Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

ARGONAYTIS: App free... Είμαστε πλέον και στο AppStore


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/09/2012 - 19:56

Σε ευχαριστώ φίλε μου για την γνώμη σου.
Δεν έχει να σου δώσει κάτι σπουδαίο παρά μόνο διαφορετικό τρόπο πρόσβασης στο blog άλλωστε δεν γνωρίζω από προγραμματισμό και αυτή η εφαρμογή μου πήρε ένα μήνα να την φτιάξω :D για αυτό και δεν έχω απαιτήσεις.
Να είσαι καλά που ασχολήθηκες καλό σου βράδυ.


Βασικά δεν μου άρεσε καθόλου το περιβάλλον της εφαρμογής. Αλλά όπως λες για απλά έναν διαφορετικό τρόπο ανάγνωσης του blog σου μπορεί να ναι οκ.

Επίσης έπιανε τόσο χωρο η διαφήμιση απο κάτω.. άλλο τόσο έπιανε και το "ARGONAYTIS" πάνω πάνω.. Ε πόσος χώρος να μείνει πια για να διαβάσεις ;


Τέλος, η ανάλυση του εικονιδίου είναι χάλια. Δεν το έχεις αναβαθμίσει για retina?

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 21/09/2012 - 19:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:01

Η αληθεια ειναι οτι με ξενιζει και εμενα με τα εικονιδια και τις εικονες μεσα που δεν ειναι για retina..
Βεβαια δεν μιλαω μονο για την συγκεκριμενη του αργοναυτη, αλλα και για πολλες αλλες.
Πριν καιρο ειχε ακουστει οτι η apple θα ηταν πιο αυστηρη σε αυτο, δεν βλεπω βελτιωση ομως.. Και φτασαμε αισιως στις 4 συσκευες που εχουν retina..

#18   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:11

Βασικά δεν μου άρεσε καθόλου το περιβάλλον της εφαρμογής. Αλλά όπως λες για απλά έναν διαφορετικό τρόπο ανάγνωσης του blog σου μπορεί να ναι οκ.

Επίσης έπιανε τόσο χωρο η διαφήμιση απο κάτω.. άλλο τόσο έπιανε και το "ARGONAYTIS" πάνω πάνω.. Ε πόσος χώρος να μείνει πια για να διαβάσεις ;


Τέλος, η ανάλυση του εικονιδίου είναι χάλια. Δεν το έχεις αναβαθμίσει για retina?

Ναι για τις διαφημίσεις έχεις δίκιο και μόλις τις αφαίρεσα για τις εικόνες δεν το γνώριζα αφού τις διαστάσεις μου τις έδωσε η Apple και χθες ανέβηκε η εφαρμογή σήμερα μου έστειλε mail να τις διορθώσω αν θέλω.
Πάντως κάνουν φοβερή δουλειά εκεί με πήρανε τηλέφωνο και μιλούσαμε ένα τέταρτο για να μου εξηγήσουν τι να διορθώσω!

#19   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:13

Την ανάλυση για retina είναι δύσκολο να τη φτιάξεις;

#20   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:20

Την ανάλυση για retina είναι δύσκολο να τη φτιάξεις;

θέλει να ξανά στείλω την εφαρμογή αναβαθμισμένη και να περάσω πάλι τον έλεγχο

#21   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:21

Όταν κρίνεις μια εφαρμογή την κρίνεις με κάποια κριτήρια κατά τη γνώμη μου πάντα:
1)που απευθύνεται και τι σκοπό έχει
2)το προγραμματιστικό υπόβαθρο του developer
3)τιμή

Η συγκεκριμένη εφαρμογή και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος απευθύνεται σε άτομα που θέλουν να παρακολουθούν το blog στο iPhone τους.
Έχει γίνει με κάποιο πρόγραμμα εξομοίωσης χωρίς την γραφή κώδικα και άρα είναι έτοιμο σχεδόν template με αλλαγή κάποιων φόντων κτλ.
Είναι δωρεάν.

Κρίνοντας λοιπόν αυτά εγώ τη βρίσκω καλή προσπάθεια,δεν μπορούμε να αποκλείουμε κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις να βγάλει κάτι που κάνει κέφι.

Αναρτημένη εικόνα


#22   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:25

θέλει να ξανά στείλω την εφαρμογή αναβαθμισμένη και να περάσω πάλι τον έλεγχο


Δεν ξέρω αν έχεις συσκευή με ρετινα.. Αλλά πραγματικά δείχνει πολύ άσχημο αυτό. Ακόμα και να μου άρεσε πολύ μια εφαρμογή .. αυτός θα ήταν και λόγος να μην την είχα στη συσκευή μου.

Όταν κρίνεις μια εφαρμογή την κρίνεις με κάποια κριτήρια κατά τη γνώμη μου πάντα:
1)που απευθύνεται και τι σκοπό έχει
2)το προγραμματιστικό υπόβαθρο του developer
3)τιμή

Η συγκεκριμένη εφαρμογή και διόρθωσέ με αν κάνω λάθος απευθύνεται σε άτομα που θέλουν να παρακολουθούν το blog στο iPhone τους.
Έχει γίνει με κάποιο πρόγραμμα εξομοίωσης χωρίς την γραφή κώδικα και άρα είναι έτοιμο σχεδόν template με αλλαγή κάποιων φόντων κτλ.
Είναι δωρεάν.

Κρίνοντας λοιπόν αυτά εγώ τη βρίσκω καλή προσπάθεια,δεν μπορούμε να αποκλείουμε κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις να βγάλει κάτι που κάνει κέφι.


Την κατέβασες να τη δείς;

#23   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:31

Έχεις δίκιο για τη ρέτινα,την κατέβασα εννοείται για να λέω ότι λέω..

Δεν ανταγωνίζεται με βάση την προγραμματιστική ευφυΐα.Είναι απλά μια εφαρμογή από έναν ερασιτέχνη που δεν έχει γνώσεις προγραμματισμού για να κάνει το κέφι του.

Αν μπορεί να φτιαχτεί το θέμα με το φόντο θα είναι καλό..

Αναρτημένη εικόνα


#24   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:39

Έχεις δίκιο για τη ρέτινα,την κατέβασα εννοείται για να λέω ότι λέω..

Δεν ανταγωνίζεται με βάση την προγραμματιστική ευφυΐα.Είναι απλά μια εφαρμογή από έναν ερασιτέχνη που δεν έχει γνώσεις προγραμματισμού για να κάνει το κέφι του.

Αν μπορεί να φτιαχτεί το θέμα με το φόντο θα είναι καλό..


Δεν σε ενοχλούσε πολύ που το ένα 15% της οθόνης πάνω σου τρωγε το banner με τη λέξη "ARGONAUTIS" και άλλο ένα 15% κάτω με τις διαφημίσεις ? Και σου έμενα ένα 70% μόνο για το κείμενο; Ας κράταγε τις διαφημίσεις μόνο τουλάχιστον για να είχε κάποια έσοδα .
Για το όλο περιβάλλον της εφαρμογής οκ δεν μου άρεσε αλλά όντως για το κοινό που απευθυνεται και το σκοπό της ίσως να είναι ευχαριστημένος.

#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:42

Αισθητικά πάσχει λίγο είναι η αλήθεια αλλά θα σου πω την άποψή μου με ένα παράδειγμα.

Αν ο Μέσσι χάσει 10 τετ α τετ σε ένα ματς και χάσεις εσύ 10 σε ένα 5x5 την ίδια κριτική θα δεχτείς;Εκτός και είσαι μπαλαδόρος οπότε αλλάζει..:D

1η εφαρμογή,χωρίς γνώση και κυρίως για να κάνει το κέφι του.

Αναρτημένη εικόνα


#26   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:50

Αισθητικά πάσχει λίγο είναι η αλήθεια αλλά θα σου πω την άποψή μου με ένα παράδειγμα.

Αν ο Μέσσι χάσει 10 τετ α τετ σε ένα ματς και χάσεις εσύ 10 σε ένα 5x5 την ίδια κριτική θα δεχτείς;Εκτός και είσαι μπαλαδόρος οπότε αλλάζει.. :D

1η εφαρμογή,χωρίς γνώση και κυρίως για να κάνει το κέφι του.


Και τώρα ακούστε και το καλλίτερο!!!!!
Το site που εκμεταλλευτικά να δημιουργήσω αυτήν την εφαρμογή μου ζητά μέσα σε 48 ώρες να στείλω 1299 δολάρια αλλιώς δεν θα επιτρέπει την ανακατεύθυνση και τις ειδοποιήσεις... :( οπότε για να τους εκδικηθώ θα την αποσύρω από το appstore αν γίνει κάτι τέτοιο και ζητώ συγγνώμη από όλους για την αναστάτωση :blush:

#27   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:52

Χαχαχαα πιο πολλά δώστους... Εγώ θα έλεγα αν το κάνεις να βρεις κάποιον Έλληνα developer να του δώσεις κάτι για τον κόπο να σου φτιάξει μια εφαρμογή και να την ανεβάσεις...
Σίγουρα θα βρεις κάποιον.Δε νομίζω να του πάρει πολύ χρόνο να τη φτιάξει.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 21/09/2012 - 20:53

Αναρτημένη εικόνα


#28   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2012 - 20:54

Χαχαχαα πιο πολλά δώστους... Εγώ θα έλεγα αν το κάνεις να βρεις κάποιον Έλληνα developer να του δώσεις κάτι για τον κόπο να σου φτιάξει μια εφαρμογή και να την ανεβάσεις...
Σίγουρα θα βρεις κάποιον.Δε νομίζω να του πάρει πολύ χρόνο να τη φτιάξει.

Ήταν ένα όνειρο και πέρασε... :D τι να κάνουμε πάμε για άλλα. ;)

#29   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 21/09/2012 - 21:00

Κρίμα για τον κόσμο που την κατέβασε την Apple που ένα μήνα την ζάλισα μέχρι να φτάσω στο αποτέλεσμα >:( ... και φτάσαμε και στην 27 θέση στο appstore :blush:

#30   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 21/09/2012 - 21:01

Αυτο που σου ζητησαν απο τη σελιδα που εφτιαξες την εφαρμογη δεν το ξεκαθαριζαν απο την αρχη; Γιατι αλλιως ειναι για καταγγελία!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες