι δεν επρεπε να σε μαυρισουν επειδη ησουν εξωτερικο και δεν μπορουσες να κανεις κατι αλλο..

#40   akhs1

akhs1

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 4 +4G
  • GameCenter:akhs_xania

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:29

Πω πω ρε φιλε τους εκανες τη μουρη κρεας στη Cosmote,θα εχουν ψαρωσει σιγουρα και θα τρεχουν να κρυφτουν........
Καθε μερα σκανε στο μαγαζι που δουλευω κατι "ατομα" που χρωστανε 500αρες 600αρες μεχρι και 1000αρικα σε παλιους λογαριασμους και ερχονται και το πεζουν και πελαταρες ζητωντας μεγαλα προγραμματα (100ευρω παγιο/μηνα) και φυσικα μεγαλη επιδοτηση για iphone η galaxy3. Οι περισσοτεροι μολις ακουσουν οτι τους ξεβρακωσαμε φευγουν......καποιοι βεβαια ζητανε και τα ρεστα........αρε ΕλληναρεεεεΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

#41   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:33

Τι σημαίνει δλδ αυτό; Ότι αν σου χρωστάνε δεν θα τους ζητήσεις να στα δώσουν; Δεν το καταλαβαίνω.
Υπάρχουν κακοπληρωτές Έλληνες σίγουρα,παντού συμβαίνουν αυτά αλλά και η Cosmote και οι υπόλοιπες δεν είναι Άγιες.

Αναρτημένη εικόνα


#42   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 24/09/2012 - 14:49

Πω πω ρε φιλε τους εκανες τη μουρη κρεας στη Cosmote,θα εχουν ψαρωσει σιγουρα και θα τρεχουν να κρυφτουν........
Καθε μερα σκανε στο μαγαζι που δουλευω κατι "ατομα" που χρωστανε 500αρες 600αρες μεχρι και 1000αρικα σε παλιους λογαριασμους και ερχονται και το πεζουν και πελαταρες ζητωντας μεγαλα προγραμματα (100ευρω παγιο/μηνα) και φυσικα μεγαλη επιδοτηση για iphone η galaxy3. Οι περισσοτεροι μολις ακουσουν οτι τους ξεβρακωσαμε φευγουν......καποιοι βεβαια ζητανε και τα ρεστα........αρε ΕλληναρεεεεΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

ε καλα σιγουρα υπαρχουν τετοιοι ρε φιλε..και κατα πως δειχνουν τα πραγματα ολο και θα πληθαινουν οι περιπτωσεις αυτες..αλλα αμα εχεις καταβαλλει εγγυηση ειναι υποχρεωμενοι να σου την επιστρεψουν..αυτη ειναι η λογικη της εγγυησης

#43   xristos350

xristos350

    iPH Addict

  • 887 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/09/2012 - 17:16

Εχω και γω ας το πουμε παρομοια περιπτωση!ειχα συμβολαιο κοσμοτε και εφυγα 1 η 2 μηνες πριν την ληξη του συμβολαιου μου!μετα απο ενα χρονο επεστρεψα στην κοσμοτε και μου ειχαν ζητησει εγγυηση 150ευρω επειδη ειχα φυγει πιο νωρις απο την ληξη του συμβολαιου μου!κατεβαλα το ποσο και μου ειπαν πως με το που ληξει το συμβολαιο θα μου τα επιστρεψουν!το συμβολαιο εληξε εχουν περασει 18μηνες και ακομα τπτ!ειχα ενα υπολοιπο 170 ευρω το οποιο δεν το κατελαβα λογω του οτι μου χρωσταγανε τα 150 και τους ειπα να δωσω τα 20 ευρω που ειναι επιπλεον και να τελειωσει το θεμα!δεν δεχτηκανε και μετα απο καποιους μηνες με πηραν τηλ.απο δικηγορικη εταιρεια ζητωντας μου να πληρωσω το ποσο!ειπα την ιστορια στην δικηγορο που με πηρε και μου ειπε οτι θα το παγωσει μεχρι να δουμε τι θα γινει!εχω παρει την κοσμοτε,ξαναεστειλα την αιτηση(φωτοτυπια ταυτοτητας&IBAN)αλλα μεχρι σημερα δεν εχει γινει τιποτα!

#44   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 24/09/2012 - 17:19

Είναι καλα παιδιά αυτοί δεν έχουν παράλογες απαιτήσεις...
Δεν κάνουν συμψηφισμό αν σου χρωστάνε ,αλλα μόνο αν τους χρωστάς.. Κάτι μου θυμίζει αυτο...

Αναρτημένη εικόνα


#45   kmangr

kmangr

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/09/2012 - 14:33

Τελικά τα εβαλαν τα χρηματα σημερα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες