Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

To νέο iPod touch δεν έχει αισθητήρα φωτεινότητας επειδή είναι πολύ λεπτό!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 17:30

Δε με ενδιαφέρει καθόλου το iPod Touch αλλά αυτό ήταν foul από την Apple... Συμβιβασμούς στο design έχουμε συνηθίσει από άλλες εταιρίες... Ακούς εκεί "δε χώραγε!"

NiKlaus τι εννοείς ότι δεν έχεις χρησιμοποιήσει τη δόνηση σε κανένα κινητό σου φίλε; Πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει πιο σπάνια και από τη μαύρη τουλίπα.


απλα δεν το χρησιμοποιω...τοσο περιεργο ειναι??
το βραδυ παντα το κλεινω γιατι ειναι 'ιερος' ο υπνος μου, και οταν χρειαζεται το βαζω αθορυβο πχ cinema/meetings...
τοσο απλα.... :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/10/2012 - 17:33

Ε είναι περίεργο ρε συ.. Σε θορυβώδη περιβάλλοντα αναγκάζεσαι να κοιτάς την οθόνη συνέχεια; Ή αυξάνεις την ένταση του ήχου στο full; Τέλος πάντων προτιμήσεις είναι αυτά!!!
Edit: Επίσης είσαι τυχερός που μπορείς να κλείνεις το τηλέφωνό σου το βράδυ.. Υπάρχουν επαγγέλματα που δεν επιτρέπουν αυτή την πολυτέλεια :)

Τελευταία επεξεργασία από: nik198x, 17/10/2012 - 17:35


#18   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 17:40

Ε είναι περίεργο ρε συ.. Σε θορυβώδη περιβάλλοντα αναγκάζεσαι να κοιτάς την οθόνη συνέχεια; Ή αυξάνεις την ένταση του ήχου στο full; Τέλος πάντων προτιμήσεις είναι αυτά!!!
Edit: Επίσης είσαι τυχερός που μπορείς να κλείνεις το τηλέφωνό σου το βράδυ.. Υπάρχουν επαγγέλματα που δεν επιτρέπουν αυτή την πολυτέλεια :)


α ναι...το βραδυ παντα κλεινω το τηλεφωνο(12 χρονια τωρα)..ο υπνος ειναι το παν για μενα! δεν θελω τπτ να με ταραξει....χαχαχα
και περα απο το σπαμ, οσο για το θεμα,..
ειναι αναλογα του καθενος...ειναι τοσο χρησιμος ο αισθητηρας? πχ, μπορει να ειναι κ αλλοι σαν κ εμενα που το εχουν μονιμως κλειστο οπως ειπα κ πιο πανω..!χαχα

#19   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/10/2012 - 17:48

εχω μια απορια... λιγοτερη μπαταρια καιει με ενεργοποιημενο τον αυτοματο φωτισμο η απενεργοποιημενο... μιλαω κ σε ipod και σε Iphone.. και εγω κλειστω το εχω....:)

#20   Smaug

Smaug

    iPH Contributor

  • 1.771 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:smaug.gr

Δημοσίευση 17/10/2012 - 18:29

H apple είναι η πρώτη εταιρία παγκοσμίως που καθορίζει μέσα από τα προϊόντα της τα θέλω και τις ανάγκες του χρήστη. Αυτό είναι το revolutionary και το imaginary και όχι όλα τα υπόλοιπα.

#21   Antiresias

Antiresias

    iPH Member

  • 214 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:Jimgreek

Δημοσίευση 17/10/2012 - 20:16

άρχισε να minimalιζει ακόμα περισότερο η apple η έτσι μου φαίνεται. υποχωρήσεις σε θέματα παραμετροποιησεις συστήματος λες εντάξει αλλά αν αρχίζει να αφαιρει και hardware το πράμα πάει άλλου. βέβαια δε νομίζω να συνεχίσει έτσι αλλά λέμε τώρα. Κόντρα στο ρεύμα προσπαθεί να πάει. Εκεί που άλλοι άρχισαν να βάζουν ακόμα και βαρόμετρο αυτή άρχισε να αφαιρεί πράγματα που λίγο πολύ ήταν στάνταρ

#22   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2012 - 20:39

H apple είναι η πρώτη εταιρία παγκοσμίως που καθορίζει μέσα από τα προϊόντα της τα θέλω και τις ανάγκες του χρήστη. Αυτό είναι το revolutionary και το imaginary και όχι όλα τα υπόλοιπα.

Μεγαλη αληθεια...

#23   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/10/2012 - 10:55

Δε θα με απέτρεπε αυτό από την αγορά του, θα με κάλυπτε σε χίλια άλλα.
Αλλά, είναι δυνατόν;;;

#24   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2012 - 11:43

Φίλε μου κάτι κατάλαβες λάθος....δεν νομίζω να είχε τέτοια πρόθεση ο sepsis, παρά μόνο να γίνει συζήτηση.


Δεν ξέρω αν εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος, ή κάποιοι άλλοι, ξέρω όμως ότι όταν μου θέτουν τέτοια ερωτήματα, θέλω να ξέρω γιατί το κάνουν; Και επειδή δεν μένω μόνο σε αυτά που φανερά θα πει κανείς, π.χ. για να γίνει συζήτηση, λέω ότι υπάρχουν και κάποια άλλα πράγματα από πίσω που κρύβονται.

Αλλιώς, ας ξεκινάει ο καθένας ένα τοπικ, του στυλ σας αρέσει περισσότερο ο μουσακάς ή το παστίτσιο (άσχετα εντελώς), για να γίνονται συζητήσεις επ' αόριστον...

Μην τα δέχεστε αβίαστα όλα αυτά τα πράγματα... Πονηρευτείτε!

Και για να προλάβω τις κακές γλώσσες, ναι, είναι στη διακριτική μου ευχέρεια αν θα απαντήσω σε αυτήν την ερώτηση, ή όχι. Αν θα ασχοληθώ ή όχι... Εγώ δεν απάντησα όμως στο ερώτημα, έθεσα έναν άλλο προβληματισμό.

#25   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2012 - 11:53

H apple είναι η πρώτη εταιρία παγκοσμίως που καθορίζει μέσα από τα προϊόντα της τα θέλω και τις ανάγκες του χρήστη. Αυτό είναι το revolutionary και το imaginary και όχι όλα τα υπόλοιπα.


Σε άλλες περιπτώσεις θα συμφωνούσα. Πες μου σε παρακαλώ τι το revolutionary ή το imaginary έχει η αφαίρεση του αισθητήρα φωτεινότητος;

Στο keynote και στο video του iPhone 5 τα στελέχη της εταιρίας κόμπαζαν τρεις φορές το δευτερόλεπτο "if the technology didn't exist, we invented it!" δηλαδή ότι κανένας συμβιβασμός στο design αλλά και νέα μικρότερα εξαρτήματα ώστε να μη θυσιαστεί τίποτα. Και στο e-mail του ο αγαπητός Phil αντί να ζητήσει συγνώμη για την συνειδητή παράλειψη μέχρι πρότινος standard εξαρτήματος της συσκευής, περηφανεύεται για τη λεπτότητα! Two-way street :)

#26   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/10/2012 - 12:25

Δεν ξέρω αν εγώ έχω καταλάβει κάτι λάθος, ή κάποιοι άλλοι, ξέρω όμως ότι όταν μου θέτουν τέτοια ερωτήματα, θέλω να ξέρω γιατί το κάνουν; Και επειδή δεν μένω μόνο σε αυτά που φανερά θα πει κανείς, π.χ. για να γίνει συζήτηση, λέω ότι υπάρχουν και κάποια άλλα πράγματα από πίσω που κρύβονται.

Αλλιώς, ας ξεκινάει ο καθένας ένα τοπικ, του στυλ σας αρέσει περισσότερο ο μουσακάς ή το παστίτσιο (άσχετα εντελώς), για να γίνονται συζητήσεις επ' αόριστον...

Μην τα δέχεστε αβίαστα όλα αυτά τα πράγματα... Πονηρευτείτε!

Και για να προλάβω τις κακές γλώσσες, ναι, είναι στη διακριτική μου ευχέρεια αν θα απαντήσω σε αυτήν την ερώτηση, ή όχι. Αν θα ασχοληθώ ή όχι... Εγώ δεν απάντησα όμως στο ερώτημα, έθεσα έναν άλλο προβληματισμό.


Προσωπικά το βρίσκω πολύ υπερβολικό σαν γνώμη αυτό. Τι μπορεί να κρύβεται πίσω από ένα thread σε ένα forum για το iPhone; Χωρίς να θέλω παρεξηγήσεις, μήπως βλέπεις πράγματα εκεί που δεν υπάρχουν; Το forum άλλωστε, σκοπό έχει την ανταλλαγή απόψεων. Αλλιώς η ενότητα αυτή θα έλειπε απ' το σάιτ, και θα ήταν καθαρά ειδησεογραφικό.

Αλλά έστω ότι πονηρευόμαστε όπως λες. Ποιος ο σκοπός της ερώτησης, κατά την (πονηρεμένη) άποψής σου;

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 18/10/2012 - 12:25





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες