Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

To νέο iPod touch δεν έχει αισθητήρα φωτεινότητας επειδή είναι πολύ λεπτό!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/10/2012 - 11:22


Αρκετοί χρήστες του νέου iPod touch 5ης γενιάς παρατήρησαν ότι η συσκευή δεν περιέχει πια τον αισθητήρα ambient light για την αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότητας της συσκευής, χαρακτηριστικό και λειτουργία που περιλαμβανόταν μέχρι τώρα σε όλα τα προηγούμενα μοντέλα του iPod touch και iPhone. Ο λόγος για την αφαίρεση της λειτουργίας αυτής φαίνεται να είναι τεχνικός και έχει σχέση με το πολύ μικρό πάχος της συσκευής, σύμφωνα με e-mail του ίδιου του Phil Schiller σε χρήστη:

Ευχαριστούμε για την αγορά του νέου iPod touch. Eίναι μια εκπληκτική συσκευή! Το 5ης γενιάς iPod touch δεν έχει τον ενσωματωμένο αισθητήρα αυτόματης φωτεινότητας (είναι απλά πολύ λεπτό!)


Αναρτημένη εικόνα



Όντως η συσκευή είναι πάρα πολύ λεπτή όπως αποκαλύπτει και το teardown από το iFixit αλλά είναι αρκετή η απουσία του αισθητήρα αυτού ώστε να σας αποτρέψει από την αγορά του;

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 11:27

τον αισθητηρα προσωπικα τον εχω μονιμως στο off και στο iphone 10μηνες τωρα και στο ipod4 5 μηνες τωρα..
οποτε ουτε το bug στο ιος 6 που υπαρχει προσωπικα με επηρεαζει σαν χρηστη... B)

#3   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:30

Μας δουλεύεις ρε nick? Ότι αφαιρεί ή δεν έχει η Apple, όλα άχρηστα τα βγάλαμε! Είναι δυνατόν να λες ότι είναι άχρηστος ο αισθητήρας? Άμα είναι να βγάλει και την δόνηση στο άλλο Iphone γιατί δεν έγινε και τίποτα!

#4   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:31

Αμα εχει μηλο στην πλατη , τι να τον κανεις τον αισθητηρα ;

#5   PetrosF

PetrosF

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:47

Εντάξει ρε παιδιά, fan της Apple είμαι και γω, δεν χρησιμοποιώ τον συσγκεκριμένο αισθητήρα αλλά μην τρελλαθούμε. Ας μην το κάνανε τόσο λεπτό στο κατώ-κάτω. Δηλαδή αν το κάνουν ακόμα πιο λεπτό θα βγάλουν και την οθόνη ;; Αιώνια apple. Ότι δεν μπορεί, δε χρειάζεται να υπάρχει

#6   leonady2

leonady2

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:56

Αντί να προσθέτει καινούργιες λειτουργίες αφαιρεί, αυτό μόνο η apple μπορεί να το κάνει. Αλλά έτσι είναι τα πράγματα βλέπετε. Αν έχεις σίγουρες πωλήσεις (και την καμπούρα σου δεμένη) τι σε ενδιαφέρει η γνώμη κάποιων χρηστών οι οποίοι σίγουρα δεν αποτελούν απειλή.

#7   Gerzzz

Gerzzz

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:23

Εδώ δεν έχουμε άλλα και άλλα, ο αισθητήρας μας μάρανε?

#8   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:26

Eκανε καλα γιατι ετσι ειναι καλυτερα ξερει αυτη και ολοι εσεις δεν ξερετε τι ειναι σωστο για σας αλλα αυτη ξερει καλυτερα

μπεεεεεεεεε.......

Τελευταία επεξεργασία από: neoaggelos, 17/10/2012 - 13:27


#9   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:29

Μας δουλεύεις ρε nick? Ότι αφαιρεί ή δεν έχει η Apple, όλα άχρηστα τα βγάλαμε! Είναι δυνατόν να λες ότι είναι άχρηστος ο αισθητήρας? Άμα είναι να βγάλει και την δόνηση στο άλλο Iphone γιατί δεν έγινε και τίποτα!


ειπα 2 φορες την λεξη ''προσωπικα΄΄ στο ποστ μου αν δεν το διαβασες!
για μενα δεν ειναι κριτηριο αυτο.!και το ποστ ελεγε:
''Όντως η συσκευή είναι πάρα πολύ λεπτή όπως αποκαλύπτει και το teardown από το iFixit αλλά είναι αρκετή η απουσία του αισθητήρα αυτού ώστε να σας αποτρέψει από την αγορά του; ''

οπου και απαντησα..

επισης οπως και δεν χρησιμοποιω την δονηση στο iphone και σε κανενα τηλεφωνο πριν...
οπως δεν χρησιμοποιω το cd/dvd στο pc μου και δεν θα με πειραξει αν και οι νεοι imac που θα παρω οπως λενε δεν εχουν cd/dvd B)

#10   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:34

άντε ρε, είχαν αισθητήρα φωτεινότητας οι iDevices; B)

#11   Varaderistas

Varaderistas

    iPH User

  • 130 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2012 - 14:39

Όντως η συσκευή είναι πάρα πολύ λεπτή όπως αποκαλύπτει και το teardown από το iFixit αλλά είναι αρκετή η απουσία του αισθητήρα αυτού ώστε να σας αποτρέψει από την αγορά του;


Μας ρωτάς από φιλολογικό ενδιαφέρον, ή προσπαθείς να περάσεις κάποιο μήνυμα;;

Εάν θα το πάρει γενικά κανείς το συγκεκριμένο κομμάτι, δεν το ξέρω, και μάλλον υπάρχουν αρκετοί που δε θα δώσουν σημασία στην έλλειψη της συγκεκριμένης λειτουργίας. Όμως, θέλεις να μας πεις εσύ τι προσπαθείς να προλάβεις με την ερώτηση που θέτεις; Μια κακή κριτική; Μια παραφιλολογία ή φλυαρία άνευ λόγου; Αυτά δεν καταλαβαίνω με το συγκεκριμένο forum ρε παιδιά! Προσπαθείτε να διαμορφώσετε την άποψη των χρηστών; Για ποιο λόγο; Ο καθένας σε κάθε τι που αγοράζει βλέπει τα θετικά και αρνητικά του. Εσάς, θα σας άρεσε κάποιος να προσπαθούσε να επηρεάσει την άποψή σας ντε και καλά για κάτι; Και άντε να τον ακούσω, αυτός, ποιόν εκπροσωπεί που μου μιλάει και ποια τα αληθινά του κίνητρα;

#12   Georgios1987

Georgios1987

    iPH Enthousiast

  • 562 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/10/2012 - 16:26

Μας ρωτάς από φιλολογικό ενδιαφέρον, ή προσπαθείς να περάσεις κάποιο μήνυμα;;

Εάν θα το πάρει γενικά κανείς το συγκεκριμένο κομμάτι, δεν το ξέρω, και μάλλον υπάρχουν αρκετοί που δε θα δώσουν σημασία στην έλλειψη της συγκεκριμένης λειτουργίας. Όμως, θέλεις να μας πεις εσύ τι προσπαθείς να προλάβεις με την ερώτηση που θέτεις; Μια κακή κριτική; Μια παραφιλολογία ή φλυαρία άνευ λόγου; Αυτά δεν καταλαβαίνω με το συγκεκριμένο forum ρε παιδιά! Προσπαθείτε να διαμορφώσετε την άποψη των χρηστών; Για ποιο λόγο; Ο καθένας σε κάθε τι που αγοράζει βλέπει τα θετικά και αρνητικά του. Εσάς, θα σας άρεσε κάποιος να προσπαθούσε να επηρεάσει την άποψή σας ντε και καλά για κάτι; Και άντε να τον ακούσω, αυτός, ποιόν εκπροσωπεί που μου μιλάει και ποια τα αληθινά του κίνητρα;

Φίλε μου κάτι κατάλαβες λάθος....δεν νομίζω να είχε τέτοια πρόθεση ο sepsis, παρά μόνο να γίνει συζήτηση.

#13   kilic20

kilic20

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/10/2012 - 16:27

Σιγουρα δεν θα με απετρεπε απο το να αγορασω την συσκευη αλλα με το συμπαθειο την θεωρω πολυ ΚΟΥΛΗ την λογικη αυτην!ας μην ηταν τοσο λεπτο τι να κανουμε δηλαδη...

#14   GeorgeSohos

GeorgeSohos

    iPH Enthousiast

  • 497 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:lifeowner771

Δημοσίευση 17/10/2012 - 16:35

δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα...μπορει ο οποιοσδιποτε να στειλει μηνυμα στον phil schiller?Η αυτος που του εστειλε μαιλ ειναι σαν συνεργατης η κατι παρομοιο;

#15   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/10/2012 - 17:26

Δε με ενδιαφέρει καθόλου το iPod Touch αλλά αυτό ήταν foul από την Apple... Συμβιβασμούς στο design έχουμε συνηθίσει από άλλες εταιρίες... Ακούς εκεί "δε χώραγε!"

NiKlaus τι εννοείς ότι δεν έχεις χρησιμοποιήσει τη δόνηση σε κανένα κινητό σου φίλε; Πιστεύω ότι αυτό συμβαίνει πιο σπάνια και από τη μαύρη τουλίπα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες