Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νέο iPad με επεξεργαστή A6 κάνει την εμφάνισή του σε στατιστικά εφαρμογής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 08/10/2012 - 19:25

Το iPad 4 (ή όπως θέλετε πείτε το) θα έχει τον A6X ελέω Retina Display. Η GPU του απλού A6 δεν αρκεί για να "οδηγήσει" την τεράστια ανάλυση του iPad. Προφανώς όμως, κάνουν δοκιμές.


Εχεις δικιο χρειαζεται καλυτερη gpu απο το Α6 η αναλυση του ipad3,παντως οπως και να εχει πιστευω αυτο το τσιπ θα μπει στο νεο ipad και οχι σαν αναβαθμιση σε αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 08/10/2012 - 19:30

Παιδιά σοβαρά τώρα πόσο πιο γρήγορο να γίνει το iPad με τον a6 σιγά την διάφορα που θα έχει εμένα παει σφαίρα τα πάντα σοβαρά νομίζω ότι δύσκολα θα αναβάθμισω όχι λόγο χρημάτων αλλά λόγο του ότι είναι τούμπανο το μηχάνημα

#18   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 09/10/2012 - 10:42

και τώρα τίθεται το εξής ερώτημα: εγω που ψηνομαι για iPad, περιμενω να βγει το καινούργιο ή παίρνω το iPad 3;
εσείς τι λέτε παιδιά;

#19   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/10/2012 - 10:46

και τώρα τίθεται το εξής ερώτημα: εγω που ψηνομαι για iPad, περιμενω να βγει το καινούργιο ή παίρνω το iPad 3;
εσείς τι λέτε παιδιά;

Το 4ης γενιας θα κυκλοφορησει λογικα το Μαρτιο. Εαν δε σε νοιαζει να περιμενεις μεχρι τοτε , θα σου προτεινα να μη βιαστεις.
Σε οτι αφορα την πιθανολογουμενη βελτιστοποιημενη εκδοση του iPad3, μοιαζει πολυ καλη αγορα... αλλα κατσε να δουμε εαν ισχυουν οι φημες και μετα παμε και το παιρνουμε παρεα :)

#20   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 09/10/2012 - 11:18

Δεν ξερω για τεχνικα χαρακτηριστικα επεξεργαστων κτλ αλλα πριν λιγο καπου διαβαζα ενα αρθρο της wall street που ελεγε οτι θα βγει με μικροτερη αναλυση και δεν θα γινεται να υποστηριξη retina ..Και η wall street ειχε βγει τελικα αληθηνη και για τις προβλεψεις με το ιφονε 5 αν θυμαμαι καλα

#21   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 09/10/2012 - 13:29

και τώρα τίθεται το εξής ερώτημα: εγω που ψηνομαι για iPad, περιμενω να βγει το καινούργιο ή παίρνω το iPad 3;
εσείς τι λέτε παιδιά;


Θα περιμένεις 6 μήνες δηλαδή μέχρι να γίνει η κυκλοφορία? ειναι πολύ μεγάλο διάστημα...

#22   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 09/10/2012 - 18:12

Θα περιμένεις 6 μήνες δηλαδή μέχρι να γίνει η κυκλοφορία? ειναι πολύ μεγάλο διάστημα...


επειδη κι εγω το βλεπω μεγαλο διαστημα για να περιμενω βλεπω απο βδομαδα να πηγαινω να το παιρνω.

#23   kostispap

kostispap

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/10/2012 - 14:20

Και εγω εχω βαλει σκοπο για το new ipad αλλα λιγο το οτι το χερι αυτο τον καιρο ειναι κοντο κομμενο (εξοδα...) θα περιμενω μεχρι την ανοιξη να δουμε τελικα τι θα γινει και αν βγαλει καποιο ποιο βελτιωμενο και δεν με καλυπτει παμε για το τωρινο μιας και θα εχει πεσει και η τιμη του (πιστευω...) Ως τοτε θα συνεχισω να βγαζω τα ματακια μου με το 4s..... :D




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες