Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Ελλάδα η αλλού


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Ελλάδα η αλλού

ποιοι από σας σκέφτεσαι να εγκαταλείψετε την Ελλάδα ?

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   BillysKickboxer

BillysKickboxer

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Sh1nigami

Δημοσίευση 07/07/2013 - 08:42

Εξωτερικό φυσικά, δεν υπάρχει μέλλον για εμάς και ακόμα χειρότερα κάποτε για τα παιδιά μας , δεν υπάρχει πειθαρχία στα σχολεία ούτε σωστή παιδεία, δεν υπάρχουν δουλειές, γιαυτο αναγκαζόμαστε να κάνουμε 2-3 δουλειές ασχέτως πτυχίου και φυσικά χωρίς ασφάλεια, δεν υπάρχει ανάπτυξη στον ιδιωτικό τομέα στις επιχειρήσεις ,γενικά είσαι σε μια φάση που περιμένεις να αλλάξει κάτι , αλλα το μόνο που βλέπεις ειναι τα πράγματα να γίνονται χειρότερα, και είμαι σίγουρος πως δεν υπάρχει Ελληνας αυτήν την στιγμή που δεν φοβάται το μέλλον του!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   gordito

gordito

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/07/2013 - 01:46

Εξωτερικο και παλι εξωτερικο.

Η Αθηνα ειδικα ειναι απο τις πιο σαπιες πρωτευουσες, ολα χαλια ειναι, επιπεδο ζωης μηδεν.
Σιγουρα θα φυγω μες τον χειμωνα, δεν ξερω ακομα που αλλα θα παω καπου που θα εχουν δρομους, σωστα ΜΜΜ, σωστη ιατρικη περιθαλψη, πεζοδρομια, σεβασμο στους πεζους κλπ

Την σιχαινομουν παντα την 'ομορφοτερη χωρα του κοσμου' και κακως δεν εφυγα νωριτερα.
Απλα, τα τελευταια 5 χρονια εσκασε η φουσκα και το παραμυθι τελειωσε.

Περιμενα οτι με την κριση θα βελτιωνοντουσαν τα πραγματα αλλα οχι.
Ο Ελληνας παραμενει ιδιος και απαραλλαχτος.

Τελευταία επεξεργασία από: gordito, 08/07/2013 - 01:47


#48   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 11/07/2013 - 22:36

αν ειχα καποιον στο εξωτερικο θα πηγαινα με τα χιλια. αλλα δεν εχω ουτε γνωστους, ουτε λεφτα ουτε δουλεια. εχω απογοητευτει τοσο πολυ με την Ελλαδα που κ οταν ημουν μικρη ηθελα να φυγω!! τωρα ομως δεν εχω τη δυνατοτητα να το κανω οποτε ειμαι αναγκασμενη να μεινω Ελλαδα. παντως πιστευω πως η Ελλαδα αξιζει μονο για διακοπες.

#49   bluestorm

bluestorm

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Twitter:@bluestormgr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:bluestormgr

Δημοσίευση 04/08/2013 - 14:20

Καλύτερα να με έλεγαν Βλάχο και οχι Ευρωπαίο !!! Πριν την Ευρώπη και τους Ολυμπιακούς περνουσαμε καλύτερα. Πλέον υπάρχουν 2 αποφάσεις.... Η εξωτερικό και σε αντιμετωπίζουν σαν άνθρωπο είτε Ελλάδα και σαν νούμερο! Απο ´αποψη οικογένειας και αντιμετώπισης απο το κράτος σε νοσοκομεία,σχολεία κτλ εξωτερικό με χίλια. Ελλάδα λόγω κλίματος,ήλιου,και κουλτούρας. Οσοι μείνουν θα επιζήσουν σαν σκλάβοι (εργατες) των Γερμανών ή άλλων λαών αλλά θα είναι πάντοτε όμορφος προορισμός για ταξίδια και αναψυχή. Προτιμώ να μείνω στην πατρίδα μου να παλέψω και δουλεύοντας μέσω Ίντερνετ σε όλες τις χώρες του κόσμου

#50   Mechanum

Mechanum

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/10/2013 - 10:21

Ειμαι 2 χρονια στην Σουηδια,και με το παρον σκηνικο στην Ελλαδα δυσκολα θα επερνα την αποφαση τις επιστροφης

Ποσο ακομη πιο κατω θα παει!!Ευχομαι υπομονη και δυναμη.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες